Şimdi Ara

Sistemin Kendini Yeniden Başlatması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistemin kendi kendini yeniden başlatıyor ve "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı" yazısı ile karşılaşıyorum.
    Acaba donanım değişikliğinden olabilir mi? Daha öncesinde bu sorunla karşılaşmıyordum. Enermax'ın 535 powersupply ile Snazzi Video Maker daha sonra takılan donanımlar. Bunlarla ilgisi olabilir mi?

• "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı" diyorsa işletim sistemini bi onar reset atmasıda kısa devreden olabilir veya ps dende olabilir eger eskisi elinde duruyorsa bi tak dene sonucu yazarsan sevinirim
  • Büyük ihtimalle donanımsaldır mesela bendede winamp ı açtığımda oluyordu ses kartının sürücüsünü güncelleştirdim düzeldi sende donanımlarda güncelleştirme yapmayı dene.
  • olabilir ama ram i değiştir genelde ramden yapar oda olmazsa windows'u yeniden kur
  • buradaki sorun power suply. , veya driver kaynaklı bir çakışma gibi görünüyor...
  • Bana da powersupply gibi geliyor ama yanlış olan ne olabilir ki? Driverların hepsi güncel ve windowsu tekrar kurmama rağmen sorun devam ediyor.
    Peki korsan windowsu güncelleme sorun olabilir mi?
  • windows güncellemesinden yapmaz
  • sanmıyorum....video capture kartı takmışsınız sanırım...ya power verdiği gerilimlerde sorun var , yetmiyor ve sistem kendini yeniden başlatıyor , yada bu capture kart çalıştığında sistemde sürücüler arasında bir çakışma oluyor...

1-bu video kartın slotunu değiştirmeyi deneyin...

2-bilgisayarım-özellikler-gelişmiş-başlangıç ve kurtarma yı açın orada "sistem hatası" altında yazan yeniden başlat yazısının yanındaki işareti kaldırın (bu sağlıklı bir çözüm değil ama)

3-power suply. emin olduğunuz başka bir pow. takarak test edin...
  • ups kullanıyormusun
  • UPS kullanmıyorum.
  • sayın arkadaşım KM. atmışsınız okudum...yukarıda saydığım seçenekleri deneyip sonucu yazarmısınız?

sonuca göre tekrar fikir üretelim...
  • ya donanımdandır ya kısa devre

bilgisayarın bağlı olduğu prizden kacak yapıyor olabiliri kasanın iskeletini bi kontrol et elektrink kacağı olabilir

ozamanyerini başka priz kullan - veya toprakla
    değilse tek donanımı sok dene denem yanılma yani
  • arkadaş ram uyumsuzluğu sorunun vardır ama ilk önce windows kur ve olamaz ise ram değiştirmekten başak caren yok gibi power supley gibi bir sorunun da yok bence
  • voltaj düşüklüğünden olma ihtimali olabilir abi
  • Dün psu'yu değiştirdim sorun tekrar nüksetti fakat eskiden 10 defa oluyorsa şu an 1 kez oluyor gibi. Yani sorunda azalma var. Aklım almadı bu işi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.