Şimdi Ara

Acer, Dell'i geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci PC üreticisi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piyasa analizleri yapan bağımsız araştırma kuruluşlarından iSuppli'nin üçüncü çeyrekle ilgili yeni çalışmasına göre Acer, Dell'i geriden bırak dünyanın en büyük ikinci bilgisayar üreticisi oldu. Yaz dönemini kapsayan üç aylık üçüncü çeyrek dilimde toplam pazarın %13.4'üne ulaşan Acer, %12.9 pazar payına sahip Dell'i geride bırakarak ikinci sıraya yükseldi. %19.9'luk pazar payı ile açık ara önde olan HP liderliğini korurken, dördüncü sırada ise Çin'in en büyük bilgisayar üreticisi Lenovo'nun (%8.7) olduğunu görüyoruz. Tayvanlı bilgisayar üreticilerinin agresif fiyat politikaları ve sergiledikleri yüksek satış başarısı ile yükseldiklerini belirten iSuppli, yıllık bazda büyüme gösteren tek firmanın Lenovo olduğunu ve PC satışlarında %17.2 artış gösterdiğini belirtti.

Üçüncü çeyrekte HP'nin %7 büyüdüğünü belirten iSuppli, Polonya'daki fabrikasını Foxconn'a satacağını açıklayan Dell'in ise %6 kayıp yaşadığını açıkladı. iSupp'linin açıklamasına göre PC pazarındaki satışları, üçüncü çeyrekte bir önceki döneme göre %19 arttı.

• Acer satınalmalarda büyüdü biraz. Agresif fiyat poltitikalarının da pazar payının yükselmesinde çok büyük etkisi vardır, Netbook pazarında da yerleri iyice sağlamlaşmış durumda. Dell ise ülkemizde pek varlık gösteremiyor ve krizden en fazla etkilenen şirketlerden birisi olmuştur.
  • Kesinlikle laptop sadece acer alınır ne derseniz deyin.. Diğer markalar ya fıs. yada pahalı helal olsun ACER tebrikler
  • Lenovo da şu anda fiyatlarıyla oldukça dikkat çekiyor. ÖZellikle SL500 ün özelliklerine göre fiyatları çok cezbedici...
  • adamlar yapıyorlar abi kalite ile ucuzlugu bir araya getiriyorlar
  • ben acer notebookların kasasını sevmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M0rbid Desire

Kesinlikle laptop sadece acer alınır ne derseniz deyin.. Diğer markalar ya fıs. yada pahalı helal olsun ACER tebrikler

sadece notebook değil desktop konusunda da çok iyiler

Acer, Dell'i geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci PC üreticisi oldu

TR de alienware bulmak kolay değil ama yukardaki ürünü 2 ayrı mağazada gördüm
  • aaa olurmu hani casper nerde yaa :)
  • Bu eski bir haber değilmiydi ?

Dell'i geride bırakan Acer, en büyük PC üreticisi olmayı hedefliyor
    http://www.donanimhaber.com/Delli_geride_birakan_Acer_en_buyuk_PC_ureticisi_olmayi_hedefliyor-16361.htm

Artık sanırım ne yapacaklarını şaşırdılar, haber olsun diye başlıkları değiştiriyorlar.

@yekoo

Casper mı? O ne ? Yeniyomu ?

• Packard Bell'de kasasını baya düzeltti sanırım Acer ile ticari bağları var iki firmada çok iyi yolda ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratti

Packard Bell'de kasasını baya düzeltti sanırım Acer ile ticari bağları var iki firmada çok iyi yolda ...

Acer yaklaşık 1 sene önce Packard Bell i satın aldı. Ondandır..

"Acer, Packard Bell'in dahil olduğu PB Holding'in %75 hissesi için 31 Ocak itibariyle 31 Milyon Euro (46 Milyon Dolar) vererek satın alma işlemini tamamladı."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 7 Aralık 2009; 3:03:33 >
  • @OverClocKing, son haber iSuppli tarafından yapılan çalışma için hazırlanmıştır ve ilgili pazar paylarını da içermektedir ;)
  • Toshiba ve Asus ne yapıyor bu arda çok merak ettim.
  • nerede o carbonium kasalı ibm ler eskitemezlerdi şimdi hepsi piano black nasıl çizilip aşınsam diye bakıyor
  • Hali hazırda Acer 6935G kullanıcısıyım ve 30dakika önce Lenovo SL500 sipariş ettim :D tercihlerimi doğru yapıyorum sanırım.
  • Acer yıllardan beri bu konuda azimli çalışmanın meyvelerini topluyor şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 24 Aralık 2009; 18:31:04 >
  • lenovo diyorum başka bişey demiorum :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.