Cruze Kore Malı Değilmiş!
70 Cevap7816 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1127 Mesaj
5 Aralık 2009; 23:52:20 

slm dostlar ben anntalyada yasıyorum halam hatayda opel chevrolet satıs bayısınde mudur. aracın kore malı oldugu amerıkan olmadıgını soyleyen cok oldu cruze ıcın hatta ben bıle sogumustum ama sonradan ogrendım kı aracın parçaları amerıkadan avrupadakı opel fabrıkalarına gelıyor ve parcalar alman markası olan opel tarafından bırlestırılıyor...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

6676 Mesaj
5 Aralık 2009; 23:54:16 

Tamamda niye kızıyonki

2285 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:11:02 

kore malı olsa ne olacak ki hyundai, kia, Ssangyoung, daewoo, samsung vs. hep kore malı...

1127 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:13:49 

mıllet ıste alınmaz dandıktır o fln yapıyodu ama degılmıs ztn adam nasıl ısım hakkı alıpta kafasına gore uretım yapcak

933 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:14:55 

daha iyiya işte ne güzel alman yapımı olması.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5454 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:18:11 

İyi de aga Kore mallarının dandik olduğunu kim söyledi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 6 Aralık 2009; 0:18:01 >

2285 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:20:19 

kore malı olsaydı dandik mi olacaktı?
http://www.gmdaewoo.co.kr/kor/index.jsp
bu araba kore de lacetti diye satılıyor...

18966 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:27:27 

Türkiye'ye gelenlerin hepsi KORE malıdır. Kalıbımı basarım. İyi ki de öyledir!

Europe: 1.6 and 1.8 litre petrol and 2.0 litre diesel engines are currently offered in the European-specification Cruzes. Exports from the South Korean factory began on February 24, 2009

% 100 GÜNEY KORE (REPUBLIC OF KOREA) MALIDIR ama CHEVROLET Amerika Birleşik Devletlerinde ortaya çıkan bir markadır, daha sonra GENERAL MOTORS tarafından satın alınmıştır.

CHEVROLET CRUZE aynen bu şekilde AVUSTRALYA'da HOLDEN CRUZE olarak üretilmekte ve ASTRA J platformunda dayanmaktadır.

Manufacturer General Motors
Also called Daewoo Lacetti Premiere (South Korea) Holden Cruze (JG)
Production 2008–present

Assembly

- Bupyeong-gu, Incheon, South Korea
- Elizabeth, South Australia, Australia (from 2010)
- Halol, India
- Lordstown, Ohio, United States (from 2010)
- Shenyang, China
- Saint Petersburg, Russia
- Rayong, Thailand (from 2010)

Predecessor Chevrolet Cobalt, Daewoo Lacetti
Class Compact car
Body style(s) 4-door sedan
Layout Front-engine, front-wheel drive
Platform GM Delta II platform
Wheelbase 2,685 mm (105.7 in)
Length 4,597 mm (181.0 in)
Width 1,788 mm (70.4 in)
Height 1,477 mm (58.1 in)
Related Opel Astra (J)

932 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:31:50 

Sanırım halanız yanlış biliyor.
Avrupa'da ki Cruze'ler Güney Kore'den geliyor.

Africa: The Chevrolet Cruze was launched in the Egyptian market during mid-2009.[29] South African sales of the Cruze commenced in September 2009.[30]

Asia: The Chevrolet Cruze was launched in the Chinese market on April 18, 2009.[31] During July 2009, the Cruze became available in Malaysia with the 1.6 and a 1.8 litre engines.[32] Manufactured at GM India's Halol factory,[33] the Chevrolet Cruze was released in India on 12 October 2009.[34] It is offered only two versions: LT and LTZ in diesel form only (VCDi).[35][36] The Chevrolet Cruze is set to replace the Chevrolet Optra in Pakistan from January 2010.[citation needed]

Europe: 1.6 and 1.8 litre petrol and 2.0 litre diesel engines are currently offered in the European-specification Cruzes. Exports from the South Korean factory began on February 24, 2009.[37]

North America: Mexico became the first North American country to receive the car, going on sale as a 2010 model in late 2009. Imported from South Korea, the Cruze in Mexico replaces both the Astra (last sold in 2008) and Optra as the compact offering there.[38][39] The U.S. version of the Chevrolet Cruze is scheduled to enter production in the third quarter of 2010 as a 2011 model, replacing the Chevrolet Cobalt.[40] It will be offered in LS, LT, and LTZ trim lines; both the 1.8 litre and the turbocharged 1.4 litre engines will be offered, coupled with either a six-speed manual or automatic transmission.[41] The Cobalt's badge engineered twin, the Pontiac G5, will not be replaced by a Cruze-based equivalent, due the Pontiac brand being phased out by 2010.[42] The Cruze will be built on the production lines currently used to build the Cobalt and Pontiac G5 in Lordstown, Ohio.[43] The turbocharged 1.4 liter version will be the first flexible-fuel vehicle GM offers in the North American market, and will be capable of running E85 ethanol with a predicted fuel economy figure in excess of 30 mpg-US (8 L/100 km; 36 mpg-imp).[44]

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Cruze

“İnsan kolay inanan bir canlıdır. Bir şeylere inanmak zorundadır. İnanmak için iyi bir sebep bulamadığında, elindeki kötü sebeplerle yetinir.”
Bertrand Russell

745 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:39:35 

selam
kore malını çin malı ile karıştırmamak lazım
ben de hayıflanıyorum kore malı bir hyundai alamadım diye
monitör yada lcd arasanız karşınıza en ii samsung çıkar
sony lcd lerin bile kasasını kore yapıyor
cruz ii araba ama ben şahsen opelin 2. kalitesi anlamına gelen bir araca o parayı vermem
2. kalite derken bizim halkımız arasındadır yoksa bence de ii arabadır ama anlatamazsın
opelin hali bile şimdi ortada alırım vw bakarım rahatıma çevremde rahat eder benim kafamda rahat eder

2009 HYUNDAİ Accent ERA 1.4 Team ABS , Kristal Mavi

2502 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:46:05 

Ne yap et Kore malından uzak dur arkadaş...Resmen araçları çöp;Kia,Hyundai...At gitsin.

Nikon D300/\Nikkor 18-70AFS-DX/\Nikkor 50mm/\Sigma 70-300/\Cosina 100mm 1:1 Macro/\SB-800
93" Honda Civic 1.6si---Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik
Huawei Ideos X5<>Nikon d80<>Fujifilm s2950<>HP dv6-3100et
YENİ NESİL OTOMOBİL PROGRAMI YAKINDA SİZLERLE

1440 Mesaj
6 Aralık 2009; 9:04:15 

KORE MALINI KAPIMA KOYMADIM KOYMAM

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

2860 Mesaj
6 Aralık 2009; 9:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

Sevgili kaptan , Kore dünya gemi inşa pazarında ne durumda?

"Tusser, they tell me, when thou wert alive,
Thou, aching thrift, thyselfe couldst never thrive.
So, like the whetstone, many men are wont
To sharpen others, when themselves are blunt."

2726 Mesaj
6 Aralık 2009; 9:56:42 

nedir bu kore malından korku? köpek eti yedikleri için mi bu kadar korkuyorsunuz adamların malından???

kore malı düşsün kafanıza emi..

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

1864 Mesaj
6 Aralık 2009; 10:12:10 

Bur forumda herkes birşey bilmeden sallıyor.Daha doğrusu söylediklerinin bir kaynağı bir bilimsel dayanağı yok.Herkesin teknik direktör olması gibi.Samsung,Hyundai vb... bir sürü kaliteli ürün çıkaran firma da Koreli ama haberleri bile yoktur daha çoğunun.

PSN ID 1 : ntquartex
PSN ID 2 : ntpes

2649 Mesaj
6 Aralık 2009; 10:42:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

nedir bu kore malından korku? köpek eti yedikleri için mi bu kadar korkuyorsunuz adamların malından???

kore malı düşsün kafanıza emi..

kopek etimi boggg.gif kus.gif

kore malindan korku kore nin gecmisidir. Yani bir bir japonlar kadar yada avrupalilar kadar koklu degiller. Bu yuzden insanlarin guvenememesi normal geliyor bana. Birde ust duzey yada idol olabilecek araclari yok denecek kadar az bunlarda imaj acisindan cok onemli bence.

bugun sokakta 20-30 yasinda renault gorebiliyorsunuz mesela, bir cok kisi icin bir zamanlarin hayali olmus Renault 21, Safrane, Laguna 1 var. Bir donem genclerinin R5, R11 Flash hayalleri var Clio Williams var. Yani marka arik zihinlerde bir yer etmis insanlarin bir guveni bir sempatisi var

peugeout mesele bir zamanlarin efsane 106 gti lari 205 ler 406 lar var 206 diye bir model varki bu kadar sevilen bir arac cok azdir heralde, her gencin bir peugeout hayali yolmustur zamaninda, Yine yillardir TR de D segment araclar satmasida bir guven olustuyor.

Alman araclarini zaten cogu kisi icin ayri bir yerde, Bunda Mercedes ve BMW gibi iki tane hadi AUDI yide katalim 3 tane cok iyi luks markanin varligi, Tum alman araclarinin en az d segmen modellerinin oldugu, yillardir hemen hemen tum markalarinin TR pazarinda olmasi,tasarim anlayislarinin bize hos gelmesi onemli bence.

kore ye bakiyorsun 10 sene evvel hangi kore arabasina para verirdiniz? Yani markanin gecmisten yeterli referansi yok, Turkiye de ust duzey araclari cok cok kisitli genesis cok yeni bir model peki gecmisi? Gencligin hayran oldugu idol bir araci varmi? benim bildigim yok, Herkesin ulasmak istedigi hayalini kurdugu param olsada alsam dedigi bir modeli varmi benim bildigim yok,herhangi bir motorsporunda adlarini gordunumuzmu ben gormedim. Daewoo zaten apayri bir mesele , Chevrolet markasina gelsen bundan once neredeydi yani iki tane afedersin dandik arabayla gelir yillarca durursan bugun s klas seviyesinde araba getirsen daewoo ya para vermem der millet.Tamam Kore cok iyi yerlerde geldi cok iyi mallar uretiyor ama Imajda 2 gunde duzelmiyor maalesef. Korelinin imaj konusunda zamana ihtiyaci var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i have a dream -- 6 Aralık 2009; 10:44:00 >

1127 Mesaj
6 Aralık 2009; 11:32:37 

aslında aynını bız kendı ıcımızde yapıyoruz fıat nasıl araba olarak gelmıyosa bıze kore malınada aynı gozle bakıyorlar?

1255 Mesaj
6 Aralık 2009; 11:39:37 

Güney Kore malı kalitesiz değildir..

Çinde yapılan ürünler kalitesiz değildir.. kalitesiz üretim yaptırırsanız kalitesiz olur.. Çinin kendi yaptıkları kalitesiz olabilir.. Pioneer üretimini çinde yaptırıyor diye kalitesizmi..

ayrıca Kore malını kötüleyen bilgisiz cahillere sormak lazım kullandıkları arabalar nerede üretiliyor.. Türkiyede üretim yapan bi çok firma var.. türk malı kalitesiz olur diyede söylenir o tipler.. ama kendileri kullanınca Alman malı olur Fransız malı olur..

Cruze gelince söylermisiniz kaç arabada onun özellikleri var.. olanlar ne kadara satıyor.. ancak bol keseden kötüleme işlemine başlıyorsunuz..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Aralık 2009; 11:48:19 

Bu araba Kore malı diye kesinlikle yadırgamıyorum. Ancak isminin Chevrolet olması, Chevrolet markasının bana 57 Belair'i, 64 Impala'yı, 67 Impala'yı, Blazer'ları, Corvette'leri hatırlatması ve Chevrolet denince aklıma bu saydığım modellerin gelmesinden dolayı ben bu CRUZE'ye maalesef Chevrolt olarak değil DAEWOO olarak görüyorum. Keşke ismi hiç CHEVROLET değil de DAEWOO olarak devam etseydi.

4104 Mesaj
6 Aralık 2009; 11:57:22 

Konu Kore malina kaymis. Neden boyle bir on yargi var bende anlayamadim. Gittim evime Samsung LCD aldim valla Sony den guzel gosteriyor. Evde LG monitor kullaniyorum cok memnunum. Samsung Netbook aldim. Yani adamlar Ar Ge para yatirip kendilerini gelistiriyor on yargii olmak iyi bir sey degil. Onemli olan rakamlara sonuclara bakmaktir. Dogrudur 10 sene once kotu mal uretmistir ama bu simdi iyi uretecek anlamina gelmez ya da tam tersi. Bugun Los Angeles Auto Showunda Hyundai Equus diye bir model vardi, Genesisten de ust bir model. S Serisi 7 serisine rakip bir araba. Ben icini S serisinden daha cok begendim. Ayrica Genesis Coupe diye bir modeli var bence cok hos olmus ve oldukta rekabetci bir fiyata sahip. AYrica yeni Sorento gordum eskisini hic begenmesem de yenisi gercekten guzel olmus. Adamlar gelistiriyorlar modellerini. Bence eskiye degil simdiye bakmak en matiklisi.

Ayrica kisisel fikrim ic ve dis tasarim konusundan Japonlara gore cok daha hizli gelistiler ve daha cok yaklastilar Avrupa araclara. Fiyatlar yukselmezse bir daha ki aracim Hyundai olabilir.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

3684 Mesaj
6 Aralık 2009; 12:05:14 

quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Sevgili kaptan , Kore dünya gemi inşa pazarında ne durumda?

veya beğenmediğiniz hyundai hangi sanayi dallarında faaliyet gösteriyor ve ne durumda?

Biz 7 yaşında soğuktan titreyerek "Varlığım Türk varlığına armağan olsun!" derken şaka yapmıyorduk...

611 Mesaj
6 Aralık 2009; 13:34:55 

quote:

Genellemek yanlış olur. Fakat bu yorumunuza kısmen de olsa katılabilirim.

Mesela HYUNDAI GETZ 'lerden uzak dururum. Arkadaşımın vardı ve aylar önce Ankara'ya fındık büyüklüğünde dolu taneleri yağdığında GETZ'in tavanı ve biraz da ön kaputu suratı sivilce patlaklarıyla dolu bir ergenin yüzü gibiydi. Her yerinde ufak göçükler vardı. Aynı yağıştan sonra çevredeki kuş serisi Şahin-Doğan gibi araçlarda, Clio'larda hiç bir şey yokken GETZ mahvolmuştu.

Mesela Kia RIO ve CERATO'dan uzak dururum. Kronik problemmidir nedir bilemiyorum, CERATO ve RIO sahibi farklı iki arkadaşımın araçlarının şanzımanlarında problem vardı. 2005 model CERATO 1 yıllık iken ilk başlarda geri vites attırma problemi yaşatıyordu, aradan 1 ay sonra yolda giderken şanzıman dağıttı. RIO ise aynı şekilde geri vites problemi yaşattı. Geri viteste giderken 1800-2000 devirde vites bir anda kendini boşa atıyordu ve her devirde acaip bir gürültü-uğultu geliyordu. Fakat bu araçalrın motorları da genel itibariyle sorunsuzdu. Böylede bir artıları var. Yedek parçaları ise ciddi anlamda pahalı. Garantili ve sıfır alıp kaskolu binilebilir diye düşünüyorum. Fakat ikinci eline ben olsam hiç girmem.

Mesela Kia SORENTO alacak kadar param olsa bile almam. Arada sırada aracını aldığım bir SORENTO sahibi tanıdığım var. Araç 2007 model olmasına rağmen yolda giderken güven vermiyor. KIA ve HYUNDAI 'lerin genelinde olan bir stabilite sorunu var. Ankara'nın Samsun-Konya yolu gibi tertemiz bir yolunda bile giderken araç anlamsız şekilde sürekli olarak ufak sarsıntılara mağruz kalıyor. Aynı şeyi 2006 Kia PICANTO kullanırkende 2005 Hyundai ACCENT Admire 1.3 kullanırkende yaşadım. Fakat aynı yolda ufacık bir 99model Ford FIESTA ya da Nissan PRIMERA ya da Ford FOCUS gibi araçlar titremiyor, sarsmıyor. Koca SORENTO ve diğer Kia-Hyundai ürünleri sarsılıyor. Bu çok garip. Araçta kağıt züernde bir sürü spesifik özellik ve donanım var. Donanım olarak göz dolduruyor fakat güvenlik ve stabilite yönüyle içi boş bir araç.

Bence Kore malı ürünler 90'lı yılların gözdesiydi. Tamam bugün de çok iyi ürünleri var fakat o yıllarda çok daha gözde araçlardı. Doğanlı Şahinli Toroslu yılların gözdesiydi. Onlara çok iyi bir alternatifti. İlk çıkan HYUNDAI'leri hatırlatın: TAM ARABA gibi bir sloganı vardı. KOÇ sağolsun o günlerde sıfır araç verirken paspaslarını ve hatta yan aynalardan birini bile araca takmadan millete resmen çakardı. Renault 12 TOROS serileri fabrika çıkışından sağ yan aynası olmadan gelirdi. Neymiş? Sağ aynanın yönetmeliklere göre olma şartı yokmuş. Peki ya güvenlik? O yıllarda insanlar hiçmi sağ şeritten öndeki aracı geçmiyordu? O dönemde paspasları ve yan aynaları tam bir HYUNDAI bunu reklam aracı olarak kullanabiliyordu. Düşünün ne günlerden buralara gelmişiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇakırEfe -- 6 Aralık 2009; 13:39:50 >

VATAN SANA......CANIM FEDA

858 Mesaj
6 Aralık 2009; 14:03:54 

Biz neyizki kore mallarını eleştirelim.En azından adamlar kendi mallarını kimseye muhtaç olmadan milyarlarca dolar harcayarak üretip dünyaya satabiliyorlar.Opelde satılan chevrolet modellerinin hepsi buna captiva ve cruzede dahil daewoo dur.Marka yeterince başarılı olamadığı için gm bünyesinde avrupaya bu modelleri chevrolet markasıyla satıyor.

735 Mesaj
6 Aralık 2009; 15:00:05 

oooo herkes ayri bir yorum yapmis arkadasin dedigi su; avrupada uretilen parcalar korede gm fabrikasinda birlestiriliyor. ayni yeni megane hb in turkiyede birlestirmesi gibi, cruzenin kaputunu acip icine bir bakin tum parcalari opelle ortaktir istisnasiz!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

735 Mesaj
6 Aralık 2009; 15:05:57 

ayrica cruzenin bitme asamasinda olan amerika ya uretim yapacak olan amerika ohio da yeni bir fabrika actigida bi gercek begensenizde begenmesinizde arac su an guvenlikte c sinifinin 1 numarasi ve bu sartlarda amerikada satilacak araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3658 Mesaj
6 Aralık 2009; 17:29:34 

keşke bu ülkeye çin malları yerine hep kore malları gelse..

kore mallarını seviyorum gayet kaliteliler

4214 Mesaj
6 Aralık 2009; 17:36:57 

kore malı, alman malı, japon malı, chevrolet yada daewoo ne farkeder araba kalitelimi? fiyatı uygunmu? güvenlimi? Evet. Tamam ozaman aşın artık şu takıntılarınızı.

Bilindik hikaye...

2307 Mesaj
6 Aralık 2009; 18:31:19 

kişi bilmediğinin düşmanıymış. o beğenmediğiniz cruze şuan bence piyasada sıfır alınacak 2-3 arabadan biri. o çok övünülen jetta ve golflerde 37 milyara sadece amblem ve koltuk verilirken cruze de full+full araç alıyorsun. neymiş kalitesizmiş. kardeşim senin diğer araçlar kaliteli olupda ne oluyor. o da 10 bin de bakıma gidiyor öbürüde. sonuçta 15 yıl binmeyecenki araca. 37 milyarı bir araca veren zaten en fazla 5 yılda bir araç değiştirendir. o yüzden fazla imaja takılmayın.
kore malı eleştirliyor keşke bırak geneli sadece bir samsung bize ait olsaydı neler olmazdıki (2008 dış ticareti 72 milyar dolar) pardon koç ve sabancı müsade ederse tabi.

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

658 Mesaj
6 Aralık 2009; 18:35:02 

Kore malına kötü diyenin, kore kadar aklı yoktur.

p.s: Ossuruğa gülenin ossuruk kadar aklı yoktur.

1255 Mesaj
6 Aralık 2009; 18:59:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

kişi bilmediğinin düşmanıymış. o beğenmediğiniz cruze şuan bence piyasada sıfır alınacak 2-3 arabadan biri. o çok övünülen jetta ve golflerde 37 milyara sadece amblem ve koltuk verilirken cruze de full+full araç alıyorsun. neymiş kalitesizmiş. kardeşim senin diğer araçlar kaliteli olupda ne oluyor. o da 10 bin de bakıma gidiyor öbürüde. sonuçta 15 yıl binmeyecenki araca. 37 milyarı bir araca veren zaten en fazla 5 yılda bir araç değiştirendir. o yüzden fazla imaja takılmayın.
kore malı eleştirliyor keşke bırak geneli sadece bir samsung bize ait olsaydı neler olmazdıki (2008 dış ticareti 72 milyar dolar) pardon koç ve sabancı müsade ederse tabi.

+1

golf en iyisi.. civic en iyisi.. a3 en iyisi.. bırakın şunları ya.. kaç para bi fiyatına bakınız.. kıyaslama yaparken golfun parasıyla aynı değerde olan bir başka modeli kıyaslayın..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

787 Mesaj
6 Aralık 2009; 19:03:07 

Chevrolet amerikan markasıdır ama cruze güney kore'de üretilir. Benzer bir örnek vermek gerekirse renault fransızdır ama megane sedan Türkiye'de üretilir gibi..

Ayrıca birçok kore malı kaliteli ve uygun fiyatlıdır neden böyle tepki verdiniz şaşırdım.

568 Mesaj
6 Aralık 2009; 19:28:08 

quote:

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam
kore malını çin malı ile karıştırmamak lazım
ben de hayıflanıyorum kore malı bir hyundai alamadım diye
monitör yada lcd arasanız karşınıza en ii samsung çıkar
sony lcd lerin bile kasasını kore yapıyor
cruz ii araba ama ben şahsen opelin 2. kalitesi anlamına gelen bir araca o parayı vermem
2. kalite derken bizim halkımız arasındadır yoksa bence de ii arabadır ama anlatamazsın
opelin hali bile şimdi ortada alırım vw bakarım rahatıma çevremde rahat eder benim kafamda rahat eder

Sıfır Hyundai alacağıma 5.el Opel alırım bende rahat ederim çevremde

| 1998 Opel Omega| 3000cc MV6 | 210 PS |
ABS, ASR, ESP, EBD, EPS, EDL
6 Airbag, Merkezi Kilit, Alarm, Immobilizer, Hill Hold Control
Hız Sabitleyici, Deri Döşeme, Isıtmalı Koltuklar, Yağmur Sensörü, Yol Bilgisayarı, Dijital Klima...

1145 Mesaj
6 Aralık 2009; 20:28:06 

Güney koreyi çinle falan karşılaştırmayın. Bence dünyanın en iyi fiyat performans elektronik aletlerini LG üretiyor. Dünyanın en iyi fiyat performans araçlarını Hyundai'nin ürettiği düşünüyorum ve bunlar kore malı. Ön yargıları yıkmak gerekir. Daha elindeki fişi prize bile takamayan insanların dediklerine aldırmayın.

2011 Audi A3 1.6 Sportback

4625 Mesaj
6 Aralık 2009; 20:29:16 

Beğenmediğiniz Kore malları kadar dünyada (bırakınız onlar kadar satmayı) isim yapmış,
saygınlık kazanmış , uluslararası düzeyde kabul görmüş kaç tane yerli otomobil ya da
elektronik markanız var ?..

iyi yönetilen ve çalışmayı seven bir ülke olsaydık 1950-1953 yılları arasında K.Kore ve Çin ile
savaşan, sonrasında bir kaç kez askeri darbe yaşayan,6 cumhuriyet dönemi yaşayan
A.B.D ile Vietnam savaşına katılan G.Kore'den pek çok alanda daha iyi durumda olurduk...
Ayrıca savaş döneminde Türkiye'nin asker göndermesini üzerinden yarım asırdan fazla
geçmesine rağmen unutmayan Kore halkı Türk milletine yeryüzünde en çok saygı duyan ulustur..

alıntıdır...
quote:

"Aslında Marmara Depremi, Türkiye için ne kadar büyük bir yıkımsa, farklı ülkelerin Türkiye ile ilişkileri açısından da bir o kadar yapıcı olmuştu. Herkes o dönem, Yunanistan' la ilişkilere odaklanmıştı; ama çok uzaklarda, kendi içinde Türkiye tartışmaları yapan bir ülke vardı. Marmara Depremi' nin Kore' de Türkiye tartışması başlattığını fazla kimse bilmez. Ayrıntıları yine Cemil Hoca'dan alalım: "O zaman Kore hükümeti Türkiye' ye 70 bin dolar gibi komik denebilecek bir yardım kararı almıştı. Halk bunu duyunca isyan etti. Bizim için ölümü göze almış bir ülkeye yapılacak bu küçük yardım insanımızın kanına dokundu. Sonra ülke çapında büyük bir yardım kampanyası düzenlendi. Halk buna sahip çıktı ve sonuçta 2,5 milyon dolarlık maddi yardım toplandı.

1999 Marmara depremi sırasında G. Kore hem kurtarma ekipleri gönderdi, hem de maddi yardım yaptı. Gönderilen yardımı yetersiz bulan Kore halkı, kendileri de bir şeyler yapmak isteğiyle, Türk Kültür Merkezi'ne başvurdu. Birlikte neler yapılabileceği konuşuldu. Bir hipermarketle anlaşılarak büyük bir organizasyon yapıldı. Marketin bir günlük satışlarından elde edilen karın tamamı Türkiye'ye gönderilecekti. Yardım gayesiyle, o gün fiyatlar yükseltildi ve halka alışveriş yapmaları için duyurular yapıldı. Bazı ünlü sanatçılar, siyasetçiler, şarkıcı ve sporcular, teşvik için mağazaya davet edildi. Böylece birçok insanın alışveriş yapması sağlanarak, bir gün içinde 2 milyon $'lık rekor düzeyde bir satış gerçekleştirildi."

aşağıdaki yazıda 2006 yılına ait..
sıkılmadan okuyacağınızı umuyorum..
yazarın son paragrafta yazdıklarına dikkat..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AYŞE ÖNAL
STAR GAZETESİ

Türkiye’nin bir türlü belini doğrultamaması üstüne kafa yorduğumuzda, Batıyı eksen alan karşılaştırmalar, şiddetli emperyalizm teorisi ile püskürtülür. Aynayı püskürtülemeyeceğiniz bir ülkeye tutmak daha anlamlı olacaktır diye düşünüyorum.

Güney Kore’ye tuttuğumuz ayna üstünden Türkiye’ye bakmanın bize daha çok ipucu vereceğini sanıyorum. Bir ülkede öbür ülkenin evlatlarının mezarı varsa, hayat üstünden değil ölüm üstünden de olsa bir kan bağı kurulmuştur. Soğuk savaş döneminde aynı blokta yer almış, Güney Kore ve Türkiye, kan bağının yanı sıra, ortak yakın tarihi de paylaştılar.

2000’li yıllara girdiğimizde artık aralarında bizim açımızdan utanç verici bir gelişmişlik farkı olmasına rağmen, 1990’lı yılları başlangıç alırsak, adeta aynı verilere sahip olduklarını göreceğiz. Türkiye ve Güney Kore soğuk savaşın iki askeri üssüydüler. İki Kore arasındaki sınır halen dünyanın en ağır silahları ile çizilmiştir. Güney Kore bölünmüş ülkenin öteki parçası olduğundan, onun için işler bizden çok daha zordu.

Güney Kore 1989’da 3.9 milyar dolarla yardım alırken bugün dünyanın 423 milyar dolarla yardım yapan on altıncı ülkesi. İşin kötüsü Türkiye, hala yardım ve borçla yaşıyor. Milli gurur ise öyle şişmiş durumdaki cebindeki parayı kendisinin sanıyor.

Bana göre, en matrağı borca-harca, nüfus patlamasına, işsizliğin ve mesleksizliğin kronikleşmesine, ağır köylülüğün hayatı ele geçirmesine, alakanın sıfır olduğu bir ulusal paydada ekseni komplo siyasetinin ve magazinin belirlemiş olması..

Bundan ötürü de sessiz sedasız şirketlerinin dünya devi olmasıyla, bilimde önündekileri atlayarak geldiği yeriyle, sosyal sorumluluk görgüsü ile Kore bizim ilgimizi çekmez. Çekemez. Hiç eğlendirici bir yanı yok. Sadece çalışıyorlar. Bizim gibi üç günlük dünyayı televizyon başında eğlenerek ve komplo teorileri ile mazeret üreterek geçirmeyi seven bir halk için sahiden Kore çok sıkıcı bir ülke.

Kore’de işsizlik 1989’da yüzde 3 iken, 2006’da yüzde 3.7 benzer oranda kalmış.

Türkiye’de, 1989’da işsizlik oranı yüzde 15, 2006 da yüzde 19.

Kore dünya da işsizlik oranı en yüksek ülkeler arasında 104., Türkiye 29. sırada...

1989’da Kore’nin nüfusu yaklaşık 44 milyon, Türkiye’nin 55 milyon..

2006’da Kore’nin nüfusu yaklaşık 49 milyon, Türkiye’nin 73 milyon

1989’da Kore’de nüfusun yüzde 21’i yani 9 milyon insan tarımda çalışıyorken, 2006’da nüfusun sadece yüzde altısı tarımda çalışıyor.

1989’da Türkiye’de nüfusun yüzde 40’ı, 2006’da ise yüzde 35’i tarımda çalışıyor.

Türkiye’de 1989’da çocuk ölüm oranı yüksekliğinde binde 80, Kore binde 24..

2006’da çocuk ölümlerinde Türkiye dünya 74’üncüsü, Kore 184 üncüsü..

Ancak tüketim de ki karşılaştırma, Türkiye’nin üretmeden çalışma alışkanlığına ilişkin ciddi bir ipucu veriyor. Dünya devi Samsung’u sahibi Kore, cep telefonu kullanımında dünya on beşincisi.. Dünya on altıncısı kim dersiniz? Cep telefonu teknolojisine en küçük bir katkısı olmamış Türkiye!

Kore, dünyanın en şeffaf on altıncı ülkesi, Türkiye ise yetmiş yedinci..

Kore’yi Nobel ödüllü bir 68’li yönetiyor. Türkiye’de henüz Nobel alana rastlanmadı.

Sahiden ülkenin neden bataklık kıyısında dolaştığını merak ediyorsanız, başkalarının bataklıktan nasıl çıktığını anlamayı denemek gerekiyor. Bunu anlamadan afakî komplo teorileri ile ikna olmaya hazır kalabalıkları sadece size itaate hazır, kalabalık vasfında tutarsınız. Kalabalıklardan nitelikli ve medeni bir toplum çıkarmak için anladığım kadarıyla Koreli olmak gerekiyor.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

not: ''Orhan Pamuk ile Türkiye nobel aldı''şeklinde mesajlar gelebilir,
yazı 2006'da o yıl ki Nobel ödülleri açıklanmadan kaleme alınmıştır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 6 Aralık 2009; 20:43:09 >

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

6389 Mesaj
6 Aralık 2009; 22:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: gendarme

not: ''Orhan Pamuk ile Türkiye nobel aldı''şeklinde mesajlar gelebilir,
yazı 2006'da o yıl ki Nobel ödülleri açıklanmadan kaleme alınmıştır..

aldıda kuş kondurdu zaten o da alamaz olaydı

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

822 Mesaj
6 Aralık 2009; 22:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ÇakırEfe

quote:

Mesela HYUNDAI GETZ 'lerden uzak dururum. Arkadaşımın vardı ve aylar önce Ankara'ya fındık büyüklüğünde dolu taneleri yağdığında GETZ'in tavanı ve biraz da ön kaputu suratı sivilce patlaklarıyla dolu bir ergenin yüzü gibiydi. Her yerinde ufak göçükler vardı. Aynı yağıştan sonra çevredeki kuş serisi Şahin-Doğan gibi araçlarda, Clio'larda hiç bir şey yokken GETZ mahvolmuştu.

Mesela Kia RIO ve CERATO'dan uzak dururum. Kronik problemmidir nedir bilemiyorum, CERATO ve RIO sahibi farklı iki arkadaşımın araçlarının şanzımanlarında problem vardı. 2005 model CERATO 1 yıllık iken ilk başlarda geri vites attırma problemi yaşatıyordu, aradan 1 ay sonra yolda giderken şanzıman dağıttı. RIO ise aynı şekilde geri vites problemi yaşattı. Geri viteste giderken 1800-2000 devirde vites bir anda kendini boşa atıyordu ve her devirde acaip bir gürültü-uğultu geliyordu. Fakat bu araçalrın motorları da genel itibariyle sorunsuzdu. Böylede bir artıları var. Yedek parçaları ise ciddi anlamda pahalı. Garantili ve sıfır alıp kaskolu binilebilir diye düşünüyorum. Fakat ikinci eline ben olsam hiç girmem.

Mesela Kia SORENTO alacak kadar param olsa bile almam. Arada sırada aracını aldığım bir SORENTO sahibi tanıdığım var. Araç 2007 model olmasına rağmen yolda giderken güven vermiyor. KIA ve HYUNDAI 'lerin genelinde olan bir stabilite sorunu var. Ankara'nın Samsun-Konya yolu gibi tertemiz bir yolunda bile giderken araç anlamsız şekilde sürekli olarak ufak sarsıntılara mağruz kalıyor. Aynı şeyi 2006 Kia PICANTO kullanırkende 2005 Hyundai ACCENT Admire 1.3 kullanırkende yaşadım. Fakat aynı yolda ufacık bir 99model Ford FIESTA ya da Nissan PRIMERA ya da Ford FOCUS gibi araçlar titremiyor, sarsmıyor. Koca SORENTO ve diğer Kia-Hyundai ürünleri sarsılıyor. Bu çok garip. Araçta kağıt züernde bir sürü spesifik özellik ve donanım var. Donanım olarak göz dolduruyor fakat güvenlik ve stabilite yönüyle içi boş bir araç.

Bence Kore malı ürünler 90'lı yılların gözdesiydi. Tamam bugün de çok iyi ürünleri var fakat o yıllarda çok daha gözde araçlardı. Doğanlı Şahinli Toroslu yılların gözdesiydi. Onlara çok iyi bir alternatifti. İlk çıkan HYUNDAI'leri hatırlatın: TAM ARABA gibi bir sloganı vardı. KOÇ sağolsun o günlerde sıfır araç verirken paspaslarını ve hatta yan aynalardan birini bile araca takmadan millete resmen çakardı. Renault 12 TOROS serileri fabrika çıkışından sağ yan aynası olmadan gelirdi. Neymiş? Sağ aynanın yönetmeliklere göre olma şartı yokmuş. Peki ya güvenlik? O yıllarda insanlar hiçmi sağ şeritten öndeki aracı geçmiyordu? O dönemde paspasları ve yan aynaları tam bir HYUNDAI bunu reklam aracı olarak kullanabiliyordu. Düşünün ne günlerden buralara gelmişiz.

evet kesinlikle haklısınız.. özellikle denge konusunda kore makı araçların ciddi problemlemleri var hatta starex'in sağ tekerleribe binen yükün sol tekerlerine binenden daha fazla olduğu ve bu yüzden dengesiz olduğu hakknda bişeyler duymuştum...

658 Mesaj
7 Aralık 2009; 7:47:59 

quote:

Orijinalden alıntı: aahmety

quote:

Orijinalden alıntı: ÇakırEfe

quote:

evet kesinlikle haklısınız.. özellikle denge konusunda kore makı araçların ciddi problemlemleri var hatta starex'in sağ tekerleribe binen yükün sol tekerlerine binenden daha fazla olduğu ve bu yüzden dengesiz olduğu hakknda bişeyler duymuştum...

DUYMUŞMUYDUN YOKSA GERÇEKTEN BİLİYOR MUSUN ?

p.s. Şeyinizden element uydurmayın.

12506 Mesaj
7 Aralık 2009; 9:13:30 

Vurmayın, adam öldü...

20 Mesaj
7 Aralık 2009; 10:52:41 

Bence cruze gayet iyi bir model, fiyatı çok beğendiğiniz Renault' un Clio' suyla kıyaslanırsa da gayet mantıklı bir seçim.
Ayrıca sitesi de çok başarılı olmuş.

http://www.tr.chevrolet-cruze.eu/

Always keep an Ace up your sleeve.

1174 Mesaj
7 Aralık 2009; 12:49:16 

Kore malı olsa ne olacaktı pek. Samsung, LG, Hyundai, devler hep kore kökenli.

1458 Mesaj
7 Aralık 2009; 13:16:55 

walla bu cruze nere malı bilmem ama her gördüğümde 2 kere bakıyorum çok güzel tip yapmış adamlar. buna fordun dizelini koyup 36-37 etiket koysunlar çoğu firmaya nal toplatır. golf ten sonra en yüksek puanla ncap 5 yıldız alan araba bu sanırım c sınıfta. helal olsun.... hazır gm batıyorken şu bizim vw cruze ın tasarımcılarını satın alsada en büyük eksiğini tamamlasa bari. bu araba vw olsun üzerindede benim jettanın motoru şanzumanı ve iç tasarımı olsun vw memlekette 9 ay kuyrukla araba satar valla. şu haliyle bile sıra varken.

4694 Mesaj
7 Aralık 2009; 13:19:02 

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_19

walla bu cruze nere malı bilmem ama her gördüğümde 2 kere bakıyorum çok güzel tip yapmış adamlar. buna fordun dizelini koyup 36-37 etiket koysunlar çoğu firmaya nal toplatır. golf ten sonra en yüksek puanla ncap 5 yıldız alan araba bu sanırım c sınıfta. helal olsun.... hazır gm batıyorken şu bizim vw cruze ın tasarımcılarını satın alsada en büyük eksiğini tamamlasa bari. bu araba vw olsun üzerindede benim jettanın motoru şanzumanı ve iç tasarımı olsun vw memlekette 9 ay kuyrukla araba satar valla. şu haliyle bile sıra varken.

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

1458 Mesaj
7 Aralık 2009; 13:21:04 

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

quote:

Orijinalden alıntı: soldier_19

ne yaparsın birader alınca jetta yı ortak olduk sayılır das auto ya..

7921 Mesaj
7 Aralık 2009; 13:31:31 

Daewoo'lar Kore'nin kendi üretimiydi belki evet, ancak artık böyle bir durum söz konusu değil.

Gm'nin pek çok yerde ürettirdiği otomobiller var.

Mesela Çin'dede Cadillac ürettiriyor, ve gayet kaliteli otomobiller.

Nike'ın bazı saatleri ( Tr'de 200-250 Tl ), çinde üretiliyor.

Çoğu firma Çin'de üretiyor ürünlerini, ama bu oranın sadece iş gücünü kullanmakla sınırlı. Yani Çin yada Kore'deki insanlar kafasına göre üretmiyor otomobili.

Cruze'nin platformu zaten Astra'ya dayalı, buda gayet doğal. Chevrolet-Opel arasında bu tip durumlar hep oldu. Mesela bazı ülkelerde, Opel değilde Chevrolet Astra diye satılıyor eski kasa Astra'lar. ( Astra Classic daha doğrusu )

Vs. vs. Bunun gibi pek çok durum mevcut. Genel olarak Cruze beğenildi. Bence fiyatıda gayet cazip. B sınıfı otomobillerin 40.000 civarına dayandığı yerde adam akıllı donanımlı otomatik bir Cruze 40.000'in biraz altına alınabiliyor. Bence pazarlıkla felan biraz dahada inebilirler. Tasarımıda, arkası olmasada bence önü gayet hoş.

Tabi, 1.4 T 140 Ps motor adapte edilirse çok daha iyi olacak, o ayrı konu. :)

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

685 Mesaj
7 Aralık 2009; 14:38:48 

Beğenmediğiniz yerden yere vurduğumuz kore malıymış bir çok arkadaşımız bende dahil belki eleştiryoruz yok kalitesiz diyoruz yok şu yok bu diye bilsekte bilmesekte yargılıyoruz .

Peki biz ne yapıyoruz arkadaşlar Millet ,Ulus , Devlet ve vatandaş adına ,Ulusal kaç markamız var????Birazda bu şeklide düşünmek lazım değilmi Adamlar son 10 yıldır muazam bir ARGe yatırımı yapıp dünya çapında markalarını en önemliside Ülkelerini ön plana çıkardılar LG markasını 10 sene önce kaç kişi biliyordu ?keza araba fabrikalrıda biz sevsekte sevmesekte eleştirsekte cayrı cayır üretim yapıp tüm dünyaya SATIYORLAR alan alır almayan almaz
Biz Millet olarak sadece konuşuyoruz eleştiryoruz ve yargılıyoruz Beğenmediğimiz elin koreliside kendi markalarını üretip DÜNYAYA SATIYOR
SYG

Cahillerle sakın tartışma!
Bir süre sonra seni kendi seviyelerine çekerler,
Ve o seviyeye alışkın oldukları için seni yenerler

1174 Mesaj
7 Aralık 2009; 15:08:14 

quote:

Orijinalden alıntı: asityanığı

Beğenmediğiniz yerden yere vurduğumuz kore malıymış bir çok arkadaşımız bende dahil belki eleştiryoruz yok kalitesiz diyoruz yok şu yok bu diye bilsekte bilmesekte yargılıyoruz .

Peki biz ne yapıyoruz arkadaşlar Millet ,Ulus , Devlet ve vatandaş adına ,Ulusal kaç markamız var????Birazda bu şeklide düşünmek lazım değilmi Adamlar son 10 yıldır muazam bir ARGe yatırımı yapıp dünya çapında markalarını en önemliside Ülkelerini ön plana çıkardılar LG markasını 10 sene önce kaç kişi biliyordu ?keza araba fabrikalrıda biz sevsekte sevmesekte eleştirsekte cayrı cayır üretim yapıp tüm dünyaya SATIYORLAR alan alır almayan almaz
Biz Millet olarak sadece konuşuyoruz eleştiryoruz ve yargılıyoruz Beğenmediğimiz elin koreliside kendi markalarını üretip DÜNYAYA SATIYOR
SYG

Aynen öyle. Adamlar almış başını gitmiş , biz daha bir marka yaratamamışız. Atatürk'ten başka adam çıkaramamışız 100 yılda.

1463 Mesaj
7 Aralık 2009; 17:53:02 

Asıl marka Daewoo Lacetti 2 dir

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

649 Mesaj
7 Aralık 2009; 18:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: brkcad34

Bu araba Kore malı diye kesinlikle yadırgamıyorum. Ancak isminin Chevrolet olması, Chevrolet markasının bana 57 Belair'i, 64 Impala'yı, 67 Impala'yı, Blazer'ları, Corvette'leri hatırlatması ve Chevrolet denince aklıma bu saydığım modellerin gelmesinden dolayı ben bu CRUZE'ye maalesef Chevrolt olarak değil DAEWOO olarak görüyorum. Keşke ismi hiç CHEVROLET değil de DAEWOO olarak devam etseydi.

2818 Mesaj
7 Aralık 2009; 21:13:12 

kore çin japon ıran anlamam abi adamlar çok şekil bi araç yaptılar,
helal olsun valla bana göre 10 numaratasarımı var.

...BİZ ŞAMPİYON OLMADIĞIMIZ SÜRECE LİG HER ZAMAN TEMİZDİR...
KEMAL TANCA (ayakkabıyı satarım, arkasında durmam, paranın üstüne yatarım) alma, aldırtma Türkiye Türklerindir!

535 Mesaj
8 Aralık 2009; 12:32:59 

Hakikaten forum araba uzmanı olmuş,üreticiler,tasarımcılar,ar-ge ye harcanan paralar milyonlarca dolarlar bir türkün ağzında deseler inanmazdım, ama her konuda aynı muhabbet. Kendimiz hiçbirşey yapmadığımız gibi elin adamının ürettiği otomobilede laf ediyoruz. Bir zamanlar güldüğümüz kore dünya devi olmuş, boynuz kulağı geçmiş, amerikalı üreticileri japon darbesinden sonra bir kez de koreliler vurmuş. Dahada iyi olacaklar merak etmeyin. Ama biz yine almanlar daha iyi amerikan araçları daha güzel diyeceğiz. Neden çocukluğumuzda başka araç yoktu. Diğer araçlar soba gibiydi, BMW ler ise uçak gibiydi gözümüzde. Arkadaş 5. el opel alacakmış. O eski opel olsada alsak babannemizin zamanında alman dikiş makinaları vardı. Müthiş cihazlardı, işte opeller,cheviler oralarda kaldı gelemediler.Siz devam edin 90hp lik yürümeyen corsalarla nebiliyim 20 yıllık motora sahip 50.000ytl lik arabalarla. Bir gün yanınızdan Toyota,Hyundai hatta Tata geçtiğinde, olsun benim aracım hergün servistede olsa, hiçbir artısı olmasada önündeki amblemi yeter dersiniz. Benim de kişisel düşüncem budur.

858 Mesaj
8 Aralık 2009; 13:19:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

Türkiyeye birde şu üstündeki 18 inc jantlarla gelse daha da bir güzel olur.Aracın içi zaten aynı opel insignia ,dışıda çok şekilli,birtek 18 inc jantlar ve daha performanslı(mesela 1.4 turbo gibi) bir motor seçeneği sunsalar bu arac yok satar.

16491 Mesaj
8 Aralık 2009; 13:24:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

568 Mesaj
8 Aralık 2009; 21:19:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ilter88

Hakikaten forum araba uzmanı olmuş,üreticiler,tasarımcılar,ar-ge ye harcanan paralar milyonlarca dolarlar bir türkün ağzında deseler inanmazdım, ama her konuda aynı muhabbet. Kendimiz hiçbirşey yapmadığımız gibi elin adamının ürettiği otomobilede laf ediyoruz. Bir zamanlar güldüğümüz kore dünya devi olmuş, boynuz kulağı geçmiş, amerikalı üreticileri japon darbesinden sonra bir kez de koreliler vurmuş. Dahada iyi olacaklar merak etmeyin. Ama biz yine almanlar daha iyi amerikan araçları daha güzel diyeceğiz. Neden çocukluğumuzda başka araç yoktu. Diğer araçlar soba gibiydi, BMW ler ise uçak gibiydi gözümüzde. Arkadaş 5. el opel alacakmış. O eski opel olsada alsak babannemizin zamanında alman dikiş makinaları vardı. Müthiş cihazlardı, işte opeller,cheviler oralarda kaldı gelemediler. Siz devam edin 90hp lik yürümeyen corsalarla nebiliyim 20 yıllık motora sahip 50.000ytl lik arabalarla. Bir gün yanınızdan Toyota,Hyundai hatta Tata geçtiğinde, olsun benim aracım hergün servistede olsa, hiçbir artısı olmasada önündeki amblemi yeter dersiniz. Benim de kişisel düşüncem budur.

Yazdığım 5.el Opel ve Sıfır Hyundai konusundaki kişisel düşüncenizi imzanıza bakarak anlayabiliyorum...
İkinci husus herkes sürekli otomobil üretemediğimizden ve başka ulusların ürettiği otomobilleri tartıştığımızdan bahsediyor bu kadar geri düşünmeyin, üretemiyor olmamız, eleştirmemize ve övmemize mani değil, siz bir sinema eleştirmenine "sen hiç sinema filmi çekmedin ki neyi eleştiriyorsun" diyebilir misiniz ?
Almanları millet olarak hiç sevmem hatta nefret ederim, ancak bu alman otomobillerine binmeyeceğim anlamına gelmez, zaten "bu alman malı ben buna binmem" dersem adım faşist'e çıkar...
Bu tıpkı ineği sevmemek ama sütünü içmek gibi birşey...

Kırmızıyla belirttiğim yere gelince, anlaşılan siz o zamandan bu yana hiç Opel'e binmediniz.
Size yalnızca şunu söylerim; Hyundai alıp en ufak kazada aracın içinde keş olacağıma, 90 Hp diye beğenmediğiniz, gitmeyen Corsa'ya binerim rahat ederim.
Ayrıca siz hiç 90 tane beygiri bir arada gördünüz mü, sanki altınızda 400 beygirlik bir porsche varmış gibi konuşuyorsunuz...

"Not: Konuyu tekrar gündeme getirmek istemezdim özür dilerim"

| 1998 Opel Omega| 3000cc MV6 | 210 PS |
ABS, ASR, ESP, EBD, EPS, EDL
6 Airbag, Merkezi Kilit, Alarm, Immobilizer, Hill Hold Control
Hız Sabitleyici, Deri Döşeme, Isıtmalı Koltuklar, Yağmur Sensörü, Yol Bilgisayarı, Dijital Klima...

6174 Mesaj
8 Aralık 2009; 21:22:17 

Başlığı değiştirdim,başlıklarda imla kurallarına ve kullanılan Türkçe'ye dikkat edilmediği takdirde konular kilitlenecek konu sahipleri ceza alacaklardır.

iyi forumlar.

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

2224 Mesaj
8 Aralık 2009; 21:35:38 

çok anlamsız bir topic olmuş...

.

535 Mesaj
8 Aralık 2009; 21:58:10