iphone dan dvr'a bağlanıp kameraları izlemek
107 Cevap109156 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
5 Aralık 2009; 10:44:03 

merhaba
iphone dan dvr makinalarına bağlanıp,kameraları izleyebileceğimiz bir program var mı?sitede uzun uzun aradım ama bulamadım,yardımlarınızı bekliyorum

773 Mesaj
5 Aralık 2009; 10:50:55 

Mobile Cam viewer,iRa pro bircok program denedim ama bir turlu DVR kameralara baglanamadim bende.

Ne istir anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1071 Mesaj
11 Aralık 2009; 23:54:44 

dvr makinanızın markası nedir..bazı markalara bağlanılıyor..tabi sınırlı ..

245 Mesaj
12 Aralık 2009; 0:12:56 

kardeş benim kullandıgım jaadu vnc bilgisayar a uzaktan bağlanma ben çok memunum ama

SAMSUNG İ9500 80GB SİYAH ANDROİD 4.2.2
İPHONE 5 64GB BEYAZ İOS 7 BETA 3
MACBOOK AİR İ7 8GB 512SSD MAC 10.9 BETA 3
TWİTTIR : @vefa_18

10 Mesaj
12 Aralık 2009; 9:02:40 

benim kulladığım cihazlar genelde markasız ,çin den gelen genel ürünler,birinde aloha yazıyor diğerinde marka bile yazmıyor.yardımcı olursanız sevinirim

1071 Mesaj
12 Aralık 2009; 9:49:47 

maalesef çin malları izlenemiyor..markanın farkı burdan ortaya çıkıyor..marka ürünlerde farklı izleme seçenekleri var..ve gelişmeye açıklar..farklı protokolleri destekliyorlar..java,activex,mjpeg,3gpp gibi v.ss...

364 Mesaj
12 Aralık 2009; 9:57:46 

selam ben de günlerdir bu soruyu nasıl sorsam diye kıvranıyordum :)
benim cihaz da 4 kanallı bullwark (Biges firmasının sattığı) modeli de BLW-2504
daha önce PDA kullanıyordum ama seyretmemin mümkün olmayacağını söylemişlerdi
ama açıkçası iphone dan umutluyum

var mı acaba bir yol?

1071 Mesaj
12 Aralık 2009; 11:06:50 

quote:

Orijinalden alıntı: hayalbert
selam ben de günlerdir bu soruyu nasıl sorsam diye kıvranıyordum :)
benim cihaz da 4 kanallı bullwark (Biges firmasının sattığı) modeli de BLW-2504
daha önce PDA kullanıyordum ama seyretmemin mümkün olmayacağını söylemişlerdi
ama açıkçası iphone dan umutluyum

var mı acaba bir yol?

Maalesef bulwark ta izlenmiyor..ama bigesin pinetron cihazları izleniyor...

2 Mesaj
9 Şubat 2010; 0:01:30 

pinetron hangi modelleri destekliyo yazarsnız sevinirim

364 Mesaj
9 Şubat 2010; 22:54:19 

HÜSRAN :(

Cep telefonlarından izlenebilen DVR aldım ama Iphone da çalışmıyormuş

13 Mesaj
10 Haziran 2010; 21:54:14 

Bence iPhone üzerinden en hızlı ve kaliteli görüntüyü mviewer uygulaması sağlıyor...
Veraz marka kayıt cihazı kullanıyorum realtime görüntü alıyorum... tek sıkıntı ses alamamam

869 Mesaj
13 Şubat 2011; 22:19:05 

.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1976 Mesaj
13 Şubat 2011; 22:56:40 

quote:

Orijinalden alıntı: oguzmete

.

???????

PSN : KRML_KNN

7761 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:06:36 

Arkadaşlar banada lazım bi araştıralım bakalım ne çıkacak

543 Mesaj
15 Şubat 2011; 12:17:17 

benim işyerindeki kameralara baglanmak icin bir ton program denedim hicbiri olmadı.
cihazı ureten firma ile yazıstım kendi programlarının DvrClient oldugunu bildirdiler.
indirdim ve sorunsuz kullanıyorum.
her cihazın programı ayrı olabilir.
yine de belirttigim programı bir deneyin

http://itunes.apple.com...client/id348049526?mt=8

108 Mesaj
15 Şubat 2011; 21:55:24 

app store da "longterm" aratın aplayer ya da diğerlerini deneyin...

5854 Mesaj
19 Şubat 2011; 7:49:00 

En iyisi eagle eye, Ama full surum turkce , installousdada var

604 Mesaj
19 Şubat 2011; 10:52:51 

Ben şirketteki kameralara bağlanmak için "MEye" adında bir program kullanıyorum. Kamera firmasının bize önerdiği program. App Store'da free . Gayet sorunsuz bağlanabiliyor. 16 kameraya kadar destekliyor ve kamerayı izlerken anlık görüntü yakalayıp telefonun fotograf bölümüne atıyor. Çok kullanışlı bir deneyin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irfan666 -- 19 Şubat 2011; 10:54:30 >

iPhone 5S 64 GB Gold - Apple Store Türkiye

|| Intel Core i7 3930K @3500 MHz || ZOTAC GeForce GTX 690 4GB || Asus P9X79 Deluxe MotherBoard || Corsair XMS3 4x2GB 1600 Mhz CL9 DDR3 || Microsoft Windows 7 Ultimate || CORSAIR 240GB FORCE 3 GT SERISI SATA 3.0 Solid State Disk (555MB OKUMA / 525MB YAZMA) || 2 x SEAGATE 1TB BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM || WD 1TB CAVIAR BLACK SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM || Samsung XL2370 23" FULL HD LED WideScreen || Cooler Master HAF932 FULL Tower Kasa || Corsair Enthusiast Series 850W 80+ Power Supply || Logitech G9x Laser Gaming Mouse || Razer Lycosa Keyboard || CREATIVE Fatality Professional Series Gaming Headset MKII ||

8 Mesaj
20 Mart 2011; 12:12:40 

arkadaşlar benim kamera sistemin balitech marka kameralar ve kartını kullanıyorum yazılımı da yine DVR kullanıoyrumbunnunla ilgili iphone için bir uygulama bulamadım sizzce varmıdır uygulamaıs bilen var mı

1071 Mesaj
20 Mart 2011; 23:07:56 

quote:

Orijinalden alıntı: bekircik27
arkadaşlar benim kamera sistemin balitech marka kameralar ve kartını kullanıyorum yazılımı da yine DVR kullanıoyrumbunnunla ilgili iphone için bir uygulama bulamadım sizzce varmıdır uygulamaıs bilen var mı

Balitechte dvr cihazı cepten izleniyor .. Dvr kartları izlenmiyor

1576 Mesaj
10 Mayıs 2011; 16:33:20 

Bu dvr cihazları hangi portları kullanıyor biliyor musunuz? 80 port denedim olmadı da.

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim
Isparta'da kiralık apart - stüdyo daireler

1071 Mesaj
11 Mayıs 2011; 9:33:33 

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-
Bu dvr cihazları hangi portları kullanıyor biliyor musunuz? 80 port denedim olmadı da.

cihaA gore degisir portari...bende avtech dvr var eagleeyes programi ile realtime izliyorum ve ses te var,.eski kayitlari bile iphoneden izliyorum ve o da sesli...bu mobilite islerinde en iyisi avtech eagleeyes...panasonic,samsung,pinetron gibi firmalarda bile ses ozelligi yok cepten izlerken...ben kendi dvr ima uyu cihazimida bagladim maclari cepten izliyorum;) ve h264 destegi oldugi icin kotayi fazla eykilemiyor..ve vodafone edge hizinda
bile realtime goruntu veriyor..aldiginoz dvr cihazin isim yapmis ve argesi olmasina dikkat ediniz...merdiven aldi
dedigimiz balitech gibi markalari birakin..eger demo olarak gormek isteyen varsa pm den ulassin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknologs -- 11 Mayıs 2011; 11:10:16 >

656 Mesaj
13 Mayıs 2011; 23:38:57 

bende de dvr kart ve ballitech kameralar var iphone 4 den nasıl izleyebilirim beceremedim çözümü teamviewer la kamere pc me bağlanarak izlemek te buldum görüntüde sorun yok bunun haricinde başka yol var mı

5142 Mesaj
14 Mayıs 2011; 0:25:28 

Dvr cihazlarda 1024 portu acarak kullanin 80 portunu midem veya baska programlar.l kullanir

Himalaya eagleeyes den izleyebilirsin ip nosunu giriyorsun programa ve bilgisayardan modemden port aciyorsun ayni sekilde dvr dede ayni port olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 14 Mayıs 2011; 0:28:28 >

YENİ NESİL EFTPOS YAZARKASA EN İYİ FİYATLARLA www.hesaplipazar.net 'de

1071 Mesaj
14 Mayıs 2011; 8:09:24 

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78
Dvr cihazlarda 1024 portu acarak kullanin 80 portunu midem veya baska programlar.l kullanir

Himalaya eagleeyes den izleyebilirsin ip nosunu giriyorsun programa ve bilgisayardan modemden port aciyorsun ayni sekilde dvr dede ayni port olacak

eminmisin...eagleeyes ile avtech marka ve yan markalari cpcam ,kpsec dvr lar izleniyor..balitech dvr kartlarin uygulamasi. yok

1306 Mesaj
14 Mayıs 2011; 14:37:56 

mesajım bulunsun :)

İpod Video 5.5 Diymod
Meier corda 2stepdance
Phonak Audeo PFE 232
MacBook-Pro

116 Mesaj
15 Mayıs 2011; 19:34:45 

balitechin kartlarını çok kullandık. iphone dan izlenmiyor. yazılımı yok. dvr kayıt cihazlarında var iphone ve sybian işletim sis. destekliyor.

Philips 46 pfl 8605/12 ,3d tranmitter+2glasses, Philips BDP 8000 Bluray Player, 1 Tb WD HDD, Digibox usb receiver, Toshiba Dvd Player, Compaq cq60 , Peugeot 307 Comfort 1,6 HDI.

497 Mesaj
11 Temmuz 2011; 16:37:00 

Bullwark 1004 HV cihazıma Iphone 4 ile bağlanıp izleyebiliyorum. DVR ayarlarında varsayılan olarak gelen 5050, 6050, 7050 ve 80 nolu portları DVR cihazınızın IP adresine yönlendirmeniz gerekli.

Kullandığım yazılım Appstore üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen aplayer isimli uygulama. Bağlanmak için Mobile Port 7050 kullanıyorum. Hem localde WIFI hemde dışarıdan modemin aldığı IP adresi üzerinden sorunsuz bağlanabiliyorum.

harbi...

1071 Mesaj
11 Temmuz 2011; 16:54:10 

avtech eagleeyesten baskasi yalan..

2576 Mesaj
11 Temmuz 2011; 18:43:48 

karşı komşum eczacı arkadaşım,
4 lü kamerasını iphone4 de izliyor,
üstelik bağlandığı sistemin tüm özelliklerinide kullanıyor.
(tek resim, 4 resim, kyıt ayarları vs.....)
sistemi kuran başkası, arkadaşı arayayım,
burada anlatsın.

kolay gelsin

DUYURU;
Avatarımdaki Mustafa Kemal Atatürk ve Fenerbahçeye hakaret edenler, ceza almam gerekse de, en sert şekilde cevaplanacaktır.

351 Mesaj
12 Temmuz 2011; 11:10:04 

quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

karşı komşum eczacı arkadaşım,
4 lü kamerasını iphone4 de izliyor,
üstelik bağlandığı sistemin tüm özelliklerinide kullanıyor.
(tek resim, 4 resim, kyıt ayarları vs.....)
sistemi kuran başkası, arkadaşı arayayım,
burada anlatsın.

kolay gelsin

vallahı cok ıyı olur ne ıpadıme nede ıphona kuramadım kamera olayını hırs yaptım.
dvr kart kullanıyorum kayıt cıhazım yok.

1071 Mesaj
12 Temmuz 2011; 11:31:40 

quote:

Orijinalden alıntı: jskat

vallahı cok ıyı olur ne ıpadıme nede ıphona kuramadım kamera olayını hırs yaptım.
dvr kart kullanıyorum kayıt cıhazım yok.

sizin kartiniza olmaz...her dvr in kendine oZel programi olur veya olmaz

351 Mesaj
12 Temmuz 2011; 11:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

sizin kartiniza olmaz...her dvr in kendine oZel programi olur veya olmaz

cevap için teşekkürler ama mantığı kuramadım ios cihazdan izlemek için, illaki dvr kayıt cihazımızmı olması lazım ve ona uyumlu izleme programı?
dvr kartla pc üzerinden kayıt yapıyorum sabit ip kullanıyorum kullanıcı adı ve şifrem var (kayıt programının).
izlememe engel olan şey program değil gibi geliyo bana çok program denedim hiç biriyle başarılı olamadım ayarlarla alakalı bi eksiğim var gibi geliyo cevabınız için şimdiden teşekkür ederim :)

1071 Mesaj
12 Temmuz 2011; 12:00:43 

quote:

Orijinalden alıntı: jskat

cevap için teşekkürler ama mantığı kuramadım ios cihazdan izlemek için, illaki dvr kayıt cihazımızmı olması lazım ve ona uyumlu izleme programı?
dvr kartla pc üzerinden kayıt yapıyorum sabit ip kullanıyorum kullanıcı adı ve şifrem var (kayıt programının).
izlememe engel olan şey program değil gibi geliyo bana çok program denedim hiç biriyle başarılı olamadım ayarlarla alakalı bi eksiğim var gibi geliyo cevabınız için şimdiden teşekkür ederim :)

hocam dvr kartinda programi var ama her marka kartin yok..dandik cin mallarinin dvr cihazlarinda bazilarinda var vede kaliteli dvr kartlarin programlari var..bosuna ugrasmayin olmaz..sizin dvr kart ne marka model

4 Mesaj
19 Eylül 2011; 10:57:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetortayayla

balitechin kartlarını çok kullandık. iphone dan izlenmiyor. yazılımı yok. dvr kayıt cihazlarında var iphone ve sybian işletim sis. destekliyor.

bernde balitech 9909 kullanıyorum hangı programı ındırmem gerekıyo ıphone 4 için isim verebılırmısınız:)

1071 Mesaj
19 Eylül 2011; 12:04:52 

quote:

Orijinalden alıntı: etowashere

bernde balitech 9909 kullanıyorum hangı programı ındırmem gerekıyo ıphone 4 için isim verebılırmısınız:)

meye

1 Mesaj
27 Eylül 2011; 20:57:02 

Arkadaşlar okuduğum kadarıylay hepiniz bu işlerde ilgili ve yeterli kişilersiniz.Bana yardımcı olursanız sevinirim.
İş yerimdeki bilgisayarıma bir bilgisayar tamircisi dvr kayıt kartı koydu ve sisteme kayıt ediyor aynı zamanda evimden internetten izleyebiliyorum fakat yeni aldığım android cihazımla her programı denememe ragmen bir turlü başaramadım.dvr kayt cihazıın markasını bilmiyorum.ancak iş yerindeki bilgisayardan ayarlarına baktığımdaki port numarası falan dogru giriyorum cihaza.evdeki bilgisayarımdan direk ip numarasını girerek bağlanıyorum ama androidle herşeyi doğru girmeme ragmen görüntü yok.lütfen yardım edin...önemli benim için

1071 Mesaj
28 Eylül 2011; 7:45:01 

quote:

Orijinalden alıntı: candoor

Arkadaşlar okuduğum kadarıylay hepiniz bu işlerde ilgili ve yeterli kişilersiniz.Bana yardımcı olursanız sevinirim.
İş yerimdeki bilgisayarıma bir bilgisayar tamircisi dvr kayıt kartı koydu ve sisteme kayıt ediyor aynı zamanda evimden internetten izleyebiliyorum fakat yeni aldığım android cihazımla her programı denememe ragmen bir turlü başaramadım.dvr kayt cihazıın markasını bilmiyorum.ancak iş yerindeki bilgisayardan ayarlarına baktığımdaki port numarası falan dogru giriyorum cihaza.evdeki bilgisayarımdan direk ip numarasını girerek bağlanıyorum ama androidle herşeyi doğru girmeme ragmen görüntü yok.lütfen yardım edin...önemli benim için

oyle her model dvr kartin android prg yok..muhtemelen sizinki ucuz cin mali dvr kartttir..onlar izlenmiyor..ama kayit cihazi ile degistirin izleyin..

32 Mesaj
21 Aralık 2011; 12:49:51 

meye
her model dvr cihazi icin farkli meye versiyonlari var
Tabi benim bilmedigim farkli dvr dvr markalari icin de farkli programlar olabilir, ben meye kullaniyorum
dvr kayit cihazinizin bagli oldugu modemde gerekli portu aciyorsunuz (bu konuda kayit cihazini aldiginiz yerden hangi port yada portlarin acilmasi gerektigi bilgisini alabilirsiniz)
appstore'dan yine kayit cihazini aldiginiz yerden hangi meye versiyonunu yuklemeniz gerektigini ogrenip iphone'unuza yukluyorsunuz
ip, sifre ve port bilgilerinizi girerek kamera goruntulerini izliyorsunuz

32 Mesaj
21 Aralık 2011; 12:53:52 

ben de bu konuda birsey sormak istiyorum bilgisi olan varsa
turkcellin gunluk 1 tl ye 10mb lik internet paketi sattigini ogrendim
ben internet paketi kullanmiyorum, wifi kullaniyorum fakat heryerde wifi bulmak mumkun olmuyor
tabii ki 10mb ancak gazete sayfalarini gezmeye yarar sanirim fakat bu gazate sayfalarini gezmek ne kadar data indirmeye sebep olur? su kadar saatte su kadar kb yada mb seklinde soyleyebilir misiniz
bir de bu 10mb lik paket meye programiyla dvr cihazini izlemeye ne kadar kafi gelir, meye ile dvr izlemek dk da kac kb yada mb data transferine neden olur?
tesekkurler

1071 Mesaj
21 Aralık 2011; 14:57:50 

10 mb hic bir ise yaramaz..bosuna kullanma bence..

32 Mesaj
21 Aralık 2011; 17:06:49 

sanirim kota asimindan parak kazanmak icin yapmislar, kota asimina izin veriyor tarife

1002 Mesaj
27 Aralık 2011; 16:28:16 

balitec dvr h264 8 kanallı cihazımda eagle eye kurdum videoyu oynatamadım ip adresine erişelemedi diyor meye plus programında çalışıyor fakat kullanışlı değil ve görüntü leş.. eagleyede nasıl çalıştırabilirim arkadaşlar?

PSN: metaI
Ps3 120gb - PS4 500GB - MONSTER P370 Core i7-3630QM 32GB 1600Mhz 240GB SSD+750GB 2xHD7970M Crossfire 4Gb 17.3" Full HD Win 8 64bit - Optoma HD83 Full HD 3D Projeksiyon - Sony Hmz T2 3D kişisel gözlük - Logitech G25 direksiyon - Sony MDR-DS7500ES Kulaklık - Dark 2 media player - Turtlebeach px5 kulaklık - Iphone 5

4049 Mesaj
27 Aralık 2011; 17:36:09 

ya arkadaşım zorun ne allah aşkına zorun ne yani bu ne fantazi kamerayı tak televizyona görüntüleri izle abi telefondan izlemek sana ne gibi bir avantaj sağlıcak yani ne olucak başın göğemi ericek...

1002 Mesaj
27 Aralık 2011; 18:19:54 

sanane be kardeşim aklın yetmez bu işlere seyahat halinde televizyonmu taşıyacaz senin zorun ne kıt zekalı olmak mı ??

PSN: metaI
Ps3 120gb - PS4 500GB - MONSTER P370 Core i7-3630QM 32GB 1600Mhz 240GB SSD+750GB 2xHD7970M Crossfire 4Gb 17.3" Full HD Win 8 64bit - Optoma HD83 Full HD 3D Projeksiyon - Sony Hmz T2 3D kişisel gözlük - Logitech G25 direksiyon - Sony MDR-DS7500ES Kulaklık - Dark 2 media player - Turtlebeach px5 kulaklık - Iphone 5

4049 Mesaj
27 Aralık 2011; 19:32:13 

hakaret yok ozaman videoyu kameranın ekranından izle :)))) allah allah yaa :)))9

2 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:05:24 

Arkadaşlar önceki mesajları titizlikle okudum. ancak ne yazık ki doyurucu cevapları bulamadım.

bir komşumun fırın dükkanı var ve geçenlerde kendi imkanlarıyla balitech marka 9904 isimli bir 4 kanallı dvr kayıt cihazı almış. 3 tane de 480 tvl 36 IR led li gece görüşlü kamera almış. bağlamış. bende bu arada bayağı öğrenmiş oldum.
Ancak i-phone cihazından bir türlü bağlanamıyro.
aplayer isminde bir oynatıcı ile çalışabileceğini araştırdım.
yalnız kafama takılan bir soru var.
bu app storeden indirilen aplayer oynatıcısında oturum açmak için sadece

IP : 192.168.1.111
Host : xxx
Port no : xxx

bilgilerini girmek yeter li midir?

Bunları anlatan doğru düzgün adım adım bir kaynak verebilir misiniz? Ya da yönlendirir misiniz (youtube vs. olabilir)?

Bunların haricinde bir de farklı bir sorum olacak.
ilk girilen ıp kısmına dvr kayıt cihazına verilen 192.168.1.xx gibi bir ip ardesine i-phone dan nasıl ulaşılabilir ki?
Bu ip localde işe yarayan bir ip değil midir?
Yani uzaktan erişim için (i-phone için) modemin bağlı olduğu ip gerekmez mi ? (71.xxx.xxx.xxx gibi)
Bu modemin ip nuamrasını da fişler her çekilip yeniden aygıt çalıştırıldığında dhcp den farklı bir ip almamamakta mıdır?
İşte burası aklıma yatmadı. 192.x.x.x li yerl alan ağ adresini nasıl olur da her seferinde i-phone gibi cihaz internet üzerinden algılayabilir?
Bilen birisi açıklayabilir mi?

2002 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:13:29 

quote:

Orijinalden alıntı: mbekci

Arkadaşlar önceki mesajları titizlikle okudum. ancak ne yazık ki doyurucu cevapları bulamadım.

bir komşumun fırın dükkanı var ve geçenlerde kendi imkanlarıyla balitech marka 9904 isimli bir 4 kanallı dvr kayıt cihazı almış. 3 tane de 480 tvl 36 IR led li gece görüşlü kamera almış. bağlamış. bende bu arada bayağı öğrenmiş oldum.

Bunları anlatan doğru düzgün adım adım bir kaynak verebilir misiniz? Ya da yönlendirir misiniz (youtube vs. olabilir)?

ilk girilen ıp kısmına dvr kayıt cihazına verilen 192.168.1.xx gibi bir ip ardesine i-phone dan nasıl ulaşılabilir ki?
Yani uzaktan erişim için (i-phone için) modemin bağlı olduğu ip gerekmez mi ? (71.xxx.xxx.xxx gibi)
Bu modemin ip nuamrasını da fişler her çekilip yeniden aygıt çalıştırıldığında dhcp den farklı bir ip almamamakta mıdır?
İşte burası aklıma yatmadı. 192.x.x.x li yerl alan ağ adresini nasıl olur da her seferinde i-phone gibi cihaz internet üzerinden algılayabilir?

DVR'a bağlı modemin statik ip'ye sahip olması gerekiyor. Bunun için servis sağlayıcınızla iletişime geçmelisiniz. TTNet'te aylık 2-3 liraya statik ip veriyorlar. 192 ile başlayan ip localdir. Modem kapanıp açıldığında statik ip değişmez. O yüzden ip adresi dediğimiz gibi olmalı.

1057 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:35:26 

Arkadaslar sabit ip olmadan uzaktaki Dvr kayıt cihazına nasıl bağlanıyorsunuz is yerinde Dvr kayıt cihazı var ağ bağlantısı da mevcut ama evden yada uzaktaki başka bir bilgisayardan defalarca denedim sonuca ulaşamadım bağlantıyı nasıl sağlıyorsunuz anlatırsanız çok sevinirim

Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75 Hp Prins Keihin 2012

51 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:36:02 

Statik ip kullanmadan dyndns servisleri ile de çözebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta gereken portları açıp, ip yönlendirmelerini modem üzerinden yaptınız mı ?

*ESKİŞEHİR* 2013 HONDA CIVIC FB7 ELEGANCE A/T

5142 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:39:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mbekci

Hocam merhaba öncelikle sorularınızdan kafam karışık olmuş bizde kamera işi yapıyoruz ama size kısaca özetleyeyim.

İlk önce cihaz balitech demişsiniz.Balitech cihazdan

bu resimleri bende bir sorun yaşadığımda çekmiştim örnek olması açısından

Şimdi eğer 80 portundan açacaksanız modemin içine girişi port numarasını değiştirmeniz lazım.

Ben karışıklık olmasın diye 80 portundan açmıyorum kafama göre bir port giriyorum örneğin 1000 portu açıyorum.Alttaki resimde deneme amaçlı açtım.

1000 web portu olacak bu port numarası resimdeki gibi cihazada girilecek(burada 80 isteyen böylede yapabilir ama ozaman 80 portu açması lazım ben modemle karışmaması açısından 1000 portu vedim)

Cihazın port ayarları
0

Cihazın web sunucusu
0

0

medya portuda istediğiniz bir değer olabilir aynısını modeme açıyorsunuz.

örneğin bu ayarları yaptığınızda 192.168.1.100:1000 numarasını girerek ağdan bağlanıyorsunuz.Dhcp karıştırmaya gerek yok.80 portundan açsanız 192.168.1.100 şeklinde ağdan bağlanıcaksınız ama 80 portu açmak için modemin port numarasını değiştirmek gerekiyor bildiğim kadarı ile o yüzden kafanıza göre verdiğiniz portu iki nokta üst üste yapıp girmek daha mantıklı.

Aynı şekilde ip nosunda örneğin 88.254.59.62:1000 girerek açıyorsunuz.

NOT:MODEMDEN PORT AÇTIKRAN SONRA FİREWALL ( GÜVENLİK AYARLARINIZI KAPATMANIZ LAZIM)
NOT:RESİMLERDEKİ 80 PORTUNA GÖRE AÇILMIŞTIR.SİZ SORUN YAŞAMAMAK İÇİN BAŞKA PORT VERİNİZ VE VERDİĞİNİZ PORTU İKİ NOKTA ÜST ÜSTE KOYARAK AĞDAN VEYA İP DEN AÇINIZ:
kullandığım iphone programı eagle eyes , meye, vmeye birde naway bunlardan balitech açabilirsiniz.

Ayrıca balitech cihazın içerisinden ayriyetten mobile port yeri var onuda cihazdakinin aynısını porta açmanız lazım.Default oalrak 15961 portu etkindir.Bu portuda modeme açacaksınız.

Telefondan bağlanırken

örneğin yerel ağdan 192.168.1.100 olarak adres bölümüne giriyoruz.
port bölümünede açtığınız 15961 portunu giriyoruz.

ip dede 88.254.59.62 olarak adres bölümüne giriyoruz.
port bölümünede açtığınız 15961 portunu giriyoruz.

dikkat edin bunların sonuna yukarıda bilgisaydam girdiğimiz web portunu girmeyin.

Bu arada eğer ip niz statik değilse sürekli değişecektir.Fişler çekilip takılıdığında elektirikler kesilip geldiğinde.Ağdan her daim bağlanabilirsiniz. Ancak uzaktan ip nosunu bilmezseniz.Bağlanamazsınız.Dhcp kullanmıyorum eğer sürekli bir kopukluk kamera gitmesi oluyorsa DHCP kullanıyorum DHCP manuel olarak ayar yapmak için.
Tabi statik ile uğraşmak istemezseniz bununda yolu var dyn.dns diye bir web sitesi var üye olup üyelik bilgilerinizi modemin içine giriyorsunuz.

Siteye girdiğinizde sizin o anki ipnizi size nerde olursanız olun gösteriyor.

Çok yakında ayrıntılı bir video destekle FUll montaj kamera kurulumu port açma cihaz ayarı kamera bağlantıları tamamını teknik destek olarak vereceğiz.
Ancak ilk önce kendi sitemi açmam lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 1 Ocak 2012; 12:52:49 >

2002 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:45:35 

@78erhan78 hocam ufak rica. Fotoğrafları S image şeklinde yüklerseniz daha iyi olur. Saygılar.

5142 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Nikola Tesla

@78erhan78 hocam ufak rica. Fotoğrafları S image şeklinde yüklerseniz daha iyi olur. Saygılar.

1057 Mesaj
1 Ocak 2012; 12:58:13 

quote:

Orijinalden alıntı: zazoo

Statik ip kullanmadan dyndns servisleri ile de çözebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta gereken portları açıp, ip yönlendirmelerini modem üzerinden yaptınız mı ?

Modem üzerinden gerekli olan portları actım dediğiniz servisi daha önce denemedim Nasıl kullanılıyor acaba ??

Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75 Hp Prins Keihin 2012

5142 Mesaj
1 Ocak 2012; 13:07:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

Modem üzerinden gerekli olan portları actım dediğiniz servisi daha önce denemedim Nasıl kullanılıyor acaba ??

http://www.digital-elit...ns-Adresi-Nasil-Yapilir

sanırsam ücretli olmuş bu servis.