Şimdi Ara

Macintosh'ta Bootcamp Kullanimi (Resimli Anlatim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
10.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bootcamp, Macintosh OS yuklu bilgisayarlarda cifte boot islemini mumkun kilmak icin tasarlanmis bir built-on programdir. Bu programin kullanimi ise oldukca basit.

Ilk adim olarak " /Applications " adresine gidiyoruz.

Bunun ardindan "Utulities" adli klasoru aciyoruz ve burada Bootcamp'i goruyoruz.

Bu programi cift tiklayip actiktan sonraysa continue butonuna basiyoruz.

Karsimiza cikan diyalogda Macintosh ve Windows arasinda istediginiz boyutta bolum ayarliyorsunuz (o sutunu oynatarak). Ardindan partition a basiyoruz. Bir sure bekledikten sonra karsimiza cikacak diyalogda Start Installation'a basiyoruz ve Windows XP SP2 (en dusuk SP2 ile calisir) diskini hemen surucumuze takiyoruz. Ardindan bilgisayar acilirken "option" tusuna basarak buradan CD'yi secip, windows'u kuruyoruz.

COK ONEMLI NOT: Windows'u yuklerken sececeginiz partitionin Windows'a ayirdiginiz olmasina dikkat ediniz yoksa tum Mac OS dosyalarinizi kaybedersiniz. Bilgilerinize.

Suruculer icin: Windows yuklendikten sonra "Option"la windows'u baslatin ve Mac OS disklerinizi takip suruculerinizi yukleyin.

• Çok faydalı oldu. Teşekkürler üstad.
  • biliyorum eski bir konu ama benim macim son çıkanlardan buna win7 mi kurmak mantıklı olur yoksa win xp mi?
  • Tabiki windows 7 64 bit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20y74r1

Tabiki windows 7 64 bit.

tesekkur ederim cevap icin peki cok buyuk performans kaybi yasarmiyim?
  • Mac ve win7 aynı donanımda eşit performansda çalışacaktır.
    Bunu nereden biliyorum derseniz; kendi sistemimde mac os ve win7 64 bi kurulu, performans da pek göze batar bişe göremedim.

Core i7 2.66
    6 GB ocz 1600 mhz ram
    dx58so intel anakart
    2 tb western digital hdd
    256 bit 4890 waporex 2gb
    750 w high power

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20y74r1 -- 28 Haziran 2011; 15:35:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20y74r1

Mac ve win7 aynı donanımda eşit performansda çalışacaktır.
    Bunu nereden biliyorum derseniz; kendi sistemimde mac os ve win7 64 bi kurulu, performans da pek göze batar bişe göremedim.

Core i7 2.66
    6 GB ocz 1600 mhz ram
    dx58so intel anakart
    2 tb western digital hdd
    256 bit 4890 waporex 2gb
    750 w high power

anladım teşekkürler cevap için. o zaman win 7 kuralım. mesleki programlar kullanmam gerekiyor proteus-css-pspice falan bunların mac versiyonu olsa hiç gerek yok windowsa ama el mahkum kuracaz artık

son bir soru daha sorucam windows 7 için 64 bit demişsin x86 kuramaz mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertblade -- 29 Haziran 2011; 0:23:07 >
  • Önemli bir sorum olacak.. Boot Camp ile windows yükledim. Fakat Mac OS X kullanırken windows tarafına geçmek için illa restart etmem mi gerekiyor yoksa bir kısa yolu var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.