Şimdi Ara

E90 kendiliğinden gaz verme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iki ay önce E90 kasa 3 serisi aracımda sarı motor ikazı yandığından dolayı servise gitmiştim. araba kendiliğinden gaz veriyordu. yoldayken de rolantideyken de devir kendiliğinden yükelip alçalıyordu. versiyon yüklediler iki ay idare etti ama bugün aynı arıza yine çıktı. üstelik stop edince de bir kamyon gibi sallanarak stop etmeye başladı. bilgisayara bağlıyoruz arıza çıkmıyor. bu sorunu yaşayıp da çözen varsa yardımcı olabilir mi?
    bu arada arabayı aldığım ilk zamanlar olmadığını düşündüğüm bir olay vardı. Araba ilk kalkıştan çok kısa süre sonra pesalların oradan tık diye birşey atıyor gibiydi. oralardan birşeyle alakalı olabilir mi bilmiyorum ama o olay sürüşü hiç etkilemiyordu.

saygılarımla

• bende birkaç ay önce 3.18d aldım ancak böyle bir sorunu ilk kez duyuyorum..

belki aldığınız yakıt yüzünden devirde değişiklik oluyor olabilir.. pislik falan geliyorsa benzin filtresine ondan dolayı performans kaybı yaşıyor ve stop etmemek için ani olarak gaz verip doğru rolantide kalmaya çalışıyor olabilir..

birde katalitik konvertöre baktırın.. o da bu tip devir değişikliklerine sebep olabiliyor..

bu tip şeyler bilgisayara bağlanınca belli olmuyor.. sorun şundan ya da şundan olabilir diye nokta atışı yapıp, o parçaların kontrolüyle çıkıyor.. aracınızı Borusan'a mı götürüyorsunuz servis için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 5 Aralık 2009; 9:54:08 >
  • Ben Kosifler e gidiyordum. çok maliyetli olduğundan en çok önerilen Batı Ot'ya gitmeye başlamıştım. bugün tekrar oraya gideceğim artık.
    ama orada da net bir tespit olmadığından yanlış birşey olsun istemiyorum.
  • eğer oradan sonuç alamazsanız Borusan'a götürün.. sanırım anadolu yakasındasınız... tavsiyem Borusan Oto - İstinye'ye gitmenizdir.. çok iyi ilgileniyorlar..
  • BU sorunun bir benzeri bizdede var ama E36 kasa 94 model araba çalışınca hiç durmadan sallanıyor ama biz sorunu bulmuştuk biz marmarsteyiz burada bir akaryakıt firmasından benzin alıyorduk sonradan anladıkki ordan aldığımız benzin arabayı sallıyor depoyu tamamen bitirdik sonra başka bir yrden benzin aldık artık arabada tık yok bunu denemenizi öneririm birde kendiliğinden gaz vermeside araba durduğunda klimanız açıksa araç kendiliğinden gaz veriyor tabi ben acemiyim siz daha iyi bilirsiniz benim ki sadece yorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snmez -- 5 Aralık 2009; 11:13:53 >
  • benzinleri inceltiyor bazi istasyonlar akillarinca 3 5 kurus kazanmak icin.. Bnm yakit konusunda yillardir tek seçimim shellden yana oldu.. Tawsiye ederim.. Hatta ankarada dikmen vadisindeki shell vadi petrolden aldigim dizel nerdeyse 40km farkettiriyor..
  • bugün servise gittim Batı Oto'da teknik inceleme yaptılar. Sorun olarak bilgisayarda akışmetre sorunu çıktı. Ama onunla ilgili değişim yapmadan önce bir değerlendirme yaptılar ve benim devirsiz araba kullandığıma karar verdiler.
    ben 2800 - 3000 arası vites değiştirmekteyim. genel olarak da yakıt tasarrufu için yüksek viteste gitmeyi tercih ederim. yokuş aşağı arabayı yüksek viteste salarım falan. yani salınımdan faydalanırım.
    Ustanın dediğine göre bu araçlar devirli kullanılmalıymış. 3500 devirden aşağı vites değiştirme dedi. bazı ayarlar yaptılar ve bir süre böyle yüksek devirli test etmemi istediler. şu an sorun yok ama arabanın kullanımında ciddi bir değişklik var. örneğin önceden 80 kmde iken 5. vitese geçerdim şimdi 4e atıyorum. arabada bir hızlanma sözkonusu oldu.
    bakalım usta bu şekilde çözerse herkese tavsiye edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemao

bugün servise gittim Batı Oto'da teknik inceleme yaptılar. Sorun olarak bilgisayarda akışmetre sorunu çıktı. Ama onunla ilgili değişim yapmadan önce bir değerlendirme yaptılar ve benim devirsiz araba kullandığıma karar verdiler.
    ben 2800 - 3000 arası vites değiştirmekteyim. genel olarak da yakıt tasarrufu için yüksek viteste gitmeyi tercih ederim. yokuş aşağı arabayı yüksek viteste salarım falan. yani salınımdan faydalanırım.
    Ustanın dediğine göre bu araçlar devirli kullanılmalıymış. 3500 devirden aşağı vites değiştirme dedi. bazı ayarlar yaptılar ve bir süre böyle yüksek devirli test etmemi istediler. şu an sorun yok ama arabanın kullanımında ciddi bir değişklik var. örneğin önceden 80 kmde iken 5. vitese geçerdim şimdi 4e atıyorum. arabada bir hızlanma sözkonusu oldu.
    bakalım usta bu şekilde çözerse herkese tavsiye edeceğim.

doğrudur... çünkü düşük devirlerde araba hızlansın diye biraz fazla gaza basarsanız depodan daha çok benzin çekecektir ancak düşük devir, düşük hız, yüksek vitesde olduğu olduğu için gitmeyecektir... vites küçültmeniz gerekir zaten böyle durumlarda.. usta doğru söylemiş hatta az bile söylemiş bence en az 4000d/d'den sonra vites değiştirin... aracınızı daha atak ve performanslı kullanın..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.