Şimdi Ara

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.111
Cevap
7
Favori
526.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akk halen uygulanmıyor mu ttnette acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: geccee_53

Hızı düşürmeme rağmen kopmalar devam edıyor snr değeride yukseldı ama bır türlu bu kopmalar son bulmuyor butun kablo tesısatını yenıledım 3 4 tane farklı modem kullandım yıne aynı yıne aynı bunun bi çözumu yokmu santral dıyolar telekomu arıyorum santralde ınternetle alakalı bırım yok dıyolar ttnetı arayın dıyolar ttnetı zaten aramaktan bıktım ALLAHINI seven bırı mantıklı bişey soylesın de yapalım rica edıyorum ...

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

Kablo ve modemi geçtik geriye santral ve kullandıgınız pc kalıyor santrale ulaşamayacagınıza göre pc nizi gözden geçirin derim ethernet kartınızda bir sorun oluşmuş olabilir

Küçük bir ihtimal ama yinede göz önünde bulundurmak gerekir

Kablo tesisatınızı yenilediniz ise ( apartman kutusundan modeme kadar sadece ev içi degil ) sizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor santrale uzaksınız ve size gelen kablo sistemi kötü yapacak birşey yok

• 2 3 Tane notebook var pc den kaynaklanmadına emınım Bir tek santral kalıyor nasıl ulaşabılırım birim adı felan yokmu telekomu arayınca benı bağlayacakları kışılere yada bırıme ne ad verılıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_67

quote:

Orijinalden alıntı: geccee_53

Hızı düşürmeme rağmen kopmalar devam edıyor snr değeride yukseldı ama bır türlu bu kopmalar son bulmuyor butun kablo tesısatını yenıledım 3 4 tane farklı modem kullandım yıne aynı yıne aynı bunun bi çözumu yokmu santral dıyolar telekomu arıyorum santralde ınternetle alakalı bırım yok dıyolar ttnetı arayın dıyolar ttnetı zaten aramaktan bıktım ALLAHINI seven bırı mantıklı bişey soylesın de yapalım rica edıyorum ...

Kablo ve modemi geçtik geriye santral ve kullandıgınız pc kalıyor santrale ulaşamayacagınıza göre pc nizi gözden geçirin derim ethernet kartınızda bir sorun oluşmuş olabilir

Küçük bir ihtimal ama yinede göz önünde bulundurmak gerekir

Kablo tesisatınızı yenilediniz ise ( apartman kutusundan modeme kadar sadece ev içi degil ) sizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor santrale uzaksınız ve size gelen kablo sistemi kötü yapacak birşey yok

Yayını aldıgın santrale uzaklıgın bayagı var.
    Sana bir yol haritası çizeyim bunları yaparsan sorununu haledeceksin.
    ilk olarak ADSL ag baglantı ayarlarındaki ADSL2+ / anex Yazan Çalışma mod unu sadece ADSL2+ olarak ayarla varsa multimod a
    orada 0.0 yazan degerlerinin düzeldiigini göreceksin.
    2.si Splitterinin saglam oldugundan kesinlikle emin ol. ölçemiyorsan hattı modem e direk bagla.
    3cüsü Hat zayıflama degerin cok yüksek .
    Bu yüzden yapman gereken ADSL yi aldıgın kutu ile ev arasındaki Kablo baglantını saglam ve kalın mümkünse cat5 benzeri bi kablo ile yenilemelisin.

bunlarlada düzelmez ise diger zahmetli yolları anlatırım.

bunlar başımdan geçti bayagı tecrübe ettim :)
    ilk olarak ADSL ag baglantı ayarlarındaki ADSL2+ / anex Yazan Çalışma mod unu sadece ADSL2+ olarak ayarla varsa multimod a
    2.si Splitterinin saglam oldugundan kesinlikle emin ol. ölçemiyorsan hattı modem e direk bagla.
    Bu yüzden yapman gereken ADSL yi aldıgın kutu ile ev arasındaki Kablo baglantını saglam ve kalın mümkünse cat5 benzeri bi kablo ile yenilemelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

Benim değerlerimede bakarmısınız 16mbite geçmek istiyorum

neden 16 mbs. ? Şu anda zaten 12 mbs. lik band genişliginiz var. ve alabileceginiz en iyi degere yakınsınız.

Bütün açık pencerelerini kapatrak mümkünse alttaki veri alışverişi yapan programları warsa onlarıda kapatarak hız testi ve modem arayüzü görüntüsü alsanız daha saglıklı olacaktır.

çünki bana göre daha fazla almanız gereken uplad ve download hızınız gerçek degerlerde degil.

Buna ragmen bu hıza alışık kalmanız en dogrusudur çünki bu degerlere göre en fazla 1 mbs. den daha fazla artırdıgınız zaman Muhtemel kopma sorunları yaşayacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikonx -- 17 Kasım 2011; 4:40:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ikonx

quote:

neden 16 mbs. ? Şu anda zaten 12 mbs. lik band genişliginiz var. ve alabileceginiz en iyi degere yakınsınız.

Bütün açık pencerelerini kapatrak mümkünse alttaki veri alışverişi yapan programları warsa onlarıda kapatarak hız testi ve modem arayüzü görüntüsü alsanız daha saglıklı olacaktır.

çünki bana göre daha fazla almanız gereken uplad ve download hızınız gerçek degerlerde degil.

Buna ragmen bu hıza alışık kalmanız en dogrusudur çünki bu degerlere göre en fazla 1 mbs. den daha fazla artırdıgınız zaman Muhtemel kopma sorunları yaşayacaksınız.

İlginiz için teşekkür ederim 16mbs aklımda yoktu ancak ttnetten aradılar konuştuktan sonra fiyatı şimdiki ödediğim tutardan 4tl fazla olması, hızı iki katına çıkarıp 4tl fark ödemek mantıklı geldi.

Sayenizde hattımın destekleyemiceğini öğrenmiş oldum şuan zaten indirme hızım en az 900kb adil kullanımdan sonra hızda düşmede yok(bazı arkadaşlarda varmış) kısacası dertsiz başıma dert almaktan kurtuldum.

Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

İlginiz için teşekkür ederim 16mbs aklımda yoktu ancak ttnetten aradılar konuştuktan sonra fiyatı şimdiki ödediğim tutardan 4tl fazla olması, hızı iki katına çıkarıp 4tl fark ödemek mantıklı geldi.

Sayenizde hattımın destekleyemiceğini öğrenmiş oldum şuan zaten indirme hızım en az 900kb adil kullanımdan sonra hızda düşmede yok(bazı arkadaşlarda varmış) kısacası dertsiz başıma dert almaktan kurtuldum.

Teşekkürler

Yardımcı olduysam ne mutlu
    Aksi taktirde sende benim gibi 2-3 gününü buna ayırıp modem içindeki degerlerin uzmanı olacakdın :)))

• Arkadaşlar adsl2+ 16mbit tarifsine geçmek istiyorum bağlanırsam sorun yaşarmıyım hattım bağlantıyı kaldırırmı bilgi verirseniz çok sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: winmaster

Arkadaşlar adsl2+ 16mbit tarifsine geçmek istiyorum bağlanırsam sorun yaşarmıyım hattım bağlantıyı kaldırırmı bilgi verirseniz çok sevinirim..

şuan 2 mbs. civarı hızınız var
    önce 8 mbs. isteyip modeminizin degerlerini görmekde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikonx -- 17 Kasım 2011; 13:08:11 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar adsl2+ 16mbit tarifsine geçmek istiyorum bağlanırsam sorun yaşarmıyım hattım bağlantıyı kaldırırmı bilgi verirseniz çok sevinirim..

arkadaşım ilk önce adsl2+ basvursam eğer kopmalar olursa müşteri hizmetlerini arayıp hızımı uygun seviyeye düşürmelerini istesem olurmu. Böyle istememin nedeni bu tarifenin adil kullanımı 50gb o yüzden.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşım ilk önce adsl2+ basvursam eğer kopmalar olursa müşteri hizmetlerini arayıp hızımı uygun seviyeye düşürmelerini istesem olurmu. Böyle istememin nedeni bu tarifenin adil kullanımı 50gb o yüzden.

Hattınızın şu an 12-14 mbs. rahat alabilir durumda.
    garanti olsun diye 8 mbs. tavsisinde bulundum.
    geçeceginiz tarifeye göre en dogru karar sizindir.

eger dediginiz gibi kopma olursa 2 - 2 düşürüp en stabil durumu gözlemleyeblirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Değerleriniz iyi 16 mgbt için şimdilik bir sorun gözükmüyor

ama hattınıza 16 mgbtlik hız verildiğinde değerlere tekrar bakmakta fayda var

• Arkadaşlar bu değer falan görebildiğimiz olayın linkini verebilir misiniz?

Ben de geçmek istiyorum artık ama evim telekoma epey uzak o yüzden muhtemelen kopma yaşanır falan.

Bağlantımın uygun olup olmadığına nereden bakabilirim?

Bir de 8Mbit'e kadar kampanyası sanırım 25GB'a yükselmiş ve hız düşerse 1 Mbit'e düşüyor değil mi?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Arkadaşlar bu değer falan görebildiğimiz olayın linkini verebilir misiniz?

Ben de geçmek istiyorum artık ama evim telekoma epey uzak o yüzden muhtemelen kopma yaşanır falan.

Bağlantımın uygun olup olmadığına nereden bakabilirim?

Bir de 8Mbit'e kadar kampanyası sanırım 25GB'a yükselmiş ve hız düşerse 1 Mbit'e düşüyor değil mi?

Teşekkürler

bu degerleri görebilecegin yer kullandıgın modemin markasına ve modeline göre degişiyor.

önce modeminin arayüzüne girmelisin.
    bir çok modemin arayüzüne 192.168.x.x ile baglanıp modem şifresini yazarak girebilirsin.
    orda adsl hat durumu gibi benzer başlıklarda bu baglantı degerlerini görebilirsin.

onları kopyalayıp burya koyarsan bildigim kadarı ile yardımcı olabilirim.

• Teşekkür ederim eve gidince bakarım. Modem eski USRobotics ama wireless'ı kapalı, router olarak Linksys kullanıyorum ddwrt yüklü.

Merak ediyorum kaç gelir bana. Epey uzak olduğumu biliyorum çünkü (nereye uzak olunuyosa artık oraya)
  • Eve bi geldim internet hız değerim 10.5mbit olmuş Normalde 7.8mbitten fazlasını görmezdi. Ne oluyor ? NETLIMITSIZdeyim başka olan varmı
  •  8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

arkadaşlar bu değerlerle ben max ne kadar hızlı bağlanabilirim internete?
    ttnet i arıyorum, sinyal düşük diyip duruyolar. o mevzuyu nasıl çözerim?
  •  8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları
  • quote:

Ctrl+V yaparken biraz fazla abartmışsın. Başka hangi forumlara yazdın bakayım bu yorumları?

Bağlantı türünüzü bir de ADSL2+ ile değil de mümkünse "T1.413" ile deneyin. T1.413 genelde Avrupa'da kullanılan bir tür olsa da TTNet'te denediğimde bağlanabildim, üzerine sabit bir hız elde ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GranTurismo

Eve bi geldim internet hız değerim 10.5mbit olmuş Normalde 7.8mbitten fazlasını görmezdi. Ne oluyor ? NETLIMITSIZdeyim başka olan varmı

Bende de bu olay var bastım u işaretine 1MB yazıyo şimdi yanda bi baktım sonra bir daha baktım

10.22 speedtest 750 ile çekerdim eskiden şimdi 1 yazıyor

raporlardan baktım gelen hat zayıflaması 14

giden 5.8

veri alma hızı 12287 gözüküyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholet -- 18 Kasım 2011; 21:51:35 >

• 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.