Şimdi Ara

Nvidia DirectX 11 destekli ilk ekran kartını Şubat ayında satışa sunabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
4.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fermi kod adını taşıyan yeni nesil grafik işlemci mimarisinin kullanıldığını Tesla C20 serisi profesyonel grafik kartlarını SuperComputers 09 etkinliğinde tanıtan Nvidia, masaüstü modeller için sessizliğini koruyor. Hacimli üretim için A3 revizyonunu fabrikaya göndereceği konuşulan firmanın hazırlık çalışmaları devam ededursun, Nvidia'ya yakın kaynaklardan elimize önemli bir bilgi ulaştı.

Daha önce Nvidia tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang'ın da belirttiği gibi resmi lansmanı ilk çeyreğe kalan Fermi tabanlı GeForce 300 serisi için ilk model veya modellerin Ocak sonu gibi hazır olacağı, hacimli yüklemenin ise Şubat ayında yapılacağı konuşuluyor. Önde gelen Nvidia partnerlerinden birisi tarafından elimize ulaştırılan bilgiye göre, yol haritasında herhangi bir değişikliği olmadığı takdirde Şubat ayını planladıkları belirtildi.

Nvidia finansal takvimine göre Ocak sonuna doğru başlayan ve Nisan ayında sona eren ilk çeyrekte Nvidia'nın bir veya iki model ile pazarda olması alternatif segmentler için hazırlanacak diğer modellerin ise ilk yarı tamamlanmadan pazara sunulması bekleniyor. Mevcut bilgiler ışığında Nvidia'nın çalışan Fermi örneklerini 7-10 Ocak'ta düzenlenecek CES 2010 fuarında göstermesi de beklenebilir.

• hadi hayırlısı bakalım
    gerçekten çok merak ediyorum bu gpu.

r600 üde aynı merak ile beklemiştim, inşallah bu sefer aynı hayal kırıklığını yaşamam.
  • şubatta turkiye de olurmu bu kart acaba.yoksa millet ati ye yukleniyo diye yeni bir taktikmi belli değil dogrusu... bi de ati dx 11 oyunlari ocak ayına çıkartırır yetişirse çok iş yapar gibime geliyor?dirt 2 alien vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E0B8030F -- 3 Aralık 2009; 16:56:45 >
  • şubattada gelebilir ama belkide ocakta olabilir kimbilir belkide mart peki ya haziran neden olmasın galiba mayıs yok yok 2032 gelcek kimbilir belki yarın belki yarındada yakın...
  • ati bütün serileri tamamlıyor,dizüstünede yakında gpu çıkaracak.Nvidia neden bu kadar geç kaldı diye düşünüyorum,gpu yapısını çok değiştirdiler geleceğe yönelik galiba ondan :( Nvidiyı sevdiğimden değil ama rekabet olmayınca bize olan oluyor .Bazı fanlar bunları düşünemiyor o başka ,objektif bakmak lazım bu tür olaylara
  • Mart, nisanı bulur Türkiye'ye gelmesi.
  • Dirt 2 Pc için çıktı galiba deneyen varmı?
  • Yaz başında anca görürüz kartları...
  • fudzilla ocak ayı içinde kısıtlı sayıda örnek fermi gt300 çıkıcak diyor hadi hayırlısı çok heyecanlandım şimdi
  • hadi hayırlısı
  • abartmayın arkadaşlar fazla gecikiceğini zannetmem en fazla 15 gün felan geç kalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1A2Abrams

abartmayın arkadaşlar fazla gecikiceğini zannetmem en fazla 15 gün felan geç kalır

15 hafta filan gecikecek. Normal olarak Aralık denilmişti.
  • umarım iyi olurlar.. atiyide tek başına bırakmaya gelmiyor.. hemen koyuyor zammı kartlara..
  • 1-2 örnek
    kasım başı
    kasım ortası
    kasım sonu
    aynı şekilde aralık ve ocak içinde söylenmişti

şimdi şubat oldu
    hatta şimdi de
    "diğer modellerin ise ilk yarı tamamlanmadan"

bekleyin bekleyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

umarım iyi olurlar.. atiyide tek başına bırakmaya gelmiyor.. hemen koyuyor zammı kartlara..
    +41
  • Şahsen ben 5830 un çıkmasını bekliyordum ki ATI'nin yeni GPU hazırlıklarına başladığı söyleniyor. Bu durumda 5830 modeli ve nvidianın kartını pas geçip ATI nin yeni GPU tasarımını beklemeyi düşünüyorum.
  • Ocak ayının sonuna doğru Nvidia’nın Fermi GeForce GT300 yongasının ilk örneklerinin üretileceği ancak kart duyurusunun daha sonra olacağı haberi internete düştü. Hatta biraz zorlayarak Nvidia’nın Fermi duyurusunu Ocak ayının sonuna yetiştirebileceği ancak yonganın toplu gönderilebilir hale gelmesi 2010’un ilk çeyreğinin sonunu bulacağı söyleniyor.

En olası tahmin Mart 2010 olarak gösteriliyor tabi bu da her şey sorunsuz giderse mümkün. Bu durum Nvidia açısından hiç iyi değil. Nvidia’nın şu anda pazara tutunmasını sağlayan tek şey ATI’nin de 40 nm üretim sürecinde sorunlar yaşıyor olması. Umarız ekran kartı devi en kısa süre toparlanır, ne de olsa rekabetin devam etmesi her zaman kullanıcılara yaramıştır.

kaybak:tghtr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E0B8030F -- 3 Aralık 2009; 22:03:10 >

• tesla falan değilde Geforce 350, 360, 375 gibi orta modellerden haberler bekliyoruz. dx11 e HD5xxx ile mi yoksa GeForce 3xx ile mi geçiş yapacaz belli değil. Şubata kadar gelsinlerde piyasa biraz normale yaklaşsın.
  • fermi 2012 yi bulur o zamanda kıyamet kopacak zaten siz en iyisi ati alın üsküdarı geçin
  • bundan 3 ay once tanıtım yapiyorlardı maket bi ekran kartı ile :) yalancının mumu yatsıya kadr yanar. e nerde g300 nerde. bizde bekliyoruz nvidia nın yeni kartını ama sırf rakibi zarar a uğratmak için sipekülasyon yapmanın ne anlamı var ?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.