Şimdi Ara

Corsair'den 2250MHz'de çalışan Dominator GTX DDR3 modülü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performans tutkunları ve profesyonel hız aşırtmacılar için hazırladığı bellek kitleriyle tanınan Corsair, 2250MHz'de çalışan Domatinator GTX DDR3 modülünü duyurdu. Dominator GT serisi DDR3 bellekleri yeteri kadar hızlı bulmayan kullanıcılar için geliştirilen yeni bellek, en iyisini isteyenleri ve bütçesi elverenleri hedef alıyor zira gelen bilgilere göre bellek modülünün satışı sınırlı sayıda olacak.

Elde ettiğimi bilgilere göre X58 ve P55 çipsetli Intel anakartlar için geliştirilen Dominator GTX, 2250MHz'de 8-8-8-24 zamanlamalarıyla geliyor ve 1.65v geriliminde çalışıyor. Kaslı bir görünüme sahip olan DHX+ soğutucusu ile yüksek çalışma frekansına rağmen serin çalıştığı belirtilen yeni modülün Dominator GTX serisinin ilk temsilcisi olacak ve sadece Corsair'in online mağazasında satılacak.

Belirttiğimiz gibi tek bir modül olarak hazırlanan CMGTX2 kod adlı DDR3 bellek için Corsair'in mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Kevin Conley, firma olarak en hızlı overclock bellekleri konusunda köklü bir geçmişe sahip olduklarını, Dominator GTX modüllerinin de en yüksek kaliteli ve en hızlı en hızlı DDR3 bellek çözümleri olarak pazardaki yerini alacağını belirtti.

2250MHz'de çalışan Corsair Dominator GTX'in 8 Aralık'ta satışa sunulması beklenirken, fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• orta seviye bir pc fiyatında olacağı kesin
  • Corsair farkını konuşturuyor. Ama açıkçası Dominator GT'lerden sonra 8-8-8-24 ile 2250Mhz çok yüksek bir başarım değil. GT'ler 7-8-7-20 ile 2000Mhz'de çalışıyordu. Nette ki incelemelerinde 2200Mhz üstü hızlara aynı zamanlarla çıktığını görmüştüm. Yine de standart olarak bu hızlara çıkış olması bir başarıdır. Fiyatı hakkında yorum yapmaya gerek yok sanırım. Zira Dominator GT'ler ortada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 3 Aralık 2009; 20:30:55 >
  • 2250mhz için 8-8-8-24 çok iyi değerler.
  • :) DDR3 ünde sonuna yaklaşılıyo..

2666 MHZ yi gördüğümüzde DDR4 e geçilecektir.
  • Uzadıkça uzuyor bu ramlerin soğutucuları.Daha ddr3e geçemedik ki alıp kullanalım
  • resim görünmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: santanio

:) DDR3 ünde sonuna yaklaşılıyo..

2666 MHZ yi gördüğümüzde DDR4 e geçilecektir.

Belki 3000 mhz de çıkar DDR3
  • 6 yada 4 gb kit olarak satilsa guzel olurdu. Tahminim bu ram ler 2400-2500 mhz ye oc olabilir hyperx 2000mhz yi 2200 de kullananlar var dominator gt neden olmasin.
  • corair gerçekten çok kaliteli bellekler üretiyor.. herhalde DDR3 leri göremeden DDR4lere filan atlarız artık..
  • Durun arkadaşlar daha 2500 mhz'lik cl4'ler gelmeden nereye ddr4 geliyor. :)
  • 1.65 Voltta 2250MHz ve CL8 gerçekten inanılmaz değerler. Birde 1.9 Volta kadar O.C yapılacağını düşünürsek Kim tutar MHz'yi :))
  • Arkadaşlar,biraz cahilliktendir ama 'CL nedir ? Benim ram CL5'miş arkadaş dedi.Bende bilmediğim halde biliyormuş gibi yapıp "Evet CL5" dedim
  • gereksiz yaa neye kullanıcsaksın??
  • Tek geçerim
  • Extreme OC.
    Yalnız bu hıza ulaşmak için Uncore 4500Mhz olmalı, uff...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rertArkadaşlar,biraz cahilliktendir ama 'CL nedir ? Benim ram CL5'miş arkadaş dedi.Bende bilmediğim halde biliyormuş gibi yapıp "Evet CL5" dedim

CL=Cas Latency Kısa ve öz bir şekilde anlatmak gerekirse CL komutun (verinin) beleğe erişim süresidir.

Dahada anlaşılır olması açısından eğer google arama motoru değilde ram olsaydı aradığın şeyleri kaç saniyede bulup derlediğini gösteren sayfanın sağındaki parantez içindeki sürede CL olurdu.
  • fiyatı artık 500 dolardan kapı açarlar DDR4 leri beklemek lağzım DDR3 son çağlarını yaşıyor
  • bizim ramler hala 400 mhz
    266 yı cahillikten yazmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Orijinalden alıntı: rertArkadaşlar,biraz cahilliktendir ama 'CL nedir ? Benim ram CL5'miş arkadaş dedi.Bende bilmediğim halde biliyormuş gibi yapıp "Evet CL5" dedim

CL=Cas Latency Kısa ve öz bir şekilde anlatmak gerekirse CL komutun (verinin) beleğe erişim süresidir.

Dahada anlaşılır olması açısından eğer google arama motoru değilde ram olsaydı aradığın şeyleri kaç saniyede bulup derlediğini gösteren sayfanın sağındaki parantez içindeki sürede CL olurdu.

Yani CL ne kadar az ise o kadar iyi bir sonuç alınır değil mi ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.