Şimdi Ara

Universal Blu-ray/DVD kombo disk formatını duyurmaya hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünya sinema endüstrisinin önde gelen stüdyolarından Universal, çift formatlı yeni diskini duyurmaya hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere Blu-ray - HD-DVD savaşının yaşandığı dönemde çift formatlı melez diskler gündeme gelmiş ancak stüdyonların ilgi göstermemsi nedeniyle pekte popüler olamamışlardı.

Universal Studios Home Entertainment ise yaptığı açıklamasında filmleri bir yüzü DVD diğer yüzü ise Blu-ray olan çift katmanlı yeni disk formatında sunacağını açıkladı. Hem Blu-ray hem de DVD sürücülerde çalışabilen yeni disk formatı mevcut DVD kullanıcılarını koruduğu gibi geleceğe dönük kullanım olanağı da tanıyacak.

Sahip olduğu avantajların yanında yeni disk formatı için endişe duyulan nokta ise maliyetler zira şu an için herhangi bir fiyat açıklaması yapılmasa da maliyetlerin herhangi bir Blu-ray filmden daha ucuz olması beklenmiyor. Yeni disk formatı 19 Ocak'ta Bourne Identity serisi ile birlikte endüstrinin beğenisine sunulacak.

• inş.. dedikleri kadar ucuzlar
  • hocam ucuzlar diye bir açıklama göremedim ben ''herhangi bir Blu-ray filmden daha ucuz olması beklenmiyor.''
  • Bence gereksiz bir yatırım olmuş. Bluray'e devam etseler bundan 5 sene sonra DVD diye bir şey kalmayacak zaten, çoğu bilgisayarda Bluray sürücü olacak, fiyatları ucuzlayacak, herkes kullanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Bence gereksiz bir yatırım olmuş. Bluray'e devam etseler bundan 5 sene sonra DVD diye bir şey kalmayacak zaten, çoğu bilgisayarda Bluray sürücü olacak, fiyatları ucuzlayacak, herkes kullanacak.

kesinlikle.
  • İlk başta bunlara sahip olmak için .
    Bir Blu-ray oynatıcımız olması lazım ama nerdeee
  • ucuzlamaz bence
  • Artık kaldırsınlar dvdleri, bluraylari ucuzlatsınlar bizde keyfimize bakalım.
  • fiyatlarıda ıçacak tabi yine ..
  • Bu diskten alıp DVD izleyeceksem neden o kadar fazla para veriyim?? Bku ray sürücüm yoksa ve DVD izleyeceksem blu ray için neden o kadar para veriyim.. ne kadar saçma yaa...
  • Neden firmalar böyle "nerem doğru ki" türünde acayip formatlar peşinde koşar anlamadım..
    Başlamadan bitecek bir format daha işte.
  • cd/dvd içinde buna benzer bişi okumuştum zamanında hiçbir zamanda göremedim...
  • Medya'nın 1 yüzü DVD ,1 yüzü BLU-RAY gereksiz. Ölü doğan 1 proje Toshibanın HD-DVD bile Blu-ray önünde diz çökmüşken

Sivri zekalı biri DVD ile BLU-ray birleştirmiş,iyi halt ettin aferin sana :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.