Şimdi Ara

Nokia'nın 12 MP kameralı ilk modeli olacağı iddia edilen N87 ile ilgili video yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
7.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bilindiği üzere dijital kamera alanında olduğu kadar cep telefonu sektöründe de megapiksel rekabeti etkisini gösteriyor. Samsung ve Sony Ericsson rakiplerinden hızlı davranarak 12 megapiksel kameralı modellerini ard arda duyurmuşlardı. (M8910 Pixon12 ve Satio) Ancak en son 8 megapiksel kameralı N86'yı piyasaya süren Finlandiya'nın mobil iletişim devi Nokia herhangi bir atılım gerçekleştirmemişti.

Bugün Youtube'da yayınlanan bir video şimdiden pek çok kişinin aklında soru işaretleri bırakmaya yetti. N serisinin yeni üyesi olacağı iddia edilen cep telefonu çift kızaklı tasarıma, N95'te olduğu gibi özel multimedya tuşlarına, Symbian veya Maemo işletim sistemine, Carl Zeiss optiklerinden güç alan 12.1 megapiksel kameraya, xenonun yanısıra çift led flaşa, 3.2 inç boyutunda 800x480 piksel (WVGA) kapasitif teknolojili dokunmatik ekrana, 16 GB dahili belleğe ve 600 MHz saat hızında işlemciye (ARM 11 veya ARM Cortex A8?) sahip olacak.

Gelelim yayınlanan videonun bir diğer boyutuna. Nokia yetkilileri herhangi bir resmi açıklama yapmadığı ve iddia edilen bazı teknik özellikler şüphe uyandırdığı için videoda belirtilenlerin yalnızca amatör çalışmadan ibaret olma olasılığı şu an biraz yüksek. Her zamanki gibi bekleyelim ve görelim diyoruz.

Videoyu izlemek için tıklayın

• sensör boyutu ne olacak acep?
  • Sensor boyutu ne sen sor ne de ben söyleyeyim boyutunda alacak...

Şunu 3-4mp yapın adam gibi yapın.
  • 3-4 MP sensörle sağlıklı HD video çekimi zor ya da imkansız olacağı için MP sayısını yükseltiyorlar, yoksa Nokia yöneticileri de "Anı yakalamak için yeterli olan 5 MP sınırı geçildiğinden beri önceliklerinin MP'den daha çok kalite olduğunu" ifade ediyorlar (isteyen olursa bu ifadenin kaynağını eklerim, hazırda olmadığı için şimdi eklemedim)

Bu arada cihazla ilgili forum konusunun adresi:

Normal:http://forum.donanimhaber.com/m_36153707/tm.htm
    Mobil:http://resim.donanimhaber.com/mobile/showTopic.asp?m=36153707

• 12 mp için telefon alanın aklına şaşarım.
  • İşletim sistemi maemo olursa süper olur.Kamera kaliteli olduktan sonra isterse 3.2mp olsun benim için farketmez.
  • Dünya cep telefonlarına çok fazla emek ve sermaye harcıyor.. Yüzlerce model telefon mevcut piyasada.. keşke bu kadar çeşit olacağına bunlar için harcanan sermayenin bir kısmı enerji üretimi gibi alanlara ayrılsa.. ondan sonra kriz niye çıktı???
  • Elimizde SE K750i vardı, 2.0 MP mis gibi, cap canlı fotoğraflar çekiyordu, telefon iyice bozulunca Nokia 6300 aldık, ama iş fotoğraf çekmeye gelince aldığımıza pişman olduk. Nokia da sözde 2.0 MP, ama sanki 0.3 MP webcam ile fotoğraf çekip sonra yazılımsal olarak 2.0 MP'e fotoğrafı büyütüyor gibi. 12.0 MP fotoğraf çekme özelliği yerine aynı maliyette ama cam gibi fotoğraf çeken sensör koysunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Sensor boyutu ne sen sor ne de ben söyleyeyim boyutunda alacak...

Şunu 3-4mp yapın adam gibi yapın.

Aynen öyle ya. Zengin cahiller de gidiyo sırf 12 mp diye telefon alıyorlar mp nin görüntü boyutu olduğunu bilmiyorlar daha.
  • samsung corby pro ya bir göz atın "Samsung B5310 CorbyPRO" google amcadan...

fiyat/performans canavarı ve kullanım kolaylıgı ergonomi bakımından 10 numero
    su an bende nokıa n serısı bır tel var ,cemkırıyorum anasını satayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fz18
    12 mp için telefon alanın aklına şaşarım.

Aynı kanaatteyim.

Saygılarımla.
  • benin 2 yıl önceki u600 ün kamera kalitesi,renk canlılığı şimdi hiçbir telefonda yok.5 mp gördüm 8 mp gördüm hep aynı.vasat
    buda öyle olacaktır.arkadaşın dediği gibi 3.2 olsun iyi olsun yeter
  • böyle bi cihaz çıkarsa cidden süper olur
  • bu cihaz lg nin de beklenen 12 mpx lli cihazın özellikleriyle aynıdır. Bekleyelim görelim..bu iki cizhazın karşılaştırılmasını merak ediyorum şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

quote:

Orijinalden alıntı: fz18
    12 mp için telefon alanın aklına şaşarım.

Aynı kanaatteyim.

Saygılarımla.

samsung 18 megapiksel peşinde.
  • daha adamlar ıphonun ekranı gıbı bı ekran koyamıyor ya yok bole bıse buda 2000tl olur n97 gıbı cıft tıkla artık.
  • Yalnız iddialara göre N87'nin ekran teknolojisi iPhone ile aynı. (Kapasitif)
  • X6nın ekranıda kapasitif olucak..
  • ilk fotodaki gibi olursa, N85 kasasına N97 gömmüşler diyebilirim...
  • açıkcası N97nin tuşlarının tasarımı sadece kendisine özel olmalı.. başka modellere uygulamamalılar.. hem böle bi cihaza göre yakıştıramadım o tuşları..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.