Şimdi Ara

===> Nokia N8 | S^3 + 1/1.83' 12MP + Xenon + 720p + AMOLED + HDMI + USB OTG <=== (2128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.729
Cevap
25
Favori
2.022.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21262127212821292130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    xenon flash çalışmıyor. değiştirebilinir mi? ebayden falan alsak?
  • Evet arkadaşlar. Kah güldük kah eğlendik. Özellikle bilgi paylaştık fikir sunduk seviyeli bir etkileşim içinde 6 sene geçirdik. Ve artık benide kaybettiniz bende sırf bankacılık ve birkaç uygulama yüzünden yeterince rezil olduktan sonra iphone6s almış bulunmaktayım.
    Önceki sayfalarda(ama çooook önceki sayfalarda symbian hala yaşıyorken bizlerin hala umudu varken ) ip ye o kadar laf söyleyip geçince insan bi acayip oluyor.
    parası olan için android yerine her türlü geçilir bence (tel şarjda elimde samsung un tableti var ondan yazıyorum arkadaş gerçek bi işkence) şarj olayı bana göre iyi asla nokia olmaz ama düşününce elimden bırakmadan (tabi bana göre ben oyun falan oynamam internet twitter whatsup) 48 saatten fazla kullanılan bir alet ve bence yeterli kamera için akşam çekimleri nokia ile kıyaslanmaz o kadar kötü ama gündüz nokia dan ii o paraya değermi asla ama android yerine alınır.
    gene arada bir girer bakarım neler yapıyonuz. Kullananlara sabırlar diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enola

Evet arkadaşlar. Kah güldük kah eğlendik. Özellikle bilgi paylaştık fikir sunduk seviyeli bir etkileşim içinde 6 sene geçirdik. Ve artık benide kaybettiniz bende sırf bankacılık ve birkaç uygulama yüzünden yeterince rezil olduktan sonra iphone6s almış bulunmaktayım.
    Önceki sayfalarda(ama çooook önceki sayfalarda symbian hala yaşıyorken bizlerin hala umudu varken ) ip ye o kadar laf söyleyip geçince insan bi acayip oluyor.
    parası olan için android yerine her türlü geçilir bence (tel şarjda elimde samsung un tableti var ondan yazıyorum arkadaş gerçek bi işkence) şarj olayı bana göre iyi asla nokia olmaz ama düşününce elimden bırakmadan (tabi bana göre ben oyun falan oynamam internet twitter whatsup) 48 saatten fazla kullanılan bir alet ve bence yeterli kamera için akşam çekimleri nokia ile kıyaslanmaz o kadar kötü ama gündüz nokia dan ii o paraya değermi asla ama android yerine alınır.
    gene arada bir girer bakarım neler yapıyonuz. Kullananlara sabırlar diliyorum.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın. nokia'dan biri nasıl apple geçer anlamıyorum. nokia neden seviyorduk kısıtlama yoktu bundan çıkıp kısıtlamanın içine düşmek ilginç.
    kamerası, ekranı, şarjı daha iyi olup 80dk da şarj olan 2200tl note 5 varken kim neden daha çok para vermek ister hep merak etmişimdir. eskiden samsung plastikti ama note 5 kasasını kim olsa beğenir

• SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim mesajdada bahsettiğim gibi ben evde galaxy tab 3 kullanıyorum (ip alınana kadar kullanıyodum daha doğrusu ) ne android ne Samsung kesinlikle bana göre değil alet aldığın ilk bir ay uçuyor sonra burun üstü aşağı düşüyor neden belli değil ayrıca şarj tam facia ancak bir gün kullanabilirsin anladığım kadarıyla note5 ve s6da biraz iyileşmiş ama BOYUT benim için önemli o kadar alet muhteşem olsa kullanamam bide dediğin gibi arada 700 lira var 2000i geçtikten sonra hangisi daha çok hoşuna giderse onu alıcan bence yoksa bi telefona 2000üstü para verilmez deyip 2000 vermiycen 1500 max olacak.
    Herkesin kendi tercihi ama açık kaynak kodlu güncellemelerle sağlam program çöken iki katı büyük pille şarjı bi gün giden telefonu almak bana mantıklı gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enola -- 3 Aralık 2015; 23:08:20 >

• Enola kullanıcısına yanıt
    ip kötü telefon demiyorum kesinlikle, benim yorumum nokia'dan geçen kişiler olarak apple kısıtlamalarını az dile dolamadık halende o kısıtlamaları devam ediyor.
    n8 kullandıktan sonra note 1 note 2 note 5 kullanan kişi olarak hiç performans kaybı yaşamadım 5 6 saat ekran süresi alarak 2 gün şarj etmeden bu 3 seriyi de kullandım.
    şikayeti olanlar root ile uğraşanlar ve ücretli uygulamaların full apk dosyalarını bulup kuran kişiler. 6s kullanmadım ama ip 6 1 ay kadar kullandım her akşam şarja takmam gerekiyordu.
    2000 geçtikten sonra 2200 veya 3000 vermek fark etmez anlayışı ilginçmiş doğrusu

güle güle kullanın

aynen öyle acayip uyuz oluyorum. bir telefon işimi yapsın ucuz olsun deyip Nasıl olurda 2000 liralık telefon alırsın anlamıyorum. Benin arkadaş aldı zenfone 2laser taş gibi telefon işini görür ve ucuz bunu anlarım bana çok pahalı deyip s6 kullananlar çok komik geliyor.

• ben bı yere gıtmıyorum arkadas. BetoN8 ölene kadar bırıncıl telefonum olarak kullanmaya devam edecegım :)
  • Polemik olsun diye değil ama Note 5'te de batarya ve hafıza kartı kısıtlılığı daha doğrusu saçmalığı var. :)

4K'ya kadar video ve gayet kaliteli fotolar çekebilen, içine film oyun vs atıp dibine kadar kullanılabilecek bir cihazı pc'ye veya usb otg'ya mahkum etmek kadar aptalca bir şey yapmasalardı, bugün ben de Note 5 sahibi olabilirdim ama onun yerine kamerası başlı başına tercih nedeni olan LG G4'ü almayı düşünüyorum. Bataryası da değişiyor, hafıza kartı da takabiliyorsun, fiyatı da gayet uygun diğerlerine göre. Ayrıca Note 5'in olsa olsa distribütör fiyatı 2200'dür, Samsung garantili olanları 2400-2500 bandında ki saydığım bu saçma kısıtlamalarına göre hiç de az değil.

Bunları N8 fanatiği, son 3 yıldır Xperia Z kullanan biri olarak yazıyorum, tanıyan tanıyor zaten, polemik seven biri değilimdir, neyse o yani. Şimdi sorsanız Xperia Z serisi için de bir ton olumsuz şey söyleyebilirim. Sadece Note 5 lafı geçince ve bir zamanlar cidden düşündüğüm bir cihaz olduğu için bunları yazdım, yanlış anlaşılmasın.

N8'e gelince, hala gözümde efsanedir, tek geçerim. @Enola, evet burada bir zamanlar android ve ios'u yerden yere vuruyorduk, yine bazı yönlerini eleştiriyoruz ama buradaki çoğu insan ihtiyacına göre cihaz kullandığı için kendimizle çeliştiğimiz söylenemez. Hayırlı uğurlu olsun, umarım güzel günlerde sıkıntı yaşamadan kullanırsın, parası falan bir kenara cidden güzel cihaz 6S. Evet onda da batarya ve hafıza kartı kısıtlamaları mevcut ancak hem bu artık alışılmış bir durum hem de en azından depolama seçenekleri daha geniş. Yine de bu tip kısıtlamalar şahsen benim tercihimi olumsuz etkiler, Note 5'te olduğu gibi.

@Yako2k3, sen de N8'in yaşayan son efsane kullanıcılarındansın, ikisi de bizim evde: babam ve kardeşim. Aynen devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 5 Aralık 2015; 21:02:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Polemik olsun diye değil ama Note 5'te de batarya ve hafıza kartı kısıtlılığı daha doğrusu saçmalığı var. :)

4K'ya kadar video ve gayet kaliteli fotolar çekebilen, içine film oyun vs atıp dibine kadar kullanılabilecek bir cihazı pc'ye veya usb otg'ya mahkum etmek kadar aptalca bir şey yapmasalardı, bugün ben de Note 5 sahibi olabilirdim ama onun yerine kamerası başlı başına tercih nedeni olan LG G4'ü almayı düşünüyorum. Bataryası da değişiyor, hafıza kartı da takabiliyorsun, fiyatı da gayet uygun diğerlerine göre. Ayrıca Note 5'in olsa olsa distribütör fiyatı 2200'dür, Samsung garantili olanları 2400-2500 bandında ki saydığım bu saçma kısıtlamalarına göre hiç de az değil.

Bunları N8 fanatiği, son 3 yıldır Xperia Z kullanan biri olarak yazıyorum, tanıyan tanıyor zaten, polemik seven biri değilimdir, neyse o yani. Şimdi sorsanız Xperia Z serisi için de bir ton olumsuz şey söyleyebilirim. Sadece Note 5 lafı geçince ve bir zamanlar cidden düşündüğüm bir cihaz olduğu için bunları yazdım, yanlış anlaşılmasın.

N8'e gelince, hala gözümde efsanedir, tek geçerim. @Enola, evet burada bir zamanlar android ve ios'u yerden yere vuruyorduk, yine bazı yönlerini eleştiriyoruz ama buradaki çoğu insan ihtiyacına göre cihaz kullandığı için kendimizle çeliştiğimiz söylenemez. Hayırlı uğurlu olsun, umarım güzel günlerde sıkıntı yaşamadan kullanırsın, parası falan bir kenara cidden güzel cihaz 6S. Evet onda da batarya ve hafıza kartı kısıtlamaları mevcut ancak hem bu artık alışılmış bir durum hem de en azından depolama seçenekleri daha geniş. Yine de bu tip kısıtlamalar şahsen benim tercihimi olumsuz etkiler, Note 5'te olduğu gibi.

@Yako2k3, sen de N8'in yaşayan son efsane kullanıcılarındansın, ikisi de bizim evde: babam ve kardeşim. Aynen devam...

Saol dostum zaten uzun süre burada beraber aynı yolda yürüdüğümüz için düşüncelerimizde aynı yada benzer oluyor
    @Yako2k3: Zaten bi sen bi ben kalmıştık bayrak tek başına sende

• Nokia'nın 2016 da tanıtacagı varsayılan telefonlara kadar dırenebılırsem dırenecegım :) Aslında gunun 18 saatı notbukla yasıyor olmasam coktan bı yerlere zıplamam (zprunluluktan) kacınılmazdı ama gercekten telefonu sadece konusmak, resım cekmek, arada haber ve tek tuk feysbuk a goz atmak ıcın kullanıyorum ( bı de garantı şifrematık). Oyle hayatım akıllı telefona tabı olsa coktan terketmıstım mahalleyı :)
  • Benim yazma nedenimde kesinlikle polemik değil, yeri geliyor o kişinin kullanım şekline bakarak ne alıyım diyene iphone, lg, samsung, sony duruma göre öneriyorum. profilim açık telefon konularında fanatik derecesinde mesajımı göremezsiniz

N8'den ilk note 1 geçme nedenim daha büyük ekran istemiş olmam ve amoled ekranı sevdiğimden başka markada yoktu ilk samsung maceram öyle başladı

Şimdilerdeki yekpare tasarıma laf ediyoruz ama n8'de batarya değişebiliyorduk da ben mi unuttum? telefonun altını sökmedikçe tak çıkar mümkün değildi 2 seneden aşkın zaman kullandığım halde satarken pili halen çok iyiydi. Li-ion bataryayla böyle 2 3 yıl değişme ihtiyacı duymadan kullanılıyorken yeni yekpare telefonlara Li-po batarya koyuyorlar, Lipo bataryalarin şarj ve desarj süreleri Li-ion a göre daha uzundur Lipo bataryalar Li-ion bataryalara göre daha pahalı . Bu bakımdan akıllı cihazlarda maliyeti düşürme açısından da fazla kullanılmıyordu.
    Yeni telefon aldığımızda her defasında bunu bozulana kadar kullanırım desekde taş çatlasa 3 5 senede telefon değişiyoruz, öyle olunca da içindeki pil yetiyor.

Hafıza kartı durumu apple halen 16gb versiyonu satıyor gerçekten müşteriye ayıp çünkü gerçekten yetersiz bir boyut en aşağı 32gb olmalı o bile yeri geliyor yetmiyor. yandex disk kullandığım için benim açımdan sıkıntı olmuyor 250gb bulut depolama alanına sahibim, çektiğim fotoğraf video otomatik senkronize yedekleniyor elimin altında her an 250gb bulunmuş oluyor. bundan önce hafıza kartlı telefonlar kullandım 1 kez bile çıkarma ihtiyacım olmadı, belki başkası için olmazsa olmazdır marka ve modeller bu yüzden var herkes kendine hitap edeni alıyor

Fiyat konusuna gelirsek daha 4 gün önce yine note 5 alıp sattık samsung türkiye garantili 2280tl + karta 50tl bonusla 2230tl gelmiş oldu. anlık indirim falan da değil şuan halen bu fiyatlara alınıyor.

Tekrar belirteyim neden ip 6s aldınız diye @Enola yazma nedenim yıllardır apple kısıtlamasına az giydirmemiştik yoksa telefona laf yok

E zaten ben de N8 başlığında polemik yaratıyorsun, fanatiklik yapıyorsun demedim, seni de hatırlıyorum zaten buradan... :)
    Ben kendi yazdıklarımın yanlış anlaşılmaması için öyle polemik falan diye belirttim, yoksa yazdıklarında sorun yok, fikirlerini yazmışsın. Sadece katılmadığım yerler vardı, onları açıkladım kendimce.

Batarya konusunu şöyle açıklayayım, yanımda taşınabilir şarj veya şarj aleti taşımaktansa yedek batarya tutmayı tercih ederim. Elbette akıllı telefon kullanan herkes bunları yanında taşımıyor ama gerektiğinde mecbur kalıyor illa ki. N8 batarya konusunda androidlere nazaran hep bir adım önde olmuştu, karşılaştırmak yersiz. Şimdiki 4-6-8 çekirdekli, son teknoloji ürünü ekranlarıyla android cihazları, yekpare kasa ile sabit batarya kullanarak kendilerini baltalıyorlar. Hangi başlığı okursanız okuyun illa bir ekran süresi vs tartışılıyor. (Batarya konusundaki bilgiler için ayrıca teşekkür ederim)

Fakat hafıza olayı "bence" bulutla halledilecek bir mevzu değil. Fotoğrafları buluta yükleyebilirsin fakat o uhd videoları bir gün illa ki pcye veya usb/hdd belleklere atıp cihazından sileceksin, belki bazı fotoğrafları da sileceksin nasılsa bulutta var diye, işte ben bunu kabul edemiyorum, cihazımda her an her şey elimin altında olacak, internete bağımlı olmadan bulabileceğim ki bi anlamı olsun. Oyun ve uygulamaların kapladığı alanlara değinmedim hiç. Ve en önemlisi, cihazın başına bir şey gelmesi durumunda bulut gibi her şeyi her an yedekleyemediğimiz bir ortamın tek kurtarıcı olmasını ben kabul edemiyorum. Hafıza kartı bunlar için var. Yedeklemenin yanında root olaylarında da büyük kolaylık ayrıca.

Fiyat konusuna gelince, dediğim gibi LG G4'ü düşünmeden önce tek seçeneğim Note 5'di, o zaman olduğu gibi şimdi de baya araştırdım fiyatları ama bu dediğin fiyatı asla görmedim, hala da göremiyorum :) Ha sen diyorsan ki bu 2200 civarı fiyatlara, bunu araştıran herkes kolaylıkla ulaşabilir, alıp kullanabilir, ona bir şey diyemem. Demek ki ben eksik araştırmışım. :)

Dediğin gibi ben de marka fanatiği değilim ama bir cihaz ihtiyaçlarıma cevap veremiyorsa, en kralı olsun farketmez, bedava olsa kullanmam. Bu durum da, cihazın kalitesini asla tartışma konusu yapmaz, hep diyoruz ya tercih meselesi işte... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 6 Aralık 2015; 1:13:13 >

• En son siparişi bu satıcılar verdim, ödeme aşamasında indirimler oluyor. Çeşitli zamanlarda farklı kartlara sürekli 50 100 TL arası puan veriyor. Kasımda cardfinans 100 TL veriyordu aralıkta bonusa geçmiş 50tl veriyor. Sıcak fırsatlarda 2100 seviyesine getiren çok kişi var ben o kadar sıcak fırsatçı değilim.

http://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-n920c-galaxy-note-5-32gb-P77466312?switchToWeb=1

Model fark etmeksizin konulardaki ekran süresi karıştırma tam komedi sinekten yağ çıkartma veya sidik yarıştırma çabası. 30dk içinde %5 şarjdan %80 doluyor nedir bu kendini kasmalar ekran ışığı kısmalar:) kendi adıma facebook twitter WhatsApp mail hepsi sürekli senkron halde ekran otomatik ışıkta bir şarjla 5 saat dolaylarında ekran süresi alıyorum. Saat başı telefonu 30dk kurcalasan 10 saat kullanım yapar. Saat başı 15dk kullansan bence az değil 20 saat kullanım yapar ben bu profilde bir kullanıcıyım 2 günde bir şarja bırakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 6 Aralık 2015; 2:00:48 >

• Selam , şu cihazı dayanıklılık ve kamera başarısı dolayısı ile almak niyetindeyim, yaş 36 hali hazırda xperia u kullanıyorum kırıp atmam an meselesi ...

Birkaç sorum olacak anlayış gösterip kullanan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Yurtiçinde malum siteden sıfır ve kutulu olarak, ve kapıda ödeme imkanlı ilanları var, neye dikkat etmeliyim malum modeli eski, ancak eskide olsa bir şekilde depoda şurda burda sıfırı bulunur mantığındayım, tabii servis kucağında oturmuş dışı yeni kabuklanmış olma ihtimali varmıdır?

Batarya düşük gibime geldi, hazırda mevcut bataryadan daha çok mah'lı batarya bulmak mümkünmüdür acaba?

İşletim sistemi bir şekilde değişmekte sanırım, modifiyeli yada hackli diyelim, bu tip sistem yükleyip kullanımda pozitif yarar ve zararları hakkında yazarmısınız?

Dayanıklılık su direnci hakkında ne dersiniz?

700 sayfa olmuş umarım kimse topiği oku demeye kalkmaz, geri kusurlar için yaşıma verin.

• uretımı yıllar once durdurulmus bır cıhazın "sıfır ve kutulu" olması hıc ınandırıcı gelmıyor bana. cın ısı aynı kasaya java ısletım sıstemlı bı telefondan bahsedılıyor olabılır. Zaten bu telefonu sıfır aldıgınızda Belle ısletım sıstemı gelemyecegı ıcın cok da kullanıslı olmayacak dıye dusunuyorum. Bu telefonu "temızk ullanılmıs Belleli" dıye aramakta fayda var...
  • tmgnd T kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar.

Sıfır olarak nereden bulup alacağınızı anlayamadığım için tam yorum yapamayacağım, özelden atarsanız daha net yardımcı olmaya çalışırım. Yalnız kapıda ödeme bir nebze daha güvenlidir diye düşünüyorum.

Dikkat etmeniz gerekenleri de kısaca yazayım. Yekpare alüminyum kasa olduğu için cihazın içinin açılıp açılmadığı dikkatlice bakınca anlaşılır zaten. Kenarlarından ve özellikle vidalar oynanmışsa, -eğer vidalar tekrar boyanmamışsa- ucuna bakınca izi görebilirsiniz, boyası kalkmıştır muhtemelen. Diğer husus kamera lensine dikkat edin, çizikse bu mükemmel kameranın hiçbir esprisi kalmaz. Şarj giriş yeri ve bu giriş yeri-menü tuşunun bulunduğu alt parça bozulmaya, kırılmaya çok müsait, ona da dikkat.

Bataryayı şimdiki akıllı telefonlarla karşılaştırmayın, N8 için gayet yeterlidir ve normal kullanımda şimdiki akıllı telefonlardan daha iyi bir batarya performansı görürsünüz.

Hackli cihaz kullandım, fakat istediğim oyunları oynayabilmek içindi. İlk kullanım için sistem size geniş imkan sunuyor, yani başta gerek yok bence, ilerleyen zamanlarda belki denersiniz hacklemeyi.

Kasa sağlam olsa da çizilmeye müsait, (bu sorun şimdiki son model cihazlarda bile var, bknz HTC One M9), onun dışında bugünkü akıllı telefonlara nazaran daha dayanıklıdır. Ekran da sağlamdır. Su direncini denemediğim için bilmiyorum ama kulaklık jakı ve şarj girişi açık olduğu için zarar görebilir.

Diğer hususlar standart, telefon alırken dikkat etmeniz gereken şeyler.

• tmgnd T kullanıcısına yanıt
    Şu dönemde bu telefonu kullanmak için aramanız fantezi dışında birşey olmaz. illa nokia ve fotoğraf kalitesi diyorsanız NOKİA LUMİA 1020 kovalayın 2. elde bazen 500tl seviyelerinde görüyorum içim gidiyor
  • andaluz kullanıcısına yanıt
    tmgnd T kullanıcısına yanıt
    Abimiz sahibinden sitesinden bahsediyor sanirim.

Bir ekleme ben yapayim. Kapida odeme olmasi guvenilirlik anlamina gelmez. insanlarin yuzde 99u kapida odeme ile kapida kontrollu odemeyi karistiriyor. Bizde satis yapiyoruz giyim sektorunde oradan biliyorum.

Kapida odeme sisteminde kargo kapiya gelir parayi verir kargoyu alirsin icine bakamazsin.
    Kapida kontrollu odemede kontrol edebilirsin.

O saticilardan hicbiri kapida kontrollu odeme ile gondermez.

Ikinci tel olarak 5800xm kullaniyorum.bankacilik isleri disinda her isimi goruyor. Whatsapp olsun nette gezinme navigasyon vs. Uygulama bulmak imkansiz gibi artik o ayri.
    Opera whatsapp yeter diyosaniz is gorur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 21 Aralık 2015; 17:04:00 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, bahsettiğin önemli bir fark, teşekkürler.

• Yanıtlar için teşekkür ederim arkadaşlar , ayrıntı 3.5 jack ve su geçirme hatta nemden etkilenme durumu işi batırdı diğer taraftan modeli geçkin bu aletin sıfır bulunma durumu, sanırım caydım bu işten.

Leno p70 tam ideal gibi idi bana, hatta ödemesini yapmıştım, 4 gün sonunda HB yollamayınca siparş iptal ettiydim, sonradan kamerasının gece çekiminin rezil olduğunu öğrendim tıpkı kullandığım xperia u gibi .

Bu durumda batarya ömrü olabildiğine uzun kamerası gece iyi, darbe suya dayanımlı bir outdoor akıllı bıdık almak gerekecek, ama ne zaman, nerden nasıl, hayırlısı olsun, bir müddet daha xperiaya tahammül edeceğim sanırım, herkese teşekkür ederim.

@andaluz , @Koşanbalık yazmış sahibinden'de görmüştüm.
  • 
Sayfa: önceki 21262127212821292130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.