Diş Çektirmek Zor Mu?
33 Cevap19850 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1296 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:16:00 

4 Gündür alt çenemdeki en arkanın bi önünde olan diş aşırı ağrıyor.Daha 20Lik dişlerim de çıkmadı.Bugün çektirmeye gitmeyi düşünüyorum ama daha önce hiç dişçiye girmedim hayatımda...
O uyuşturucu iğneyi vururken çok acır mı yada iğnenin alternatifleri var mı sprey gibi felan?
Bir de çekerken zorlanırsa uyuşturucuya rağmen yine de çenen kırılcakmış gibi acır kesin ağlarsın diyo ablam...Sizce böyle olur mu yoksa pisliğine mi öyle dedi?
Her an vazgeçebilirim korkudan

"It's time to fight back", that's what Huey said.
2 shots in the dark now Huey's dead.

146 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:18:33 

Hocam doktoruna bağlı.Misal amcam diş hekimidir gayet eli hafiftir.Bence korkma , korkunun ecele faydasi yok
Şaka bi yana uyuşturucu iğneninde o kadar agrı verdigini düşünmüyorum.Tek acı diş çekildiği anda olr o da zaten anlık bişi.

274 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:18:37 

Hiç korkma acımaz,hatta hissetmezsin bile

4319 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:20:14 

zor

K.Atatürk

820 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:21:13 

hocam bence hemen doktora gıtme bende 4 gündür iananılmaz acı çekıyorum ama et yerken oldugunu dusunuyorum diş in arasına gıden et veya çıkarırken kürdan la zorlama gibi şeyler yuzunden olabilir :D

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

295 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:24:48 

quote:

Orijinalden alıntı: 60kc3

hocam bence hemen doktora gıtme bende 4 gündür iananılmaz acı çekıyorum ama et yerken oldugunu dusunuyorum diş in arasına gıden et veya çıkarırken kürdan la zorlama gibi şeyler yuzunden olabilir :D

üstüne bastın bende de oluyor ama 2 tane çürük var doktorum bunları bosuna bekletme dedi bir işe yaramıyor ağzındayken dediii

http://www.kayakarot.com http://www.yesilyurtsondaj.com http://www.karot.web.tr

4791 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:26:45 

hissetmezsin bile ama korkar gitmezsen o zaman hissedersin bence hiç bekleme git.

PSN: maydo67

380 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:28:35 

Acı çok hissetmezsin iğnede acımaz ama 1 seferde çekemiyecektir 2-3 sefer uğraşıcaktır muhtemelen işte o adamı bitiriyo

291 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:41:33 

Çekmek kolaydır.Önemli olan sonrası.

İnsanın elde ettiği kadını asla düşünmemesi komiktir aslında. Unutamadığın kişi daima senden uzakta olandır.

476 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:42:27 

çekildiğini hissetmezsin bile, yaşına ve dişin köküne bağlı olarak doktorun hamleleri biraz zorluyor insanı :) tabi narkozun etkisi geçtikten sonra doktor çekilen dişi fazla zorladıysa 3-5 gün arası dişin çekildiği bölgede ağrı oluyor.... sıkıntı yok , no problem . . . .

Kişisel Birşey

1050 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:47:39 

İlk önce sprey yapıyor sprey yaptığı yere iğne yapıyor biraz uğuşuyor orası çekmeye başladığında hafif bir acı hissediyorsun diş çok çürüdüyse çekekerken kırılabiliyor ozaman 2-3 seferde çekim gerçekleşiyor o birazdaha kötü çektirdikten sonra pamuk vs kanamayı durdurmak için 1-2 gün acır sonra gecer

Asus maximus vı extreme -- Intel i7 4770k @4.2 -- Gskill 32gb ram 2133mhz -- Asus GTX 780 -- Corsair h110 - Corsair 128gb force gt ssd - Corsair C70 - Seagate 2 tb 7200rpm Hdd
Pioneer bluray - Cooler Master Silent Pro Gold 1000W psu

893 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:57:13 

Kurban bayramında yediğiniz etlerden dolayıdır. Benimde azı dişlerim aşırı derecede sızladı iki gün, çürüdü sanmıştım meğer kurban etinden dolayıymış.
Diş çektirme konusuna gelince. İğne fazla acıtmaz, iğneden sonra doktor dişini çekerken de acı hissetmezsin ama çekilen dişini algılarsın. Benim diş zor çıkmıştı doktor elindeki pense gibi şeyle dişimi kendi çevresinde bir defa çevirdi ve ben dişimin catur cutur kırıldığını hissetmiştim. Doktor dişi çıkardıktan sonra bana gösterdi "Oha bu benden mi çıktı" demiştim :)
Azı dişlerinin kökü çok derin oluyor ve çekilmesi en zor diş azı dişi galiba.

http://www.pizy.org

980 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:00:40 

O uyuşturucu iğneden normalinden fazla yapsın öyle söyle.Zaten ilk iğnede çok az bir acı olur.Ondan sonra uyuştuğu için diğer iğneleri hissedemezsin bile.Biraz fazla uyuşturursa çekilmeyi de hissetmezsin...

İbret olmaz bize her gün okuruz ezberde Yoksa hiç mana aranmaz mı bu ayetlerde Lafz-ı muhkem yalnız anlaşılan Kur’an’ın
Çünkü kaydında değil hiç birimiz mananın Ya açar nazm-ı celilin bakarız yaprağına Yahut üfler geçeriz bir ölünün toprağına
İnmemiştir hele Kur’an şunu hakkıyla bilin
Ne mezarlıkta okunmak ne de fal bakmak için.
Mehmet Akif ERSOY

259 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:20:34 

Diş çektirmek problem değil hiç acıma olmuyor ama çekilince artık o uyuşturucunun etkisi geçmeye başladığında baya bi ağrıyor. Onu da iyi bir ağrı kesiciyle bastırabiliyorsunuz. Ben majezik atmıştım bitane anında kesmişti

745 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:21:26 

bende alt cenenin sondan 2.ci dişini çektirdim iğne vurdu kadın doktor çekmeye başladı oynattı yerinden filan biraz çekerken sıkıntı oldu geldiginde bir kök vardı senden çıktıgına inanamassın..:D

5 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:30:56 

İğneyi birden fazla yaparsa kafayı bulursun hatta 3 den sonra iyice uçarsın
kendini bile bilmezsin. Sole o doktora sana 7-8 tane yapsın. 3 gün sonra açarsın gözlerini
Artık herşey bitmiş olur

0 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:32:02 

Hissetmezmisin dalga mı geçiyorsunuz arkadaşlar ? İğne hiç acıtmıyor fakat acıyı 0 a indirmiyor gene çekilirken baya bi ağrı çekiceksın ama dayanılmaz değil sen uyuşturucunun etkisi bitince ne yapıcağını düşün

2012 YGS-LYS

514 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:51:16 

Hekimin dişini çekeceğini sanmam, iyi bir hekimse tabi.

1296 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:55:28 

Yorumlardan cesaret alarak gittim dişçiye ama kadın "Çekmelik bi durum yok Kanal tedavi ile dişini kurtarırız" dedi
Şimdi de bu takıldı kafama,kanal tedavi zor mu

"It's time to fight back", that's what Huey said.
2 shots in the dark now Huey's dead.

3759 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:02:00 

dişinde minicikte olsa bir iltihap varsa onu kurutmadan asla gitme önce antibiyotik kullan, zaten ağrıyorsa iltihaplanmış demektir şişme yok iltihapda yok diye düşünme şişme zaten iltihap ın en son haddi dir. eğerki dişte kökte iltihap varsa morfin okadar az etki ediyor ve çekim sırasında ağrıyor ama dediğim gibi iltihap ı kurutup gidersen hiç korkma hiç bişey anlamazsın..

2004

16474 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:06:05 

Ben 2 sene önce 20'lik dişimi çektirdim hiç acı duymuyorsun ama doktor çekerken bayağı bir zorlandı bayan doktor hayatta çekemezdi.

Hiç acı çekmiyorsun fakat benim üst diş olduğu için kan dinmedi kolay kolay ve de dişi çektirdikten 1 saat sonra inanılmaz bir ağrı oldu.

Antibiyotik falan içersen dişi çektikten sonra ağrı da olmaz kolay kolay

Yani korkacak pek birşey yok...

Diş çekildikten sonra kork sadece :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 2 Aralık 2009; 15:07:38 >

Xbox Live || Gamertag: lll K A K A lll || Achievement Unlocked

522 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:06:50 

çekim dolgu basitte..adamı uçuran kanal işte bir de azı dişleriyse yandın...

2 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:10:26 

yaw ben geçen sene kanal tedavi oldum doktor uyuşturucu iğne vurmadan yaptı , , sadece sinirleri alırken acıyor oda büyük bir acı değil zaten ama g*tüm koltuğa yapışmıştı uzun süren bi işlem kanal tedavisi 20-25 dk

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bahad©¥¬ñ -- 2 Aralık 2009; 15:12:03 >

tek tesellim hayallerim

389 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:23:08 

kanal tedavisiyse ruhunu teslim etmeye hazır ol..o dişindeki bütün sinirleri tek tek çekecek..

........

346 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:24:48 

quote:

Orijinalden alıntı: cemturk

kanal tedavisiyse ruhunu teslim etmeye hazır ol..o dişindeki bütün sinirleri tek tek çekecek..

+1

Seele Schneider

159 Mesaj
2 Aralık 2009; 15:28:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane

4 Gündür alt çenemdeki en arkanın bi önünde olan diş aşırı ağrıyor.Daha 20Lik dişlerim de çıkmadı.Bugün çektirmeye gitmeyi düşünüyorum ama daha önce hiç dişçiye girmedim hayatımda...
O uyuşturucu iğneyi vururken çok acır mı yada iğnenin alternatifleri var mı sprey gibi felan?
Bir de çekerken zorlanırsa uyuşturucuya rağmen yine de çenen kırılcakmış gibi acır kesin ağlarsın diyo ablam...Sizce böyle olur mu yoksa pisliğine mi öyle dedi?
Her an vazgeçebilirim korkudan

dişi tedavi ettirmek siniri tedavi ettirmek dolgu gibi aşamalar sinir bozucu ve ağrılı olabilir fakat diş çektirmek acıtmaz çünki o bölge uyuşturuluyor. abalan seninle çok kötü dalga geçmiş.

27 Mesaj
2 Aralık 2009; 17:26:12 

tadavi yolu varsa tedevi ettir derim cünkü bidaha cıkmıyo ilerde eksiklik hisedersin cekimde acı olmaz bende 2 kanal tedavisi 3 dolgu var ayrıca ortodonti tadavi görüyorum cektirmek yerine yaptıra bilirsen yaptır derim tabi sana kalmış

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

453 Mesaj
2 Aralık 2009; 18:05:36 

Öncelikle şunu söyleyeyim diş çekme en son müdahaledir yani dişe artık hiç birşey yapılamaz o zaman çekilir diş. O yüzden dolgu, kanal tedavisi yapılabiliyorsa yaptır.

Diş çekilirken pek acımıyor. Bende sağ altda azılardan birini çektirdim. İlk iğne kesmedi beni doktora söyledim bir iğne daha vurdu daha iyi oldu

27 Mesaj
2 Aralık 2009; 19:26:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Chimaerane

Yorumlardan cesaret alarak gittim dişçiye ama kadın "Çekmelik bi durum yok Kanal tedavi ile dişini kurtarırız" dedi
Şimdi de bu takıldı kafama,kanal tedavi zor mu

görüntüsü zordur korkutmak istemem dedigim gibi ben 2 tane yaptırdım :D ama acımaz hisedersin ama ilk iğneden sonrası acımaz dişn içni boşaltıyolar görüntü kötü acı yok yaptır derim cünkü daha fazla cürür kolay gelsin

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

267 Mesaj
2 Aralık 2009; 19:32:06 

kanal tedavisi zor falan değil.İğneyi atlattıktan sonra gerisi hava civa

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6 Mesaj
2 Aralık 2009; 19:32:26 

çekilirken diş kırılmazsa sorun olmaz merak etme.
3 diş çektirdim tecrübeliyimdir

6256 Mesaj
2 Aralık 2009; 19:37:11 

quote:

Orijinalden alıntı: m.ali20

çekilirken diş kırılmazsa sorun olmaz merak etme.
3 diş çektirdim tecrübeliyimdir

Seni gidi yaramaz şey...
Diş çekiminde asıl ağrı diş çekildikten sonra yumruk büyüklüğünde yanakla dolasmak ve bişey yiyememektir

473 Mesaj
2 Aralık 2009; 19:46:04 

Diş çekildikten sonra noluyo boş mu kalıyo orası?

27 Mesaj
2 Aralık 2009; 19:52:24 

quote:

Orijinalden alıntı: FenderX5

Diş çekildikten sonra noluyo boş mu kalıyo orası?

çektirisen bide süt dişi degilse boş kalır tabi

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Diş Çektirmek Zor Mu?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469