- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ikame araç hakkında
9 Cevap9742 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

13 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:04:47 

hasarlı araç için kaskodan ikame araç nasıl temin edilir , ikame aracın süresi ne olur , kaskolu araç ile ikame edilen araç şartları aynı olur yoksa temin edilen aracı sigorta firmasımı belirler ,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

2569 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:09:35 

bu birazda sigortaya bağlı bir durum.Benim aracımın önü tamamen değişti ona rağmen onlara göre mekanik arızası olmadığı için araç verilmedi.
Normal şartlarda trafikte seyir halinde olamayacak tamir süresi 24 saati geçen durumlarda tamir süresi kadar ikame araç verilir ve bu en fazla 7gün olur.Araçlar b sınıfı olarak geçiyor sanırım clio palio accent tarzı araç verilir.kredi kartınızdan boş slip çekilir imza attırılır araç geri verildiğinde slibiniz iade edilir.
örneğin güneş sigortada bu istediğimde merkez ekspre yönlendirdi eksper vermeyeceğini söyledi ondan sonra tur assist ile görüştük onlar vereceklerini söyledi tekrar geri döndüm veririz vermeyiz kavgası derken sonunda pes ettim ve bıraktım işin ucunu.

3380 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:23:43 

güven sigortadan kaskolatmıştım.
2 kez kaza yaprım,
aracım 20 şer gün tamir oldu.
her ikisindede ikame araç klozundan faydalanmak istedim.
ilk seferde acemi idim, bireysel bir şirketten kiralamak zorunda kaldım.
adam bana boş senet imzalatmaya kaltı.
çok kötü bir araba teklif etti,
kaza yaparsan tamirde kaldığı gün müddet günlük kiralam bedeli isterim felan diyince,
bende çekindim ve ikame araç klozumu kullanmadım.
2. kaza da, kaskomla görüştüm,
ve bulunduğum il değilde, komşu ildeki kurumsal ve profesyonel bir şirket olan avis ten araç kiraladım.
benimkinden daha güzel bir aracı,
boş senete imza atmadan,
kaza durumunda beni mağdur etmeden,
profesyonel bir hizmet aldım.
1 hafta sonra ikame aracı iade ettim.

KESİNLİKLE KURUMSAL BİR ŞİRKETTEN KİRALAMAYA ÇALIŞ.
bastır kaskona, değer.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

3606 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:59:27 

Şu anda aracım serviste olduğundan ikame araç kullanıyorum. Kaskom eksperin onayıyla sorun çıkarmadan 1 günde temin etti. En fazla 7 gün ve yılda 2 kez alabiliyorsunuz. Aracınız ne olursa olsun verilen araç kiralama bedeli en ucuz araçlardan (Albea, Clio, Accent, Getz) oluyor malesef. Kredi kartı bilgilerinizi alıyorlar ama benden slip filan çekmediler. Yarın iade edeceğim kısmetse.

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

4694 Mesaj
2 Aralık 2009; 14:08:23 

quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Şu anda aracım serviste olduğundan ikame araç kullanıyorum. Kaskom eksperin onayıyla sorun çıkarmadan 1 günde temin etti. En fazla 7 gün ve yılda 2 kez alabiliyorsunuz. Aracınız ne olursa olsun verilen araç kiralama bedeli en ucuz araçlardan (Albea, Clio, Accent, Getz) oluyor malesef. Kredi kartı bilgilerinizi alıyorlar ama benden slip filan çekmediler. Yarın iade edeceğim kısmetse.

allianz sigorta'da 14 güne kadar ikame araç alınabiliyor...

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

726 Mesaj
4 Aralık 2009; 9:38:36 

Uygulama esnasında gerçekten şirketler farklı davranıyorlar. Ekstra bir hizmet olduğundan mutlaka bir asistan firma ile bu hizmet yürütülüyor. Amaç aracın tamiratının 1 günü aşması durumunda müşterinin arabasız kalmaması olmasına rağmen yok mekanik arızası yok o yüzden vermeyiz, yok çekici ile gelmemiş veremeyiz vs. sebepler ileri sürülebiliyor. Zaten ilk baştan poliçe yapılırken ortaya konan fiyat farkları da sonradan bu aşamada bir şekilde çıkarılıyor ve insanlar mağdur edilebiliyor.
Ayrıca ikame araç uygulaması sadece hususi araçlar için geçerlidir. Yeni bir uygulama olarak bazı şirketler hususi kullanılan küçük ticari araçlara da bu hizmeti vermeye başladı.

saygılarımla,

www.limonsigorta.com

616 Mesaj
8 Aralık 2009; 15:17:16 

ikame araç tamamen sigortanız ile servis veren asistans firmaları arasındaki ilişkiye bağlı.

asistans firmalarıda her bölgede her alanda firmalarla anlaşarak bir hizmet sunarlar. çilingir, çekici, tesisatçı vs. her alanda düşünün işte

yani her işlem aslında farklı firmalar tarafından gerçekleştirilir. Bu konuda sigortanız çok etkin değildir. Sorun yaşarsanız sigortanız müdahil olur. zaman uzar

yani ikame araç için a firmasını beğenmeyip B firmasını talep edebilirsiniz. Ama bir B firması varsa bulunduğunuz bölgede.

Çok şeyi bilen adam Edindiği Fikirleri Bilgisinden alan adam
Alıntı diye mesajın tamamını alanlar butonun adı ALINTI TAMAMI DEĞİL

Çok şeyi bilen adam Edindiği Fikirleri Bilgisinden alan adam

Çok bilen adam için 2 dk çekilmez bir durum. Ben çok biliyorum neden sn sayayım. girmiyorum bile bu yüzden siteye

3749 Mesaj
18 Kasım 2013; 9:26:32 

Selamlar.
Geçenlerde ben de talihsiz bir kaza geçirdim ve suç karşı tarafta ancak benim aracımın kaskosu yok. Bu durumda karşı tarafın kaskosundan ikame araç alabilir miyim? Yoksa kendi sigortamdan mı alacağım?

474 Mesaj
18 Kasım 2013; 11:22:34 

Trafik sigortanız 3. şahıslara verdiğiniz zararı karşılar , size ikame araç sağlamak gibi bir özelliği yoktur.

İhtiyacınız olduğunda satın alamayacağınız tek şey Sigorta'dır

3842 Mesaj
27 Mart 2014; 14:24:09 

Hatalı olan tarafın sigortasından aracım onarılıyor. Kendi kaskomdan ikame araç isteyebilir miyim arkadaşlar?

TRABZONSPOR
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.211