Şimdi Ara

CyberLink, PowerDVD uygulamasını SENSIO 3D teknolojisiyle güçlendiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın 3DVision teknolojisiyle birlikte yeniden gündeme gelen 3D teknolojisi, Sony başta olmak üzere endüstri devi firmaların yeni yatırımlarıyla birlikte hızla yaygınlaşacak gibi görünüyor. Popüler medya oynatıcısı PowerDVD ile tanınan önde gelen yazılım firmalarından CyberLink, SENSIO firması ile iş birliğine gittiğini ve firmanın 3D teknolojisini PowerDVD yazılımına ekleyeceğini duyurdu.

PowerDVD'de kullanılacak SENSIO decoder, SENSIO 3D kod çözücüsünün yazılımsal versiyonu olarak 2D veya 3D ekranlarda 3D içeriğin gösterillebilmesine olanak tanıyor. Yeni nesil ev eğlence uygulamaları için SENSIO firması ile iş birliğine gittiklerini açıklayan CyberLink tepe yöneticisi Alice H. Chang, SENSIO 3D teknolojisiyle tüketicilere, DVD ve Blu-ray filmlerde yeni bir eğlence boyutu kazandıracaklarını belirtti.

SENSIO 3D teknolojisine sahip PowerDVD yazılımının, 7-10 Ocak tarihlerinde Las Vegas'da düzenlenecek CES 2010 fuarındaki SENSIO standından tanıtılması bekleniyor.

• bunca konuşulan bu 3D teknolojisinin hala bir inceleme ve ya örneğini göremedik...
  • bu teknolojinin yaygınlaşabilmesi için lcd monitörlerde ve tvlerde standartın 120hz olması gerekiyor.
    ben led aydınlatmalı ve en az 120hz full hd bir monitor bekliyorum.
  • @Sahafiec, temel bazı bilgilere bu videoumuzdan ulaşabilirsiniz:http://www.donanimhaber.com/ViewSonic_FuHzion_VX2268WM_video_inceleme-16736.htm
  • viewsonic varda full hd sayılmaz yani yurt dısında var ama turkiye gelmedi daha gelsede fiyatlar tuzlu olur
  • Ben bundan 6-7 sene öncesinde kullanıyordum. Bu teknoloji yeni bir şey değil. Eski model 3D gözlükler sadece D-SUB bağlantı üzerinden CRT monitörlerle çalışabiliyordu.

Ancak şunu söyleyeyim benim gibi gözleri hassas insanlar hiç bulaşmasın, özellikle Nvidia 120 Hz i standartlaştırdı ki bu frekans çok yetersiz bence. En azından 200Hz (yani her göz için 100Hz) olması gerekir. Çünkü gözü korkunç yoran bir şey.

Gözünüze taktığınız özel bir gözlük ile(arabaların ışıkta kararan iç dikiz aynası teknolojisine benzer şekilde çalışan)gözlüğün bir sağ bir sol yanı kararıp ekrandaki 2D görüntü 3D gibi algılanılması sağlanıyor.

Dediğim gibi uzun yıllardır kullanılan bir teknoloji yeni bir şey değil. IMAX adı verilen özel çift objektifli kamera ile çekilen sinema filmlerinden 3D sinema salonlarından birinde seyrettiyseniz benzer bir deneyimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bigteacher
    Ben bundan 6-7 sene öncesinde kullanıyordum. Bu teknoloji yeni bir şey değil. Eski model 3D gözlükler sadece D-SUB bağlantı üzerinden CRT monitörlerle çalışabiliyordu.
    Ancak şunu söyleyeyim benim gibi gözleri hassas insanlar hiç bulaşmasın, özellikle Nvidia 120 Hz i standartlaştırdı ki bu frekans çok yetersiz bence. En azından 200Hz (yani her göz için 100Hz) olması gerekir. Çünkü gözü korkunç yoran bir şey.
    Gözünüze taktığınız özel bir gözlük ile(arabaların ışıkta kararan iç dikiz aynası teknolojisine benzer şekilde çalışan)gözlüğün bir sağ bir sol yanı kararıp ekrandaki 2D görüntü 3D gibi algılanılması sağlanıyor.
    Dediğim gibi uzun yıllardır kullanılan bir teknoloji yeni bir şey değil. IMAX adı verilen özel çift objektifli kamera ile çekilen sinema filmlerinden 3D sinema salonlarından birinde seyrettiyseniz benzer bir deneyimdir.

Kesinlikle bu goruse katiliyorum.Ama piyasada daha yeni yeni 200hz TV ler boygostermeye baslamisken lcd lerde daha dogru duzgun bile 120hz destegi yok.Acikcasi bence bu isin tam olarak hakkini verebilmek icin 240hz tv ve lcd monitorler standartlasmali ama gorulen oki bu standartlar anca 2012 de amoled ler cikdiginda yayginlasmis olacaklar.Bende zaten bu yuzden hala crt kullaniyorum lcd lerin sorunlari bitmek bilmiyor.Ayrica gozleriniz hassas olmasa bile subirgercekki bu 3d olayi gozleri anormal sekilde yoruyor.Ozellikle sulanma cok oluyor.Zaten eskiden filmlerde 15 dakikalik kisa bolumleri 3d yaparlardi.2 saat 3d film izlemek hakikaten gozleri mehvediyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.