usb den aux e giriş kablosu arıyorum
34 Cevap26219 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2218 Mesaj
30 Kasım 2009; 23:44:05 

aracımda aux giriş mevcut yani bildiğimiz jak giriş i. acaba elimdeki usb bellek i usb den aux e gibi bir kabloyla benim aux giriş e bağlayabilir miyim ?? geçen sahibinden.com da gördüm bi bmw nin içinde bugün de bir dükkan a sordum adam 125 tl dedi ufacık kablo için yav.
teknosa media markt ta filan varmıdır acep böyle birşey ??

776 Mesaj
1 Aralık 2009; 0:05:11 

Elinizdeki usb belleğin mp3 oynatma özelliği varsa basit, ama bildiğimiz flaş belleklerdense (sadece veri depolamaya yarayanlardan) olmaz bağlayamassınız, teyibinizde usb girişi varsa anca onunla bağlanabilir... Benim bildiğim böyle.

El-Müstenidü bi Tevfikãti'r Rabbãniyye Meliki'd Devlet-il-Osmãniyye.

Vatansızlara İnat, Vatan Sağolsun...

1721 Mesaj
1 Aralık 2009; 0:15:59 

Ben mp3 çalar aldım birtanede silikon kablo 2 ucuda girişli mp3 ve Aux'a Usb gibi kullanıyorum .

Lg G2 Candır (:

6310 Mesaj
1 Aralık 2009; 0:41:40 

Böyle birşeye benimde ihtiyacım var.

Ben aux kablosuyla ipodu bağlıyorum araca fakat kontroller ipod dan oluyor.o da dikkati dağıtıyor,ki araçta cep telefonu dahi kullanmamaya itina gösteririm

Benim için kontrolü aracın müzik kontrollerinden yapabileceğim birşey lazım

Not : Araç Opel Corsa

2013 VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline // Mazota tepki olarak devam ediyor!
MacBook Pro 13" Retina
Canon EOS 7D + Canon 16-35mm f2.8 L II USM + Canon 24-105 mm f/4 L IS USM + Sigma 50mm 1.4 EX DG HSM

2218 Mesaj
1 Aralık 2009; 1:31:47 

quote:

Orijinalden alıntı: apia

Elinizdeki usb belleğin mp3 oynatma özelliği varsa basit, ama bildiğimiz flaş belleklerdense (sadece veri depolamaya yarayanlardan) olmaz bağlayamassınız, teyibinizde usb girişi varsa anca onunla bağlanabilir... Benim bildiğim böyle.

benim flash öyle bir özellik i varmı bilmiyorum 10 20 liralık ucuz bir alet benimkisi. bugün arkadaş sony aux ve usb girişli teyp aldı ve benim flash tan müzik dinledik yani problem çıkmıyor yarın bir media markt ve teknosa ya sorucam eğer 30 liradan ucuz birşey se alıp geçicem ha eğer daha pahalıysa gözüme kestirdim sony 2 veya 4 gb lık mp3 çalar var 90 100 lira onu alır geçerim hemde arada sırada müzik dinlerim araba dışında da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 1 Aralık 2009; 1:52:03 >

11050 Mesaj
1 Aralık 2009; 1:42:35 

Bildiğim kadarıyla aux'ta olmuyor.Bende de şu anda Sony GT414U(sanırım) var.Usb ve aux girişi var.Usb girişinde zaten sorun yok ama aux girişinden de müzik dinleyebilmek için mp3 destekleyen cihaz lazım.Yani elinizdeki usb ile olmaz.Bence onun yerine mp3 player alın işinizi fazlasıyla görür.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2218 Mesaj
1 Aralık 2009; 1:50:31 

bazen laptop u bağlıyorum ama işte araba kullanırken zor oluyor şarkı seçmek değiştirmek filan. mp3 çalar da da öyle bi sıkıntı yaratıcak tahminim

11050 Mesaj
1 Aralık 2009; 1:56:11 

mp3 çalar yaratmıyor.Ben bazen usb girişine mp3'üde takıyorum(mp3 player da sony ve direk usb girişli) öyle dinliyorum herhangi bir sorun teşkil etmiyor.Zaten çalma listesini belirlersiniz önceden ona göre çalar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2357 Mesaj
1 Aralık 2009; 2:08:46 

quote:

Orijinalden alıntı: fasher

benim flash öyle bir özellik i varmı bilmiyorum 10 20 liralık ucuz bir alet benimkisi. bugün arkadaş sony aux ve usb girişli teyp aldı ve benim flash tan müzik dinledik yani problem çıkmıyor yarın bir media markt ve teknosa ya sorucam eğer 30 liradan ucuz birşey se alıp geçicem ha eğer daha pahalıysa gözüme kestirdim sony 2 veya 4 gb lık mp3 çalar var 90 100 lira onu alır geçerim hemde arada sırada müzik dinlerim araba dışında da

galiba elinizdeki usb disk sizin arkadasinizin teybinde usb bellekleri okuma ozelliyi var ama sizin teybinizde usb girisi bile olmadigindan alsaniz bile calismaz.Siz mp3 player alin bence

buda benim site arkadaşlar bakmak istermisiniz
EPOX 9NDA3j + amd 3000+64bit venice[1800 mhz@2005mhz) ASus 9550 128bit vga 120 seagate baracuda NCQ 512*2 twinmoss

2218 Mesaj
1 Aralık 2009; 2:30:02 

yarın akşam uğruyucam teknosa ve media markt a bi bakalım durum ne olucak.

3085 Mesaj
1 Aralık 2009; 9:07:17 

olumlu yada olumsuz sonuç alanlar buraya yazmaya dewam etsin.
bence pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu ve ilgileneceği bir konu bu

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

18966 Mesaj
1 Aralık 2009; 9:36:36 

AUX = ANALOG GİRİŞ/ÇIKIŞ
USB = DIGITAL GİRİŞ/ÇIKIŞ

Bu nedenle böyle birşey im-kan-sız. Hışırtı bile duyamazsınız. Ucuz bir MP3 player alıp DIGITAL'i ANALOG'a convert etmeniz gerek...

2218 Mesaj
1 Aralık 2009; 9:59:55 

Dün gece 10 sayfa bmw 3 serisine baktım o gördüğüm kabloyu göstermek içi ama bulamadım

9209 Mesaj
1 Aralık 2009; 11:39:08 

selamlar,
electroworld'den 100 küsür liraya sony 4gb lik mp3 çalar aldım.
birde aux'a bağlamak için yaklaşık 10 liralık kablo aldım.
aracıma bağladım çalışıyor.

fakat kabloyu kaliteli almanızı tavsiye ederim.
aracın müzik ünitesinin sesi 30 şiddetine kadar çıkmakta.

mp3 den aux'a bağlandığımda ve max ses verdiğim de ses şiddeti 15 gibi çok düşük kalıyor.

aracıma ipod ya da psp bağlamayı düşünüyordum ama denemeden almayacağım. ses inanılmaz düştü çünkü.
kablodan mı yoksa üniteden mi kaynaklanıyor bilmiyorum

4185 Mesaj
1 Aralık 2009; 11:45:54 

Mp3 player kalitesinden olabilir. Eski aracimda ipod baglamistim kaset ile ses artmisti. Bunda sony mp3 calar bagladim ama radyo frekansi ile dediginiz gibi ses dustu.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

9209 Mesaj
1 Aralık 2009; 11:58:45 

valla mp3 player sony marka ve şu an popüler bir ürün.
tam olarak modelini bilmiyorum.

ben kablodan diye düşünüyorum aslında. birde gereksiz uzun,
1.5 mt kadar uzunluğu var.

çevremde de ipod ya da psp ürünü olan arkadaşım da malesef yok.
olsa deneyeceğim.

1615 Mesaj
1 Aralık 2009; 12:01:01 

teknosada mp3 çalar 10 tl. sepete doldurmuşlar. hafıza kartınız varsa kullanabilirsiniz. gayet uygun fiyatı

11050 Mesaj
1 Aralık 2009; 12:10:27 

Ergin abi muhtemelen kablodandır.Çünkü bende de sony mp3 çalar var direk teybin usb girişine takıp kullanıyorum(o da sony ses te sorun olmuyor.

5 sene önce 10 liraya araç kiti almıştım yani kablolu kaset ve ses inanılmaz kötüydü o zaman creative mp3 çalarım vardı.Sonra netten 25 liraya sony'nin kablolu kasetini aldım ve aradaki fark epey vardı.
Yani muhtemelen kablodandır ki tekno marketlerde satılanlar da o kadar ahım şahım değil.Geçen ağustos ayında arkadaşım iphone'u araçta kullanmak için electro world'den kablo aldı ve ses istediği gibi olmadı;şu anda da kullanmıyor.

9209 Mesaj
1 Aralık 2009; 12:19:00 

doğrudur serhat , 10 liralık kablo işte.
nedense bu tarz ürünlere pek para veremiyoruz.

geçen hdmi kablo aldım , ucuzundan
görüntü fena değildi birde 100 liralıklar var onlar nasıldır kim bilir.
altın kaplama olabilir sanırım

iphone ya da ipod'un kendi orjinal kablosu var , birde onu denesin arkadaşın

4578 Mesaj
1 Aralık 2009; 12:39:16 

arkadaşlar ben pionner teyibe aux girişinden sony mp3 çalar bağladım ama ses cd ye göre düşük.

bazı parçalarda sesi 40 a falan yükseltmem gerekiyor. Bazıları o kadar düşük değil ama yinede cd ye göre düşük ses. Acaba kablo kalitesinden mi?

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

6356 Mesaj
1 Aralık 2009; 15:20:10 

quote:

Orijinalden alıntı: individual

selamlar,
electroworld'den 100 küsür liraya sony 4gb lik mp3 çalar aldım.
birde aux'a bağlamak için yaklaşık 10 liralık kablo aldım.
aracıma bağladım çalışıyor.

fakat kabloyu kaliteli almanızı tavsiye ederim.
aracın müzik ünitesinin sesi 30 şiddetine kadar çıkmakta.

mp3 den aux'a bağlandığımda ve max ses verdiğim de ses şiddeti 15 gibi çok düşük kalıyor.

aracıma ipod ya da psp bağlamayı düşünüyordum ama denemeden almayacağım. ses inanılmaz düştü çünkü.
kablodan mı yoksa üniteden mi kaynaklanıyor bilmiyorum

0

tip bu mu? ses kulaklıkla süper olsada sete bağlayınca ses azda olsa kısılıyor bende de. eğer equalizer'da bir ayar yaptıysan onu normal'e getirirsen sanki daha iyi ses çıkıyor arabada gibi geldi. ben setlerin giriş gücünün kalitesizliğine bağlıyorum. bazende aux girişlerinin şase bağlantısı iyi bağlanmadığından veya setin şase girişi bozulduğundan ses kısılabiliyor. ben sonradan yaptırdım, 1-2 ay sonra ses baya uzaktan yankılı gibi geliyordu. yaptırdığım yere gidip baktırdım şase kısmını girişten söküp setin arkasında boşta şase görevi yapması için duran vidaya sardı ses bir anda arttı.

İmzasız...

9209 Mesaj
1 Aralık 2009; 15:28:31 

yok mpeg4 değil , mp3 çalar benimkisi
http://www.vatanbilgisa...ONY/v2-NWZB143R.CEW.jpg

valla aux girişinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
çünkü aux için aracın tüm kabloları değişti.
yani beyinden gelip , göstergelere,teyibe,klimaya vs.. giden tüm omurilik kablosu değişti.
aux girişi yeni aldığım kabloda vardı ve torpido gözündeki yerine monte edildi.

yani tesisata ekleme yapılmadı , tesisat komple değişti.
o yüzden topraklama ya da şase hatası olacağını da sanmam

2218 Mesaj
3 Aralık 2009; 12:53:22 

quote:

Orijinalden alıntı: individual

yok mpeg4 değil , mp3 çalar benimkisi
http://www.vatanbilgisa...ONY/v2-NWZB143R.CEW.jpg

valla aux girişinde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
çünkü aux için aracın tüm kabloları değişti.
yani beyinden gelip , göstergelere,teyibe,klimaya vs.. giden tüm omurilik kablosu değişti.
aux girişi yeni aldığım kabloda vardı ve torpido gözündeki yerine monte edildi.

yani tesisata ekleme yapılmadı , tesisat komple değişti.
o yüzden topraklama ya da şase hatası olacağını da sanmam

2 gündür netim yoktu ancak kavuştum. usb den aux kablosunu ne yazıkki bulamadım media markt ve teknosa da. neyse sizin gösterdiğiniz ürünü geçen sony center da inceledim güzel e benziyor ama equalizer ayarlarını değiştirince mp3 çalardan az ses geldiğini söyleyenler vardı bir kaç yorum okudumda. birde normal ayarları kullanın equalizer da belki daha fazla ses gelir. ama aux taki ses biraz daha az geliyor radyo ya göre bunda hem fikiriz

bu arada aracınız neydi marka model ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 3 Aralık 2009; 12:55:34 >

9209 Mesaj
3 Aralık 2009; 13:10:38 

quote:

Orijinalden alıntı: fasher

2 gündür netim yoktu ancak kavuştum. usb den aux kablosunu ne yazıkki bulamadım media markt ve teknosa da. neyse sizin gösterdiğiniz ürünü geçen sony center da inceledim güzel e benziyor ama equalizer ayarlarını değiştirince mp3 çalardan az ses geldiğini söyleyenler vardı bir kaç yorum okudumda. birde normal ayarları kullanın equalizer da belki daha fazla ses gelir. ama aux taki ses biraz daha az geliyor radyo ya göre bunda hem fikiriz

bu arada aracınız neydi marka model ?

ben tüm equalizer ayarlarını ya da kombinasyonlarını denedim.
ses hiç değişmedi.

ha şöyle bir şey var , kulaklıkla dinlerken bass modundan çıkarınca sesin seviyesi artıyor gerçekten ama ses bana göre yavanlaşıyor.

aracım peugeot 307

3 Mesaj
16 Aralık 2010; 10:57:00 

aux kablosu 3.5mm - 3.5mm
teyibinizde aux girişi varsa Mp3-Mp4 playerlarınızı Iphone veya Laptob 'unuzu oto teyibinizin aux girişine bağlayarak sesi haporlerden duyma imkanı sağlayabilirsiniz.
ihtiyacı olan arkadaşlar buradan alabilir. Kargo Dahil 10TL. ye aldım

6 Mesaj
21 Şubat 2011; 15:37:05 

Ben de çok aradım ama piyasada böyle bir kablo yok. Arkadaşlardan birinin yazdığı gibi analog ve digital meselesi. Ben bir sivri akıllılık yaparak bir ucu USB diğer ucu iki adet lale jack (aux giriş için) olan bir kablo yaptım ama flash bellek takıldığunda +5 volt elektrik ihtiyacı oluyor bunun için saat pili türü enerji kaynağı ile denemek istiyorum da arabanın elektrik sistemine ya da cd çalara zarar veririm diye korkuyorum. Bu konuda bilgisi ve çözüme yönelik fikri olan var mı?

local://upfiles/1047694/D88AB6AB7DAC4903BE2D3376F53B557B.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankara1965 -- 21 Şubat 2011; 15:43:33 >

4404 Mesaj
21 Şubat 2011; 17:02:24 

çinliler varken imkansız diye bişey olmaz. en son izmir çankayada öyle kablolar/dönüştürücüler gördüm ki hayret ettim. bir tarafı hdmi bir tarafı usb+vga. çalışmasını bilmem tabi.

ek:konuyu tam okumadım ama mp3 çalarınızda normal kulaklık çıkışı varsa zaten ara kabloyla bağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 21 Şubat 2011; 17:07:25 >

868 Mesaj
21 Şubat 2011; 17:50:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ankara1965

Ben de çok aradım ama piyasada böyle bir kablo yok. Arkadaşlardan birinin yazdığı gibi analog ve digital meselesi. Ben bir sivri akıllılık yaparak bir ucu USB diğer ucu iki adet lale jack (aux giriş için) olan bir kablo yaptım ama flash bellek takıldığunda +5 volt elektrik ihtiyacı oluyor bunun için saat pili türü enerji kaynağı ile denemek istiyorum da arabanın elektrik sistemine ya da cd çalara zarar veririm diye korkuyorum. Bu konuda bilgisi ve çözüme yönelik fikri olan var mı?

local://upfiles/1047694/D88AB6AB7DAC4903BE2D3376F53B557B.jpg

hocam böyle bişey imkansız. sizin usb belleğinizdeki müzikler digital bir veriden ibaredir. sizin bunu encode edecek yanı çalıcak bir devreye ihtiyacınız var. öyle pil takayım aux dan bağlayım olmaz. benden size tavsiye. çakmaklığa takılan bir player alın direksiyon kumandasıda var mis gibi kullanırsınız.

Harita Mühendisi

resimdeki zatı muhterem benim bu arada :D

6 Mesaj
22 Şubat 2011; 15:59:11 

Beyler cevaplarınız için teşekkürler.(pirasa ve lupara)

Bu sistem benim mp3 çalar ile kullandığım bir sistem. Ben 32 gb flash ile bir kere sistemi kurayım bir daha uğraşmayayım diye düşünüyorum. Yani var olan tüm mp3 leri içinde barındıran bir flash, bir kere tak, sonrası bıkana kadar. Ama belli ki mantığa aykırı bir yaklaşım. Kullanılabilir bir fikir oluşana kadan şimdilik ara verdim. Başarabilirsem yazarım, tekrar teşekkürler.

708 Mesaj
1 Aralık 2011; 12:33:47 

MP3 Cdsi yapmadan mp3 dinleyemecekmiyim ben aracımda?AUX girişi var sadece,ve birde çakmak girişi.

4185 Mesaj
1 Aralık 2011; 15:38:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Playboy22

MP3 Cdsi yapmadan mp3 dinleyemecekmiyim ben aracımda?AUX girişi var sadece,ve birde çakmak girişi.

Aux varsa dinlersin. Bir tane mp3 player alcaksin. Onu iki ucu da kulaklik kablosu gibi olan bir kablo ile aux`a baglayacaksin. Bu kablolar cok ucuz zaten 1-2 TL ye bulursun. Fakat muzgin kalitesi aldigin mp3 calarla dogrudan ilgili olacaktir. Cok dandik bisi alirsan guzel ses cikmaz.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

19 Mesaj
26 Ocak 2012; 14:02:44 

arkadaşlar merhabalar,
benim de sorunum benzer. ancak, sizden istediğim; bana sarj sorunu yaşatmayacak (arabada çakmak girişinde sarj olabilecek) bir mp3 player tavsiye edebilir misiniz?

64 Mesaj
5 Mayıs 2012; 9:59:26 

Merhaba herkese. Benim bir Hyundai Getz'im var. Üstünde orijinal teybi var ve teypte AUX çıkışı yok. Sadece ince USB çıkışı var. Şimdi benim sorum şöyle; Telefonumdan müzik dinleyebilmek ve telefonumdaki navigasyonu videoları araç hoperlörlerinden duyabilmek için ne yapabilirim. Telefonum Samsung Galaxy S2. Değerli yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

HP PAVILION DV7-2133 ET KULLANANLAR KULÜBÜ
Intel Core2 Quad (2,00GHz) - 6MB Ön Bellek | 4GB DDR2 RAM | ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran kartı | 17,3" 16:9 Ekran | 320GB SATA HDD | İntel Wifi Link 5100 Ağ Bağlantısı ve Realtek ethernet kartı | HP Web Kamerası | 4(4. e-sata ile paylaşılır) USB 2.0, 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı | 5/1 Kart okuyucu | Çift katman destekli LightScrible özellikli DVD+/-R | 8 Hücreli Lityum İyon pil | HP mobil uzaktan kumandası | Entegre Subwoofer |

2 Mesaj
25 Nisan 2014; 20:01:03 

Peki aradığınız böyle birşey olabilir mi ? konu hala güncel mi bilmiyorum ama
0

0

339 Mesaj
25 Nisan 2014; 22:02:02 

quote:

Orijinalden alıntı: crazytamer16

Peki aradığınız böyle birşey olabilir mi ? konu hala güncel mi bilmiyorum ama
0

0

aranan şey tam olarak o

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » DH Garaj » usb den aux e giriş kablosu arıyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.000