Şimdi Ara

Intel'in 6 çekirdekli Gulftown işlemcisi eBay'de satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in ikinci çeyrekte duyurmayı planladığı Gulftown kod adlı 6 çekirdekli yeni işlemcilerinin ilk örneklerini dünyaca ünlü profesyonel hız aşırtmacılara ve bazı basın kuruluşlarına yolladığı biliniyor. Core i9 serisi altında sunulması ve X58 anakartlarla kullanılması beklenen yüksek performans sınıfı yeni işlemciler için hazırlık çalışmalarını sürdüren Intel'in mühendislik örneği işlemcilerinin bazıları açık arttırma sitesi eBay üzerinde mevcut ES işlemci sözleşmelerine ve NDA anlaşmalarına aykırı olarak satışa sunulmuş durumda.

32nm üretim teknolojisiyle hazırlana 6 çekirdekli işlemciler, Nehalem mimarisini temel alıyor ve SMT teknolojisiyle her çekirdek için çift izlek desteği sunuyor dolayısıyla Windows altında 12 çekirdekli olarak görünüyorlar. 2.4GHz'de çalışan ve 12MB Seviye 3 (L3) bellek kapasitesine sahip olan LGA1366 formundaki işlemciler,
    6.4 GT/sn QPI veri yolu desteği sunuyorlar.
    ES işlemci oldukları için herhangi bir çarpan sınırlamasına sahip olmayan işlemciler, şu an için geçerli olan 1200$'lık fiyat ile resmi lansmandan yaklaşık 6 ay önce 6 çekirdekli işlemci sahibi olmak isteyen kullanıcılarını bekliyor.

Tayvan üzerinden satışa sunulan işlemciler için Intel'in nasıl bir tutum sergileyeceği henüz bilinmiyor ancak donanım firmalarının ES yani mühendislik örneği aşamasındaki ürünlerin satışına karşı sert bir tutum sergiledikleri ve satan kişinin tespiti durumunda bir daha ürün yollamadıkları biliniyor.

• Sert Tutum :
    Hııı ! Sakın bi daha satma bak yollamam yeni işlemcimden sana .
    Çabuk odana git ve bu yaptığını düşün ...
  • Daha 2 çekirdeğe yeni geçmiştim oysaki..
    Nasıl yetişeceğiz bunlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkergokban

Daha 2 çekirdeğe yeni geçmiştim oysaki..
    Nasıl yetişeceğiz bunlara

Ben hâlâ tek çekirdekteyim. Sen iyisin yine.
  • 6+6=12 çekirdek sanallarla beraber fakat çekirdek saysı arttıkca en alt seviye ghz düşüyor. i7 de 2.66 ydı. bunda ise 2,4
  • 32nm mı anakartların 32nm destegi varmı???
  • 2010 2011 çekirdek yılı olacak hem Cpu hem gpu... Merak ediom bu nm ine ine nereye kadar inecek... düşünsenize... bilgisayar parçalarının küçük hafıza kartları kadar olduklarını :D bi çuval para vercen adam sana küçücük kart vercek .. Sonumuz hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: orqun_0693

32nm mı anakartların 32nm destegi varmı???

Soket 1366 anakartlarla uyumlu. i7lerle aynı platformda çalışıyor.
  • 1200 dolar wow
  • para tuzağı!
  • 1800 tl geliyor turkiyede 2200 tl bulur simdi benim 3.20 core i 7 faki nedir ustunluk olarak aynimi yoksa daha gelismisimi tesekkurler haber icin Fx57
  • 1.200 $ e yuh kardeşim yaa el insaf nedir bu yemin ederim o paraya araba satıyorlar
  • Intel biraz geç kaldı sanki, daha erken beklerdim. AMD de 2. çeyrekte duyuracaktı.
  • daha 6 ay varsa 1200$ az bile
  • işte bizim gibi bu teknoloji yetişilirmi diyen arkadaşlar çözüm yolunu bulmuslar bir gün. Oda OverClock(Hız Aşırtma) Yapmayalım yapmayalım PC zarar görür diyoruz ama bizde maruz kalıcaz gibi. Bunun en kötü yanı Anakart tarafı. 1 işlemci alıcaksın Anakartını ona göre alıcaksın , işlemci değiştirdiğine yeni bir anakart alıcaksın gene. Örneğin ; bir C2Q Q9400 aldın anakartın P45 Chipset. i7 920 aldıgında X58 chipset ve ona göre İşlemci Paketi alıcaksın. İşlemci Paketi dediğim kasit 775LGA gibi. 775LGA ( bacaksız ) diye geçen işlemci paketidir.
  • 1200$ işlemcinin asıl fiyatı değil,intelin mühendislik örneği gönderdiği adamın biri yasak olmasına ramen ebayda satılığa çıkartmış,sanırım bazı arkadaşlar haberi okumadan direk yorumlara göre mesaj yazıyolar:)
  • Evet sanıyorum ki İntel bunu 1650$ dan çıkarıcak:D
  • kesinlikle ,
    6 ay oncesinden 1200 dolar uygun bir fiyat,
    1650 dolardan cıkarsa 6 aylık ıslemcıyı 1000 dolardan kıme olsa satarsın, :)
  • 30 çekirdekliler çıktığında bizler 6 çekirdekliye yeni geçiyor olacağız :D
  • hey maşallah 1200$ fakat daha çıkmasına 6 ay varken birileri satıyor tr ye gelince 2500 tl yi bulur hatta 3000 tl yi zorlar bu fiyata araba alınır be
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.