Şimdi Ara

C3 revizyonlu Phenom II X4 965 Black Edition 7GHz barajını aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
8.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin C3 revizyonlu Phenom II X4 965 Black Edition işlemcisinden yeni rekor haberleri gelmeye devam ediyor. Yapılan revizyon güncellemesiyle TDP seviyesi 140 Watt'tan 125 Watt seviyesine çekilen ve akabinde hız aşırtma potansiyeli geliştirilen Phenom II X4 965 Black Edition işlemcisiyle Donanimhaber.com olarak dünyada ilk defa 6.8GHz'in üzerine çıkarak yeni işlemcinin sahip olduğu hız aşırtma potansiyelini gözler önüne sermiştik. C3 revizyon işlemcilerle hız aşırtma çalışmalarına devam eden profesyonel hız aşırtmacılar, 7GHz'i aşarak bu alanda yeni bir başarıya daha imza atmış oldular.

AMD kısa bir süre önce yayımladığı özel bir video çalışması ile Ocak ayında lanse edilen Phenom II işlemcilerin hız aşırtma serüvenin özetlemiş, Sıvı Azot ile kıyaslandığında daha düşük sıcaklıklara olanak tanıyan Sıvı Helyum ile dört çekirdekli işlemcilerde 7GHz barajını aşan ilk üretici olduğuna dikkat çekmişti. C2 revizyonlu Phenom II X4 955 Black Edition ile ulaşılan 7GHz rekorundan sonra yeni bir rekor haberi de Rusya'dan geldi ve Rus hız aşırtma profesyonelleri Sıvı Azot ile yaptıkları testlerde C3 revizyonlu Phenom II X4 965 Black Edition işlemcisini 7040MHz'e çıkardıklarını duyurdular.

Basın örneği işlemci ve MSI'ın 790FX+SB750 çipsetli 790FX-GD70 anakartı üzerinde LN2 kullanılarak yapılan çalışmada, işlemci çalışma gerilimi 1.824v seviyesine çıkartılırken, işlemci çarpanı ise 27.5x olarak belirlenmiş. Bellek olarak G.Skill'in Perfect Storm F3-16000CL7T-6GBPS DDR3 modülünün kullanıldığı çalışmanın detayları için buraya, CPU-Z onayı içinse buraya tıklayabilirsiniz.

• amd sistem artık toplama zamanı gelyor.
  • performans yok bişey yok 10ghz olsa nolur
  • güzel haber teşekkürler
  • ÇOK ŞAŞIRDIM
  • güzelmiş.bende yapmak istiyorum :d
  • drkayzer @

Kendi adına konuş. Herkez senin gibi zengin olamaya bilir AMD tüm kullanıcıları düşünüyor gavur İntel gibi pahalı yapmıyor en azından.
  • oha ram voltajı mı o
  • azotla yapmıs da ne olmus..bızım bunları bulma ımkanımız varmı..
  • bu seriden gelen oc rekorları artık beni şaşırtmıyor::::: bu işlemci çok önce kendini kanıtladı

yine de rekoru takdir etmemek ayıp olur
  • i7 işlemciye cevabı olaması çok kötü amd nin ...
  • şu işlemciyi kullanmadan gidersem gözüm açık gider valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih22

amd sistem artık toplama zamanı gelyor.

Alakaya marsta su. Aydada değil, marsta.
  • Normal Hava soğutmay ile en fazla kaç GHZ'lere çıkıldığına dair herhangi bir haber verilmiyor hep böyle extreme soğutmalar ile ilgili haberler veriliyor.
  • bunlar ne yapmaya calisiyor anlamadimki sanki milet 7ghzde calistiracak pcde adama gibi islemci yapda intelden ustun olsun ucuzlasin artik fiyatlari sacma sapan bos islerle ugrasiyorlar bir turlu rekabeti getiremiyorlar heber icin tessekurler
  • bu denemeler ne için anlamıyorumm.. buşekilde oc yapabilecek kaç ev kullanıcısı var??? ne yani 7ghz yapınca noluyor günlük stabil kullanamadıktan sonra...
  • Amaç o hızı o ekranda görebilmek hocam bu bir tutku..
  • Acaba, 7 GHZ barajını intel'in XXX işlemcisi aştı denilseydi muhtemelen Intel işte, çok güçlü, yenilikçi falan denilirdi. Amd'nin işlemcisi overclock olmasa şikayet oluyorsa yine şikayet...

Kaliteli bir soğutucu ile 5 ghz'ye çıkabileceğini öngörüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

azotla yapmıs da ne olmus..bızım bunları bulma ımkanımız varmı..

azot değil hocam sıvı helyumla aştılar 7 ghz sınırını
  • benim bulabildiğim kadarı ile hava soğutma ile max hız 4.3Ghz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.