Şimdi Ara

Brando'dan dizüstü bilgisayar kullanıcıları için USB 3.0 genişleme kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Komponent üreticisi Brando, dizüstü bilgisayar kullanıcılar için yeni bir USB 3.0 çoklayıcısı hazırladı. ExpressCard slotunu kullanan ve üzerinde iki adet USB 3.0 portuna yer verilen cihaz, kullandığı ara biriminin bant geniş sınırlamalarından ötürü 4.8Gbps yerine 2.5Gbps en yüksek bant genişlik hızını destekliyor olsa bile 480Mbps hızındaki USB 2.0 ile kıyaslandığında ciddi şekilde daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz.

116 x 40 x 14mm boyutlarında ve 32 gram ağırlığında olan yeni cihaz USB 3. ile birlikte geriye dönük olarak USB 2.0 desteği de sunmakta. Windows XP, Vista ve 7 işletim sistemleriyle uyumlu olan kartın ExpressCard üzerinden ihtiyaç duyulan yeterli güç sağlanamadığı için ek güç adaptörüyle birlikte geldiği belirtiliyor. Brando, USB 3.0 genişleme kartını yurt dışında 39$'lık etiket fiyatıyla kullanıma sunuyor.

• Güzel bi ürün fakat adaptör olayı pek hoşuma gitmedi açıkçası...
  • evet adaptör işi biraz kötü olmuş ama yinede bilgisayarı değiştirmeden usb3 kullanmak hoş olur
  • Taşınabilir cihaz için taşınamaz özellikler... Bari gücü diğer USB 2'lerden alsaydı..
  • güç adaptörünü kablo kısa olsun. usb 2.0 lardan güç alsın :) daha iyi olmazmı :D
  • @sertacaygun

yazdığını okumamıştım pardon :) aynısını yazdım bende.
  • Bence tamamen gereksiz. İlerde daha neler çıkar ama zaten ilerde USB 3,0 ürünler yaygınlaşana kadar zaten bizler laptopları yenileriz bile :)

USB 2,0 çıktıntan kaç sene sonra tam olarak yaygınlaştı ve hala usb 2,0 demesine rağmen tam usb 2 hızını vermeyen çok cihaz var. Şu ana kadar gördüğüm en hızlı usb bellek samsung biboy flash belleğim. USB 2,0 diye aldığım tüm bellekler ondan yavaş kalıyor.
  • Ya bu kartları hep böyle kocaman çıkıntılı yapıyorlar nasıl takıp bilgisayarı taşıcaksın anlamadım.
  • Kendi sitesinden inceledim, aynı kelebeğin altındaki gibi kocaman bişey.
  • @ acbold

Ne demek :)))... Düşünce tarzımızın aynı olduğunu gördüğüm birisi oldu işte, gurur verici :).
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.