Şimdi Ara

Asus SATA-III ve USB 3.0 destekli P6X58D Premium modelini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Asus, yüksek performans segmenti için hazırladığı X58 çipsetli yeni anakartını satışa sundu. Firmanın P6X58D Premium kod adını taşıyan yeni anakartı SATA-III ve USB 3.0 desteği gibi yeni nesil özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Intel'in Nehalem tabanlı Core i7 900 serisi işlemcileriyle kullanılabilen ve 6 adet DIMM slotu üzerinden 24GB'a kadar 2000MHz DDR3 bellek desteği sunan anakart, Asus'un güncel ürün gamındaki özellik listesi en uzun anakart olarak dikkat çekmeyi başarıyor.

Asus'un Xtreme Desing tasarım anlayışıyla hazırladığı P6X58D Premium, özel olarak tasarlanan baskılı devresi, kuzey ve güney köprüleriyle birlikte güç devrelerini de kapsayan soğutucusu ve yüksek kaliteli komponentleriyle öne çıkacak gibi görünüyor. Üç adet PCIe x16 slotuna sahip olan ve hem ATi Crossfire X hem de Nvidia SLI teknolojilerine destek veren anakart, Marvell tarafından hazırlanan kontrol yongası ile iki adet SATA-III ve NEC tarafından hazırlanan kontrol yongası ile dört adet USB 3.0 konnektörünü kullandırabiliyor.

16+2 fazlı güç tasarımına sahip olan ve kart üstü kontrol butonlarıyla profesyonel kullanıcıları hedef alan TurboV ve Express Gate SSD gibi yeni nesil Asus anakartlarında gördüğümüz özellikleri de beraberinde getiriyor. Hız aşırtma konusunda da iddialı olan ve kullanıcıların pek çok parametre üzerinde değişiklik yapabilmesine olanak tanıyan kapsamlı BIOS ayarlarına sahip olan anakartın diğer özellikleri arasında , 8 kanal yüksek tanımlı ses, çift Gigabit Ethernet ve farklı RAID kurulumlarına olanak tanıyan 6x SATA-II konnektörü gibi detaylara yer veriliyor.

Asus P6X58D Premium, yurt dışında yaklaşık 310$'lık fiyatıyla kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

• Görünüş olarak GIGABYTE kopyası
  • Soğutucuyu mavi görünce neden hemen gigabyte dedin görünüşe değil işleve önem verilir.
  • Çok iyi bir tasarım olmuş görüntüye önem verenler için iyi bir etken.SataII ye geçemedik daha SataIII ne ki
  • hiçbirşeyin ilki alımaz bence... denenmeden vede bir kaç üstmodeliçıkmadan alınmaaazz.. ve çok pahalıı
  • syler23

sen tr ye gelince gör fiyatını.
  • Pek de pahalı sayılmaz 600-700 TL civarında gelir Türkiyeye.
  • en az 200 lira fark azmı?
  • İnsan bir e-SATA portu da koyar kardeşim şu güzelim anakarta.
  • ex58-ud7 bknz. bunun fiyatının ondan düşük olması lazım 100 lira en aşağı
  • Asusta iyi ama gigabyte ın daha iyi olduğunu düşünüyorum ben... adamlar ar-ge manyağı...
  • Güzel kart yanlız neden gigabayte gibi en az 10 sata portuna yer vermiyor anlamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

İnsan bir e-SATA portu da koyar kardeşim şu güzelim anakarta.

bencede saçmalık şimdi baktım e-sata girişi yok.. Şimdi ne yapalım biz e-sata olan cihazlarımızı çöpe atalım daha iyi
  • daha sata 3 diski henüz görmedim nede usb 3 lü bir ürün onlar gelene kadar bununda üst modelleri cikar
  • sata III ler çok az ? neden acaba aynı port sata II çalıştırmıyormu acaba?
    koy gitsin bol kepçe ne olurki
  • bu mavi renk gerçekten iyice Gigabyte anakartları anımsatmaya başladı.
    ama koyu renk pcb ye de çok yakışıyor yahu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.