- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
15 Bin Liraya Araba Alıcam yalnız Kredi ile sormak istediklerim Var Bakarmısınız_
54 Cevap7477 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 1:36:23 

Merhaba iyi Bayramlar öncelikle

Ben konumu şöyle anlatayim özel bi şirkette güvenlik olarak işe giriyorum kısa bir sürede 1 milyara yakın bir gelirim olcak ailemle yaşıyorum..

Para biriktirirerek araba almak akıl karı değil bu zamanlarda bende birçok arkadaşım aldığı gibi taşıt kredisi alarak 15 bin kadar 36 48 ay taksitle ayda 450 500 lira gibi bi ödeme yapmak talebindeyim araştırdım baya bir bankayi en uygunu garanti ve finans bank gibi sanırım pek araştırdım denilmez ama yinede bi göz gezdirdim sonuç olarak garanti bankasının şartlari araç rehinli olarak gözükülüyor ve bi durumda araç kefil gözüküyo ayrı bir kefile gerek kalmıyor ben bu çalışdığım yerden maaş bodrusu ile kredi talebinde bulunduğumda kabul edilirmi bi sorun olurmu tavsiye edermisiniz 1.49 faizi var sizce ne yapmalıyım bi karar veremedim 48 ay ayda 500 lira vererek ödeme yapmak için uygunumun sizce napim yardımci olan herkese şimdiden tesekkürler

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

863 Mesaj
29 Kasım 2009; 1:47:00 

borclanarak mal sahibi olunur görüşündeyim eğer benim gibi para biriktiremiyosan...borcun olunca mecbur kenara para koyuyosun... hangikredi.com a girerek en uygun kredi veren bankayı bulabilirsin.... borcun bitincede tekrar üstüne kredi çekerek modelde yükseltebilirsin...

4293 Mesaj
29 Kasım 2009; 1:49:24 

2. el araçlara taşıt kredisi veriliyor mu?

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 1:52:06 

Veriyolar bütün bankalara bakdım 2.el oto için kredi veriyolar kefil oto oluyor başka kefil gerekmiyor araç rehinli gözükcek kredi bitene kdr sonrası tamamiyle araç bana ait bence cok mantıklı sizler neler diyosunuz napim bu işi yapan bana biraz anlatsa cok iyi olcak

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 2:08:12 

Arkadaşlar yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

384 Mesaj
29 Kasım 2009; 2:16:32 

bizde taksıtle aldık 24 ay cok sükür bitti bizim aylık taksıtler bıraz tuzluydu hepsini zamanında ödededık bu işler biraz rısklı ekonomık durumunuz el verıyorsa alın ama gıderlerınız fazlazsa hıc bankalara ugramayın

2008 kia sorento x force

2012 c220 cdi beyaz

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 3:32:05 

ailem yanında yaşadığımdan gider olmaz yemek su kira derdi yok ev geçindirme derdide yok aldığım maaş bana kalcak o nedenle düşünüyorum

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

1003 Mesaj
29 Kasım 2009; 7:38:44 

kredi kullanımı için bankasına göre değişmekle birlikte,sürekli olarak min 6 ay yada 1 yıl boyunca aynı iş yerinden sigortanın yatması gerekiyor öncelikle..
2. El araç kredisi de elbetteki var, kimi bankalar 5 kimi bankalarda en fazla 8 yaşına kadar olan aracı fonlar.. (daha yaşlı arabaların fonlanması yine özel müşteriler için yapılabilir veya ilgili bankanın genel müdürlüğünüden şubenin yapacağı talebe istinaden alınacak özel izinle)
Aracın kasko bedelinin %70-75-80 ine kadarı için (yine bankaya göre değişiyor) kredi kullanabilirsiniz, (%100 fonlama özel müşteriler için yapılır) üzerini nakit olarak kendiniz tamamlamalısınız, yada o kısım içinde tüketici kredisi kullanabilirsiniz..

Şahsınız adına da şunu söyleyebilirim, aylık toplam gideriniz belgeleyebileceğiniz aylık gelirinizin % 55-60-65 ini aşmaması gerekiyor, üzerinizde başka herhangi bir kişisel kredi yada kredi kartı borcu vs yoksa bu krediye girebilirsiniz tabi.. Ama sıkıntı yaşama olasılığınız yüksek gibi geliyor bana.. sadece arabayı alıp aracın kredi geri ödemesini borç olarak görmekle bitmiyor, bunun yıllık vergisi, sigortası, kaskosu (ki kredi kullanacağınız için kasko yaptırmak zorundasınız, krediyi kullanacağınınz banka yada bankanın anlaşmalı olduğu bi yer yapıyor), sigortası, yıllık bakımı, çıkması muhtemel masraflar vs vs ve en önemlisi benzini.. Tabi bunların hesabını siz illaki yapmışsınızdır, bana düşmez.. Belki ailenizde yardım eder, sıkıntı olmaz.. Bi arkadaşın da dediği gibi gerçekten borçlanmadan mal sahibi olunmuyor, ama banka kredi borcuda başka borca benzemez, iyi düşünüp iyi hesap yapmak lazım bu işe girerken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rueta -- 29 Kasım 2009; 7:42:49 >

*** Asus K55VJ-SX216D * Sandisk Extreme 240 GB SSD * Ipad Mini Retina 16 GB WiFi * LG G3 32Gb Titanium ***
***LOGITECH Z-906 5+1 500W THX * LG Pg60g Projeksiyon * LG Nb3530a SoundBar ***

10527 Mesaj
29 Kasım 2009; 9:49:41 

Para biriktirirerek araba almak akıl karı değil bu zamanlarda...

Demişsiniz;ama bence tam tersi.

Bugüne kadar kredi çekerek hiçbir şey almadım,bankadan korkuyorum açıkçası.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

769 Mesaj
29 Kasım 2009; 10:04:29 

Üstadım bahsettiğiniz sanırım alacağınız aracın tamamını kredi çekerek almak. Şahsen ben mantıklı bulmuyorum. Hele bahsettiğiniz 48 ay felan vadeyse hiç tavsiye etmem. Bir kere iş garantiniz yok anladığım kadarıyla. Ülkemizde yarınımızın ne olacağı zaten kesin değil. Hele birde insani olaylar içerisinde bu 4 yıllık zamanda sıkıntılı bir durumunuz olur alimallah dahada sıkışırsınız. o yüzden alacağınız araba 15.000 TL ise. En azından elinizde 7-8.000 TL' si varsa bu işe girin derim. aksi halde yarınımız hakkında kimseler garanti veremez.

Anasızlık , Babasızlık , İllede şu Parasızlık , Pazara götürsen bile para etmez Parasızlık ...

251 Mesaj
29 Kasım 2009; 10:16:34 

3-4 sene araba borcu ödemek akıl karı değil. 15.000'e alacağın araba yaşlı olacak. 4 sene sonra hurdaya çıkar zaten. Borcu bitince yeniden kredi ile araba alman gerekicek. Borçtan yakayı kurtaramazsın. Aylık akbile devam. 1000 TL gelir az. Hem borç ödeyeceksin, hem de arabanın masrafları var (Benzin, arıza, vergi vs. ). Özel güvenlikçiler çok girip çıkıyo işe. Teyzemin oğlundan biliyorum. İşin de garanti değil. Bence kendin biriktirebildiğin kadar biriktir 2-3 sene. Sonra gerekirse az bişey kredi çekersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osasuna -- 29 Kasım 2009; 10:18:55 >

300 Mesaj
29 Kasım 2009; 12:19:34 

Bayram kredileri daha uygun.
Hem taşıt kredisinin şartları ağır ( kasko, araç yaşı, araç bedeli vb.)
Krediye girmeden hesabı kitabı iyi yapın.

Honda Jazz 2009 Model (Siyah) Fun Manuel Vites

3316 Mesaj
29 Kasım 2009; 12:32:59 

quote:

Orijinalden alıntı: usb

Bayram kredileri daha uygun.
Hem taşıt kredisinin şartları ağır ( kasko, araç yaşı, araç bedeli vb.)
Krediye girmeden hesabı kitabı iyi yapın.

Elinden geliyorsa kredi ile alma derim.

Bugün krediyi verebilmek için el pençe divan olan bankalar ödemeni geciktirirsen çok farklı kimliklere bürünüyorlar ..

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 12:47:10 

Beyler aklımı karıştırdınız yaw

Bilmiyorum ama diğer yandanda o parayı nasil biriktirecem

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

8641 Mesaj
29 Kasım 2009; 13:01:24 

Krediyle araba almak mantıklı da içinde bulunulan şartlar bunun mantıksız bir girişim olacağını gösterebilir.
Sabit gelirin vardır hayallerini ötelemek istemezsin ödeyeceğin kredi maaşınından geri kalacak paradan daha azdır, alacağın arabaya ödemenin bir kısmını nakit yaparsın o zaman olabilir.
Başka bir durum arabaya para bağlamak istemezsin paradan zaten para kazanıyorsundur yani elindeki paranın getirisi faize ödeyeceğin götürüden fazladır o zaman da kredi ile almak elbetteki mantıklıdır.

Kredi çekerken sadece faiz oranlarına bakma çünkü faiz oranları haricinde birde kredi masrafları adı altında para keserler senden. Faizi düşük olanın masrafı yüksektir Faizi yüksek olanın masrafı düşüktür vs...

Şuan en uygun kredi veren bankalardan biri Vakıfbank
15000 lira çekersen
36 ay vadeli 550 lira ödemelerin olur. Toplamda 19800 lira geri ödemiş olursun.
48 ay vade 2.el otomobil için kolay kolay vermezler verselerde şartları ağır olur.
Atıyorum 36 ay 550 ödemek yerine 48 ay 490 falan ödersin 50-60 lira az ödemek için 1 yıl fazladan ödeme yapmak zorunda kalırsın. Fiyat fayda oranı çok çok düşüktür yani.
Kredi çekeceksen dosya masraflarını hesaba kat birde alım satım masraflarını...

2.el otomobil kredisi çektiğinde araca kasko yaptırmak zorundasın. Yaşın henüz genç muhtemelen şahsına ait ilk araban olacağı için kasko indirimleri vs. olmayacaktır. Yıllık ortalama 600 küsür lira kasko bedeli ve 150 küsür lira trafik sigortası olacaktır.
Alacağın aracın 1.6 motor ve 7-11 yaş arasında olacağını tahmin ederekten yıllık en iyi ihtimalle 300 lirada vergisi olacak ocak itibarıyla.
Bakımlar, eskiyen lastikler, olası arızlar, muhtemel park paraları vs. hesaba katmadan aylık yaklaşık 100 lira da bu şekilde masafın olacaktır.
Aylık 100 lirada benzin masrafın olsa arabanın sana maliyeti aylık 750 liraya gelecektir.

Bu koşullar altında düşünmelisin...

Bence 1 yıl erteleyip aylık 400 lirada olsa bir kenara atsan önümüzdeki yıl sonu bugünlerde 5000 lira gibi bir paran olur. Üstüne 10000 lira çekip daha rahat edebilirsin...

Core2Duo E6850@3600mhz //Big Water 735//Abit IN9 32XMAX Wifi //Sapphire 4770//2*2GB Crucial Ballistic Tracer//2*500 Gb Seagate RAID0//HP W2207//Ev Yapımı Feel! Tıkla //LG Dvd-rw//Philips cd-rw//Lc POWER 550Watt//HP 1315 All in one//Creative Megaworks THX550 5+1//Creative Audigy2ZS
//Logitech Momo Racing Force
//

300 Mesaj
29 Kasım 2009; 13:04:09 

Aslında çoğu insan kredi ile alıyor ama arabanın fiyatının yarısından fazlası hazır olmalı ekstra masraflarda olacağı için elde de biraz para kalmalı.
Yoksa paranın tamamını biriktirip almak biz çalışanlar için çok çok zor.

Honda Jazz 2009 Model (Siyah) Fun Manuel Vites

1964 Mesaj
29 Kasım 2009; 13:08:22 

Bende kredili olarak araç aldım 2008 mayısta..Özel nedenlerden geçtiğimiz ekim başında sattım,yaklaşık 1.5 yıl bankaya ödeme yaptım yani senin yapmayı düşündüğün şey geçti başımdan.Bende Finansbank'tan kullanmıştım, son güne kadar hiç sorun çıkarmadılar tabi bende ödemelerimi aksatmadım.Ancak 1.000 lira gelirin varsa ve en az yarısını her ay bankaya taksit olarak ödeyeceksen hesabını iyi yapmalısın,araba dediğin büyüdükçe masrafı artan çocuk gibi sadece para yer eğer dikkatli olmazsan hesabını iyi yapmazsan elinden gidiverir..2.elde masraf daha alırken başlıyor,noter devir masrafı,kredi dosya masrafı,kasko (kasko kredi için şart onsuz banka krediyi vermiyor)vs.vs. derken arabanın bedeli hariç en az 1000 lira belkide 1.500 lira açıktan paranın hazır olması lazım.Ayrıca şuda var maaşının yarısı krediye giderse kalan 500 lira ile bir ay geçirmek zorundasın,bu para yetmezse sana,aylık masrafların için (eğer varsa) kredi kartlarına sarılırsın asıl o zaman felaket olur senin için allah korusun.

Ayrıca bende borçsuz kredisiz mal sahibi olunamayacağına inanıyorum yani 90-100 bin liralık bir evi yada 15-20 bin liralık bir aracı nasıl para biriktirip alabilirsiniz ki (eğer çok çok iyi bir aylık geliriniz varsa o ayrı)...

Sonuç olarak iyi hsap yapın 2 kere düşünün zorda kaldığınızda size destek çıkacak aileniz akrabanız vs. varsa belki ama öbür türlü çk dikkatli olmanızda fayda var,şimdiden hayırlısı olsun...

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

254 Mesaj
29 Kasım 2009; 13:18:49 

arkadaşım sana katılmıyo değilim borçlanmadan mal sahibi olunmuyo doğru ama

malum sen özel sektörde çalışıyosun kendini niye 15000 + kredi fazizi nin altına sokuyosun ki
bak sana bi örnek bende imzamdaki aracı kredi ile aldım
kazalıydı üstelik vuruk yani

10000 kredi çektik
500 masraf 9500 kaldı
8000 araç aldık
400 noter
git gel getir derken
300-400 de öle gitti
1000 lira masraf çıkardı
yani çektiğim krediden fazlası gitti

daha bunun ruhsatı var 300 lira en az sigortası 200 lira , vergisi 250 lira ,muayene si
+ 500 de ıvır zıvır şeylere gider 1000 daha

ee zaten 2500 lirada faizi var bunun 2 yıl içinde

hsaplayalım: nerdeyse 15000 binlira
daha benzini var yıllık bakımı heryıl vergisi
sigortası vs muayene vs

ee sen bide 15000 lira çekcem diyosun
onun faizide çok olur

sen bence hiç acele etme zaten işin garanti iş değil (memur değilsin sonuçta) ee maşında az sayılır bu şartlarda

bence max 5000 lira lık bişey bak

ben nerdeyse 1 senedir 90 model reno 5 le geziyorum tüplü oo bile koyyo yeri geldimmi

acele etme sana tavsye daha genç sin al ufak defek bişyeler tüplü bi uno brodvey yada benzer bişey
bin 1 sene önünü gör

inan bana ben iş yüzünden araç alıdım iş kendi işim
malum araban güzel olmayınca adama ona göre muamele yapıyolar

ben ona rağmen gittik az modelli olsun ucuza gelin diye kazalı araç aldım sen gör masrafı
zaten muyene ,sigorta ,noter vs masraflar kesin yapılıyo bari kredi fazizi az olsun dedik
az çektik

yoksa inan bana senin yerinde olsam yada kendi işim olmasa 3-4 yıldaha binerim reno 5 e

ufak bi kaza yapsan 1-2 binliradan kurtaramssın valla kasko yoksa yandın sigorta parada vermez

bi heves için aldığın aracın borcunu 5 sene ödersin

kasma kendini git bitane ufak defek bişey al kendini borca sokma
1-2 yıl bin
baktın para biriktirdin ii sini alırsın
olmadı biriktirdiğin parayla iş kuararsın

araba işi maalesef ülkemizde çok lüks bişey konumunda

fazla gaza gelmeden ayanıyerden kesecek bişeyle idare et sana tavsiyem 1-2 yıl kendine ii bak

bizleri haberdar ett

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2009; 13:48:07 

borçlanmadan daha iyi mal sahibi olunuyor . borçlandıkça o borçlara faiz ödeyeceksiniz. en kötüsü strese gireceksiniz . en iyisi borçlanmadan biriktirerek mal sahibi olmak.hiç kredi kartı bile almadım,hayatımda hiç kimseden borç istemedim. 2002 de çalışmaya başladım. mali müşavirim bir ev ,işyeri,banka mevduatı ve bir lada samara toplamda 250 binden fazla birikimi hiç borçlanmadan hiç sıkıntıya ve strese girmeden yaptım.

1964 Mesaj
29 Kasım 2009; 13:50:23 

quote:

Orijinalden alıntı: fulsac

borçlanmadan daha iyi mal sahibi olunuyor . borçlandıkça o borçlara faiz ödeyeceksiniz. en kötüsü strese gireceksiniz . en iyisi borçlanmadan biriktirerek mal sahibi olmak.hiç kredi kartı bile almadım,hayatımda hiç kimseden borç istemedim. 2002 de çalışmaya başladım. mali müşavirim bir ev ,işyeri,banka mevduatı ve bir lada samara toplamda 250 binden fazla birikimi hiç borçlanmadan hiç sıkıntıya ve strese girmeden yaptım.

Hocam iyi güzelde bir mali müşavirin kazancıyla (allah daha çok versin tabiki) arkadaşın durumundan gidersek (zaten çoğunluk aynı durumda) 1000 TL ücretli birinin durumu farklıdır sanırım ..

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

3689 Mesaj
29 Kasım 2009; 14:06:54 

bende almayı düşündüm. 15000 TL kredi çekip bir araba satın almayı. ama bu aralar bankalar pek kredi vermeye hevesli değil. bir tane banka kredim var. şu an onu ödüyorum düzenli olarak. bu 15 bin liralık kredi için önce onu kapatmayı düşünüyorum. öteki türlü vermiyorlar. bir iş yerinde en az 18 ay çalışmışlık arıyorlar ( yani ssk ) . benim 5 sene oldu. ama yine de vermiyorlar. kredi kartımı düzenli ödediğim halde. en fazla maaşın 10 katını veriyorlar. örnek garanti.. ama bazı oto galerileri peşinat olarak 2500 TL istiyorlar. geri kalanına kredi çıkartıyorlar. lütfen reklam yaptığımı düşünerek mesajımı silmeyin. linki örnek olsun sizlere diye veriyorum..

http://www.otozen.com.tr/detay.asp?pageid=2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kudal -- 29 Kasım 2009; 14:09:37 >

2589 Mesaj
29 Kasım 2009; 14:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: osasuna

3-4 sene araba borcu ödemek akıl karı değil. 15.000'e alacağın araba yaşlı olacak. 4 sene sonra hurdaya çıkar zaten. Borcu bitince yeniden kredi ile araba alman gerekicek. Borçtan yakayı kurtaramazsın. Aylık akbile devam. 1000 TL gelir az. Hem borç ödeyeceksin, hem de arabanın masrafları var (Benzin, arıza, vergi vs. ). Özel güvenlikçiler çok girip çıkıyo işe. Teyzemin oğlundan biliyorum. İşin de garanti değil. Bence kendin biriktirebildiğin kadar biriktir 2-3 sene. Sonra gerekirse az bişey kredi çekersin

tüm olumsuz yorumculara katılıyorum, özet olarak bu alıntı yeterli bence.
ben de 6 ay içinde seninle aynı miktarlarda kredi ile araba almayı düşünüyorum ama maaşımın 2500TL olacağını varsayarak. daha aşağısı kredi batağına sürükler adamı. bir kere kaptırdın mı paçayı, kurtulamazsın bankadan. dikkat et derim.

3114 Mesaj
29 Kasım 2009; 15:15:36 

arkadaşım, iyi güzel düşünüyorsun eyvallah, heyecan ve arzularını da anlıyorum ama, 1000 liralık gelirin 500'ünü bankaya ödeyeceksin, kalan 500 liranın ne kadarı yakıt, ne kadarı sigorta, ne kadarı bakım işlerine giedecek hesaplıyor musun? arabaya mecburen bineceksin. lpg'li olsa bile ayda rahat 200 liran yakıta gidecek, 6 ayda bir en az 100-150 lira bakım masrafın olacak o da rutin bakım, çıkacak ekstra parça değişimi ıvır zıvırı saymıyorum bile. sonra kredili olacağı için mecburen kaskolu olacak ki zaten kaskoyu mecbur saymasalar bile bence kaskosuz binmek gibi bir cahil cesareti gösterme derim. bu durumda ayda 100-150 lira da kasko taksiti ödersin. toplamda ne etti, geriye cebine kaç kuruş para kaldı orasını da senin hesap gücüne bırakıyorum...

Yiğit harpte, dost dertte, olgun adam hiddette belli olur...

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 17:47:04 

Herkesin yorumları için tek tek teşekkür ederim sanırım dediğiniz gibi olmayacak bi hayal bu biriktirmem lazım ama oda zor görünüyor galiba araç sahibi felan olamiyacam ben bu gidişle
Yakında belli olmaz bi evlilik çıkar hepden yatar offff offfffff

Biriktirmeye kalksam şahine zor yetiştiririz parayı o bile 5 milyar bugün pazarda bakdım

Yorumlarınız için teşekkür ederim ve detayli açıklama için supremum arkadaşımıza özellikle

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

3689 Mesaj
29 Kasım 2009; 18:00:39 

quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Herkesin yorumları için tek tek teşekkür ederim sanırım dediğiniz gibi olmayacak bi hayal bu biriktirmem lazım ama oda zor görünüyor galiba araç sahibi felan olamiyacam ben bu gidişle
Yakında belli olmaz bi evlilik çıkar hepden yatar offff offfffff

Biriktirmeye kalksam şahine zor yetiştiririz parayı o bile 5 milyar bugün pazarda bakdım

Yorumlarınız için teşekkür ederim ve detayli açıklama için supremum arkadaşımıza özellikle

arkadaşım. illa araba istiyorsan tüketici kredisi ile almaya çalış. ve düşük modelli bir araç almaya bak. bakım giderleri düşük olsun. vergisi düşük olsun. olurda işinden olursan en kötü ihtimalle arabayı satar borcunu kapatırsın.

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 18:08:03 

Tüketici kredisi şartlari nedir dostum ne istiyorlar düşük model ne alablirim ki bugün pazardaydim doğru dürüs araba yok 5 milyara

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

254 Mesaj
29 Kasım 2009; 19:19:19 

arkadaşım 5000 ne rahat uno vs bulursun abim reno 5 ii 1750 aldı arkadan darbeliydi 1000 lira bile masraf etmedik
3500 verdiler vermedik kullanacaz dedik ama satacak olsak 3500 de anca eder

ama inan çok kullanışlı tüple acayip ekonomik motor reno 9 motoru az masraf çıkarıyo
öle binmek için çok ideal

keza biraz daha lüks olsun dersen git bitane 1-2 daha koy uno , brodvey , şahin ,90-92 model mazda 323 , vs alırsın

sen şimdi 15000 den başladığın için bunları beğenmen zor olur ama

yağmurlu bir günde dolmuş beklemektense , bunlara takla atarsın

kendini fazla kasma hem araç nedir vs sanayi gitgel vs de öğrenmiş olursun birsene binsen o obile yeter
inan hiç te öle masraf çıkaran araçlar değil bunlar

şimdiden kolay gelsin sana

4227 Mesaj
29 Kasım 2009; 19:30:22 

eyw saolasın luks araçlar kullandığımdan sanırım eski tip arabalar sarmıyor şöle açıkllayim pederde Megane II 2005 var dizel onu kullanıp sonra gidip böle arabalar almak helede şahin doğan aman aman

Yalnız şu var pederden araba almakdan bıkdım kendi arabam olmasi şart belkide dediğiniz gibi yaparım düşük model bi araba alır onla idare ederim şimdilik ama bilemiyorum ne yapacağımı hala karar veremedim

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

769 Mesaj
29 Kasım 2009; 20:39:47 

quote:

Tüketici kredisi şartlari nedir dostum ne istiyorlar düşük model ne alablirim ki bugün pazardaydim doğru dürüs araba yok 5 milyara

2 hafta önce yaptığım araştırmalar sonucu en uygun kredi olarak Şekerbanktan 12 ay vadeli 10.000 TL aldım. (finansbank' ın şubesi yok. belki o daha uygundur)
250 lira kadar işlem parası diye üstünden aldılar. aylık 877 lira taksidim var. 5.000 lira için aylık taksit 12 ayda 432 lira çıkardılar. Yaklaşık 200 lira işlem parası kesiyorlar. Vakıfbank' ta uygundu. Hatta maaşımı o bankadan aldığım için işlem ücretide almıyorlardı ama totalde aldığım ve verdiğim paraya bakarak en uygunu bu banka geldi. ( 0,69 ile kullandırdılar.)

Anasızlık , Babasızlık , İllede şu Parasızlık , Pazara götürsen bile para etmez Parasızlık ...

3689 Mesaj
29 Kasım 2009; 21:08:21 

quote:

eyw saolasın luks araçlar kullandığımdan sanırım eski tip arabalar sarmıyor şöle açıkllayim pederde Megane II 2005 var dizel onu kullanıp sonra gidip böle arabalar almak helede şahin doğan aman aman

Yalnız şu var pederden araba almakdan bıkdım kendi arabam olmasi şart belkide dediğiniz gibi yaparım düşük model bi araba alır onla idare ederim şimdilik ama bilemiyorum ne yapacağımı hala karar veremedim

babamda 2005 model laguna dizel var. bende 93 spring var. param buna yetti bunu aldım. mühim olan ihtiyaçları karşılayabilmek. babamdan araba istemekten kurtuldum. haa babam benden arabasını esirgiyor mu? tabi ki hayır. ama kimseye muhtaç kalmadan kendi arabamla gezmenin, ihtiyacımı gidermenin keyfini yaşıyorum.

651 Mesaj
29 Kasım 2009; 21:45:29 

Evvela yeni işiniz hayırlı olsun.
Kredi çektiğinizde ödeyeceğiniz faize bir bakın. Beklediğinize değmeyecekse kredi alın, yoksa parayı kendiniz biriktirmeyi deneyin.
Şahsi görüşüm, 3 yıl kredi ödemektense aynı parayı bir kenara koyarsanız en geç 2 yıl sonra aynı aracı alırsınız, hemde borçsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 29 Kasım 2009; 22:06:45 >

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız. (Konfüçyus)

4347 Mesaj
29 Kasım 2009; 22:48:07 

Dostum öncelikle krediden yana olmadığımı belirtmek isterim. 2009 başında bende araba almak için kredileri piyasayı araştırdım ama bu riski göze alamadım ve biriktirelim dedim. 11 ayda 20.000 liralık araç için kredi düşünürken 20.000 lirayı biriktirmeye başladık. Sonuç, 11 ayda 10.000 lira biriktirebildik. Hesapta olmayan bir sürü masraf çıktı bu yüzden şimdi düşündüğümde iyikide krediyle araç almamışız diyorum. Yoksa şuan çok zor durumda olacaktık..

Tanrı bize 2 yuvarlak organ verdi. Biri oturasınız diğeri düşünesiniz diye. Başarı hangisini kullanacağına bağlı!

1879 Mesaj
30 Kasım 2009; 0:25:39 

arkadaşım bir yıl para biriktir kas resmen kendini ve sıfır borçla alabileceğin en iyi arabayı almaya çalış.
merak etme karizman sarsılmaz. hayat ellerinden kaçıp gitmesin.
benim ilk aracım 89 model ford taunustu 5 yıl bindim türkiye de gezmediğim yer kalmadı.
borçla alsaydım gaz almaya param kalmazdı eminim arabayı yatırırdım.

daha sonra ailevi bir sebepten dolayı babamın arabasını almak zorunda kaldım
sıfır liram varken dünya borca girdim. inanırmısın arabayı eskitemeden cebimdeki anahtar eskidi.
sebep parasızlık. bu esnada evlilik çocuk vs. benim çektiğim sıkıntıyı bir ben bilirim.

şimdi arabamı sattım. 13bin liram var ve gene araba alacağım ama bu sefer borçsuz alacağım 13 ten 1 lira yukarı çıkmadan.
gezemedim içimde uhte kaldı.

benden sana tavsiye krediye falan bulaşma
bekle bir sene para biriktir gelecek yılbaşına kendine sıfır borçla araba al.

DH 2005 Üyesi

4227 Mesaj
30 Kasım 2009; 0:52:09 

quote:

Orijinalden alıntı: yenerz

arkadaşım bir yıl para biriktir kas resmen kendini ve sıfır borçla alabileceğin en iyi arabayı almaya çalış.
merak etme karizman sarsılmaz. hayat ellerinden kaçıp gitmesin.
benim ilk aracım 89 model ford taunustu 5 yıl bindim türkiye de gezmediğim yer kalmadı.
borçla alsaydım gaz almaya param kalmazdı eminim arabayı yatırırdım.

daha sonra ailevi bir sebepten dolayı babamın arabasını almak zorunda kaldım
sıfır liram varken dünya borca girdim. inanırmısın arabayı eskitemeden cebimdeki anahtar eskidi.
sebep parasızlık. bu esnada evlilik çocuk vs. benim çektiğim sıkıntıyı bir ben bilirim.

şimdi arabamı sattım. 13bin liram var ve gene araba alacağım ama bu sefer borçsuz alacağım 13 ten 1 lira yukarı çıkmadan.
gezemedim içimde uhte kaldı.

benden sana tavsiye krediye falan bulaşma
bekle bir sene para biriktir gelecek yılbaşına kendine sıfır borçla araba al.

Haklısın usta sanırım öyle olcak cok düşündüm biriktirmeye başlayacam sanırım

Tesekkürler yorumun için

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

4227 Mesaj
30 Kasım 2009; 2:24:57 

bişey sorcam sizlere 6 8 bin arası parayla yüksek model taksiden çıkma araç alsam nolur sizce sanayiden çıkamam mı? bazıları temiz oluyor ya

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2009; 3:00:10 

borçsuz mal sahibi zor olunuyo olunmuyo hatta bence borç olunca mecbur ödemek zorunda kalıyosun ama biriktirmeye kalırsan çar çura gidiyo biriktirilmiyo işte
para var ya elinde mecbur harcama isteği oluyo bişey olmaz bişey olmazlarla eriyo para
girdiğin iş sağlamsa yani eminsen kendinden 10 milyar çek bankadan düzgün bi araç alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sodömizer -- 30 Kasım 2009; 3:01:19 >

2225 Mesaj
30 Kasım 2009; 3:15:34 

quote:

Merhaba iyi Bayramlar öncelikle

Ben konumu şöyle anlatayim özel bi şirkette güvenlik olarak işe giriyorum kısa bir sürede 1 milyara yakın bir gelirim olcak ailemle yaşıyorum..

Para biriktirirerek araba almak akıl karı değil bu zamanlarda bende birçok arkadaşım aldığı gibi taşıt kredisi alarak 15 bin kadar 36 48 ay taksitle ayda 450 500 lira gibi bi ödeme yapmak talebindeyim araştırdım baya bir bankayi en uygunu garanti ve finans bank gibi sanırım pek araştırdım denilmez ama yinede bi göz gezdirdim sonuç olarak garanti bankasının şartlari araç rehinli olarak gözükülüyor ve bi durumda araç kefil gözüküyo ayrı bir kefile gerek kalmıyor ben bu çalışdığım yerden maaş bodrusu ile kredi talebinde bulunduğumda kabul edilirmi bi sorun olurmu tavsiye edermisiniz 1.49 faizi var sizce ne yapmalıyım bi karar veremedim 48 ay ayda 500 lira vererek ödeme yapmak için uygunumun sizce napim yardımci olan herkese şimdiden tesekkürler

her şeyi iyi güzel planlamışsınız da bu araba sağı solu belli olmaz atıyorum bir şeyi bozulabilir masraf açar o zaman zor durumda kalırsınız bence biraz daha bekleyin borca girip araba almayın hem bunun daha benzin parası var vergisi sigortası kaskosu ıvırı zıvırı var valla en ekonomik ini bile alsan baya bir bütçede açık veriyor

1121 Mesaj
30 Kasım 2009; 5:35:47 

Şuan için en uygun kredi ziraat bankasında. 12 ay için 5000 liraya kadar 0.25 faizi var ama 500 lira kesinti yapıyorlar. Bu şartlarda bile en avantajlısı ziraat. Bütün bankaları araştırdım en uygunu bu.

24 ay vade istersen faiz oranı 0.50 ye çıkıyo. Geçenlerde 12 bin lira 24 ay vadeli kredi kullandım 530 lira aylık taksiti oldu. 950 lira kesinti yaptılar elime 11050 lira geçti.

2. en avantajlı banka ise şeker bank. 12 bin lira için 24 ay vadeli kredide 580 lira ödemesi oluyor ancak 400 civarı bi kesintisi var.

Arkadaşa tavsiyem ise kesinlikle bir miktar birikim yaptıktan sonra kredi kullanması. Ayrıca taşıt kredisinden ziyade ihtiyaç kredisi kullanması daha avantajlı olur gibi faizler dip yapmışken.

Son olarak 1000 lira gelirle daha uygun en fazla 7-8 bin liralık araçlara yönelmesi daha mantıklı olur.

NEW FORD FİESTA 1.4i TİTANYUM LP BORDO-KIRMIZI 2009

2310 Mesaj
30 Kasım 2009; 13:10:06 

kardeşim adamlar 99 1.6 ies hondaya,efsane(!) corollaya utanmadan 16-17 milyar para istiyorlar. o yüzden şahine doğana devam.
inan bende 3 ay oldu devlette göreve başlıyalı, çok şükür özeldeki kazancıma göre çok iyi kafamda da 2000 scenic var 15-16 ya ama işte banka ve kredi işi beynimi kurcalıyor ki bende bir çocuk var arabasızlık inanılmaz sıkıntı.
ama gel görki kredi işi yaş!

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik -- 1 Aralık 2009; 13:11:30 >

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

4227 Mesaj
30 Kasım 2009; 16:11:48 

7 veya 8 bin çekmeyi planlıyorum ankaradaki ziraat bankasi şube müdürü tanıdık acaba bana ihtiyac kredisi için ne gibi şartlar isterler ordan çekeyim diyorum

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

1003 Mesaj
30 Kasım 2009; 21:36:10 

quote:

7 veya 8 bin çekmeyi planlıyorum ankaradaki ziraat bankasi şube müdürü tanıdık acaba bana ihtiyac kredisi için ne gibi şartlar isterler ordan çekeyim diyorum

kimlik fotokopisi
onaylı bir gelir belgesi (çalıştığın yerdeki amirin tarafından "personelin maaşında herhangi bir haciz yada kesinti yoktur" ibaresinin altında imzalanması gerekmekte)
ikametgah veya son aya ait adınıza bir fatura (elektrik, su, telefon vs)
ziraatten kullanacaksanız 8,000 TL için sizden kefil istemeleri kuvvetle muhtemeldir..

bunların dışında istenecek bir belge yok.. ama bir önceki msj ımda da belirttiğim gibi aylık ödemeniz, aylık gelirinizin %60 ını aşmaması gerekiyor, aylık ödemenizi ona göre şekillendirin kafanızda.. Ve aynı iş yerinden sigortanızın min 6 ay yada 1 yıl yatması gerekiyor, ki siz işe yeni başlayacaksınız, bu bir sıkıntı olabilir.. Bu durumda da krediyi başkası çekebilir sizin adınıza..

*** Asus K55VJ-SX216D * Sandisk Extreme 240 GB SSD * Ipad Mini Retina 16 GB WiFi * LG G3 32Gb Titanium ***

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2009; 23:40:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

kardeşim adamlar 99 1.6 ies hondaya,efsane(!) corollaya utanmadan 16-17 milyar para istiyorlar. o yüzden şahine doğana devam.

neyinden utanılır bunun?
corollayı 5e alıp 20ye satıyorlar dimi.
kafana silah dayayıp zorluyorlar dimi

4227 Mesaj
30 Kasım 2009; 23:52:21 

quote:

Orijinalden alıntı: rueta

kimlik fotokopisi
onaylı bir gelir belgesi (çalıştığın yerdeki amirin tarafından "personelin maaşında herhangi bir haciz yada kesinti yoktur" ibaresinin altında imzalanması gerekmekte)
ikametgah veya son aya ait adınıza bir fatura (elektrik, su, telefon vs)
ziraatten kullanacaksanız 8,000 TL için sizden kefil istemeleri kuvvetle muhtemeldir..

bunların dışında istenecek bir belge yok.. ama bir önceki msj ımda da belirttiğim gibi aylık ödemeniz, aylık gelirinizin %60 ını aşmaması gerekiyor, aylık ödemenizi ona göre şekillendirin kafanızda.. Ve aynı iş yerinden sigortanızın min 6 ay yada 1 yıl yatması gerekiyor, ki siz işe yeni başlayacaksınız, bu bir sıkıntı olabilir.. Bu durumda da krediyi başkası çekebilir sizin adınıza..

Kefil istemeyen başka bir banka var mı bilidğin tanıdık ama yinede sorcam benim o ziraat şube müdürüne başka bankadan alsak kefilsiz veya başka tür bi kredi arabayı gösterebileceğim bi şekilde felan madem iş sorun olur arabayı gösterip alabileceğim bi kredi türü varmı acaba?

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

5483 Mesaj
1 Aralık 2009; 4:41:00 

Bu konu oldukça faydalı olmuş. Bende Kredi ile otomobil almayı duşunuyorum. İstanbulda yaşıyorum, Maaşım 1750tl memurum Aylık bireysel masrafım 800 civarı. yani aylık 900 net elimde para kalması gerekiyor ama olmuyor parayı elimde tutamıyorum sürekli harcıyorum. O yüzden kredi ile araba almayı duşunuyorum yoksa biriktirmek imkansız gibi.

Aklımda ilk Skoda Fabia lar vardı. 12 bin TL civarı daha önce dayımda vardı kullandığım bildiğim bir araç güzel sorunsuz konforlu bir araçtı onu alayım diyorum. Sonra 14-15 bin tL ye ilanları olan peugeot 307 ler geliyor. Birazdaha yukarı çıkarsak 16 bin tl den MEGAN II HB ler başlıyor. ne yapacağıma karar veremedim mantığım fabia diyor hem daha az borç çekecem arabaya ayıracağım daha çok param olacak. Ama diğer taraftanda alınca nasıl olsa 4-5 sene bineceğim daha güzel birşey almak.

Şimdi kendinizi benim yerime koyun elinizde 3 bin TL nakit paranız var ve Aylık 900 tl yakın para ayırabiliyorsunuz. yalnız aracın tüm giderleri taksit,kasko,yakıt bu paranın içinde.

12 bin TL ye FABİA mı alırsınız?
14 bin TL ye 307 mi alırsınız?
16 bin TL ye MEGAN II HB mi?

bu araçta arabaya sadece gezmek için binecem işe falan gitmeyeceğim hafta sonları akşamları falan gezecem. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

1003 Mesaj
1 Aralık 2009; 9:33:27 

@CaNeRR

ben sadece tahmin ettim, ziraat belki kefil istemeyebilir de.. denemek te fayda var, olmazsa şeker e ve vakıf a bir göz atın..
başka tür bi kredi derken 2 alternatif var ya 2. el araç kredisi ya tüketici kredisi.. 2. El araç kredisinde tabiki tmeinat olarak araçınız gösterilcek ama yine tamamen şubeye bağlı olarak ekstradan onada kefil istenebilir.. araç kredisi size daha masraflı olur gibi geliyor bana..
bence siz direk tüketici kredilerini değerlendirin..

2892 Mesaj
1 Aralık 2009; 10:46:03 

15 bin lira kredinin geri ödemesi 20.000 civarındadır(36 ay vade ve dosya mosya bütün masaraflar dahil)

Ayda ortalama 200 lira yakıt harcasanız yılda 2400,
3 yılda 7200 lira yakıta verecekseniz en iyi ihtimalle (yakıt fiyatları artışını hesap dışı bıraktım!)

Arabaya bu kadar para verdikten sonra kaskosuz bırakama riskine giremezseniz.
Eski model araçların kasko fiyatları yüksektir.
Buna sizin yaşınızı ve ehliyet yılınızı da eklersem ucuz bir fiyat çıkmayacaktır.
Fakat ben iyimser bir tahminle yıllık 600 liradan hesaplıyorum. 3 yılda bu da eder 1800.

Her yıl ortalama 200 lira bakıma verseniz o da eder 3 yılda 600 lira (ağır bakımları hesap etmedim!)

Eski araç olacağı için illa bir masraf çıkaracaktır. Onlara da en iyimser tahminle yılda 300 lira diyorum. 3 yılda 900.

Otopark, köprü geçişleri, ceza vs onlara da yılda 200 liradan 3 yılda 600 diyorum.

Şimdi toplayalım. Bu araç 3 yıl boyunca cebinizden, boğazınızdan aşağıdaki miktarı çekip alacaktır:

20.000 kredi geri ödemesi
7.200 yakıt
1.800 kasko
600 bakımlar
900 çıkacak masraflar
600 park, köprü, ceza

yekün: 31.100 lira

Bu en iyimser tahmindi.

Yani bankadan 15.000 kredi çekip araba alarak siz bankaya önünüzdeki 3 yıl içinde en az bu kadar parayı kazanacağınızın sözünü veriyorsunuz.
3 yılda zaten kazanacağınız topu topu 36 bin lira.
Bunun 31-32 bin lirasını verceğinizi taahhüt ediyorsunuz. Bunun cebinizden uçup gideceğini peşin peşin kabul ediyorsunuz..
Yani 1000 lira kazanıyorum bunun 500 lirasını krediye veririm geri kalan 500 lirasını yerim diye düşünmeyin.
3 yılda size kalacak en iyi rakam 3-4 bin liradır. o da herşey yolunda giderse!
Yani ayda 100 lira gibi bir para kalacak yemek içmek için!
Verdiğim para boşa gitmiyor, mala dönüşüyor, gerekirse satarım paramı geri alırım diye düşünmeyin.
Satarak elde edeceğiniz para cebinizden çıkacak paranın yarısı bile olmayacaktır.
Ne uğruna?
Zor kazandığınız parayı bu kadar kolay savurmayın.

Bunun dışında güvenlik işleri çalışan sürkülasyonun çok sık olduğu bir meslek alanı.
3 yıl çalışacağınızın garantisi yok.
Düzenli maaş alacağınızın garantisi yok.
Çok zor koşullara sırf taksitler var diye ızdırap çeke çeke katlanmak zorunda kalacaksınız.

Bazen yolculuk gidilecek yerden daha güzeldir

947 Mesaj
1 Aralık 2009; 11:03:47 

dostum bende 2008 de ocak gibi ev kiralamaya gidip araba aldım emlakçı oto galeride yapıyormuş neyse 12.000 dedi araca aldık 2000 model siena daha 17.000 de neyse o zamanlar aylık gelırım 1500 ytl idi ben aracın alım satımı ev taşıma için harcanacak para hesap edip 14.000 tl çektim aylık ödemesi 765 ytl idi 24 ay için neyse ben arabayı aldıktan 1 ay sonra şirket mali krize girdi bu arada 5.senemdi şirkette ilk defa böyle bir şey oldu maaşım birden bire 800 ytl ye düştü arabayı sadece bir defa beyoğlundan pendiğe gelmek için kullandım o kadar sonra ödemede zorlanmaya başladım o zamanlar kredi kartımın ekstresi en az 200 ytl geliyordu (icralık olduk o da gitti iyide oldu aslında kurtuldum kredi kartından) bir şekilde bir kaç ay ödedim sonra aracı 10.000 ytl ye sattım hatta burada konu falan açmıştım ben aracı sattıktan 17 gün sonra şirket de eski haline döndü neyse şimdi bir clio gördüm aynı galeride konu da açtım onunlada ilgili 3.000 peşinat verip 9.000 kredi ile almayı düşünüyordum ama banka krediye onay vermedi bu sefer akıllandımı kısmende olsa evet clio yattı tabi yani zor işler bunlar iyi hesap edip girmek lazım arkadaşların dediği gibi o zamanlar banada aynı şeyler söyleniyordu ama ben bir şey olmaz 5 senedir çalışıyorum rahat öderim diyordum ama öyle olmadı böyle bir hikaye işte umarım faydası olur sana bu arada sadece 5 ay elimde kalan arabanın son 3 taksidini ödüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excalibre -- 1 Aralık 2009; 11:07:35 >

yok

1689 Mesaj
1 Aralık 2009; 13:55:31 

sana tavsiyem 15binlik araç yerine önce 5-6 binlik araç alman. ben öyle yaptım.

önce 91 model flash aldım 4500 e . kredi çektim . erkenden param olunca ödedim. 2 sene kullandım. fazla da masraf açmadı sonra 5000 e sattım. üstüne 6000 kredi çektim. 2 de birikmişim vardı. 12 ye renault megane aldım. 2 sene kullandım. bu süre zarfında kredi bitti. geçen onu da sattım 12.5 a. şimdi 15-16 lık bi araç arıyorum .

bankalardan kredi alırken, araç kredisi yerine ihtiyaç kredisi alırsan hem kasko yaptırmaktan kurtarırsın, hemde aracın rehinli görünmez.

kredi alacaksan ziraat bankasının oranlaırna bir bak. hem oranlar düşük hem dosya masrafı. sadece kefil istiyo.
garanti bankasının dosya masrafı biraz yüksek. oranların dşük olduğuna bakma.birde seni ve hesabını sigorta ettiriyo.

tüm bankalar hemen hemen aynı şartlarda kredi veriyo. maaşını aldığın bankadan kredi çekmeye bak. zorluk çıkarmazlar.

4227 Mesaj
1 Aralık 2009; 14:51:15 

_KUZEY rueta excalibre ihg70 Yorumlarınıza tesekkürler değerlendireceğim..

Sanırım dediğim gibi 7 8 bin çekecem daha az faiz ve daha kısa sürede bi araca binmiş olcam bakalım işe gireyim zaman ne göstercek

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

64 Mesaj
1 Aralık 2009; 15:49:39 

Şimdi arkadaşım öncellikle senin için en az 3 aydır sigortanın yatıyor olması lazım,buyüzden şuan kredi alma şansın yok dolayısıyla şuan ki kredi faiz oranlarına takılma(ki krediler çok uygun bu aralar).En erken 4 ay sonra çekebileceğin kredi için sana uygun olan ihtiyaç kredisidir taşıt kredisi yüksek fiyatlı araç alacaksan mantıklıdır ancak, çünkü masrafları daha fazladır,20binde bile ihtiyaç krd. daha mantıklı şu an öyle söyliyeyim.
Bence çok düşük model ve fazla yıpranmış araç kesinlikle alma,yani bir sene para biriktirip 5-6 bin liralık araç alma.Alabileceğinin en iyisini al bence kredinin geri ödemelerinde sıkıntı yaşamayacağını düşünüyorsan(eminsen),uzun vadede önünü görebiliyorsan.En önemlisi bu uzun vadede önünü görebilmek seneye aynı işte çalışıyor olacakmısın,işten çıkarılırsan benzer şartlarda bir işe hemen girebilirmisin yada ailen seni tolere edebilirmi.

4227 Mesaj
1 Aralık 2009; 16:23:08 

4 ay yatıyo olması lazım öylemi oda güzelmiş bekleyecez olmazsa o kdr zaman napalım

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

64 Mesaj