BU BÖCEK NEDİR NASIL KURTULUNUR?
42 Cevap24289 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1178 Mesaj
28 Kasım 2009; 15:54:04 

arkadaşlar evin banyosunda yada kapı önünde ara sıra meydana çıkan bir böcek var.böcekte denmez.kurt gibi bi şey kuyruğuna doğru incelen grimsi bir yapısı var.uzun antenleri oluyo .büyükte değil çok hızlı ama.yavruları falanda oluyo.ismi ne cinsi ne bilmiyorum.pis iğrenç bi şey işte.
öncelikle bu böcek yada her neyse tarif edebildiysem ismi nedir merak ediyorum.ve bundan nasıl kurtulurum ne ilacı almak lazım.

428 Mesaj
28 Kasım 2009; 15:54:48 

Nem böceği.Boşuna uğraşma kurtulamazsın.

Herkesin sigarası aynı yanar ama dumanında ki hayaller farklıdır.
I ❤ Google

1261 Mesaj
28 Kasım 2009; 16:01:11 

bizdede aynı sorun vardı lavabo giderine duşakabinin giderine zemin giderine ve klozete porçöz ve lavabo açı kaynar suda karıştırıp soda tuzu ile döktüm bol miktarda ya hepsi geberip gitti yada o kadar kimyasalı yedikten sonra saldırı için mutasyonlarını tamamlamayı bekliyorlar..

you hit me we hit you

1178 Mesaj
28 Kasım 2009; 16:04:25 

quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

Nem böceği.Boşuna uğraşma kurtulamazsın.

evet hocam budur o pis böcek işte.kurtulma yolu olması lazım biraz araştırayım.bilinen diğer adıda gümüş böceğiymiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lenyyy -- 28 Kasım 2009; 16:05:59 >

2649 Mesaj
28 Kasım 2009; 16:04:35 

kurtulamazsin muhtemelen,

al bi raid gordugun yerde sik

488 Mesaj
28 Kasım 2009; 16:04:43 

quote:

Orijinalden alıntı: vormound

bizdede aynı sorun vardı lavabo giderine duşakabinin giderine zemin giderine ve klozete porçöz ve lavabo açı kaynar suda karıştırıp soda tuzu ile döktüm bol miktarda ya hepsi geberip gitti yada o kadar kimyasalı yedikten sonra saldırı için mutasyonlarını tamamlamayı bekliyorlar..

Take a look to the sky just before you die, it's the last time you will!

2465 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:30:44 

O gümüşcündür. Allah kolaylık versin..

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

508 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:32:58 

quote:

Orijinalden alıntı: i have a dream

+Çok Pis Koku Yayıyo Namussuz Böcek

2589 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:36:53 

quote:

Türkçe karakter olmayan bir klavyenin zararları.

1195 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:37:40 

evin döşemeleri eskiyse olur arkdaşım biz evi laminant yapdırdık o günden sonra bir tane bile görmedim. yapalı da 1 seneyi geçti. önceden çok görürdüm evde iğrenirdim

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler

291 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:38:09 

quote:

4942 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:40:37 

quote:

Msi Z77A-G45 /// Intel i5 3570K ||| Corsair 2*4Gb 1600Mhz Vengeance \\\ Sapphire HD7870 XT
WD Caviar Black 2TB ||| Thermaltake Toughpower 750W ||| Corsair Carbide 400r \\\ Thermalright Cogage True Spirit
Logitech G500 /// Xbox 360 Controller for Windows ||| Sound Blaster Tactic 3D Rage \\\ Acer X233Hbd

678 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:40:45 

quote:

Orijinalden alıntı: windsurf

quote:

yerlerdeym

732 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:42:54 

bizim eski evde vardı ondan koltuğun altına yuva yapmışlardı. raid in böcek yuvaları vardı içinde zehir olan onlardan almıştık hiç kalmamıştı

2458 Mesaj
28 Kasım 2009; 18:59:05 

quote:

Orijinalden alıntı: spinalsurgeon

quote:

quote:

yerlerdeym

Gordugun yerde den sonraki kısmı mı

671 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:00:14 

Peki böcek korsanmı ?

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır!

678 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:02:16 

@bigen ewet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spinalsurgeon -- 29 Kasım 2009; 19:02:38 >

3707 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:03:08 

bizde bi ara fazla hamam böceği vardı sonra bi baktım mutfakta kertenkele var hiç ellemedim o günden beri sayıları çok azaldı ancak cam falan yazın dışardan giriyolar

hayvanlara iyi davranın lan

1862 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:08:15 

quote:

çok güzel yöntem arkafasım sanırım aynı böcek tebpih böceiği diye geçiyor adı size tavsıyem heryerı eczanelerde satılan Deltamethrin Zehiri sulandırılarak kullanılıyor ben eskı detan maxi spreyine doldurup heryere uyguluyorum çok etkili kaliteli bi ürün fiyatı 50 ml si 5-10 tl arası 30 ml zehir ile 5 lt su tavsiye edılıyor ben 300 küsür ml ye 3-5 ml koyuyorum enjektörle

161 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:13:24 

ONLARIN KİM OLDUKLARI ÖNEMLİ DEĞİL KİMİ ELE GEÇİRDİKLERİ ÖNEMLİ onları yok edemezsin zamanı geldiğinde onlar seni yok eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabry91 -- 28 Kasım 2009; 19:26:05 >

DH Game of Thrones Fan Kulübü[/link]

2458 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:17:01 

quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

bizde bi ara fazla hamam böceği vardı sonra bi baktım mutfakta kertenkele var hiç ellemedim o günden beri sayıları çok azaldı ancak cam falan yazın dışardan giriyolar

sakın gordugun yerde ....me;nüfus patlaması yaşatırsın

1042 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:20:06 

Hamam böcekleri DICTYOPTERA familyasındandırlar yumurta yöntemiyle çogalırlar .Içinde 36-40 yumurta bulunan paketler yaparak her mevsim ürerler.Yumurtalarını sırtlarında taşıyabilir ve dolaştıkları her yere dökülebilir.Bir defada 200 yumurta üretebilirler. Bir yumurta paketinden 36-40 adet larva(yavru) meydana gelmektedir. yumurtaları 18 gün'de yavru olarak çıkar.çok hızlı ürerler.üredikleri ortamda koloniler halinde yaşarlar,yılda 8-10 defa yumurtlarlar. Dişi ergin hamam böcekleri öldükleri anda bile yumurtalarını bırakırlar.Böcek yumurtaları herhangi bir ilaçlamayla ölmemektedir.Bu nedenle ilk ilaçlamada mevcut böcekler öldürüldükten sonra yumurtadan çıkabilecek olan yavrular için 20 gün sonra ilaçlama mutlaka yapılmalıdır. Hamam böcekleri genellikle geceleri aktif olan bu böcekler ışıga karşı hassastırlar.Bir Binada 10 kat birden bir gecede dolaşabilirler. yaklaşık bir gecede 4,5 km yol yapabilirler.

6 ayakları vardir. Bir çoğunda 17 eklem bulunur.38 dakika boyunca nefeslerini tutabilirler.Hayatlarının % 70 ini dinlenerek geçirirler, bu günde 18 saat demek olur ki, bayağı tembel oldukları anlamına geliyor.Dünya üzerindeki türlerinin sayısı 5000 civarındadır.Hamam böcekleri Yaklaşık 320 milyon yıl önce, karbonifer çağda ortaya çıkmışlardır ve bu güne kadar görünüşleri çok az değişmiştir. Ağızları sağa-sola dogru hareket eder.Yiyeceksiz 2 ay, ancak susuz 1 hafta yasayabilirler. Kalbi basitçe valfli bir tüpten ibarettir. Tüp kanı ileri ve geri pompalayabilir. Kalp böcege hiçbir zarar vermeden durabilir de.Yavru hamamböcekleri 0.5 mm kadar bir deliğe sığabilir. Yetişkin erkekler 1.5 mm, hamile dişiler de 5 mm büyüklüğündeki aralıklara sığabilirler. Dünya üzerinde her yerde bulunurlar. Türlerinin çoğu tropiklerde yaşar, ancak Kuzey ve Güney Kutuplarında da yaşayabilirler.-33 dereceye kadar dayanabilirler.Hamam böcekleri Ayaklarındaki pençeleri sayesinde duvarlara tırmanırlar.Koku alma duyuları o kadar gelişmiştir ki ev halkını misafirlerden ayırt edebilirler. Dişiler feromon denilen bir tür koku yayarak erkekleri davet ederler.

1862 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:21:21 

bu arada böcekler komşularınızda varsa sizinde kurtulmaznız zorlaşacaktır marketlerde satılan herturlu detan raid filan pek fayda etmez detan maxi az fayda etsede diyatını haketmıyor Deltamethrın Eczanelerde bulabılırsınız bırde evın kapı kenarları pencere kenarları ve küçük açık olan her bölgesini slikonlayın ben banyoda yerdekı delıgı tamamen kapattım ve küvetin deliğine hep kimyasal döküp para harcamanıza gerekte yok lavobo açamk ıcın satılan pompayla tıkayıp
küvete kliteli matik+çamaşır suyu eklersenız çok iyi olur ben öyle yapıyorum birde tuzruhu porçöz gibi asitlerle çamaşır suyu gibi maddeleri karıştıracaksanız ortamdan hemen uzaklaşın

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Kasım 2009; 19:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Peki böcek korsanmı ?

Dayı artık yapmayın bu espriyi sıktı valla yha...Al bunu mu istion al kırmıyayım seni YOK CRYSIS!!!

143 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:22:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Infectus

quote:

681 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:31:02 

son bulgulara göre, aslında koloni olarak yaşayan böcek türü. kolonide çoğu dişi üreme kabiliyetine sahipken, koloninin asıl gücünü ana gümüş böceği oluşturur. ana gümüş böceği, eğer gerekli besin sağlanırsa her gün binlerce yumurta bırakabilir. koloninin boyutu yüz milyonlarla ifade edilir. ana gümüş böceği yaklaşık 15 cm boyunda devasa bir böcektir ve çok ağır hareket eder, dişi gümüş böcekleri ona besin sağlar.

gümüş böceği hiçbir şey yemeden bir yıl yaşayabilir. nükleer savaş sonrası dönemde hayatta kalması muhtemeldir. bizim malikanede kuzen yiğen enişte falan karşı komşu şkelinde yaşarlardı sinirimden evi o böcek çizgi filimi gibi ettim resmen 1 yıl üst katı 2 yıl bodrumu 6 ayda girişi kullanamadım beko loader yani kepçe ile temelin etrafını kazıp zift mebran nuşamba kaplatım amaç ısıydı fakat böcek bu şeyi yiyemiyodu da sonra duvarları fayans büyük blok fayansla fayanslayım araları derz ile doldurdum bodrum işi bittikten sonra içeri keşane gibi kafa çekici bir kokusu oldu kazan bu kokuyu bastırdı neyse üst ve çatı katı na izlasyon panelleri kaşındıran zımbırtı lar attım dışı alemünyum olan koydum duvarları acı iğrenç bi boyayla boyadım nufus göç etmedi eviniz tuğla olmamalıdır benim gibi perde beton döktürün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grup vitamin -- 28 Kasım 2009; 19:37:39 >

559 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:32:47 

kakalak böceği

1862 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:34:08 

http://www.haseremarket...urun_detay.asp?pid=7218
bu sitede önerdiğim ilaç 12 tl ama aynısısını eczanede 5 tl ye aldım
evimde 2 adet k-otrine 2 adet mostyn var hiçbir arkı yok önemli olan etken maddesının deltamethrin sc 50 olması aynı zamanda kokusuzdur aşırı kullanımda çok hafif bi koku alıyorum ama aylardır ölmedım piyasada satılan detan raid baygon vb ilaçlar hem aşırı kokulu oldugu için uygulama zorlogu (az sıkma) hemde düşük zehir oranında düşük ve kısa süreli etki yapıyor 2-4 y arası etkı eder deltamethrın kutusunda öyle yazıyor ama böcek fobim oldugu için 2 ayda bi uyguluyorum düzenli olarak

1926 Mesaj
28 Kasım 2009; 19:38:28 

quote:

Orijinalden alıntı: bigen

quote:

Orijinalden alıntı: spinalsurgeon

quote:

quote:

yerlerdeym

Gordugun yerde den sonraki kısmı mı

bende geride kalmışım raid gillerdeyim

Uzaklaştırılmış
28 Kasım 2009; 19:39:35 

bızım apartmanı kaplamıstı lanet yaratıkla uzun ugraslar sonucu yendik..sebeb cok acık apartmanınızda moruklar oturuyorsa onlar hıc cam kapı acıp evı havalandırmazlar ve ev cok nemlenır bu yaratıklarda boyle yerlerden hoslanıyor

307 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:41:46 

Gumuscul, gumus bocegi gibi isimler veriliyor ona. 50 liraya butun evi ilaclattik, bir kac gun yerleri silmiyorsun. aylardir gormuyoruz. kitap ve giysileri yiyebiliyorlar. eczaneden alinan seylerle ugrasmayin, ilaclama sirketleri cok guclu ilaclar kulaniyor, cok etkili.

1159 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:47:28 

o ev senin olduğu kadar onlarında evi. aynı planı onlarda yapıyor olabilir uyurken nefes boruna girip öldürebilirler seni.

S.S.S

.- Evet benim

443 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:57:28 

bu boceklerın arkasında israil var peki onun arkasında kim var?

.

1609 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:59:03 

quote:

Orijinalden alıntı: bigen

quote:

Orijinalden alıntı: nickimi değiştirdim

sakın gordugun yerde ....me;nüfus patlaması yaşatırsın

Çok iyi ya.

boraltan bir köprü, aşar geçer aras’ı,
yuğsan aras suyuyla, çıkmaz yüzün karası.
düşman bekler karşıda, önüne kattı beni,
can alınan çarşıda, kardeşim sattı beni.
dönüp seslendim geri, merhametsiz birine,
beni siz vursaydınız, şu gavurun yerine.

2165 Mesaj
9 Ocak 2010; 14:59:51 

quote:

Orijinalden alıntı: ScreaMOuT

bu boceklerın arkasında israil var peki onun arkasında kim var?

Amerika!

Uzaklaştırılmış
9 Ocak 2010; 18:28:50 

quote:

dh de efsane bir cümle daha

0 Mesaj
10 Mart 2010; 12:07:38 

gördüğünüz yerde kolanya ile çembere alın acayip güçlü yaratıklar herşeyi denedim çamaşursuyuna varıncaya kadara ama nafile böcegi yakaladım 2 gün naftalinle aynı ortamda tutum banamısın demedi ben bayılacaktım naftalinden böcek bana inat yaptı şimdi bugun yine buldum mutfakta sanki narkoz almış gibi yürüyordu biraz silikon işimiz falan vardı sanırım ondan etkilenmiş yada soğuktan sarhoş gibiydi böcek şimdiye kadar gördüklerim içindeki en salak gümüştü bastım kolonyayı tabi sonra kesin son ölümm.deltamethrin kullanmazsan için rahat etmeyecek bir deneyelim sonuçtan sizde haber verecem

1280 Mesaj
30 Ağustos 2013; 21:59:19 

Hop hort

Canon 650D+50 mmf1.8 II+Yongnuo YN-560 ii
Msi Ge60
Acer Aspire One D270

1 Mesaj
25 Ekim 2013; 14:51:28 

Arkadaşlar banyoda çok sayıda küçük küçük örümcek oluyordu dünde tombul tombul kurtcuk vardır neden olur neyi sever neyi seymez nasıl kurtulabiliriz bilgisi olan varmı acaba

Biçtiğini Beğenmiyorsan Ektiğine Bakacaksın.

1495 Mesaj
25 Ekim 2013; 15:06:18 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

ulannnnnnnnn

''Kazanan kavramı var olduğu sürece bir kaybeden var olmaya mahkumdur.''

-Uchiha Madara

8208 Mesaj
25 Ekim 2013; 15:09:46 

Gördüğün muhtemelen tesbih böceği. Nem olan her evde oluyor. biz 1 ay önce evi komple ilaçlattık. 1 aydır tertemiz yaşıyorduk. Geçen gece bir tanesi yine ortalıkta gezinmeye başladı.

Komple binayı ilaçlatın. ayrıca evi de ilaçlatın. 15 gün sıvı temizlik yapmayın. Neredeyse sıfıra düşüyor. 1 aydır 1 tane gördük onu da büyük zevkle ben öldürdüm. o günden beri başka da görmedim.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
25 Ekim 2013; 15:19:31 

banyoda yumurta kır bidaha gelmez

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
8 sa. 3 dk. kadarı kaldı.
25 Ekim 2013; 15:27:10 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » BU BÖCEK NEDİR NASIL KURTULUNUR?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313