Şimdi Ara

Sessiz fanlara çok para harcamayın: Zalman ZM-F1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarların işlem gücü ve donanım özelliklerinin belli bir seviyeye ulaşmasıyla beraber artık beklentiler biraz daha farklı yönlere kaymış durumda. Bu yeni akımların başında ergonomi geliyor.

Ergonomi deyince de hemen ilk olarak 2-3 sene öncesine kadar önemsenmeyen gürültü ile savaş ön plana çıkıyor. Son dönemde "0" sesli güç kaynaklarından düşük hızlı fanlara kadara pek çok kalem ürün piyasaya çıktı ama bunlarında ortak bir yönü vardı: yüksek maliyetleri.

Zalman ZM-F1 ise 7-8$'lık fiyatı ile bu tablonun dışında bir ürün:  yanında gelen direnç ile 1700 devirde (normalde 3000 devir) oldukça sessiz çalışıyor ve çok harika olmasa da iyi denebilecek seviyelerde soğutma sağlıyor.

Aynı zamanda çok yönlü kullanılabiliyor; kaliteli bir heatsink örneğin Thermalright ile kullanıldığında ise kasa kapalı kapalıyken sesini hiç duyamayacağınız etkili bir performans ortaya koyabiliyor ya da ülkemizde yaygınca kullanılan Aopen H600 serisi  kasaların kasa fanlarının yerini alabiliyor.

Voltaj Akım Fan Hızı Hava Akışı Gürültü Seviyesi
    Zalman ZM1 "Sessiz" 5.5V 0.12A 1700 RPM 20.6 CFM 20 dB
    Zalman ZM1 "Normal" 12V 0.25A 3000 RPM 36.5 CFM 34.2 dB

Her iki senaryoda da Vantec ya da diğer pahalı rakipleri ile aynı işi görebiliyor üstelik diğerlerinden 1 tane alabileceğiniz fiyata 2 tane alarak.

Sonuçta tabii ki daha kaliteli seçenekler mevcut ama herkesin bütçesi de buna elverişli olmadığı için bu tarz uygun fiyatlı çözümlerinde pazarda yer alması bizce oldukça önemli.

Sayfanın Linki : http://www.hardcoreware.net/reviews/review-114-1.htm

• fazla gösterişli değil ama görevini iyi yapıyor anlaşılan.
  • overclock u abartmayanlar için yeterli olacaktır zaten
    ama overclock lu ve kapalı bir kasada sıkıntı oluşturabilir.
  • Bu yüzden takacaksanız bunu birden fazla takın derim benim kasamda bundan 3 tane var ve biraz daha takmayı düşünüyorum şahsen
  • hangi firma satıyor bunu
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by gun</i>
    <br />Bu yüzden takacaksanız bunu birden fazla takın derim benim kasamda bundan 3 tane var ve biraz daha takmayı düşünüyorum şahsen
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    gun hoca biraz daha takarsan kasa ile havalacaksın hehe.
  • korkma kasanın altına 3tane 120mm vantec tornado takmadığın sürece havalanmazsın
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by barkin</i>
    <br />hangi firma satıyor bunu

mavidonanımda görmüştüm bu fanlardan herhalde onlar satıyordur :)
    ama onlar sk7 ile beraber bundle olarak satıyorlardı herhalde tek tek de satarlar.
    birde dijital centerde vardı yanılmıyorsam.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by barkin</i>
    <br />korkma kasanın altına 3tane 120mm vantec tornado takmadığın sürece havalanmazsın

tornado'yu veya delta fanları gördükten sonra aklıma hovercraft yapmak bile gelmedi değil

havalanacak arkadaşada söyeleyim 3-4 taneden yada 5 taneden ne olacak canım sonuçta çok yavaş devirde dönen fanlar bu arada. Bu fanlar kendi ağırlığını taşıyamıyor daha nerde kasayı kaldırsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.