Şimdi Ara

Gigabyte'ın Radeon HD 5970 modeli raflardaki yerini aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı anakartlarıyla tanınan Tayvan merkezli donanım üreticisi Gigabyte, Radeon HD 5970 modelini satışa sundu. AMD-ATi'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Cypress kod adlı RV870 GPU'sunun çiftini kullanan DirectX 11 destekli yeni ekran kartı, 3200x paralel işlem birimi, 2x 256-bit bellek veri yolu desteği ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor.

Gigabyte'ın yüksek performans segmentindeki yeni temsilcisi olan ve GV-R597D5-2GD-B kodlu yeni ekran kartı tasarım olarak AMD-ATi'nin referans modelini baz alıyor ve standart frekans değerleriyle geliyor. Grafik işlem birimleri 725MHz, bellekleri ise 4000MHz'de görev yapan ekran kartı, uyumlu anakartlarda çift kartlı Quad Crossfire X kurulumunu da destekliyorlar.

Çift slot tasarıma sahip olan ve 30cm'den biraz daha uzun olan yeni ekran kartı bir adet 6pin ve bir adet 8pin PCIe güç konnektörleriyle geliyor. Bekleme durumunda 42 Watt, yük altında ise 294 Watt güç çektiği belirtilen DirectX 11 destekli yeni model, çift DVI ve Mini DisplayPortu konnektörleri sayesinde Eyefinity teknolojisiyle çoklu monitör kullanımına olanak tanıyabiliyor.

Kuzey Amerika'da 1 Aralık, Avrupa'da ise 3 Aralık'ta satışa sunulacak DirectX 11 destekli Dirt 2 için ücretsiz sahip olma kuponu ile gelen ekran kartı yurt dışında 466 Avro seviyesinden başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

• Pff 466avro bide +kdv dersek 500avro desek 2.2 ile çarp eder sana 1.100 ytl , en iyi rakam bu sanırım dahada pahalı olabilir ..
  • newegg de bu kart 600 dolar+kdv dahıl fıyatta en fazla 15-20 dolar olur ole senın dedıgın gıbı tr de gıbı yanı kdv koyulmuyor orda adamlar vergı yonunden baskı altında degıller :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

Pff 466avro bide +kdv dersek 500avro desek 2.2 ile çarp eder sana 1.100 ytl , en iyi rakam bu sanırım dahada pahalı olabilir ..

Buraya da 1300den giriş yapar artık.
  • en azından boşta az elektirik harcıyor onu iyi ayarlamışlar.
  • ekran kartına bak ya 30 cm den uzunmuş mevzu filan çıkarsa sopa yerine bu ekran kartını milletin kafasında kırarız yeni silahımız yakında ekran kartı anakart a dönüşür bu hangi kasaya sığarki yav
  • dubaide 466 avromudur ?
  • @StreamRolleR
    değildir, onlar dolarla çalışıyorlar ve vergi sıfır.
    yani ABD fiyatından daha ucuzdur kesin, en azından vergi oranı kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@StreamRolleR
    değildir, onlar dolarla çalışıyorlar ve vergi sıfır.
    yani ABD fiyatından daha ucuzdur kesin, en azından vergi oranı kadar...

la sn ne zmn yarbay oldun en son mesajın 1300 lerdeydi
  • w w w .h a r d w a r e s c h o t t e . de /preise.php3?searchrange=all&searchstring=ati%20hd%205970

almanya fiyatlari bu alemde valla ben almayi düsünmüyorum su an icin diger kartimi 8800 gts 512 ilk ciktiginda 350 € almistim yaklasik 3 veya 4 hafta sonra 270 € kuzenim aldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smolderas -- 28 Kasım 2009; 15:36:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smolderas

w w w .h a r d w a r e s c h o t t e . de /preise.php3?searchrange=all&searchstring=ati%20hd%205970

almanya fiyatlari bu alemde valla ben almayi düsünmüyorum su an icin diger kartimi 8800 gts 512 ilk ciktiginda 350 € almistim yaklasik 3 veya 4 hafta sonra 270 € kuzenim aldi

GT300 ler gelmediği sürece bu fiyatlar düşmez
  • ati nvidianın gt300 ünü bekliyo nvidiada daha iyisini yapmaya çalışıo harıl harıl.. ama işi zor ati nin 2. atağıda fiyat kırmak olcak ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.