Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (535. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.311.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun yol 5.9-6.3 ortalamam vardı. Ama şehir içi 5km lik yol için (okula git gel yapiyorum) Yazın 8.5 kışın kış lastiğiyle 9.3 civarı değer aliyordum. Ortalama hızım 20-25 km arası şehir içi için. Sizin ki uzun yolmuş zaten benim uzun yol değerim sizinkinden daha düşük çünkü araç manueldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Melkor -- 24 Kasım 2015; 15:43:01 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Uzun yol 5.9-6.3 ortalamam vardı. Ama şehir içi 5km lik yol için (okula git gel yapiyorum) Yazın 8.5 kışın kış lastiğiyle 9.3 civarı değer aliyordum. Ortalama hızım 20-25 km arası şehir içi için. Sizin ki uzun yolmuş zaten benim uzun yol değerim sizinkinden daha düşük çünkü araç manualdi.

hocam uzun yol dediginiz 17 km :) istanbulda tem'i bilmiyorsunuz galiba temdeki bazen sehir icine tas cikartir derecede. deginmek istedigim nokta, eger maksat yakit tasarrufu ise istanbul 120 basilacak bir sehir degil. surekli yavasliyacaksiniz surekli 120ye cikmak icin arabayi zorlayacaksiniz. ama siz zaten 20-25 km hizda kullaniyormussunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diamond4000 -- 24 Kasım 2015; 7:55:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Uzun yol 5.9-6.3 ortalamam vardı. Ama şehir içi 5km lik yol için (okula git gel yapiyorum) Yazın 8.5 kışın kış lastiğiyle 9.3 civarı değer aliyordum. Ortalama hızım 20-25 km arası şehir içi için. Sizin ki uzun yolmuş zaten benim uzun yol değerim sizinkinden daha düşük çünkü araç manualdi.

Yakıt tüketim verisi tek başına hiç bir şey ifade etmez. En azından ortalama hız ile birlikte verilirse bir fikir verebilir.

20-25 km/saat ortalama hız yoğun şehir içi trafiği ifade eder. Bu belirttiğiniz yakıt tüketimini açıklıyor.

Örneğin benim hız ortalamam 18-22 km/saat arası ayrıca ev ve işyeri arasındaki mesafe 8 km. Neredeyse 4. vitese bile çıkamıyorum desem yalan olmaz ayrıca ev ve işyerim arasındaki rakım farkı 250 metreye yakın. ( Dikmen - Kavaklıdere )

Hal böyle olunca dizel arabam bile 8 litre tüketim değeri veriyor. Şehir dışı 4,1 ile 4,4 lt ile gidiyorum.
  • Epeydir yazmıyordum bu konu altına. Alıştım artık Renault Fluence'den oldukça memnunum. Ancak en son Yedigöller yolculuğunda anladım ki alıştım, bir sorun yok diye düşündüğüm direksiyon sertliği sorunu hala devam ediyor.

Yedigöller'e Düzce-Yığılca güzergahı üzerinden gidip döndük. Giderken çok hissetmemiştim fakat dönüşte resmen kollarım ağrıdı. Bol virajı bir yol. Biraz da süratli olunca virajlara girdikçe aracı yolda tutmak için epey bir kol kuvvetine ihtiyacınız oluyor. Ve bu da kolları çok yoruyor. Direksiyon tutmaktan yorulur mu insan demeyin. Ben çok yoruldum.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Karma önemli ama şehirler arası kullanımım malesef çok az.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu direksiyonu bir servise göster artık bence. Buraya ikide bir yazmakla o direksiyon yumuşamayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kataruna

Hocam şu direksiyonu bir servise göster artık bence. Buraya ikide bir yazmakla o direksiyon yumuşamayacak.

Göstereyim göstermesine de bişey yok deyip geçecekler. Burası Türkiye.

• ortalama hiza bakinca soylerim :)

direksiyondan bende muzdaribim biraz. sert sanki.

arabayi alali 1 yil oldun neredeyse
    ekranindada bakima 20 gun kaldi diyor
    sizce her sene bakim sartmi seneye ertelemelimiyim
    sifir aldik

kis lastigi ile ilgili tavsiyeleriniz var midir
    dikkat etmemiz gerekenler falan
    iyi aksamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: diamond4000

ortalama hiza bakinca soylerim :)

direksiyondan bende muzdaribim biraz. sert sanki.

arabayi alali 1 yil oldun neredeyse
    ekranindada bakima 20 gun kaldi diyor
    sizce her sene bakim sartmi seneye ertelemelimiyim
    sifir aldik

kis lastigi ile ilgili tavsiyeleriniz var midir
    dikkat etmemiz gerekenler falan
    iyi aksamlar

Direksiyon sertliğinden en çok muzdarip olan @finansmen1 arkadaşımız.

Bende aynı motor ve aynı donanım Megane sahibi olarak direksiyonun ağır değil aksine özellikle uzun yol seyahatlerinde aşırı hafif olmasından şikayetçiyim. Hem Megane hemde Fluence'te aynı direksiyon sistemini kullanılıyor. Her ikiside elektrik destekli direksiyonlar yani sert olması pek mümkün değil.

Bu sorun için aklıma ilk gelen nedenler lastik havaları ve lastiğin eski olup olmaması. @finansmen1 arkadaşımızın kullandığı arabanın yeni olması sebebiyle üzerindeki lastikler yenidir. geriye bir tek lastik hava basıcının ayarsızlığı geliyor.

Renault araçlarının garanti süresi 3 yıldır. Garanti bitsede yetkili servise devam etmenizin faydası olacaktır. Eğer km dolmasa bile her yıl yetkili serviste bakımını yaptırın. Hem garantiniz devam eder, aracınız bakımlı olur. Renault servisleri sadık müşterilerine ayrı bir gözle bakıyor, tecrübeyle sabittir.

Kış lastiği tavsiyesi olarak nacizane fikrim olareak 3 marka verebilirim. Michelin Alpin, Nokian ve Goodyear ultragrip 9

Kış lastiği için yine nacizane bir öneride bulunabilirim. Alacağınız lastiği aracınızın standart lastik ölçülerinde almanız şart değildir. Kaygan zeminde daha dar tabanlı lastikler daha az kayar. Üstelik daha dar ebatlı lastikler biraz daha ucuz olur.

Dar tabanlı lastik alabilirsiniz ama bununda bir sınırı var. İnternette mevcut lastik ölçülerinize göre hangi ebatlarda lastik kullanabileceğinizi gösteren lestik hesaplama modülleri bulunur. Buna göre aracınıza uygun olan lastik ölçüsünü bulabilirsiniz. Yalnız aradaki farkın %2,5 geçmemesi tavsiye edilir. Ben kış lastiği alırken taban genişliği 10mm daha dar olan lastik almaya bakarım. Bunu lastikçinize de sorgulatabilirsiniz. Yalnız söyleyin; hesaplamayı kafadan yapmasın.

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
  • arkadaşlar aracımda nasıl tarif etsem uğuldama veya küçük bir elektrik motoru çalışıyormuş gibi bir ses var gaza basınca kesiliyor 9000 km deki araç için normalmi dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankerh

arkadaşlar aracımda nasıl tarif etsem uğuldama veya küçük bir elektrik motoru çalışıyormuş gibi bir ses var gaza basınca kesiliyor 9000 km deki araç için normalmi dir

Gaza basınca kesiliyor olması acaba gaza basınca çıkan sesin sizin duyduğunuz sesi bastırması şeklinde olabilir mi? Aklıma yakıt pompası sesi ve kompresör sesi olabileceği geliyor.
  • Rölantide ses yok sürüş esnasında başlıyor ses gaza basınca ses direk kesiliyor bıraktığım anda uğultu yine başlıyor. önemli bir şeymi dir şubat ayında senelik bakıma kadar bekliyim mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankerh -- 25 Kasım 2015; 13:05:03 >
  • Orjinal xenon far kullananların durumları nasıl merak ediyorum.

Ben nedense hiç memnun değilim bu farlardan arkamdan uyduruk xenonlu araç gelince kendi gölgem düşüyor önüme. Karşıda vurduğu yer tamam aydınlıkta yolu hiç aydınlatmıyor sanki. Sisleri açınca onlar parlıyor. Ampuller yeni 200tllik osram, farlar orj içleri temiz gibi. Sinir oldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankerh

arkadaşlar aracımda nasıl tarif etsem uğuldama veya küçük bir elektrik motoru çalışıyormuş gibi bir ses var gaza basınca kesiliyor 9000 km deki araç için normalmi dir

şarj dinamosunun rulmanına baktırın açık kalmış olabilir.
  • Malesef bende de business paket var. Vitesin yuvasina gecislerinde cok zorlaniyorum .onceki arabam sembolde bile daha yumusakti sizce neden olabilir

• 6.9-7.2 lt yakit tuketimini ortalama 38km/s ile aliyorum bu arada

degerli bilgiler icin tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Epeydir yazmıyordum bu konu altına. Alıştım artık Renault Fluence'den oldukça memnunum. Ancak en son Yedigöller yolculuğunda anladım ki alıştım, bir sorun yok diye düşündüğüm direksiyon sertliği sorunu hala devam ediyor.

Yedigöller'e Düzce-Yığılca güzergahı üzerinden gidip döndük. Giderken çok hissetmemiştim fakat dönüşte resmen kollarım ağrıdı. Bol virajı bir yol. Biraz da süratli olunca virajlara girdikçe aracı yolda tutmak için epey bir kol kuvvetine ihtiyacınız oluyor. Ve bu da kolları çok yoruyor. Direksiyon tutmaktan yorulur mu insan demeyin. Ben çok yoruldum.

Hız arttıkça direksiyon, doğası gereği sertleşir...

Hiç bir uzun yol seyahatimde bana rahatsızlık vermedi, Datça'nın virajlı yollarında bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MorphY

Bahsettiğiniz ses 2000 devire kadar gelirken yani gaza çok az bi miktar bastıktan sonra kesiliyor mu özellikle 1-2-3 vites geçişlerinde hafif gaz verirken yapıyor hızlandıkça azalıyor ve gazı kesip devir düştükçe tekrardan geliyor mu ? Bahsettiğiniz uğultu bende bu şekilde sorun insanı rahatsız ediyor fakat bende motor soğukken ilk çalıştırmada rölantide de uğultu yapıyor ama benim garanti bitti servis elektrovana dedi değiştirmesende olur dediler sizin garantiniz var galiba sürecinizi merak ediyorum eğer benim yaşadığım gibiyse.

rölantide yok özellikle denedim kameraya kaydedip göstereyim diye sürüş esnasında da kayıt alma fırsatım olmadı bende her vites ve devirde var gazdan ayağımı çekince başlıyor basınca gidiyor motor ısınınca biraz daha azalıyor radyoyu açınca ise hiç duymuyorum. Yarın servise götüreceğim senesi geldiğinden bakıma girecek bakalım hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MorphY

Bahsettiğiniz ses 2000 devire kadar gelirken yani gaza çok az bi miktar bastıktan sonra kesiliyor mu özellikle 1-2-3 vites geçişlerinde hafif gaz verirken yapıyor hızlandıkça azalıyor ve gazı kesip devir düştükçe tekrardan geliyor mu ? Bahsettiğiniz uğultu bende bu şekilde sorun insanı rahatsız ediyor fakat bende motor soğukken ilk çalıştırmada rölantide de uğultu yapıyor ama benim garanti bitti servis elektrovana dedi değiştirmesende olur dediler sizin garantiniz var galiba sürecinizi merak ediyorum eğer benim yaşadığım gibiyse.

Bugün önce ankara cas'a götürdüm sizin dediğiniz gibi elektrovana olabilir değiştirsekte aynı parça olduğu için yine uğultu yapacaktır denildi bende işlem yaptırmadan ordan ayrıldım daha sonra azizoğluna gittim orda da ustayla sürüşe çıktık fakat motor
    ısındığından olsa gerek hiç ses gelmedi bende sabah kameraya aldığım sesi gösterdim oda diğer servisin söylediğini söyledi. bunun üzerine bende aracın yıllık bakımını yaptırıp çıktım. ayrıca serviste fluance ı olan bir kişiyle görüştüm ondada aynı sesin olduğunu söyledi sanırım bu ses kronik yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankerh -- 28 Kasım 2015; 16:46:18 >
  • Arkadaşlar daha önceki sayfalarda yazdığım aydınlatma sorunu için bir kaç bilhi vermek istiyorum başına gelenler için faydalı olur.

Öncelikle belirtmek istiyorum mercekli merceksiz fluence farlarınızı ısıtark keserek vs açtırmayın. Deforme oluyorlarmış. Forumda da yazan Demir Berkay Bey'in dükkana uğramıştım ondan öğrendim. Birinci olarak bu var.

Gelelim devamına, farlar açılmadığı için merceği içerden alkolle sildik baya farketti birde far camına hafif pasta yapıldı farlar şimdi çok güzel aydınlatıyor.

Yani tek çözüm bu ya da far değiştirmek bilginize.

Farlar mako marka mercekler automotive lighting yani A.L

• 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.