Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.313.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sporcu23

Aracımda ön kapılarda çapraz kol yok bunları sonradan taktıran oldu mu ya da taktırmak mümkün mü

Ben sordum olmaz dediler.anca cıköacıdan 2 kapı içi bulucan seninkileri vereceksin ustune para vereceksin oyle olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014 fluence 1.5 DCI 110 HP icon full+full aldık. internette özelliklerinde elektrikli katlanabilir aynalar diyor ama bizim araçta yok ya da biz bulamadık. bir önceki arabamız megane 2 onda şöför kapısının ordan aynaları kapatabiliyorduk. Aynı arabayı kullanan biri yardımcı olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: berko16

2014 fluence 1.5 DCI 110 HP icon full+full aldık. internette özelliklerinde elektrikli katlanabilir aynalar diyor ama bizim araçta yok ya da biz bulamadık. bir önceki arabamız megane 2 onda şöför kapısının ordan aynaları kapatabiliyorduk. Aynı arabayı kullanan biri yardımcı olursa sevinirim

Sol kumanda bölümünde en uçtaki tuşa araba içine doğru basınca katlanması lazım.
    Dışa bakıyorsa hiçbir zaman kapanmaz.
    2010a göre konuşuyorum.

• 1.6 benzinki motorun trigeri her KAC sene\ Kilometer de degismesi lazim? Tsk
  • quote:

Orijinalden alıntı: odanedemek

Renault'a Gönderdiğim Mail: Resmi sitenizhttp://www.renault.com.tr de yeni fluence in tanıtım sayfasında fluence motorlarında zincirli triger kayışı kullanıldığı yazmakta. Burada dizel, benzinli ayrımı yapılmamış. Fluence'in tüm motor versiyonlarında Zincirli Triger kayışı kullanılacak mı? Teşekkürler.

Renault Tarafından Gönderilen Cevap: Sn. ***************,
    İnternet sitemizde de yer aldığı üzere, 1.6 dCi 130 bg ( dizel ) motor'lar için geçerlidir.
    Renault olarak her zaman yakınınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.
    Saygılarımızla,
    RENAULT Müşteri Hizmetleri
    silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sporcu23 -- 5 Ağustos 2015; 8:48:32 >

• Öncelikle herkese Merhaba,
    2011 model edc dynamique fluence im var. 61000 km de. 20 aydan beri kullanıyorum. Çok da memnunum. Şehirler arası yollarda bilinen markaların ucuz satılan istasyonlarından sık sık mazot alıyordum. aracın sesinin arttığını düşünmeye başladım. Netten araştırdım. Dizel yakıt katkısı ile düzeleceği kanaatine vardım. bir sitede yorumlarda çok övülmüş çok satan bir markanın dizel yakıt katkısı enjektör temizleyicisinden aldım. Depoya eklettim ve depoyu fullettim. Uzun yola çıkmadım. O gün 15-20 km yaparak eve gittim. Eve giderken belki psikolojik ama sesinin azaldığını farkettim. ertesi gün akşam işim vardı aracı çalıştırmadan anahtarı yerine taktığımda motor arıza ışığının yandığını farkettim. Aracı çalıştırdığımda ışık sönüyor. anahtarı çıkartıp geri taktığımda motor arıza ışığı bir yanıyor bir yanmıyor. Dün akşam işimi hallettim. Araçta kötü bir şey farketmedim. Daha önce aracımı mecburen bir yakınımın kullanması gerekti. Otomatik kullanmadığı için araç çalışırken birkaç kez ilk kalkışta ani frenleme yaptı motor arıza ışığı yanmıştı. Hatta bilgi ekranında motor arızası diye kırmızı bir yazı çıkmıştı ve ikaz sesi vermişti. Aracı kenarı çekip durdurduk biraz bekleyip tekrar çalıştırdık. Hata vermediği için devam ettik. Şubattan beri de hata vermiyordu. Düzenli olarak bakımlarımı yetkili serviste yaptırdım. Sadece triger kayışını çok pahalı olduğu için özel bir serviste değiştirdim. Bu yazdıklarım ile motor arıza ışığının yanmasının sebebi ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: yyilmaz.19

Öncelikle herkese Merhaba,
    2011 model edc dynamique fluence im var. 61000 km de. 20 aydan beri kullanıyorum. Çok da memnunum. Şehirler arası yollarda bilinen markaların ucuz satılan istasyonlarından sık sık mazot alıyordum. aracın sesinin arttığını düşünmeye başladım. Netten araştırdım. Dizel yakıt katkısı ile düzeleceği kanaatine vardım. bir sitede yorumlarda çok övülmüş çok satan bir markanın dizel yakıt katkısı enjektör temizleyicisinden aldım. Depoya eklettim ve depoyu fullettim. Uzun yola çıkmadım. O gün 15-20 km yaparak eve gittim. Eve giderken belki psikolojik ama sesinin azaldığını farkettim. ertesi gün akşam işim vardı aracı çalıştırmadan anahtarı yerine taktığımda motor arıza ışığının yandığını farkettim. Aracı çalıştırdığımda ışık sönüyor. anahtarı çıkartıp geri taktığımda motor arıza ışığı bir yanıyor bir yanmıyor. Dün akşam işimi hallettim. Araçta kötü bir şey farketmedim. Daha önce aracımı mecburen bir yakınımın kullanması gerekti. Otomatik kullanmadığı için araç çalışırken birkaç kez ilk kalkışta ani frenleme yaptı motor arıza ışığı yanmıştı. Hatta bilgi ekranında motor arızası diye kırmızı bir yazı çıkmıştı ve ikaz sesi vermişti. Aracı kenarı çekip durdurduk biraz bekleyip tekrar çalıştırdık. Hata vermediği için devam ettik. Şubattan beri de hata vermiyordu. Düzenli olarak bakımlarımı yetkili serviste yaptırdım. Sadece triger kayışını çok pahalı olduğu için özel bir serviste değiştirdim. Bu yazdıklarım ile motor arıza ışığının yanmasının sebebi ne olabilir?

Bence enjektorlerınızde sorun olabilir. Hic forumda vakit harcamayın serviste bilgisayara bağlayıp 5 dk da arızayı söylerler size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 5 Ağustos 2015; 15:16:38 >

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Ben aracın anahtarını takıp ikaz lambalarının yaıp sönmesini bekledikten sonra motor arıza lambası sönmüyor. ama aracı çalıştırınca sönüyor. gene de servise gitmem gerek mi?
  • ha beyler simdi babamın arabasını kullanıyorum.2012 fluence arabada telefonu bluetooth ile baglama olayi var telefona telefonla konusmak icin ama gelen arama sesini hem kabin icine hemde kabin disina yolluyo o nu nasi kapatabilirim rezil oldum bugun

• quote:

Orijinalden alıntı: yyilmaz.19

Merhaba,
    Ben aracın anahtarını takıp ikaz lambalarının yaıp sönmesini bekledikten sonra motor arıza lambası sönmüyor. ama aracı çalıştırınca sönüyor. gene de servise gitmem gerek mi?

Sürerken yapmıyorsa problem yok. Bende de calıstırmadan yanık duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: snowmanraze

ha beyler simdi babamın arabasını kullanıyorum.2012 fluence arabada telefonu bluetooth ile baglama olayi var telefona telefonla konusmak icin ama gelen arama sesini hem kabin icine hemde kabin disina yolluyo o nu nasi kapatabilirim rezil oldum bugun

kabin dışına nasıl ses yolluyor. arabanın dışında hoparlör mü var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxMESA

quote:

Orijinalden alıntı: snowmanraze

ha beyler simdi babamın arabasını kullanıyorum.2012 fluence arabada telefonu bluetooth ile baglama olayi var telefona telefonla konusmak icin ama gelen arama sesini hem kabin icine hemde kabin disina yolluyo o nu nasi kapatabilirim rezil oldum bugun

kabin dışına nasıl ses yolluyor. arabanın dışında hoparlör mü var.

Çok yaşayın emi.
    Durduk yerde gülmeye başladım bürodakiler bana deli demiştir herhalde. Yazınızı okduktan sonra gözümde şöyle bir şey canlandı

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• yyilmaz.19 Y kullanıcısına yanıt
    Bende de 2011 fluence var, şu an 90000 civarında. motor arıza ışığı yanıyor sönmüyordu. aracı çalıştırınca sönüyordu. Tanıdık bir ustam vardı, telefonda durumu anlatınca hemen servise götür dedi allah muhafaza dedi.
    bende vakit kaybetmeden hemen götürdüm. Servistekiler biraz daha geç kalınsaydı eğer bana hayli bir masraf 5000-6000TL civarında masraf çıkaracağını söylediler. Bu haliyle 1500TLye yaptırdım. bence sende hemen vakit kaybetmeden hatta hemen servise götür bu işler şakaya gelmez benden söylemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renomcum

Bende de 2011 fluence var, şu an 90000 civarında. motor arıza ışığı yanıyor sönmüyordu. aracı çalıştırınca sönüyordu. Tanıdık bir ustam vardı, telefonda durumu anlatınca hemen servise götür dedi allah muhafaza dedi.
    bende vakit kaybetmeden hemen götürdüm. Servistekiler biraz daha geç kalınsaydı eğer bana hayli bir masraf 5000-6000TL civarında masraf çıkaracağını söylediler. Bu haliyle 1500TLye yaptırdım. bence sende hemen vakit kaybetmeden hatta hemen servise götür bu işler şakaya gelmez benden söylemesi.

O işte bir yanlışlık var, simdi kontağı ceviriyorız abs airbag ıvır zıvır bir sure yanıyor sonra sonuyor.motor ısısı sormuyor. Sonra motoru calıstırıyoruz motor ısıgıda o zaman sonuyor. Bu normali. Sizde baska bir sey varmıs kanımca.

• quote:

Orijinalden alıntı: renomcum

Geçmiş olsun fakat sizdeki arıza neymiş?

• merhabalar,
    benimki de 1,6 benzinli otomatik.. ben kampanya vardı 57000 km de değiştiridm.. Ama genel olarak 60.000 km ya da 4 yılda bir değişir.. Önemli bir parçadır hatta ona bağlı olan soğutma suyu kayış ve sistemini de elden geçirin ya da kontrol ettirin derim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foresteng. -- 8 Ağustos 2015; 13:23:42 >
  • arkadaslar bende 2010 1,5dci 105 binde privilige fluence var yaklasik 10 gundur aracim 2000 devirde firlama yapmiyor hizlanma yavasladi bazen duzeliyor arac gecmek cok zorlasti servisede elim ermedi goturemedim boyle bi olay basina gelen varsa yazabilirmi neden oluyor bu is

• quote:

Orijinalden alıntı: ethem16

arkadaslar bende 2010 1,5dci 105 binde privilige fluence var yaklasik 10 gundur aracim 2000 devirde firlama yapmiyor hizlanma yavasladi bazen duzeliyor arac gecmek cok zorlasti servisede elim ermedi goturemedim boyle bi olay basina gelen varsa yazabilirmi neden oluyor bu is

Turboda sorun var gibi gorunuyor.

• Arkadaşlar 2010 1.6 privilige+navigasyon 48000 km de değişen ve boya olmayan aracımı satmayı düşünüyorum.Sizce kaç yazayım.Ne kadar eder.Fikir verirseniz sevinirim.
  • Aracın kullanma klavuzunda şöyle diyor;
    "This warning light on the instrument panel will indicate if there are any faults in the system:
    This lights up when the ignition is switched on and goes out when the engine is started."
    yani Türkçe si şöyle;
    "Sistemde herhangi bir hata varsa gösterge panelindeki Bu ikaz ışığı görünecektir:
    Bu ışık kontak açıldığında yanar ve motor çalıştırıldığında söner."
    Yani kontağı çalıştırdığımızda yanıp, bekledikten sonra sönmemesi, aracı çalıştırdığımızda sönmesi normal bir durummuş.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 524525526527528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.