Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.280
Cevap
102
Favori
1.313.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: diamond4000

quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

quote:

Arkadaslar bir sorum olcak simdi arac yeni. menude geziniyorum . lastik degerleri 2.8 civarinda. bunlar ne anlama geliyor. normalmi degerler . bi sizinkine bakarmisiniz? normal yol bilgisayarindan bakiliyor. hiz gostergesinin saginda :P

Yanlış hatırlamıyorsam bir bar 11.545454 psi çıkıyordu.
    Bu şekilde 2.8*11.54 32 psi çıkıyor.

usta bunlar lastiklerin diş derinliği olmasın ?

Sanmıyorum basınç göstergesi varsa bar olarak gösteriyor olabilir. Yol bilgisayarından görüntü atın bence .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkdslar mrb...şirket aracı olarak Fluence kullnıyoruz.. ve gun ıcınde cok km yaptıgımızdan kol altına kolçak taktırmak istiyorum..
    Tam uyumlu ve saglam bir sekılde bu işi nasıl yapabilirim..Sanayi de bir kac yere sordum ancak pek saglıklı uygulamalar degıl..ve urunler cok kalitesiz duruyor.
    Hangi urun tam uyumludur.ve ıslemı nasıl yaptırmam gereklii yardımlarınızı rica ederim.
  • Arkadaşlar bakımlarda indirim mi var?

Bakım yaptırdık arkadaşlar %20 indriim varmış
    Fiyat nasıl bilginiz var mı?
     *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

Şu balatanın durumu nasıl arkadaşlar, aracın yanından ayrıldık hazır halde aldık poşetlemişler çıkarılan parçaları.
    Biz de mola vermiştik baktım babam atmış parçaları, ben de merak edip baktığımda balatayı öyle buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 20 Aralık 2014; 17:16:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Arkadaşlar tüketimler nasıl bizim araçta 5.76 arası şu an.
    En son ortalama 47km hızda bile 5.7 göstermişti. Yüksek değil mi sizce de?

Bende EDC Megane var.

Yoğun şehir içi kullanıyorum ve Ankara'nın en yüksek yerleşim biriminde Dikmen/M. Uluç'ta oturuyorum (çok dik yokuşlar mevcut)

Tüketim 7,9 lt/100 km
    Ort. hız ise 21 km/saat

hocam ilk 400 km yi vurmak uzereyiz :)
    10.3 lt su anda.
    nasil? istanbul sehir ici. otoban falan ara sira.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar tüketimler nasıl bizim araçta 5.76 arası şu an.
    En son ortalama 47km hızda bile 5.7 göstermişti. Yüksek değil mi sizce de?

Bende EDC Megane var.

Yoğun şehir içi kullanıyorum ve Ankara'nın en yüksek yerleşim biriminde Dikmen/M. Uluç'ta oturuyorum (çok dik yokuşlar mevcut)

Tüketim 7,9 lt/100 km
    Ort. hız ise 21 km/saat

hocam ilk 400 km yi vurmak uzereyiz :)
    10.3 lt su anda.
    nasil? istanbul sehir ici. otoban falan ara sira.

Aracınız dCi ise fazla eğer benzinli ise normal olabilir.
    Aracınız daha 400 km'de bir süre sonra normal değerlere ulaşır. Hayırlı olsun.

• selamun aleykum arkadaşlar 2010-2011- 2012 en fazla 35 bin TL'ye kadar fluence almayı düşünüyorum ve uzun zamandan beri de sahibindeni takip ediyorum ama abicim bi dünya paket var
    hangisi ne hangisi iyi filan bilemedim bana yardımcı olurmusunuz
    yada nerden detayla bakabiliyoruz söylerseniz sevinirim
    Authentique
    Bold Edition
    Business
    Dynamique
    Elegance
    Expression
    Extreme
    Icon
    Joy
    Privilege
    Touch

sahibindende olan paketler bunlar teşekkürler şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: qanqi

selamun aleykum arkadaşlar 2010-2011- 2012 en fazla 35 bin TL'ye kadar fluence almayı düşünüyorum ve uzun zamandan beri de sahibindeni takip ediyorum ama abicim bi dünya paket var
    Authentique
    Bold Edition
    Business
    Dynamique
    Elegance
    Expression
    Extreme
    Icon
    Joy
    Privilege
    Touch

İşte bu arkadaşımızın sormuş olduğu bu soru Renault'nun kendi ayağına kurşun sıktığının resmidir.

Dostum Renault bu konuda çok hata ediyor. Araç donanım isimlerini neredeyse her sene değiştiriyor. Bunun yanı sıra bu donanımlarında belli bir standartı yok. Bu sene privilege'te olan bir donanım özelliği bir önceki senenin privilege modelinde olmayabiliyor.
    Şimdi bir yetkili Renault satıcısına gitsen hangi sene hangi donanımda ne özellik var bilemez, buna emin olun.

Benim nacizane tavsiyem; bütçeniz yettiği kadarıyla yüksek donanımlı bir model tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Saydıklarınız içinde yüksek donanıma sahip donanımlar: Icon, Privilege, Dynamique adlı modellerdir. Bold serisi zaten en donanımlı olarak geçer ve bildiğim kadarıyla sadece Fluence modelinde var, Megane'da yoktur. Seçimlerinizi bu yönde yapmanızı tavsiye ederim.

• quote:

selamun aleykum arkadaşlar 2010-2011- 2012 en fazla 35 bin TL'ye kadar fluence almayı düşünüyorum ve uzun zamandan beri de sahibindeni takip ediyorum ama abicim bi dünya paket var
    Authentique
    Bold Edition
    Business
    Dynamique
    Elegance
    Expression
    Extreme
    Icon
    Joy
    Privilege
    Touch

ne alırsanız alın mümkünse edc li alın , zira edc li olduğu zaman esp asr ve hill holder standart geliyor.

yukarıdaki çoğu pakette esp mevcut değildir.

hayırlı günler.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-erdemir-oto-dan-2011-mod.hatasiz-86.000-km-de-1.5dci-extreme-193565113/detay
    Bu araç nasıl sizce 5 ileri 90 beygir olan modelmiş araç. Fiyat konusunda pazarlık payımız var,araç alınır mı 3-5 yıl sorunsuz binebilir miyiz?
  • arkadaşlar bu arabanın polen filtresi nerede? torpidonun alt tarafında sol köşede diyorlar ama ben orada birşey göremedim
  • poleni şunun için sordum
    10 gün önce 3. bakımı yaptırdım serviste. Polen filtresini değiştirmedim. Usta değişelim içerinin havası değişir falan dedi. Yok gerekirse tekrar gelir değiştiririm dedim.(Servise o kadar gıcığım ki garantisi bitti. daha da servise gitmem herhalde)
    Servisten çıktıktan sonra (hala da devam ediyor) klimayı açtığım an berbat bir is kokusu geliyor. Daha önce yoktu. Acaba diyorum bunlar pislik yapıp poleni sökmüş veya kullanılmış çok pis bir polen takmış olabilirler mi?. (Bir daha gideyim diye. Bak biz size söylemiştik dedirtmek için). Çünkü 3 seneden beri aynı servise götürüyorum. Servis alanına almıyorlar. Dedikleri işlemleri yapıp yapmadıklarından parçaları değişip değişmediklerinden bile şüpheliyim.
    Kendim polen filtresini bulabilir miyim?
    Veya sanayiye götürsem sıkıntı olur mu?
  • Yetkili servis garanti bittikten sonra çokda gerekli değil...
    Değişimleri kağıt üzerinde yazarak veren km yide kağıda yazan bir yer bulup bundan sonraki bakımları orada yaptırmak daha mantıklı...
    Cam sileceğine 100 tl isteyen servisler...
    Acaba 100 tl kazanmak için insanlar ne kadar çalışıyorlar onu düşünmüyorlar sanırım...
    Adam gibi ilgili alakalı özel renault servisler var,bunlardan biri bulunup yaptırılabilir...
    Hem özel servisde aracında gözünün önünde oluyor...

• Kaskoluk iş varsa yetkiki servis
    Bakım için özel servis...

• quote:

Orijinalden alıntı: Esercan14

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-erdemir-oto-dan-2011-mod.hatasiz-86.000-km-de-1.5dci-extreme-193565113/detay
    Bu araç nasıl sizce 5 ileri 90 beygir olan modelmiş araç. Fiyat konusunda pazarlık payımız var,araç alınır mı 3-5 yıl sorunsuz binebilir miyiz?

Resimden araç canlı ve temiz görünüyor.
    Ama galeridir nedir ne değildir onu aracı almadan iyice baktırmak lazım
    1.000 tl aşağı çektirsen iyi fiyat

• quote:

Orijinalden alıntı: nazmi28

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-erdemir-oto-dan-2011-mod.hatasiz-86.000-km-de-1.5dci-extreme-193565113/detay

Fiyat konusunda pazarligi yaptik 37 ye anlastik.
    Bugun bi arac daha gorduk comfort extra 2008 dizel coralla 38.000 tl. Fluence daha mi iyi bu kosulda?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nazmi28

quote:

Fiyat konusunda pazarligi yaptik 37 ye anlastik.
    Bugun bi arac daha gorduk comfort extra 2008 dizel coralla 38.000 tl. Fluence daha mi iyi bu kosulda?

hocam iyidir sozcuğu gorecelıdır bana kalırsa...
    coralla 1.4 olması lazım dızel arabası 90 beygır...
    nedır nasıldır surenler daha ıyı bılır...

• Bugün aracı ben kullanırken eve yakın markette durduk, kart babamdaydı ve gidecekken babam binmedi kartı da yanına alıp sen git kartsız nolcak bakalım dedi.
    İlk başta kart araca yakınken bastım tuşa çalışmadı, sonra babam ön cama yanaştırdı o şekilde çalıştı.
    Ben hareket ettikten kısa süre sonra araç kart okunamadı diye uyarı vermeye başladı.
    30 sn sonra stop etmeye çalıştım ilk basmada stop etmedi, uzun basın diye uyarı verdi.
    Stop ettikten sonra kapıyı açıp kapattım araç kapıları kilitlemedi.
    Daha sonra babam geldi kartı arabanın içine yaklaştırdı sonra uzaklaşınca kilitlendi.

Bence kart yokken stop edildiğinde kapıları da kilitlemeliydi araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya46

arkadaşlar bu arabanın polen filtresi nerede? torpidonun alt tarafında sol köşede diyorlar ama ben orada birşey göremedim

sorunun cevabını bilen yok mu?
  • kanarya46 K kullanıcısına yanıt
    Megane 3 le aynı olduğunu varsayarak
     *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** *** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu ***

• quote:

quote:

Authentique
    Bold Edition
    Business
    Dynamique
    Elegance
    Expression
    Extreme
    Icon
    Joy
    Privilege
    Touch

İşte bu arkadaşımızın sormuş olduğu bu soru Renault'nun kendi ayağına kurşun sıktığının resmidir.

Dostum Renault bu konuda çok hata ediyor. Araç donanım isimlerini neredeyse her sene değiştiriyor. Bunun yanı sıra bu donanımlarında belli bir standartı yok. Bu sene privilege'te olan bir donanım özelliği bir önceki senenin privilege modelinde olmayabiliyor.
    Şimdi bir yetkili Renault satıcısına gitsen hangi sene hangi donanımda ne özellik var bilemez, buna emin olun.

Benim nacizane tavsiyem; bütçeniz yettiği kadarıyla yüksek donanımlı bir model tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Saydıklarınız içinde yüksek donanıma sahip donanımlar: Icon, Privilege, Dynamique adlı modellerdir. Bold serisi zaten en donanımlı olarak geçer ve bildiğim kadarıyla sadece Fluence modelinde var, Megane'da yoktur. Seçimlerinizi bu yönde yapmanızı tavsiye ederim.

: ) yaa abi inan ayar oldum ya
    yaani insanı çileden çıkarıyolar
    bi ara yine böyle bi sıkıntı bi arkadaşımız yok o paketin saç kalınlığı öbür pakete göre daha ince filan demişti o yüzden kaldım arada abi
    he bide "Bold serisi zaten en donanımlı olarak geçer ve bildiğim kadarıyla sadece Fluence modelinde var" demişsin ben zaten yukarda fluence nin paketlerini yazdım abi yani fluence alacağım zaten : ) saygılar

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.