Şimdi Ara

*** Renault FLUENCE Sevenleri ve Kullanıcıları Grubu *** (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.279
Cevap
102
Favori
1.313.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün İncinin Formula A tibi bakımsız 72 Amper aküsünü aldım.

Eski akümü vermedim.

Kendim değiştim aküyü.

Elektriği kesmeme rağmen radyo devreye girdi kod istemedi.

Normal bir durum mu bu ?
  • Bende aynen sizin gibi aküyü değiştirdiğimde, radyo işfre istememişti.. Bence anormallik yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: foresteng.

Bende aynen sizin gibi aküyü değiştirdiğimde, radyo işfre istememişti.. Bence anormallik yok..

Benim gibi kendinizmi değiştirdiniz yoksa servisde yada elektrikçide mi değiştirdiniz ?

Onlar elektriği kesmeden takviye ile değişim yapıyorlar ve koda gerek kalmıyor.

Ben elektriği kestiğim halde kod istemedi.

Demekki kod hikaye.
  • Normalde ben değiştirecektim. Ancak bendeki anahtarlar olmayınca mecbur akü aldığım yere gidip değiştirttim. Ama adamlar eskisini söküp, elektriği tamamen kesip , yeni aküyü taktılar..
  • Yeni aldığım üzerinde 205/60/16 lastik bulunan 2011 Flunce aracıma, önceki aracımdan kalan 205/55/16 kış lastiklerini taktırsam estetik açıdan kötü bir görüntü oluşur mu?
    Sanırım teknik açıdan sadece maksimum hızın ufak bir miktar düşmesi söz konusuymuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimyuksel

Yeni aldığım üzerinde 205/60/16 lastik bulunan 2011 Flunce aracıma, önceki aracımdan kalan 205/55/16 kış lastiklerini taktırsam estetik açıdan kötü bir görüntü oluşur mu?
    Sanırım teknik açıdan sadece maksimum hızın ufak bir miktar düşmesi söz konusuymuş?

Ufak bir kayıp var ama sıkıntı olmaz

Görüntü olarakta biraz ince yanak görünür 100 tane fluence kullanıcısına göstersen 90 tanesi anlamaz diyebilirim
  • Fluencenin 2015 yılında Bursadaki fabrikada üretimden kaldırılacağı haberleri var internette

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Birde Bursada üretilmeyecekse acaba bu araç üretimden tamamen mi kaldırılacak yoksa başka fabrikalarda mı üretimi devam edecek (Rusya gibi)
  • Arkadaşlar,
    Oto lastiği konusunda Syron Race 1 ile Kumho KU31 arasında kaldım. Ne dersiniz ? Başka da bir marka düşünmüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakumbar

quote:

Orijinalden alıntı: foresteng.

Bende aynen sizin gibi aküyü değiştirdiğimde, radyo işfre istememişti.. Bence anormallik yok..

Benim gibi kendinizmi değiştirdiniz yoksa servisde yada elektrikçide mi değiştirdiniz ?

Onlar elektriği kesmeden takviye ile değişim yapıyorlar ve koda gerek kalmıyor.

Ben elektriği kestiğim halde kod istemedi.

Demekki kod hikaye.

önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi fluence teypleri canbus üzerinden iletişim kuruyor eski tip radyolar gibi kod istemiyor. ben teybi komple söküp tamir ettirdim istemedi. Çıkma teyp taktığınızda tanıtmak gerekiyor o kadar.

• foresteng. kullanıcısına yanıt
    ben de barum polaris 3 ve kumho kw31 arasındayım 1 haftadır. Ama karar verdim sanırım kumho alacağım.youtube da hep ruslar video koymuş Gidince bakarım içime sinmezse eski corsama taktığım hankook w442 alacağım o da güzeldi. (saydıklarım kışlık)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

quote:

Yeni aldığım üzerinde 205/60/16 lastik bulunan 2011 Flunce aracıma, önceki aracımdan kalan 205/55/16 kış lastiklerini taktırsam estetik açıdan kötü bir görüntü oluşur mu?

Görüntü olarakta biraz ince yanak görünür 100 tane fluence kullanıcısına göstersen 90 tanesi anlamaz diyebilirim

benim aracıma da önceki sahibi 205/55r16 takmış. Açıkçası tekerde fark belli olmuyor ama çamurlukla arasındaki yere dikkat edince eski tofaşların takoz atılmış hali gibi görünüyor. Yarın kış lastiği alacağım 60 lık lastik takacağım.

Lastik olayı zaten muamma, servise soruyorum 55 diyor, lastikçiye soruyorum 60 diyor, katalogta ikiside yazıyor, mais e soruyorum bilmiyoruz diyor. En sonunda bagaja baktım 205/65/r15 stepne var sac jantlı. orada belli oldu onun eşleneği 205 60 16 çünkü.

55 yanak lastikle 60 yanak arasında 30-40 tl fiyat farkı oluyor goodyear bridgestone gibi firmalarda.

60 takmak istememdeki amaçta % farkı yüksek oluyor. Hesaplamada %3.2 küsür olan fark gerçekte %7 lere ulaşıyor gösterge hata payı ile. 100km/s ye sabitledim ve GPS ten baktım. 11 uyduya bağlıydı cihaz ve araba 100 gösterirken hızı 93 gösteriyordu. Bu da her 93 metrede bir 100metre atması ve her (bakım aralığı) 20000km de 1400km aracın fazla km saymasına neden oluyor. Benim araç şu anda 123000km de, eğer hep bu ölçü kullandılarsa gerçekte 114390km gerçekte yaptığı yol oluyor ve bu da fazladan sayılmış 8610 km ediyor

çok önemli bir değer değil ancak düzgün çalışmasını isterseniz rahatsız ediyor.

Not: Jantları değiştirilmiş taksilere binmeyin, hele hele acaip boyutlu lastik takanlara hiç binmeyin bu nedenden ötürü

• dün gece eivim önünde belli saatler dışında araç çekilmez tabelasının altındaki aracımı polisler çekip götürmüş. Kaldırıma koymuştum ve benim gibi o caddede akşamları herkes öyle yapar ve en fazla 40 yılda bi ceza yerler, ancak benim aracım götürülmüş. Herkesin aracını sabah kaldırımda görüp benimkini göremeyince aha dedim çalındı. Kaldırım demişken yanlış anlaşılmasın, yaya yolunu engellemem sadece evin önünde bulunan otoparkın arka sırasına yarım gelecek şekilde koyarım. Önümdeki arkamdaki araba dururken tabelanın altındaki benim fluence i çekmişler.

Neyse konu bu şekilde ve de gece 00:30 da tam eve geldikten yarım saat sonra araba çekilince delirdim ve araca şu uzaktan kumandalı haber veren alarmlardan taktırsam mı diye düşündüm. Sessiz alarma sahip modeller genelde uzaktan motor çalıştırma özelliğine de sahip. Acaba bu özellik aracın eller serbest ve düğmeli start stopuyla çakışır mı onu merak ettim. Deneyen gören var mı böyle bir çalışma?

• Petlas bayilerinde toyo lastikleri var.fiyat alin arkadaslar orjinal japon mali. Bende yazlik toyo proxes cf2 var cok memnunum.tanesini170 e almistim 3 ay once

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccaparli

quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

quote:

benim aracıma da önceki sahibi 205/55r16 takmış. Açıkçası tekerde fark belli olmuyor ama çamurlukla arasındaki yere dikkat edince eski tofaşların takoz atılmış hali gibi görünüyor. Yarın kış lastiği alacağım 60 lık lastik takacağım.

Lastik olayı zaten muamma, servise soruyorum 55 diyor, lastikçiye soruyorum 60 diyor, katalogta ikiside yazıyor, mais e soruyorum bilmiyoruz diyor. En sonunda bagaja baktım 205/65/r15 stepne var sac jantlı. orada belli oldu onun eşleneği 205 60 16 çünkü.

55 yanak lastikle 60 yanak arasında 30-40 tl fiyat farkı oluyor goodyear bridgestone gibi firmalarda.

60 takmak istememdeki amaçta % farkı yüksek oluyor. Hesaplamada %3.2 küsür olan fark gerçekte %7 lere ulaşıyor gösterge hata payı ile. 100km/s ye sabitledim ve GPS ten baktım. 11 uyduya bağlıydı cihaz ve araba 100 gösterirken hızı 93 gösteriyordu. Bu da her 93 metrede bir 100metre atması ve her (bakım aralığı) 20000km de 1400km aracın fazla km saymasına neden oluyor. Benim araç şu anda 123000km de, eğer hep bu ölçü kullandılarsa gerçekte 114390km gerçekte yaptığı yol oluyor ve bu da fazladan sayılmış 8610 km ediyor

çok önemli bir değer değil ancak düzgün çalışm
    asını isterseniz rahatsız ediyor.

Not: Jantları değiştirilmiş taksilere binmeyin, hele hele acaip boyutlu lastik takanlara hiç binmeyin bu nedenden ötürü

Bildiğim kadarıyla dinamik-privilege gibi dolu paketlerde 60 yanak var ve araç bu ebata göre km sayıyor

Benimde kışlık lastiklerim 55 yanak hiç takmıyorum kafaya az saymış fazla saymış gibisinden

60 yanak gerçekten pahalı ben alırkende çok düşündüm ama konfor ilk tercihim olduğu için pahalı olmasına rağmen yinede 60 yanak aldım ve iyiki almışım

Ayrıca taksi konusunda size katılıyorum

• Delgado kullanıcısına yanıt
    İthallerin tümü 55 yanak, yerli üretimlerde Türkiye şartlarına göre hem aracı yükseltmek hemde konfor artışı sağlamak amacıyla 60 yanak kullanılmış. Serviste OBD den bağladıklarında yeni lastik ebadını girdirebiliyorsunuz.
  • 2011 fluence aracın kitapçığını nerden bulabiliriz servis e sordum yokmuş

• merhaba arkadaşlar, 1,5 ay önce satın aldığım fluence marka aracımın teyp tuşları soyuk olduğu için istanbulda bika servise uğradım, teyp tuş takımını ve direksiyon simidini garanti kapsamında değiştirdiler. Bu olay beni çok memnun etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: y_kose

2011 fluence aracın kitapçığını nerden bulabiliriz servis e sordum yokmuş

Sen sormak istediğin bir şey varsa sor burdaki arkadaşlar kitapçık gibiyiz
  • y_kose kullanıcısına yanıt
    Benim kitapçığım duruyor, özellikle sormak istediğin bir şey varsa yarın bakıp cevap ceverebilirim.
  • Teşekkürler arkadaşlar. Aklıma takılan birsey olursa sorarım. Şöyle kabaca özelliklerine bir bakarım diye arıyordum. Xenon far larda viraj aydınlatma varmı mesela.

• 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.