Şimdi Ara

Bellek üreticileri 2011'in SSD'lerin yılı olacağını düşünüyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Analistler tarafından geleceğin depolama standardı olarak gösterilen katı hâl sürücüleri yani SSD'ler, yüksek üretim maliyetlerinden ötürü şu an için geleneksel mekanik disklerin (HDD) yerini almaktan uzak görünseler de bellek üreticileri SSD depolama sürücülerinin yaygınlaşacağına inanıyorlar. Taipei, Tayvan'da düzenlenen yeni bir sempozyumda Çin ve Tayvan merkezli bellek üreticileri teknolojinin geleceğini masaya yatırdılar.

A-Data, Condel, JMicron ve Silicon Motion gibi isimlerin katıldığı sempozyumda, bellek üreticilerinin 20nm üretim teknolojisine geçiş yapmasıyla birlikte NAND flash yongalarında maliyetlerin ciddi şekilde düşeceği ve SSD'lerin daha alınabilir seviyelere geleceği sonucuna varıldı. Western Digital'in son kullanıcılara yönelik SSD üretimine 2011 yılında geçmeyi planladığı konuşulurken, Tayvan'daki sempozyumda 2011'in SSD'lerin yılı olacağı sonucuna varılırken, yeni nesil üretim teknolojileri ve SATA-III/USB 3.0 gibi teknolojilerle performans ve kalitenin de ciddi şekilde arttırılacağı öngörülüyor.

• Teknolojisi bu kadar dayanabilen sadece hdd'lerdir sanırım. SSD'ler yeni bir devri başlatacak.
  • raid 0 kurcam diye catlamayacagiz artik... oley
  • harddiskler asla yok olacak bi teknoloji değil ama eskiyecek bi teknolojii.. tabiki ssd ler daha hızlı ve daha performanslı ama şimdilik çok pahalı ve yaygın bir teknoloji değil.. fiyatları hddler kadar olunca bakalım kullanımı nasıl artaca??
  • Fiyat ne kadar düşerse düşsün boyutları sebebiyle de gene pahalı olacatır,çoğu kullanıcı için mekanik hard diskler uzun süre güncel olacak. Fantastik gelebilir ama doğal raid sürücülü hard diskler yapılsa güzel olurdu
  • SSD'ler bi ucuzlasın USB 3.0 anakart alıcam. Öyle görünüyorki hala 2 ile 3 yıl arasında fiyatlar anca oturur. Almasına alınır ama o kapasitelere o kadar para vermek parayı çöpe atmak gibi geliyor.

Oyun severler parayı ekran kartına yatırır, benim gibi oyun sevmeyen bilgisayar manyakları için bu ekran kartından daha önemli bir yatırım olur. Yinede ucuzlamasını bekleyeceğim.
  • mevcut fiyatlara %70 indirim yapıldıgında haber verin gerisi boş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertantasa

mevcut fiyatlara %70 indirim yapıldıgında haber verin gerisi boş.

olurmu olur
  • SSD'lerde fiyatlar geçen sene GB başına 1$'a bulunabiliyordu, bu sene anormal artışlar oldu, düşeceği yerde katladı, bu şekilde ssd yılı falan ilan etmekle satış katlanmaz, reklam kokan açıklamalar bunlar, artıştan düşüşe geçsinler önce.
  • Dalgınlıkla 2$ yerine 1 $ yazmışım, affola, mesaj düzenlenmiyor, DH'ye duyrula, bu sitenin altyapısı beni tüketti....
  • işallah dedikleri gibim olur
  • ben bunu 2012 olarak öngörüyorum 2011 çok erken özellikle 3. dünya ülkeleri için. ama 2012 bütün dünyanın ssd teknolojisine geçtiği yıl olacak.
  • Genel olarak melez sistemler yaygınlaşacak, yani birçok kişi işletim sistemlerini SSD lere kurarken depolama amaçlı gene mekanik disk barındıracaklar, nezaman SSD ler çiddi kapasite-fiyat uygunluğunu yakalarsa ozaman mekaniklere güle güle deriz.
  • ben ülkemizde ssd lerin fiyatlarının düşeceğine inanmıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.