Şimdi Ara

Bilgisayarım Geç Açılıyor Neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım çok geç açılıyor.Tam olarak windows hoşgeldiniz ekranı zamanında geliyor ama ondan sonra masa üstüne yapmış olduğum resim geliyor ama hiç bir masa üstü öğesi gözükmüyor 1 - 2 dk sonra masa üstündeki öğeler geliyor ve bunlar gelmeden önce bir hata sesi gibi bir ses çıkıyor ama hiç bir şey gözükmüyor ekranımda sadece ses geliyor.Ad-aware programı ile bilgisayarımı tarattım bir kaç şey buldu sildim onları ama gene aynı şekilde olan olaylar söz konusu virüs yada bunun gibi bir şey olduğunu sanmıyorum.Eğer bir düşünceniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

• düşüncen doğru bilgisayarını büyük bi ihtimal trojrn var bilgisayar her açılışta o exe leri çalıştırıyor bu da sana zaman kaybettirip hatalara neden oluyor ii bi anti virüs programıyla temizle
  • muhtemelen güçlü bi virüs vardır ad aware bunun için işe yaramaz ad aware sadece spy lerı temizler
    ya format atmalısın yada norton awast vb gibi programlar kullanmalısın..
  • arkadaşım işletim sistemi+ram+işlemci gibi bileşenlerin eğer yeterliyse sisteminde virüs worm trj tarzı durum söz konusu...ilk önce nortnun 2005 versiyonunu kur güncelle tarat...ondan sonra adaware i güncelledikten sonra tarat..hijack this adlı programla da zararlı eklentileri uçurabilirsin ama bu program tehlikelidir dikkatli ol......
  • Merhaba;

Norton kurunca makinam kımıldamıyor bile o yüzden kurmadım sanırım en mantıklısı format atmak olacak.ilginiz için çok teşekkür ederim.
  • Evet at formatı ama ben sana msconfig den baslangıc programlarını kaldırmanıda onerırım
  • Tamam onu bir deniyeyim.Çok teşekkür ederim...
  • format atmış ken c:/d:/ olarak ikisini silmeye çalış oldumu bir kere den temiz lensin internetten indirdiğin dosay d:/ bülümünde ise aynı sorun devam ede bilir
  • ben bu durumlar için formatı en son çare olarak görürüm. bence biraz daha diren. görev yoneticisinde çalışan farklı bişeyler varsa muhtemelen bunlar virüstür. ad-aware işe yaramıyorsa spybot1.4 var. google de ara bulursun. bi tane de antivir kur. o da trojen ve virüsler için fena değil...
    hadi kolay gelsin
  • Merhaba;

Tamam deniyorum arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim; hepinizden Allah razı olsun.
  • formata gerek yok! once Ewido security suite ve trojan guarder golden versiyon adlı programlari indir tarat... spy, trojan, keylogger, cookie ne varsa bulup sileceklerdir... bu programlari update etmeyi unutma... full sürümlerine ulasmak icin imzama tikla foruma gir orda tam sürüm programlardan ulasabilirsin...
    daha sonra pc nin daha hizli acilabilmesi icin "tweak now power pack 2005" adlı programi yine imzamdaki isteden indir kur xp nin acilmasini %70 civari hizlandiriyor..
    kolay gelsin...
    not: format en son caredir.....
  • ARKADAŞIM FORMAT YAPMA...şu format işinden vazgeçin artık yaa programlarla kurtulamıycağın virüs trj ajan spy....yok.eğer hatayla bir dosya silmediysen format yapmanada gerek yok bence..
  • evet beyler dediğiniz gibi

format son çare.

yani format=ölüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: KRALL

ARKADAŞIM FORMAT YAPMA...şu format işinden vazgeçin artık yaa programlarla kurtulamıycağın virüs trj ajan spy....yok.eğer hatayla bir dosya silmediysen format yapmanada gerek yok bence..

+1963

Format nasıl atılır unuttum nerdeyse
    Onceden her hafta faormat atardım.
  • durun format falana atmayın
    denetim masasında bi yerde(güç deydi galiba) bunun ayarları var..
    istedğiniz sürede açılıyo..
  • ciddimisinm?!?!
  • format format diye atılır mış. bilmeyenler öğrensin
  • arkadaşım pc ne trojen gibi birşşey girmiş varsa iyi bir antivürüs programı ile temizle fromalanya nikli kişi doğru söylemiş

• msconfigden svchost u kapat ve başka çalışan program varsa kapat bek nasıl tıkır tıkır çalışıyor
  • Ramlar acılısa etkı edermı ramların yerını degıstırsem
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.