Şimdi Ara

Nvidia, AMD'nin hacimli kart satışında sıkıntı yaşadığına inanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'ya yakın kaynaklar Santa Clara merkezli firmanın ATi Radeon HD 5000 serisi için şu an ciddi bir endişe duymadığını ziran AMD'nin büyük bir etki yaratacak kadar çok kart satamadığını iddia ediyorlar. Bilindiği üzere AMD, DirectX 11 destekli ekran kartlarını Eylül ayı içerisinde pazara sunmaya başlamış, son olarak çift grafik işlemcili Radeon HD 5970 modeliyle yeniden liderliği ele geçirmişti.

DirectX 11 destekli ekran kartları iki aydan fazla bir süredir pazarda olmasına rağmen, şu an ciddi şekilde bulunabilirlik sıkıntılar yaşandığı endüstri tarafından bilinen bir gerçek. TSMC firmasının yaşadığı 40nm verimlilik problemleri üreticileri ciddi şekilde etkilerken, oluşan yüksek talep yeteri miktarda karşılanamadığı için fiyatların da doğal olarak yukarı çıktığı gündeme gelen detaylar arasında yer alıyor.

DirectX 11 yarışında rakibinin gerisinde kalmış olmasına rağmen hacimli üretim konusundaki sorunlarla birlikte DirectX 11 destekli oyunlar henüz yaygınlaşmadığı için en azından bu aşamada endişe duymadığı belirtilen Nvidia cephesinde adetli satışlarla ilgili bazı sıkıntılar var. Zira üretici firmaların 55nm GT200b için kıtlık yaşadığı, yeteri kadar GPU'nun temin edemedikleri son dönemde sık sık dile getiriliyor.

AMD'den yapılan açıklamada ATi Radeon HD 5000 serisi için yüksek adetlerde satışın Aralık ayında başlayacağı belirtiliyor. Nvidia cephesiden ise Fermi tabanlı yeni nesil GeForce serisi için en iyimse senaryo Ocak ayını işaret ederken, kartların Nisan ayına kalabileceği dahi söyleniyor. AMD ise Ocak ayında Radeon HD 5600 serisini ve DirectX 11 destekli mobil GPU'larını lanse etmeye hazırlanıyor.

Hem AMD hem de Nvidia'nın Ocak ayında açıklayacakları dördüncü çeyrek finansal sonuçları, ekran kartı satışlarında değişimi çok daha net bir şekilde görmemizi sağlayacak.

• nvidia varsayımlarla yaşıyor ve bu kendine prestij açısından çok zarar veriyor, bunları bırakıp gerçeklere dönüp kart çıkarmaya uğraşmalı.

yakında ruh çağırmaya başlarsa şaşırmayın.

eyyyy 8800gt ruhu geldinse haber ver:)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 25 Kasım 2009; 8:46:16 >
  • anca kendilerini avuturlar.
  • Nvidia da şu Fermiyi çıkartsa da kendisinin büyük bir etki yapacak kadar kart satıp satamayacağını konuşsak artık Nisanı bekleyecez gibi gözüküyor.
  • dogrudur 5850 yada 5870 i bulmak çok zor...şimdi bazı fanlar kızmasın izmirde bulamadık yani o açıdan:)
  • Piyasada alacak başka birşey olmayınca ATI kart yetiştiremedi tabi. Zaten olan birşeydi bu Nvidia yeni mi inanmaya başladı? Forumları da takip etmiyor bu Nvidia çalışanları heralde Neyse Ocak ayından önce bizim için eğlenceli bir rekabet olmayacak anlaşılan...
  • kartları o kadar büyüttüler yakında kart yapıcak hammadde bulamıycaklar.cep telefonları içinde aynı şey olmuştu şimdi eski telefonları toplayıp geri dönüşümle kurtarıyorlar.
  • şu yakın kaynaklarda ne çok konuşuyor.
  • İzmirde nasıl bulamadın 5850/5870http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L2=OEMVGA&qs=|33=1|600=50
    burda var.5850 kalmamış ama 5770 ve 5870 var
  • Bu fermi hikayesinden guzel komedi filmi olur. Fermi cikana kadar gundemi boyle gereksiz aciklamalarla degistirmeye calisicaklar.
  • kedi ulaşamadığı ciğere mındar dermiş...

nVidia'ya mı kaldı AMD-ATI'nin satış rakamlarını düşünmek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

quote:

AMD'den yapılan açıklamada ATi Radeon HD 5000 serisi için yüksek adetlerde satışın Aralık ayında başlayacağı belirtiliyor.

metecan artık senin AMD-ATI de çalıştığını düşünmeye başladım.
  • Nvidia 3D ekran kartı maketlerine atılsa daha iyi satış yapar bizde odamızı süsleriz nede olsa onda gayet başarılılar
  • nVidia'da işler hiç de iyi gitmiyor. ATI'de haklı olarak meydanı boş bulunca istediği gibi at koşturuyor.

Ah nVidia ah
  • TSMC ATIye verimlilik sorunları nedeniyle 40nm yonga yetiştiremediği için Nvidia içinde üretim yapmaya başlayamıyor. Garibim de böyle avunuyor.
  • Nvidia haklı olabilir, zaten sektörün bilinen bir gerçeği, fakat aynı şeyler kendisi içinde geçerli tabi kendi fabrikasını yapmaz ise.
  • yazık ya. acımaya başladım nvidia ya. elimden gelse de ben yardım etsem.
  • TSMC, Nvidia'nın üretim şablonlarıyla alakası yok. Nanolithography(nano ışıklı baskı)Malum ışık ne kadar saf bir lazer bile olsa düz bir çizgi olarak gitmiyor dalga dalga gidiyor. Ferminin çekirdek ebadı çok büyük, çekirdeklerde hatalar birikiyor böyle olunca. Nvidia'nın ne yapıp edip çözmesi gereken kendi sorunları var.
  • nvidia gücünü fermi'ye harcasa
  • boş işler bunlar mıke sen git kartını çıkartta fiyatlar ucuzlasın bizde kart alalım..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.