Şimdi Ara

YENİ BMW 5 Mİ MERCEDES E SERİSİ Mİ ..?YENİ VOLVO S 80 YENİ RESİMLER EKLENDİ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
29.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkdaşlar ilk izlenim olarak yorumlarınızı almak isterim.

Ben kararımı Mercedes E serisi lansmanı yapıldık dan sonra vermiştim.

Hatta açtığım konuda beni eleştirmiştiniz, herkesin görüşlerine saygılıyım.

Neydi Mercedes de beğenmediğim ve beğendiğim noktalar özet olarak:

-Eski model de var olan Mercedes ağırlığı'nın yeni model de azalması,

-Dizayn olarak arka kısım stop gurubu ve yan arka stoplara doğru olan orantısız yakışmayan tasarım,

-İç kısımda özellikle orta havalandırma gurubu ve müzük gurubun sıradan ucuz görüntüsü,

-Motora gelecek olursak E 250 CDI kullandığım için söyleyebilirim, motor kağıt üstünde çok iyi değerleri yakalıyor lakin otamatik vites

kutusu güçten çok ekonomiden yana yönlendiriyor aracı...

Yeni Bmw serisini sizler gibi bende uzun zamandır bekliyorum.

Genel anlamda ilk izlenim olumlu yönde lakin,dizel motor ünitesi bana biraz yetersiz gibi geldi verilere baktığımda

Rakibi olan Mercedes le kıyaslandığında zayıf kalacak gibi görünüyor .

(BMW 520 D :184 HP 380 nm ,Mercedes E 250 CDI 204 hp ,500nm )Açıkcası Bmw 520d'den 200 hp gibi bir güç bekliyordum!

Resimlerden edindğim izelenim ,iç hacim olarak bana dar geldi özeliilkle arka şaft tuneli çok yüksek

ve özellikle diz mesafesi güncel kasaya göre daha dar izlenimi verdi.

Mercedes daha geniş özellikle arka koltuk sırası barız şekilde üstün görünüyor

Ancak şurası bir gerçek ki Bmw daha elit bir izlenim veriyıor iç kokpit anlamında keza dış tasarımı her nekadar güncel 3 serisini modifiye edilmiş

halini andırsada özellikle arka stop gurubunu çok beğendim

Şimdilik diyeceklerim bunlar bunlar sadece ilk izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

İlerleyen zamanda daha iyi yorumlar yaparız...Sizlerin de iki aracın mukayesi anlamında görüşlerinizi bekliyorum

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayacem -- 7 Aralık 2009; 16:54:36 >

• Kaya bey, araç araştırırken 300C CRD'yi de seçeneklerinize alsanız...

Belki 3.000 motor olmasından dolayı vergiden puan kaybeder ama, "devasa büyüklük", "konfor", "218 hp" ve "59.500 Euro" ifadeleri belki fikir değiştirmenize yardımcı olabilir. Hem de bu fiyat, pazarlık edilmemiş fiyat. Ayrıca multimedya donanımlı yani 3 adet lcd olduğunu hatırlatayım, yani tam sizin istediğiniz gibi.

Linki burada

Sorunun cevabına gelince; BMW daha yakışıklı duruyor. Fakat asıl cevap verilmesi gereken soru; BMW 520D ne kadar fiyatla pazara girer? Sıfır km rakamlarına göre; E250CDI 80.000 Euro'dan satışta. Eski kasa E220CDI 60.000 civarında. Güncel kasa 520D de aynı şekilde 55.000-60.000 Euro aralığında iken, yeni 520D 184 hp güçle, E250 CDI fiyatlarına yaklaşırsa .........

• quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Kaya bey, araç araştırırken 300C CRD'yi de seçeneklerinize alsanız...

Belki 3.000 motor olmasından dolayı vergiden puan kaybeder ama, "devasa büyüklük", "konfor", "218 hp" ve "59.500 Euro" ifadeleri belki fikir değiştirmenize yardımcı olabilir. Hem de bu fiyat, pazarlık edilmemiş fiyat. Ayrıca multimedya donanımlı yani 3 adet lcd olduğunu hatırlatayım, yani tam sizin istediğiniz gibi.

Linki burada

Sorunun cevabına gelince; BMW daha yakışıklı duruyor. Fakat asıl cevap verilmesi gereken soru; BMW 520D ne kadar fiyatla pazara girer? Sıfır km rakamlarına göre; E250CDI 80.000 Euro'dan satışta. Eski kasa E220CDI 60.000 civarında. Güncel kasa 520D de aynı şekilde 55.000-60.000 Euro aralığında iken, yeni 520D 184 hp güçle, E250 CDI fiyatlarına yaklaşırsa .........

300c oldukça kalitesiz iç mekanını değiştirmiş ancak 5 ve e serisi ayarındamı bu önemli bence...
    hiç test eden varmı? nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lukunku

Kaya bey, araç araştırırken 300C CRD'yi de seçeneklerinize alsanız...

Linki burada

Teşekkür ederim öneriniz için ama ben eğer bu segment de araç alacaksam 3 büyüklerden şaşmam

Birde Volvo S 80 de beklmekteyim oda çok iyi bir alterntif .58 bin euro ya 4*4 204 hp 400 nm gücünde bir araç almak çok mantıklı bence

Ama gelgelim tek olay içi cok sade, multimedya olayı Lcd ekranı ne bilim bunlar eksik benim gözümde araç da aralık gibi gelecek dediler

haber bekliyorum. Test edip izlenimlerimi paylaşacam sizlerle....

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: kayacem

quote:

Orijinalden alıntı: Özer...

2000cc tek turbo 184 hp 5.20d

2000cc çift turbo 204 hp 5.25d şeklinde mi olacak?

yoksa 525d 2500 cc mi olacak?

Motor gamının en üst basamağında çift turbo ile desteklenen 5 litrelik bir V8 motor bulunuyor. 407 beygir güç üreten bu motoru 3.5 litrelik sıralı altı silindire sahip ve 306 beygir güç üreten bir motor izliyor. Doğrudan enjeksiyonlu olan diğer altı silindirli motorlar olan 2.8 ve 2.3 litrelik motorlarda sırası ile 258 ve 204 beygir güç üretiyorlar. 3.0, 2.5, ve dört silindirli olan 2.0 litrelik dizel motorlar ise 245, 204 ve 184 beygir gü üretiyorlar. Bu motorlar yeni sekiz ileri kademeli otomatik şanzımanla satışa sunulacak. Bu yeni şanzıman ilk olarak sadece Almanya'da satılan modellerde bulunacak.

Evet bende oraya takıldım 2.0 litrelik motorların 245,204ve 184 hp olduğu konusu bunlar 2.0 cc motorlar mı?

Bence burda bir yanlışlık olmalı ....

2 litrelik dizel motor sadece 184 Hp üretiyor.
    2.5 d olan 3 litre hacminde motor 204 hp ve 245 hp güç üretiyor.

Tşk demek mynet yanlışlık yapmış....

http://otomobil.mynet.com/haberler/1726-2010-bmw-5-serisi-nihayet-tanitildi

• Herkeze iyi bayramlar arkadaşlar,bu ikilinin içine yeni Volvo S80 de dahil etmeye karar verdim.

Şu açıdan, fiyat performans açısından bence en mantıklısı lakin hala bayilere gelmiş degil.

Aralık ortası gibi gelir kanatindeyim buyrun teknik veriler .

http://www.volvocars.com/tr/All-Cars-MY10/Volvo-S80/Pages/techSpec.aspx

fiyatını sorcak olursanız 58.000 euro gibi bir fiyat almıştım otokoç dan.

Araç da elektirikli sürücü yolcu koltuğu hariç full 204 hp,400 nm tork,AWD önce iyice bir test etmem lazım..

HAYRILI BAYRAMLAR....

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

S80 çok şık be yahu :) Yanlış hatırlamıyorsam S80'in bir de açık renkli döşemeye sahip paketi mevcut. Onunla iyice can yakar. Tabii ki temiz tutabilmek şartıyla

makyaj öncesi resimi acık renk bu sanırım dediğin paspasları cok hoşuma gidiyor bide

• quote:

Orijinalden alıntı: hook1903

ben olsam kafadan mercedes i elerdim tipi çok hoşuma gitmedi ya bmw 5.20d yada volvo s80 düşün derim ben olsam volvoyu tercih ederim o ayrı bir mesele

Demin baktım Bmw fiyatları 39.000 euro dan başlıyıor Almanya da, bu demekki burda en basiti 80.000 euro olacak boş arabaya o parayı vermem

en alınası araç volvo görünüyor gelsin bir test edelim kararımı vercem ondan sonra...

http://www.autobild.de/artikel/update-bmw-5er-2010-_1012921.html fiyatları modelleri burda var bakabilrisniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayacem -- 26 Kasım 2009; 21:26:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kayacem

quote:

Orijinalden alıntı: hook1903

ben olsam kafadan mercedes i elerdim tipi çok hoşuma gitmedi ya bmw 5.20d yada volvo s80 düşün derim ben olsam volvoyu tercih ederim o ayrı bir mesele

Demin baktım Bmw fiyatları 39.000 euro dan başlıyıor Almanya da, bu demekki burda en basiti 80.000 euro olacak boş arabaya o parayı vermem

en alınası araç volvo görünüyor gelsin bir test edelim kararımı vercem ondan sonra...

http://www.autobild.de/artikel/update-bmw-5er-2010-_1012921.html fiyatları modelleri burda var bakabilrisniz...

bencede boş bir araca o kadar verilmez

• http://www.sahibinden.com/volvo_s60r_bu_dolulukta_bulamazsiniz_-54WQQaXQQ15035128WQQpXQQdisplayitem

Volvo alıncaksa, en alınabiliri S60 R 'dır..

Güncel S80 ile, makyajlı arasında belirgin fazla fark görünmüyor..

5 ve E serisine aksine 2400cc den başlıyor motor seçimi..

5.20d 2.0lt, e250 CGİ 1.8lt bunlarıda unutmayalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

http://www.sahibinden.com/volvo_s60r_bu_dolulukta_bulamazsiniz_-54WQQaXQQ15035128WQQpXQQdisplayitem

Volvo alıncaksa, en alınabiliri S60 R 'dır..

Güncel S80 ile, makyajlı arasında belirgin fazla fark görünmüyor..

5 ve E serisine aksine 2400cc den başlıyor motor seçimi..

5.20d 2.0lt, e250 CGİ 1.8lt bunlarıda unutmayalım..

Sevgili arkadaşım,bu başlığı açmammın amacı hangi aracı almalıyım konusu değil sadece bende bu aracı alırdım diye yorum yaptım.

2400 cc olması verilen 58.000 euro ya göre çok gölegede kalıyor.Çünkü rakipleri 80.000 euro dan başlıyo.

Burası net o günde konustuk Mercedes almıyacağım kesin o tasarıma o iç kokpite müzik kumanadalarının olduğu bölüm

ve lcd ekran kısmına o parayı vermem.

Volvo konusuna gelecek olursak, Volvo son yıllarda en çok şikayet ettiğimiz konu olan "özgünlük sorunsalı"na

en iyi cevabı veren markadır.Farklı olduğunu vurgularcasına, bence tam tersine volvo modelleri yüzleri eskimeyen şarap gibi otomobiller tıpkı bundan

önceki BMW ve Mercedesler gibi yeni çkan araçlarda teknoloji var ama eski özgünlüğünü kaybediyorlar ...saygılarr hayırlı bayramlar kardeşimm...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.