Şimdi Ara

Core i7 930 ilk çeyrekte satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Clarkdale ve Arrandale kod adlarını taşıyan Core i3 ve Core i5 serisi yeni nesil işlemcilerini Ocak ayında duyurmaya hazırlanan Intel, LGA1366 formundaki Core i7 900 ailesini de güncellemeyi planlıyor. Gelen yeni bilgilere göre Core i7 900 serisinin en popüler modeli olan Core i7 920 (2.66GHz) yeni yıl ile birlikte yerini 2.88GHz'de çalışan Core i7 930 modeline bırakması bekleniyor.

45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan dört çekirdekli yeni işlemcinin, Core i7 920 modelinin yerini alması ve aynı fiyat seviyesinden satışa sunulması beklenirken, Core i7 920 modeli için yeni bir fiyat indirimi gündeme gelebilir. Eş zamanlı çoklu izlek desteği ile her çekirdek için çift iş parçacığına destek verecek Nehalem tabanlı Core i7 930, serinin diğer üyelerinde olduğu gibi üç kanal bellek desteği sunacak.

D0 revizyonuna sahip olması dolayısıyla Core i7 920 ile benzer hız aşırtma yetenekleri sunması beklenen yeni işlemci, tahmin edebileceği üzere X58 anakartlarda çalışacak. Hava soğutma ile 4GHz+ seviyesinde kullanılabileceği ön görülen Core i7 930'un 130 Watt'lık ısıl güç tasarımı ve 8MB kapasiteli seviye Seviye 3 (L3) bellek kapasitesiyle geleceği ve ilk çeyrekte satışa sunulacağı bildiriliyor.

• e8500 de 3,8 ghz o/c ile yarım saatte aldığım 3dmax renderı bu işlemcide yada i7 platformunda en kadar sürer acaba? nette böyle bi bench bulamadım ne yazıkki. bilgisi olan varsa sevinirim terfi etme ihtimalim var.
  • X58 anakartların fiyatları düşmeyecek belli oldu, iki faklı sınıfa ayırıp(X58 ve p55) aynı performansı yüksek fiyattan geçirecekler. corei7 860 920den daha performanslı ve aynı fiyata üstelik p55 ankartla kullanılabiliyor. eskidende p35 ve x38 diye anakarları ayırıyorlardı fakat işlemciler hepsine uyumluydu. insanlar daha iyi olduğunu düşünüp x58 anakartlara tonla para döküyorlar, alan arkadaşlarım var. yazık!!
  • @santanio
    eğer i7 yi de 3.33 civarı bir hıza çıkarırsan aldığın render yaklaşık yarısı kadar sürede tamamlanır.
  • fiyatı kaç olur acep?
  • Zaten bunlarda turbo bosst özeligi var saglam işlemciler hız aşırtmaya gerek duymuyorum açıkcası o.c ne negrek var ekstra radyosyon yayıyorlar
  • 2.88GHz'de varsayılan hızlarda 130W güç tüketen bu işlemciyi 4GHz'e oc yaptığımızda ne kadar güç çekecektir?? 45nm bir işlemci için çok uçuk değerler...
  • ailenin en zeki çocu intelmiydi ya x58 p55 diye ayır sora uçuk fiyattan çak anakartları
  • Core i9 larda ilk çeyrekte gelmicek mi? i7 930 için biraz geç kalinmadimi?
  • Hemde çok geç kalındı i9 haberleri beklerken hala i7ler güncelleniyor
  • Gereksiz bir işlemci olmuş bence.Eğer 920 ile aynı fiyat olacaksa sorun yok.920 de çok rahat 4ghz ye oc olauyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: santanio

e8500 de 3,8 ghz o/c ile yarım saatte aldığım 3dmax renderı bu işlemcide yada i7 platformunda en kadar sürer acaba? nette böyle bi bench bulamadım ne yazıkki. bilgisi olan varsa sevinirim terfi etme ihtimalim var.

e8500 bir renderi o/c lu halde 18-20 dakikada alıyorsa q6600 o/c lu halde 15 dakıkada render alıyor ve i7 i920 o/c lu halde o/clu q6600 den tam 2 kat hızlı render alıyor. Yani q6600 15 dakikada alıyorsa benim 3,8 ghz lik i920 işlemcim 7 dakika 15 saniyede render alıyor. tecrübeyle sabittir.

bu arada bu işlemciye gereksiz diyenlerin i920 nin üretimden kalkacağını unutmasın. i7 860 i920 ye kafa tutabildiği için böyle bir ihtiyaç doğmuştur. i9 ların zamanlamasında herhangi bir gecikme görünmüyor. ayrıca i9 bekleyenlerin kaçı i9 alacak merak ediyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 23 Kasım 2009; 15:55:39 >
  • Bu Core i7 930 lar iyi overclock yapılır. 5Ghz rahat vurur.
  • oleyyyy bu yaza zaten ı7 sıstem alıcaktım i7 930 ıle yola cıkıcaz inş ve guzel bı sogutucuyla 4,5 5 ghz yaparız ve arkadaslar demıs i9 fln bence almayı beklemeyın 1000-1500 den asagı olmaz dıe dusunuorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: santanio

e8500 de 3,8 ghz o/c ile yarım saatte aldığım 3dmax renderı bu işlemcide yada i7 platformunda en kadar sürer acaba? nette böyle bi bench bulamadım ne yazıkki. bilgisi olan varsa sevinirim terfi etme ihtimalim var.

Buradan bakabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_33058962/tm.htm
  • Fazladan bir kademe çarpan daha iyi olacaktır. Core i7 920 lere göre birkaç yüz Mhz daha yüksek hızlarda kullanılabilir tahminimce.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.