Şimdi Ara

AMD C3 revizyonlu Phenom II X4 955 Black Edition işlemcisini satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD ürün gamının en hızlı işlemcisi unvanına sahip Phenom II X4 965 Black Edition modelinden sonra 3.2GHz'de çalışan Phenom II X4 955 Black Edition modelini de C3 revizyonuna geçirdi. Profesyonel hız aşırtmacıların elinde 7GHz seviyesine çıkartılan dört çekirdekli ilk işlemci olarak dikkat üzerine çeken işlemcinin, C3 revizyonuyla birlikte daha yüksek hız aşırtma başarımı sunabileceği belirtiliyor.

45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 8MB bellek kapasitesine sahip olan Soket AM3 formundaki Phenom II X4 955 Black Edition, 125 Watt'lık ısıl güç tasarımına sahip. Phenom II X4 965 Black Edition modelinde olduğu gibi yeni revizyonla birlikte Phenom II X4 955 BE'nin de güç durumları arasında daha hızlı geçiş ve dört DIMM slotu üzerinden 1333MHz bellek desteği gibi güncellemeler içermesi de kuvvetle muhtemel görünüyor.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition, adetli alımlarda 175$'lık yurt dışı satış fiyatıyla kullanıcılarla buluşuyor.

Ürün kodunun sonunda yer alan "M" harfi, işlemcinin C3 revizyonlu olduğunu gösteriyor.

• bu intelin hangi modeline eş değer acaba ? oyun amaclı soruyorum .
  • Intel core2quad Q9505-Q9550 arasında bi işlemci.. Çekirdek hızı intelin tüm core2quad ailesinde bulunan işlemcilerden fazla ;), sadece önbelleği core2quad 9550 ve 9650'ye göre 4 mb daha az.
  • C2 revizyonda zaten 125W TDPli.
    2. resimde görülen kodda bir işlemci AMD'nin sitesinde görünmüyor(Belki girilmemiştir)Var olrak gözüken "HDX955FBK4DGM" koduna sahip.
    http://products.amd.com/en-us/desktopcpuresult.aspx?f1=AMD+Phenom%E2%84%A2+II+X4&f2=955&f3=3200&f4=512&f5=AM3&f6=&f7=&f8=125+W&f9=4000&f10=False&f11=True&f12=True
    tek güzel tarafı 4 slot üzerinden DDR3 bellek kullanılabilmesi vede geliştirmiş C1E özelliği gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor Arhentir -- 22 Kasım 2009; 21:09:04 >

• C3 revizyonlu işlemciler 125 TDP değerinden 95 TDP'e geçmesi gerekirdi..
  • mini itx sistem kurcam mini itx amd anakart bulamadım
  • @IhtiyarDelikanli

Burada istediğin AMD anakart var.
    http://www.merpazar.com/asp/product/10551/IPC-Mini-ITX-NC81-LF-AMD-780G-Anakart
  • İşlemcinin C3 revizyonunda da ısıl güç tüketimi aynı kalmış ne anladık o revizyondan 95 watt olacak deniyordu ama tdp oranı değişmemiş ilginç.
  • Arkadaşlar bişey sormak istiyorum, Bu versiyonun diğer x4 955 ile ne gibi bi farkı var ? Bi de Türkiye'deki fiyatı 200 dolar olur mu ?
  • haydaa cuma günü aldık daha x4 955 i yaw hemen eskidi:))
  • 955 ve 965 in 95 watta düşmesi bence zor. mimari kaldırmaz gibi geliyor.
    140 dan 125e 15 watt düşürülebilir ama. 125 den 95e 30 watt çok zor.
  • Bu revizyon ile Phenom II 955 rahat rahat, sorunsuz, günlük kullanılabilir, stabil halde 4GHZ görmezse AMD sana fena bir yolda.

Haberi görünce 95W TDP hevesiyle girmiştim ama sonuç hüsran

Şimdilik bu işlemciyi beklemedeyim bakalım
  • Üretim teknolojisi değişmeden (32nm'ye geçmeden) TDPnin 30W aşağıya çekilmesi gerçekçi bir beklenti değil. Mutlaka bir kaç Wattlık bir iyileşme olmuştur diye düşünüyorum ama.
    C3 revizyon işlemciler C2 revizyon işlemcilere göre daha az voltajla daha çok OC oluyor, bu kesin.

Phenom II işlemciler 64 bit işletim sistemleri ile 100 MHz. kadar daha az OC oluyordu. C3 revizyon PII 965 işlemcilerde bu durumun düzeltildiğini görüyoruz. Chew rumuzlu ünlü hızaşırmacı bu durumu aşağıdaki linkte ifade ediyor. Linkte görülen 4 GHz. sınırının oldukça üzerindeki hızların genellikle 64 bit işletim sistemleri ile elde edilmiş olması da bu ifadeyi doğruluyor.

Chew: "win 7, win xp, win vista.......it doesn't matter anymore, chips clock just as high in all OS now 64 bit or 32 bit......"

Phenom II X4 965 C3 revizyon OC bilgileri

• ARKADASLAR yani eski model olan AMD Phenom II X4 955 4 slot üzerinden DDR3 bellek kullanılabilmesi mumkun degil mi ?
  • 1-2 ay içinde satılırmı türkiyede
    yıllar sonra işlemci alayım dedim bunu almak istiyorum
  • Arkadaşlar ben bu işlemciyi Gigabyte GA-890GPA-UD3H (Rev. 1.0) anakart ile kullanıyorum. CPU overclock'u açısından mükemmel bir anakart, ben stok 17x200 yani 3.4 ghzde çalışan 965 black'i 19x205'de yani 3,9 ghz'de stabil kullanıyorum. Biliyorsunuz overclock önerilmez ve donamınızı garanti dışı bırakabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta işlemciye +100mv voltaj, iyi bir cpu soğutucu (ben sunbeam contack freezer kullandım), kaliteli 500w üstü hatta ekran kartınıza göre 600w üstü (mesela 5870) güç kaynağı lazım. Şu an 4,7 gb'lik rarlı bir dosyayı 45sn'de açıyorum:D (winrar 64 bit ile) Boşta sıcaklık 39-40 derece iken everest cpu stress testte işlemci %100 yükte iken 15 dakiha boyunca max 56-57 dereceyi gördüm. Stabil 2 gündür kullanıyom bi sorun yok. 965 blak c3 diyorum;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cakcak360

Arkadaşlar ben bu işlemciyi Gigabyte GA-890GPA-UD3H (Rev. 1.0) anakart ile kullanıyorum. CPU overclock'u açısından mükemmel bir anakart, ben stok 17x200 yani 3.4 ghzde çalışan 965 black'i 19x205'de yani 3,9 ghz'de stabil kullanıyorum. Biliyorsunuz overclock önerilmez ve donamınızı garanti dışı bırakabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta işlemciye +100mv voltaj, iyi bir cpu soğutucu (ben sunbeam contack freezer kullandım), kaliteli 500w üstü hatta ekran kartınıza göre 600w üstü (mesela 5870) güç kaynağı lazım. Şu an 4,7 gb'lik rarlı bir dosyayı 45sn'de açıyorum:D (winrar 64 bit ile) Boşta sıcaklık 39-40 derece iken everest cpu stress testte işlemci %100 yükte iken 15 dakiha boyunca max 56-57 dereceyi gördüm. Stabil 2 gündür kullanıyom bi sorun yok. 965 blak c3 diyorum;)

Sırf bunu demek için mi 4.5 aylık bir konuyu bulup buluşturup hortlattınız? Bu mu yani? Hız aşırtma merakı olan zaten araştırıp bulur, en kötü ihtimalle dener bulur. Kaldı ki bu işlemciyi kullandığınızı söyleyip 965 demişsiniz. Ne âlâka?

Zaten forumda bir OverClock bölümü var, bir dünya da Phenom II X4 965 hız aşırtma sonuç ve bilgileri var; yani niye böyle bir şeyi yazma gereği duydunuz?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Şu konu hortlatma huyunuzdan vazgeçin arkadaşlar. Varsa bir merakınız açın bir başlık sorun sorunuzu. Fi tarihinden kalma bir konuyu nereden bulup ortaya atarsınız anlamam ki. Yok yere rezil oluyoruz sizin yüzünüzden...

@.45 ACP vallahi dikkat etmedim tarihlere. Baktım mesaj da az herhalde yeni konudur dedim. Böyle bir hortlatmayı kaç kişi yapar ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndryTR -- 4 Nisan 2010; 23:59:52 >

• mesajlarin tarihine dikkat etmedin sanirim.bu saatten sonra kapkara edition 3d c3 955 diye cikarsa kim alir 965 almak varken oyle degil mi?95w 955 diye bir sey olmayacak ancak dusuk wattli x6 phenomlar cikacak ilgileniyorsan.en guzeli 2011 fusion bulldozer beklemek elde idare eder bir islemci varsa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.