- x
Hem Öğretici Hemde Sürükleyici Kitap Tavsiyeleriniz?
22 Cevap6207 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1038 Mesaj
22 Kasım 2009; 17:32:13 

En son okuduğum kitaplar Empati,Aşk,Uçurtma Avcısı bi kaç tanede Stephan King Mesela Aşk kitabında Mevlanayla ilgili kendimce çok şey öğrendim diyebilirim Empati kitabında alternatif akım ve Teslayı öğrendim biraz ama hem çok şey öğretecek hemde sürükleyecek kitap tavsiyeleriniz neler? Stephan King(medyum-mahşer) sürükleyici ama hayal gücünü arttırmaktan ziyade fazla bişey öğretmedi bana.Umarım derdimi anlatmışımdır

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

1680 Mesaj
22 Kasım 2009; 18:16:55 

Turgut Özakman'ın kitaplarını tavsiye ederim.

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.

4003 Mesaj
23 Kasım 2009; 11:45:34 

Uçurtma Avcısı'nı önerecektim fakat okumuşsun. OKuduklarının dışında anlam dolu olmasalar da Jean Christophe Grange'nin kitaplarını ve Açlık Oyunları Serisini okuyabilirsin. Ayrıca Eragon serisi de güzeldir. Eragon'u bir edebiyat hocasının tavsiyesi ile okumuştum. Bana, kişiliğine katkısı olur demişti.

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

1038 Mesaj
23 Kasım 2009; 15:20:10 

Eragon dediğin şu ejdarhalı kitap sanırım.PC oyunuda var Filmini izlemiştim.Eğer oysa filmini izlediğim için okumam.Çünkü hiç bi heyecanı kalmıyor.Yine de bi araştıracağım.Açlık Oyunları zaten listemde
Turgut Özakman da inceleme altında
Bi arkadaşımda Serdar Özkan-Kayıp Gül'ü önerdi.O da güzel gibi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Kasım 2009; 1:34:20 

Jules Verne-Aya Yolculuk.Belki çocuk kitabı diyenleriniz olabilir ; ama hem eğlenceli hem de çok eğitici bir kitap.

5127 Mesaj
24 Kasım 2009; 13:34:25 

Güzel bir konuya değinmişsin takip edeceğim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Kasım 2009; 14:18:22 

Başka tavsiyesi olan?

4202 Mesaj
24 Kasım 2009; 17:35:18 

Turgut Özakman kitapları.

"Ben bir Türküm, dinim, cinsim uludur." Duyar duymaz içim titremişti. Şair bu şiiriyle 'Diril Ey Türk!' diye bağırıyor ve bizi uyanmaya çağırıyordu. Bu bağırışı duyduk, bu çağrıya uyduk. Bir arayış, uyanış ve sonunda diriliş başladı. Bir kuru kalabalık değil bir millet olduğumuzu anlamaya başladık. İbrahim Binbaşı doğru söylemiş, yeniden doğuyoruz, canlanıyoruz, diriliyoruz. Türk geri geliyor! Tarih bir millete bir kez dirilme hakkı verir. Yeniden uyursak, oyuna gelirsek, bir daha dirilemeyiz. Biz olmaktan çıkar, kaybolur gideriz. Bu sözümü unutmayın!
Yüzbaşı Kadri Bey
22 Nisan 1915

Dokuz Eylül Üniversitesi-2011

http://500px.com/FreezeTheLife

1038 Mesaj
24 Kasım 2009; 18:12:38 

Turgut Özakman daha öncedende önerilmişti.Tarihi severim ve Turgut Ö.nün kitaplarınıda listeme aldım umarım bana bildiklerim dısında bi şeyler ögretir.
Çocuk kitabı derken 20 sayfalık ve bı sayfanın 3/4 ü resimli degilse sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3820 Mesaj
24 Kasım 2009; 19:18:13 

Ahmet Ümit'in Bab-ı Esrar kitabı. Mevlana ve Şems-i Tebrizi hakkında baya bilgi veren bir kitap.

1038 Mesaj
24 Kasım 2009; 22:12:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Akçalı.
Ahmet Ümit'in Bab-ı Esrar kitabı. Mevlana ve Şems-i Tebrizi hakkında baya bilgi veren bir kitap.

Evet o kitabı biliyorum.Elif Şafak ın Aşk kitabını alırken görevli bana önermişti.Aşk a göre daha akıcı ve polisiye türde demişti.Kitabı araştırırken olumsuz yorumlara rastlamıştım.bende Aşk ı tercih ettim Şu sıralar o kitabı okuyacagımı sanmıyorum ama aklımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysfbkrcn -- 24 Kasım 2009; 22:15:24 >

4003 Mesaj
26 Kasım 2009; 19:37:34 

Dostum tarih kitabı olarak Mustafa Armağan ve İlber Ortaylı'nın kitaplarını da listene ekleyebilirsin.

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

63 Mesaj
26 Kasım 2009; 20:04:19 

İnsan isterse Azmin zaferi öyküleri

Konsept Danışmanı:Mümin Sekman

Bu kitapları oku hem gaza getirir hem de öğretici ...

[img]http://img262.imageshack.us/img262/320/gnlkbm2hn7.jpg[/img]

1038 Mesaj
26 Kasım 2009; 21:52:41 

quote:

Orijinalden alıntı: gokayburak
İnsan isterse Azmin zaferi öyküleri

Konsept Danışmanı:Mümin Sekman

Bu kitapları oku hem gaza getirir hem de öğretici ...

Kişisel gelişim kitapları okumak bana sıkıcı geliyor.Elimde 3-4 kişisel gelişim kitabı var ama yarısına kadar okuyamadım sadece 'yerim seni öss' adlı kitabı okumuştum.O da 45 dklık bi kitaptı.Okuma sebebimde Öss sınavına giricek olmamdı.Ben daha ziyade roman tarzı kitapları tercih ediyorum.Önerilerin için sağol yinede...

63 Mesaj
27 Kasım 2009; 17:59:49 

Rica ederim başka tavsiyelerimde olabilir..'Sadece Başbakan Okusun' 'Açlık Oyunları' 'Ateşi Yakalamak' bu kitaplarda çok güzeldir.

[img]http://img262.imageshack.us/img262/320/gnlkbm2hn7.jpg[/img]

1179 Mesaj
27 Kasım 2009; 19:09:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Akçalı.

Ahmet Ümit'in baya bi kitabı var bende hemen hemen hepsini okudum Bab-ı Esrar çok güzel kitap

1038 Mesaj
27 Kasım 2009; 22:42:14 

quote:

Orijinalden alıntı: gokayburak
Rica ederim başka tavsiyelerimde olabilir..'Sadece Başbakan Okusun' 'Açlık Oyunları' 'Ateşi Yakalamak' bu kitaplarda çok güzeldir.

İkisi seri bildiğim kadarıyla.2-3 gün daha bekleyip artık bi liste oluşturmayı planlıyorum.Listenin başında Açlık Oyunları ya da Kayıp Sembol olucak büyük ihtimal.Açlık Oyunları nı beğenirsem ardından Ateşi Yakalamak...

822 Mesaj
27 Kasım 2009; 23:33:42 

kardes ben isimleri tam hatirlayamam ama okuduklarimdan onereceklerim.yazim hatalari icin kusura bakmayin. başliyorum. istanbulda aşk babilde ölümmüydu oyle bi kitap gercekten tarihi aksiyon. sonra tolstoyun dostoyevski nin felan kitaplari. dunya klasiklerinde hani 100 buyuk eser tarzi setler oluyo ya bence basta onlara takil.

1388 Mesaj
28 Kasım 2009; 9:16:16 

Bernard Werber - Karıncaların Günü

Bu kitap tam senin aradığın kitaptır arkadaşım Hem sürükleyicidir, hem de bölüm aralarında birçok ansiklopedik bilgiyi seni sıkmadan verir.

''Sayıları milyarlarca. Biz onları fark etmiyoruz bile ama onlar bizi uzun süredir izliyorlar. Bazıları için biz Tanrıyız. Diğerleri için de kötülük yapan yaratıklar. Müthiş bir zeka ve en korkunç orduları aratmayacak, inanılmaz örgütleriyle insafsız bir savaşa hazırlanıyorlar. Dünyanın gerçek efendileri kim olacak? Onların hayatta kalması sorunun yanıtına bağlı... Bizim hayatta kalmamız da. Karıncaların günü gerçekten geldi mi?

Uluslararası best-seller, on iki dilde çevirilen, birçok jüri tarafından ödüllendirilen, bazı okullarda biyoloji derslerinin programına alınan önceki romanı "Karıncalar"ın büyük başarısından sonra romancı ve bilimsel yazılar yazan gazeteci Bernard Werber "dünya içi yaratıkları" konu alan efsanesine devam ediyor. Bizi sapık davranışlı, yırtıcı, büyüleyici böceklerin kaynaştığı, sanrılara yol açan ve korkunç bir evrende daha da ileri götürüyor.

Bir gerilim romanından öte, "Karıncaların Günü" bilimkurgu ve hayal gücünü sonsuz küçüklükteki dünyayla ilgili en ileri bilimsel bilgiyle karıştırarak harika ve şaşırtıcı modern odysseia haline getiriyor.
(Arka Kapak)''

1159 Mesaj
28 Kasım 2009; 20:32:33 

İlber Ortaylı,Yavuz Bahadıroğlu...

Alo muhittin,amerikan başkanı dahil herkesi devreye sokun uzaylılar tarafından kaçırıldım!
- evet, tarafından.

1038 Mesaj
30 Kasım 2009; 17:49:11 

Real de Mesnevi yi satıyorlardı 20 tl ye.Aşk kitabını okuduktan sonra en çok almak istediğim kitapların arasına girmişti.20 TL ye bulmuşken kaçırmak istemiyorum İlk olarak Mesneviyi alacağım ama onun yanında bi kitap daha almak istiyorum.Önerilen isimlerin arasından bi tercih yapacağım.Tavsiyeler için sağolun

970 Mesaj
30 Kasım 2009; 20:01:16 

Mustafa Armağan -- Abdülhamit'in Kurtularla Dansı

Bir çok ayrıntı ve önemli bilgiler var

301 Mesaj
5 Aralık 2009; 13:05:46 

Big bang'in Romanı. Anormal eğitici olmasının yanı sıra roman tarzında yazılmış.

Zar adam ve Zar Adam'ın peşindeyide okumanı tavsiye ederim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Kitap » Hem Öğretici Hemde Sürükleyici Kitap Tavsiyeleriniz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344