- x
hasarlı araç alınır mı?
45 Cevap29608 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

695 Mesaj
22 Kasım 2009; 12:01:27 

arkadaşlar uzun bi süredir üzerinde kafa yormaktayım. hafif hasarlı araçlar alınabilirmi acaba? normalde 13.000 tl ye kadar araba bakıyorum baktığım araçlar zaten en fazla 2000-2001 model araçlar ve pek çoğunun orası burası değişmiş araçlar. zaten benim arabamdan beklentimde kusursuz temizlikte olacak idddiasıda yok. pek çok hafif hasarlı araçlara baktığımda( kaputu,çamurluğu,tamponu vb) fiyat olarak oldukça ucuz olarak geliyor bana en fazla 2-3.000 tl hasara sahipler.
ne dersiniz ?

pug 308 2010 1.6 hdi comfort pack manuel 5 vites. sehir ici 24 km ortalama ile 100 km/ 7.0 lt

3567 Mesaj
22 Kasım 2009; 12:03:06 

Siz hasarlı haliyle mi almayı düşünüyorsunuz? Yani hasarını siz mi yaptıracaksınız?
Yoksa hasar almış ve tamir görmüş araç mı almayı düşünüyorsunuz?

En fazla 2-3 bin lira hasara sahipler demişsiniz de...

6356 Mesaj
22 Kasım 2009; 12:11:45 

hava yastıkları açılmamış olduğu sürece hasarlı araç alınabilir bence. ama ilanlarda 2bin 3bin lira hasarı var yazısına güvenmeden çıkmacı, sanayii vb yerleri dolaşarak yapılacak yerlerinin fiyatını alın, ona göre muhakeme edin.

İmzasız...

2891 Mesaj
22 Kasım 2009; 12:15:52 

Hasarı sadece boya-kaporta masrafı olarak düşünmeyin.
Kaza demek (ölçüsüne göre) arabanın bütün dinamiklerinin sarsılması demektir. Metaller gerilir, perçinler zorlanır, yerinden oynar.
Her zaman her türlü sorunu çıkarmaya adaydır.

Bazen yolculuk gidilecek yerden daha güzeldir

261 Mesaj
22 Kasım 2009; 13:12:20 

En azından hasarı görüp bilerek alacaksınız.
Sanayide üstünkörü toplanıp hatasız diye almak da var.

Honda Jazz 2009 Model (Siyah) Fun Manuel Vites

416 Mesaj
22 Kasım 2009; 13:13:49 

benim bir tandıgım (kaporta ve boya ustası) pert 2008 focus almış tamir etmiş paşalar gibide biniyor

Astra

2607 Mesaj
22 Kasım 2009; 13:34:05 

aracın iskeleti hasar almadıysa sel hasarlı değilse çamurluk tampon kaput gibi şeyler sorun yaratmaz bana göre ufak kazalı araç almakta mantıklı bana göre...ama alacağınız araçlar kesinlikle toplanmamış olsun yani kazalı vaziyette alın..çünki bazı uyanıklar pert olmuş aracı büyük ölçüde toplayıp az hasarlı diye satışa çıkartıyorlar..yamulmadık yeri kalmamış passatın kısa bir sürede toplanıp sadece çamurluk ve tamponu hasarlı bırakacak şekilde az hasarlı notuyla 23 bin tl ye gittiğini biliyorum aman bunlara denk gelmemeye çalışın

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

630 Mesaj
22 Kasım 2009; 15:04:23 

ben hasarlı araba aldım yaptırdım hemde akraba olan oto tamircisi eniştenin önerisiyle asla tavsiye etmem ufak tefek çizik sürtme vs neysede başka hasarı olan bir araç alıp yaptırıp binmeyi asla düşünme hem yaptırma aşamasında çok uğraşır çok üzülürsün hemde ilerde satarken hep karşına çıkar hemde sen binerkende içinde hep bir şüphe olur güvenle binemezsdin arabaya çünkü kazalı oldugunu heran birşey çıkarabileceğini ve yaşamını tehlikeye atabileceğini düşüneceksin için için.
bu sebeplerden aman deyim uzak dur

131 Mesaj
22 Kasım 2009; 19:34:33 

ikinci el bi araç aldım gecen sene 2008 astra h merak edenler için ufak bişi paylaşcam sizinle aldıgımda aracın sol on camurlugunda ufacık bi goçuk wardı geçenlerde ordayi çekiçletmeye gittim aldıgımdan beri ole kullanıyodum adam çekiçledikten sonra oradaki kasılmadan sol farın ayaklarının kırık oldugunu gordu toplamda 3 ayak war 2 ayak komple pert 3. ayak çatlak gitti gidicek yni bunun yuzunden farı değiştirmek zorunda kaldık yni adam tamir ederim ama 3 ayakta kırık dedi. ufacık bi hasar bile beraberinde neleri getirebiliyo yni onadan sen sen ol uzak dur bence.....

391 Mesaj
27 Ocak 2010; 0:20:14 

eğer kendin tamirci değilsen galerici değilsen aklından bile geçirme.
1-Alacağın arabanın hasarı ne olursa olsun pert kaydı olacak ve bu kayıt silinmez,arabanı kasko yapmazlar ve satarken karşına çıkar.
2-pert kaydı olan arabayı satmak marifettir adamın ağzından girip burnundan çıkmak bir yerde kandırmak lazım ki bunu yapabilmek/yapmak tercih edebileceğin birşey değildir sanırım.
3-kendin (akraba yada tanıdığın değil kendin) tamirci olmadıkça hasar ne tutar ne masraf çıkar kaça mal olur kaça satılır tam kestiremezsin.
4-kaldı ki tamirci olsan bile gider tampon kaput diye girersin arabaya şanzuman motor vb vb birsürü masraf çıkar.bu yüzden tamirciler de çoğu zaman uğraşmak-bulaşmak istemez.
ha bu arabaları alan satan satın alan yok mu?dolu.ama tercih meselesi....3 daYIm da tamirci.arada pert araba düşer bunlara toplar binerler de satarlar da ,taksilerine airbag takmadan masrafı iyice azaltıp kelepir araba ayarlarlar ama dayı alak bana da deyince yeğenim bulaşma ne çıkacağı belli olmaz derler.....

383 Mesaj
27 Ocak 2010; 15:24:21 

13000 e 2003 tek kapı opel corsa hususi 1.7 dti temiz bulabilirsin. ben de de var çokda memnunum...12750 ye 1.5 sene önce almıştım... trigeri değiştim şarj dinamosu değiştim fren diskleri balataları değiştim 4 sıfır lastik aldım arka tampon değiştim 1500 tl kadar masrafı oldu ama çok az yakıyo çokda iyi gidiyo... kazalı araçla uğraşma hiç...

171 Mesaj
27 Ocak 2010; 15:43:10 

kazalı araç alınırda alınmazda bence

bizde aldık 2003 cordoba yı 8000 ee aldık hava yastıkları açılmış
sağ köşeden darbeliydi
sol ön far kırılmamıştı bile
ama gnede 2000 civarı masrafı çıktı
üstüne al vs derken 3000 oluyo
11-12 ye geliyo üstelik abim sağolsun ustalığı vardır birçok işini kendi yptı
bide ustalık versek çökerdik

arabanın biyasası 15 anca bize geldi 12 ee ama bzim kinin kazası ciddi değildi satna adam bile aslında bu araç perte çıkmazdı dedi

yani arkadaşlarında dediği gibi eğer kaporta hasarı dışında hasarı yoksa oda köşe den çarpma vb gibi

onun dışında alınmaz kesinlikle

835 Mesaj
27 Ocak 2010; 15:54:39 

hasara göre değişir

1 2 parca degısık veya boyalıysa sorun etmem

The king of the ordinary, the king of analogous, the king of the nonsense, the king of the emptiness, the king of lonelyness, insignificance, the king of abundance, the king of destruction.

- bashole -

1428 Mesaj
27 Ocak 2010; 16:08:07 

Asla tavsiye etmem.
Ben öyle bir hata yaptım bir kere ...

1. Yüksek km li
2. Hasarlı
3. Esnaftan araba almam

2011 Fabia Ambiente Dynamic
2011 Yamaha Xj6N
2012 Salcano Astro 270sv

1001 Mesaj
27 Ocak 2010; 16:17:52 

Hasarlı araç alınır.

Öncelikle;
1- Hasar nerede (mekanik-Gövde-Kaporta vs?)
2- Nerede tamir edilmiş? (orjinal parça kullanılıp kullanılmadığı, işçilik, motor ve şanzımanın uyumu ve işleyisi bakımından)
3- Boyası nerede yapılmı (açıkta basit usül mü, fırımlı prof. bir yerde mi?)
4-Aracın muadil hasarsız değeri ile hasarı sonrası eksper değeri arasındaki fark ile sana taklif edilen değer arasında ki fark kabul edilebilir mi?

Bunlarda bir karara varırsan, otomobili tabikli alabilirsin. Ancak tavsiyem pert kayıtlı araçları binmek i
çin almaman.

Mercedes - Benz w212 FL - E180 1.6 cgi 7g-Tronic 2013 GEÇİCİ:Audi A4 2.0TDI Multitronic 2010
Hyundai i30 Style Plus 1.6 crdi otm. 2009

1461 Mesaj
27 Ocak 2010; 18:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: 06Ankaralı

1-Alacağın arabanın hasarı ne olursa olsun pert kaydı olacak ve bu kayıt silinmez,arabanı kasko yapmazlar ve satarken karşına çıkar.
.

Tamponu ezilen, kaputu yamulan, çamurluğu değişen her araçta, hemen pert kaydımı düşüyorlar?

Arabayı sağlamına devirdim, cebimden yaptırdım, kimse kayıt filan düşemez.

62 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:21:00 

Konu biraz eski ama belki bir yardımcı olan çıkar diye bir soruda ben sormak istiyorum... Şöyle bir araç buldum: http://www.sahibinden.c...z-iade-115356004/detay/

Beyefendiyle telefonda da görüştük... "8500 TL'ye aracı satıyoruz, 8000'e de onarımını yapıp gittisi geldisi osu busu 17000 TL'ye anahtar teslim yapıyoruz kardeşim." dedi... Üstüne şöyle bir güvence de sundu önüme: "Ben aracı yaparım, gelir bakarsın ama beğenmezsin.. Sorun değil alırsın paranı alırım arabayı geri." dedi... Ne dersiniz? Denemeye değer midir sizce? Teşekkürler... :)

2005 Subaru Legacy 2.0 Elegance

3319 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:23:47 

hasarı ve yapılma süreci kayıt altına alınmışsa alınır tabi ki.

09' Ford Focus 1.6 TDCI 109 HP Trend X
07' Megane 1.5 dCi 100 HP Privilege - 06' Megane 1.5 dCi 80 HP Dynamique

2315 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:29:08 

Nerde nasıl kaza yapmış açık açık söylüyor ve fotoğraflarla destekliyorsa alınır. Tabi hasarlar çok büyük değilse.

62 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:31:13 

quote:

Orijinalden alıntı: AliUmut07

hasarı ve yapılma süreci kayıt altına alınmışsa alınır tabi ki.

Tabii tabii zaten daha önceden yaptıkları bir aracı resimleriyle birlikte satışa sunmuşlar... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2012-model-3000kmde-bu-fiyata-bu-model-asla-bulunmazz-kelepir-115326745/detay/) Gerçi çok detaylı değil ama görsellere bakılırsa pekte korkulacak bir şey yok aslında... Zaten yapım aşamasında da devamlı takibinde olurum da endişe ettiğim mesele şu: Satarken, binerken falan herhangi bir problem çıkarır mı? Yapılan onarım aracın üzerinde sırıtır mı? Sonradan canımızı yakmasın isterim... 2010 model 90 binde bir araç sonuç itibariyle...

1661 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:32:10 

Resim ve kaza bilgileri, değişen parçalara ait fatura varsa alınabilir. Benim araç eylül ayında zincirleme kazaya kurban gitti 5000 lira tramer kayıdı var resim ve fatura elimde satarken daha rahat olacağım Araç alırken siz de bu hususları göz önünde bulundurun.

62 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:33:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

Nerde nasıl kaza yapmış açık açık söylüyor ve fotoğraflarla destekliyorsa alınır. Tabi hasarlar çok büyük değilse.

Aracın detaylı fotoğrafları ilanda mevcut: http://www.sahibinden.c...z-iade-115356004/detay/ Hasarı nedir nerede yapmıştır o konu ile ilgili bir şey konuşmadık...

Ayrıca az önceki yazdığımda da belirttiğim gibi bu ilandaki araçta daha önceden onarımını yaptıkları bir araç onarım aşamasında resimlerle desteklenmiş bir ilan: http://www.sahibinden.c...elepir-115326745/detay/

62 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkebay

Resim ve kaza bilgileri, değişen parçalara ait fatura varsa alınabilir. Benim araç eylül ayında zincirleme kazaya kurban gitti 5000 lira tramer kayıdı var resim ve fatura elimde satarken daha rahat olacağım Araç alırken siz de bu hususları göz önünde bulundurun.

Öyle sanıyorum ki parça değişimi yapılmaz... Yapılsa bile aracın büyük bir bölümü boyanmış olacak... Zaten dediğiniz gibi onarım yapılan bölgelerin faturalarını resimlerini isteyeceğim mutlaka ve orijinal parça kullanılacaksa böyle bir işe bulaşacağım... Size de çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm... Ne dersiniz yani bu aracı alsam tüm onarımı yapılmış şekilde ve yapılan işlemler sırıtmayacak ise... İleride piyasa değerinin 5-6 bin düşüğüne rahatlıkla satabilir miyim dersiniz? Ayrıca güvenle binebilir miyim? :)

3108 Mesaj
17 Şubat 2013; 20:52:05 

Hocam sakın.

Galeriye gittin. Sağlam kazalı ama toparlanmış bir araç var diyelim. İlk bakışta anlaşılmıyor bir şey. Aracı temiz olarak düşünüyoruz:
- Abi aracın üzerinde çizikten bir kaç parça boya var. Eski sahibi hanımına vermiş aracı, kadınları bilirsin işte!

O sırada aracın komple boyalı olduğunu anladın ve adama söyledin bunu:
- Aaaa abicim ben de bilmiyordum, zaten bu galeri aracı değil, adam satmak için buraya getirdi, vay şerrrefsiz söylemedi bana da!!11!!

Sağına soluna bakıyorsun, aracın çizgileri uyumsuz bir kaç yerini gördün, araç "ben büyük kaza yaptım ve düzgün toplanmadım" diye bağırıyor. Bunu da söyledin adama:
- Abicim hanımı yolda duramamış kapıyı sürtmüş, sonradan düzgün çekiçleyememişler, ama sadece tek kapıda var bu sorun.

Arabaya bindin çalıştırdın, motorun sesi düzgün değil:
- Eeee abicim arabanın trigeri değişecek, sen almaya niyetlen ben değiştiririm.

Sonra dayanılamaz plaka 5664 e gönderilir. 10000 lira, 9000 lira ve 7500 liralık üç kayıt gelir telefona. Adama gösterirsin:
- Ya abicim sen de bir araba alacaksın hepi topu, amma araştırdın ha! Eski sahibi kaza yapmış bana da anlatmamış, ama araç kesinlikle pert değil. Sıfırından daha düzgün toplanmış.

Bu diyaloğu yaşamak istiyorsan git bak derim. Eğer bu işlerden anlamıyorsan sadece boya var diyip sanayiye gideceksiniz. Aaaa ne tesadüf ki galerimizin çok iyi bir ustası vardır, usta da "abim on numara araba, sen almazsan ben yarın alacağım". 1 ay sonra da tesadüf eseri öğrenirsin kazayı. Sonra uğraş dur.

Yani anlayacağın boşver. Zira bu ülkede sürtme diyorlarsa 5000 lira hasar, az hasar diyorlarsa 15000 lira hasar, kazalı diyorlarsa pert diye düşünmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 17 Şubat 2013; 20:54:43 >

62 Mesaj
17 Şubat 2013; 21:05:49 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam sakın.

Galeriye gittin. Sağlam kazalı ama toparlanmış bir araç var diyelim. İlk bakışta anlaşılmıyor bir şey. Aracı temiz olarak düşünüyoruz:
- Abi aracın üzerinde çizikten bir kaç parça boya var. Eski sahibi hanımına vermiş aracı, kadınları bilirsin işte!

- Aaaa abicim ben de bilmiyordum, zaten bu galeri aracı değil, adam satmak için buraya getirdi, vay şerrrefsiz söylemedi bana da!!11!!

Sağına soluna bakıyorsun, aracın çizgileri uyumsuz bir kaç yerini gördün, araç "ben büyük kaza yaptım ve düzgün toplanmadım" diye bağırıyor. Bunu da söyledin adama:
- Abicim hanımı yolda duramamış kapıyı sürtmüş, sonradan düzgün çekiçleyememişler, ama sadece tek kapıda var bu sorun.

Sonra dayanılamaz plaka 5664 e gönderilir. 10000 lira, 9000 lira ve 7500 liralık üç kayıt gelir telefona. Adama gösterirsin:
- Ya abicim sen de bir araba alacaksın hepi topu, amma araştırdın ha! Eski sahibi kaza yapmış bana da anlatmamış, ama araç kesinlikle pert değil. Sıfırından daha düzgün toplanmış.

Bu diyaloğu yaşamak istiyorsan git bak derim. Eğer bu işlerden anlamıyorsan sadece boya var diyip sanayiye gideceksiniz. Aaaa ne tesadüf ki galerimizin çok iyi bir ustası vardır, usta da "abim on numara araba, sen almazsan ben yarın alacağım". 1 ay sonra da tesadüf eseri öğrenirsin kazayı. Sonra uğraş dur.

Yani anlayacağın boşver. Zira bu ülkede sürtme diyorlarsa 5000 lira hasar, az hasar diyorlarsa 15000 lira hasar, kazalı diyorlarsa pert diye düşünmelisin.

Ustam öncelikle yalanla dolanla işim olmaz benim... Galeriye araç satacak adamda değilim bu işlerden anlamıyor da... Zaten güvendiğim nokta şu, adam: Abi araç fabrika çıkışı gibi olacak. He ama bir yerini beğenmezsin içine sinmez veririm paramı alırım arabayı diyor... Satılacak olursa da, alıcısı çıktığında diyeceğim şey şu olur: "Usta araç 2010 model 90 binde şu kadar boya var fiyatı 24 bin lira. He beğenmeyecek olursan piyasa da en düşük fiyatlısına bak 26 bin lira 169 binde işine geliyorsa onu al... Benim aracımın onarımının faturaları fotoğrafları elimde... İçine siniyorsa onu al..." :) Diyeceğim söz bu olur ustam... Satılmazsa da aracın ölüm noktası kaç bin km ise kaç yaş ise oraya kadar kullanırım tepe tepe...

313 Mesaj
17 Şubat 2013; 22:48:10 

quote:

Hocam sakın.

paramparça olmuş araçların toplanması yasaklanmalı bence, devlet böyle bi yasa çıkarsın, artık kazaların 99% unu polis görüyor, kayıt-rapor tutuyor, darma dağın olmuş arabayı trafikten men etsinler, bi daha yapılıp trafiğe çıkamasın....
bu arabalar yüzünden iyice paranoyak olduk, tamponu değişen arabaya acaba pert olmuşmudur, diğer taraflarıda sanayidemi toplanmıştır acep gözüylen bakıyoruz....harbiden ufak sürtmeden yada çizikten boyanan bi sürü araba var ama, sahtekarlar yüzünden kimsenin güveni kalmadı...

03 alfa 156 selespeed
'12 kron city tourer v24

56 Mesaj
17 Şubat 2013; 23:07:00 

Hasarli araç düşünüyorsan eger kar amaclı alıp gereken tadılat onarim yapıcaksanız sakın bulaşmayin derim. ha eger ben gittigi yere kadar binerim kaldigi yerde bırakırım 3-4 milyar aşşasına derseniz tavsiye ederim ama mümkün oldugu kadar bulaşmayın malum türkiyede lokal boyali bir aracı satmak imkansıza donuyo hasarlı arac alırkende eger kararlıysanız çok iyi kaporta vede motor ustalariyla gitmeniz lazım distan bakıyorsun görünen 3 parca ama arabada şaşe yok nerdeyse yada aracın motor parçalari sokulup eskı vede eksik parca takan yerlere gözümle sahit oldum yani resmen adam çıkmacı gibi parça sokup takıyo çok dikkat etmek lazım ve bahsettigim yer istanbulun bilindik hasarlı oto pazari

56 Mesaj
17 Şubat 2013; 23:18:15 

quote:

Hocam sakın.

Hocam anlattigin olay benim başımdan gecti bizzat yani adam 2 parça boya dedigi aracta tavan hariç boyalı tamamen ve araç sel'e mahruz kalmış her yerinden belli gösterge panosu olsun torpido gözü adeta çamurdu sordugumda ise araç yeni geldi cocuklar pis suyla yıkamışlar koltuklar dan hala çamurlu su çıkıyordu adam ın verdigi cevap ise abi kum taşımışlar olabilir yıkarız şöför koltugunda kumun ne işi var ve araçta 12 milyar hasar çıktı araç ise renault smybol benden istedigi fiyat 19,500 geçenlerde gördüm 16,500 e çekmiş artık kimseye güvenilmez bu türkiyede

3184 Mesaj
17 Şubat 2013; 23:21:27 

şu perte ayrılan araçları herhalde sigorta şirketleri anlaşmalı yerlere yaptırıp tekrar piyasaya satıyor. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa hurdaya felan mı gönderiyorlar.

Eğer durum ilk söylediğim gibiyse hem dünyanın parasını kazanıyorlar hemde kazalı araçtan olabilecek en az zararı ediyorlar.

56 Mesaj
17 Şubat 2013; 23:26:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

şu perte ayrılan araçları herhalde sigorta şirketleri anlaşmalı yerlere yaptırıp tekrar piyasaya satıyor. Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa hurdaya felan mı gönderiyorlar.

Eğer durum ilk söylediğim gibiyse hem dünyanın parasını kazanıyorlar hemde kazalı araçtan olabilecek en az zararı ediyorlar.

Kimi sigorta şirketleri satıyor bu araçlari çok düşük meblalara genelde alıcılar işe ya hurdacılar yani çıkmacı diye tabir ettigimiz kişiler yada hasarlı oto alım satımı yapan kişiler oluyor piyasa ederi 30-40 lira araci bu kişilere 2 bin ile 5 bin lira arası satılıyor

1305 Mesaj
17 Şubat 2013; 23:31:31 

Hocam bence bulaşmayın bi ara ben de düşünmüştüm ama yok alınmaz gerçekten. Kapalı kutu çünkü ilerde ne çıkaracağı hiç belli olmaz.

2013 Volkswagen POLO 1.6 TDI MAN. Comfortline Reflesk Gümüş
Apple Iphone 4
Nokia E63
God, never be without this game...

126 Mesaj
18 Şubat 2013; 0:01:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Onur Taşdelen

Konu biraz eski ama belki bir yardımcı olan çıkar diye bir soruda ben sormak istiyorum... Şöyle bir araç buldum: http://www.sahibinden.c...z-iade-115356004/detay/

Beyefendiyle telefonda da görüştük... "8500 TL'ye aracı satıyoruz, 8000'e de onarımını yapıp gittisi geldisi osu busu 17000 TL'ye anahtar teslim yapıyoruz kardeşim." dedi... Üstüne şöyle bir güvence de sundu önüme: "Ben aracı yaparım, gelir bakarsın ama beğenmezsin.. Sorun değil alırsın paranı alırım arabayı geri." dedi... Ne dersiniz? Denemeye değer midir sizce? Teşekkürler... :)

Az önce bir konuda bu "beyefendi" den bahsediyordu arkadaşlar. Baya bi bahsettiler yani sülalesiyle akraba olanlar filan bile oldu. Dikkat et derim...

"Siz, arkanıza karanlık güç odaklarını almadınız. Siz arkanıza mafyayı, çeteleri, cuntaları almadınız. Siz, arkanıza Galata bankerlerini almadınız. Siz arkanıza hazineyi, siz arkanıza kamu bankalarının kaynaklarını almadınız. Siz ideolojiyle yürümediniz. Siz dayatmalara, baskılara, engellere boyun eğmediniz. Siz arkanıza sadece ve sadece milleti aldınız. Siz, arkanıza milleti aldığınız için, milletle yürüdüğünüz için büyüksünüz ve bu ülkeyi büyütüyorsunuz.”

426 Mesaj
18 Şubat 2013; 20:58:13 

Kazalı araç almayı aklından bile geçirme...

23 Mesaj
25 Nisan 2013; 15:04:03 

921 Mesaj
25 Nisan 2013; 16:20:54 

alma

Seni sevmek ibadetim ama sevemem cenabetim

Opel insignia cosmo 1.6 180 hp xenon+film+AFL

52 Mesaj
7 Temmuz 2013; 13:00:47 

arabayı galeriye götürün galerici ne veriyorsa o fiyata alınabilir arac

46 Mesaj
20 Ocak 2014; 2:40:19 

Adam belki 2.ci Kazali aracini almis amma yorumlar hic tukenmemis eger kaportaci degilsen tabikide eski 10-15 binlik bi araci 2-3 binlira kar edecem diye alip binmek saflik olur ama gunumuzde sifirini ruyamizda gorecegimiz bi cok marka araclarin pertini vb. yari fiyatina daha asagisina alip yaptirip binen cok insan var ve daha sonra da satip yaptigi masrafi cikaran bile var ama yalanla dolanla degil aracin gunumuz turkiyesinde ederi ile bazi arkadaslar biseyler yazmis ama misal atiyorum bmw pert aldiniz 30 bine masrafla 40 bin oldu aracin kazasiz ederi misal 60 bin sende aracini 50 bine veririrsin ama belirtiyorsun şusu var buyu var diye binicisi zaten kacirmiyor aliyor bunun gibi bi cok arac gunde kac tane satiyor aklin almaz sadece yapacagin tek sey saglam bi usta bulman ki pert araclari toplayip yapip toptan satan saglam yerler var zaten sende alir goturup yaptirabilirsin kazaliymis boyaliymis degismis boyle araclardan korkma bi arac fabrikadan cikarken nasilsa komple kaporta cart curttan gectikten sonrada fabrika cikisindan hic bi eksigi kalmiyor yeterki ustan olsun fabrikada makina topluyor ama yine kul test ediyor el ile toplanan aracin fiyati artar adamlar nasil aston martin bentley tamamen alin teri var diyor bizimkilerde ki de zihniyet iste:) galeriden de arac alinmaz verilmezde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plus2 -- 20 Ocak 2014; 2:49:46 >

9 Mesaj
30 Nisan 2014; 12:29:08 

http://m.sahibinden.com...l?id=162846677&rnd=7451 arkadaşlar merhaba kenarda 30.000 tl miz var ve eski model 1996 euro civic kullanıcısıyız ikinci olarak bunu almayı planlıyoruz bende pek kullanmaktan başka bir şeyi anlamıyorum acemiyim bu aracın değişenleri olsun yazıyor açıklamasında kafam karıştı açıkçası her kafadan ses çıkıyor rica etsem beni bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3158 Mesaj
30 Nisan 2014; 19:10:23 

benim grande punto aracım var,
2007 de sıfır almıştım.
2009 ocak ayında eşim kaza yaptı
sol arka kapı-çamurluk tarafında başka araç çarptı.
önü göbek kaldırımına çarptı.
servis 8000 tl masraf çıkardı.
3 hafta serviste tamir edildi.
araç geldikten 1 hafta sonra şubat ayında ben kaza yaptım.
önden minibüse vurum, önü dağıldı, her iki hava yastığı açıldı.
11,500 tl masraf.
yine serviste tamir edildi.,
hala aynı arac sorunsuz kullanıyorum.
benim kazalardan sonra bende kazalı araçlara sıcak bakmaya başladım.
ehil ellerde tamir edildikten sonra neden kullanılmasın ki?
yeterki alırken haberiniz olsun, satarken haberdar edin.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

1661 Mesaj
30 Nisan 2014; 20:56:34 

benim araba 2011 corolla. küçük bir zincirleme kazaya kurban gittik. ön kaput ve tampon, arka tampon değişti. 5000 lira hasar kaydı var. ama araba çok sağlam hava yastığı felan patlamadı hiç bir sıkıntısı yok. istanbulda araba kullanıyoruz sonuçta ben de 5000 lira kadar hasarı olan arabalar için bir şey demiyorum. zaten plakasını ilanda açık tutana, istediğin ustaya göster diyene inanmak lazım.

199 Mesaj
2 Mayıs 2014; 2:50:52 

quote:

Orijinalden alıntı: seckin17-58

http://m.sahibinden.com...l?id=162846677&rnd=7451 arkadaşlar merhaba kenarda 30.000 tl miz var ve eski model 1996 euro civic kullanıcısıyız ikinci olarak bunu almayı planlıyoruz bende pek kullanmaktan başka bir şeyi anlamıyorum acemiyim bu aracın değişenleri olsun yazıyor açıklamasında kafam karıştı açıkçası her kafadan ses çıkıyor rica etsem beni bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim...

Hocam bu arac en dusuk ve piyasasi olmayan bos bir araba ve uzerine hasar kayitki kesinlikle tavsiye etmen civic alacaksaniz bu arac dogru arac degil 3-5 bin tl daha koyup ust paketini alin derim aslinda bu aracin hakki elegance paketi ama 40 - 45 arasi sizi zorlamazsa gozunuz kapali alin derim ama dreamden uzak durmalisiniz

Modifiye HayaT TarZı DeğiL Hayatın Ta KenDisidir.!

9 Mesaj
2 Mayıs 2014; 5:17:25 

quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Hocam bu arac en dusuk ve piyasasi olmayan bos bir araba ve uzerine hasar kayitki kesinlikle tavsiye etmen civic alacaksaniz bu arac dogru arac degil 3-5 bin tl daha koyup ust paketini alin derim aslinda bu aracin hakki elegance paketi ama 40 - 45 arasi sizi zorlamazsa gozunuz kapali alin derim ama dreamden uzak durmalisiniz

Hocam çok teşekkür ederim peki bu fiyatlara göre cruzelar var onlara ne dersiniz? Gayet güzel görünüşlü arabalar..

153 Mesaj
2 Mayıs 2014; 12:21:06 

Hasara göre de değişir araca vereceğim paraya göre de.Eğer araç için 40.000 TL ve üzeri bütçe ayırmışsam aracın kusursuz olmasını isterim.Sonuçta ayırmış olduğum bütçe standartlara göre iyi bir miktar.Eğer düşük bütçe ayırmışsam ve araç az hasarlıysa dahi alabilirim.

1730 Mesaj
2 Mayıs 2014; 12:35:27 

Pert kayititli olmadiktan sonra alinir.

Ğecenden ortadan 2 ye ayrilan taksi kazasi vardi iste pert araçlar öle dagiliyor. Saesiyle oynanmamis araclar ayrilmaz öle 2 ye.

beyler imza niye yok 6 satır yok bilmemene .saçmalık değilmi.
tonla reklam parası alıyorlar hem sırtımdan para kazanıyorlar hemde yok o öle bu böle.zaten imza görmek istemeyen kapatıyor imzayı .

bende adblok kuruyorum madem imzam uygun değil bunda sonra hiç bi reklamınızı görmücem.bizim imzayı kurallara bağlıyorsanız o zaman reklamlarınızıda bağlayın eşşek kadar açıp gözümüze sokuyorsunuz.

2 Mesaj
25 Temmuz 2014; 13:39:03 

kuzenim yapıyordu bu işi. Pert araçları alıp tamir edip uygun fiyattan satıyordu. Ama tabii aracın hasarına da bağlı olay. Misal burada http://www.hasarli.com/ her türlü pert araç var. 2013 mercedes 80binden satıyorlar. Eğer böyle bir araç alacaksanız çok büyük bütçe ayırmayın derim. Riske girilecek iş değil çünkü.

847 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Skip-_-60
25 Temmuz 2014; 13:54:59 

quote:

Orijinalden alıntı: banukaya

kuzenim yapıyordu bu işi. Pert araçları alıp tamir edip uygun fiyattan satıyordu. Ama tabii aracın hasarına da bağlı olay. Misal burada http://www.hasarli.com/ her türlü pert araç var. 2013 mercedes 80binden satıyorlar. Eğer böyle bir araç alacaksanız çok büyük bütçe ayırmayın derim. Riske girilecek iş değil çünkü.

Bizim komşuda yapıyor bu işi. Adam iyi para kazanıyor.

Edit: Adam kaportacı kendi hallediyor araçları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçKutusundakiDelik -- 25 Temmuz 2014; 13:56:00 >

---w210 1996 Mercedes-Benz E200 Elegance---
---1976 6600cc v8 Koldan 8 Otomatik İmpala---
c C c

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422