Şimdi Ara

OLED ekranlı Apple Tablet 2010'un ikinci yarısında mı geliyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın şehir efsanesine dönen Mac-Apple Tablet çıkmadan isminden oldukça bahsettirmeyi başarıyor. Uzakdoğu'nun ünlü günlük teknoloji gazetesi Digitimes'a göre Apple, iç bileşenlerin son haline karar vermek için Mac-Apple Tablet'in çıkış tarihini Mart ayından 2010 yılının 2.yarısına erteledi.

Digitimes'ın kaynaklarına göre Apple, Tablet bilgisayarı için Foxconn Electronics, Quanta Computer ve Pegatron Technology ile ortak çalışıyor. Ancak Apple, bu üç firmayada tek bir tablet bilgisayarı değil 2 farklı model hazırlatıyor. Bu iki cihazdan birinde 10.7 inçlik TFT LCD panelinin kullanılırken, diğerindeyse 9.7 inçlik OLED paneli kullanılıyor. Cihazların ertelenmesinin sebebi olarak da OLED panelinin pahalılığı olduğu iddia ediliyor. Boyutları neredeyse aynı olmasına OLED panele sahip olan tablet bilgisayarının fiyatı 2000 dolara yaklaşırken, LCD panelin kullanıldığı ürünün fiyatıysa 800-1000 dolar arasında kalıyor.

Cupertino merkezli Apple'ın neden 2 ayrı tablet ürettirdiği bilinmezken, OLED panelinin yüksek fiyatını iPhone'da olduğu gibi operatörlerle anlaşarak sözleşmeli satıp aşağı çekebileceği konuşuluyor.

• İnşallah erken çıkar ama benim anlamadığım iphone ekranı deniyor yani oda multitouch'mı olucak öyleyse manyak bişey olur...
  • GELSEDE ALSAK :D
  • bencede cok güzel bişiy olur :D:D
  • İlk nesil iPhone'u sündürmüşler Tablet olmuş:)

Tasarımı güzel olur umarım...
    Birde multitouch %99 olur kanaatindeyim. Apple'in ekmek yediği patent sonuçta:)
  • iphonun preslenip genişletilmiş hali.. yada ütülenmiş halide diyebiliriz.. :))

O tablette win7 kullanılabilirse çok daha iyi satar..
  • Ne olur bilemiyorum ama şimdiye kadarki tablet alışkanlıkların çok ötesinde bir şey olacağı kesin. ve Yine kullanıcı dostu mükemmelliğı ile windows tabletler bunun yanında ezik kalacak. Windows mobile ların iPhone OS'un yanında ezik kaldığı gibi. ben enazından böyle umuyorum.
  • 3-5 teklik belki daha fazla gözden çıkarım derim ben ama yurtdısından alınacaksa bilemem genede baya bi euro'cuk olur
  • orası şüphesiz. biz yine yurtdışı fiyatlarına bakıp ah çekicez
  • ipod touch ve iphonelar oled ekran mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealGangsta

ipod touch ve iphonelar oled ekran mı?

Henüz değiller malesef.
  • s
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven
    bahsi geçen haber doğru ise Apple tablet pc sektörüne girmesi tablet pc ürünlerinin inanılmaz ilgi göreceğidir
    bir sıkıntı var apple mac os x işletim yazılımları tablet pc'ler için hazır hale getirilmesi bu çıkış süresini baltalar

Ne kadar doğru bilmiyorum ancak Apple, tablette iPhone OS kullanabilirmiş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.