Şimdi Ara

yeni bi sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anakart:Asus A8V-E Deluxe(K8T890,GLAN,SATA,RAID,WI-FI,S939)$141
    Ram:KINGSTON DDR400 1024 $62
    Ekran Kartı:MSI 128 MB MS-8983 PCX NX6600GT SLI (Geforce 6600GT) $224
    Disket Sürücü:SONY-MITSUMI-OEM 1.44MB $9
    Hdd:MAXTOR 80GB7200RPM 8MB SATA $73
    İşlemci:AMB Athlon 64 3000+(512K,1800MHz,s939)BOX $179
    ASUS TA230 300W Beyaz $56
    Klavye-Mouse seti:MICROSOFT Kablosuz RF Optik Desktop Comfort Edition $59
    Ses Kartı:CREATIVE Soundblaster Live 5.1 $33
    Speaker:CREATIVE SBS 370 2+1 $34
    TOPLAM:$939+KDV

monitör konusunda kararsızım.cd mi yoksa dvd writer mı alacağımı daha karar vermedim.yalnız bikaç konuda şüphelerim var.
    *Ben bu sisteme bu kadar para veriyom ama inşallah bana 4-5 yıl kadar dayanır.
    *Klavye mouse setini kablosuz almak istiodum.pil çok tüketiyo denildi.siz ne almamı tavsiye edersiniz?
    *Ekran kartı markası ii mi?yani MSI alacağım ama leadtek daha mı ii?
    *Ana kartı asus alacağım ama epox mu alsam daha ii olur?
    *kasa bu sisteme yeterli olur mu?yani 300 watt olduğu için daha mı yüksek almam lazım?350 watt filan...
    *İşlemcinin box olması ii mi kötü mü?

• Anakartını pahalı alırsan uzun yıllar upgrade edebilir ve kullanabilirsin.
    Ayrıca CD-RW yerine DVD-RW daha güzel olur tabiki.
    Klavye ve mouseu kablosuz alma.Dediğin gibi hem pil tüketiyorlar hem de kullanılabilirlik açısından çok geriler.
    Kasayı en çok fanlı olanından al.
    Bide İşlemcinin box olması demek orjinal kutuda gelmesi demektir.Bence bu o kadar gerekli değil ve OEM'e göre daha pahalıdır.OEM al gitsin...
  • sistemin gayet güzel. belki hdd yi değiştirebilirsin. hiç maxtor kullanmadım. nasıl bir perf. sergiler bilemiyorum ama seagate veya samsung kullandım ve gayet iyiydiler. ramleri de 2 parça alman sana büyük perf. artışı yaşatır. işlemcin dual destekliyor çünkü. belki kaliteli onboard ses kartlı bir anakart alıp ayrıca ses kartına para vermeyebilirsin. kasa yeterli olacaktır.

anakart: DFI NF4-ultra infinity--->119$
    ram: 2*512mb Twinmos--->120$
    HDD: Samsung SATA NCQ-->?

şeklinde de bir sistem düşünebilirsin.

Güle güle kullan...
  • bence de güzel bir sistem yanlız madem bu kadar para veriyorsun hdd yi en az 120 gb olsun ve DVD RW al bence
  • sistemin güzelmiş güle güle kullan
  • Sistem güzel ama bazı önerilerim var:
    1-)İşlemci venice çekirdekli olsun.
    2-)Dfi anakart al ama overclock yapmayacaksan Nforce 4 çipsetli bir anakart alman daha iyi olacaktır Asus A8N önerebilirim.
    3-)Ekran kartına sli demişsin ama sli kullanmak için anakarta vereceğin para 200$ civarlarında olmalı.Ayrıca via çipsetli anakartlar ile sli ekran kartı kullanamazsın.Onun için ekran kartın tek olmak zorunda ama "sli ready" tipi kartlar alman daha iyi olacaktır(ileride anakart değiştirip sli kullanmak istersin bellimi olur?Bu arada msi yerine leadtek alsan daha iyi olur.
    4-)Bellekleri kingston değilde twinmos cl 2.5 alsan daha iyi olur ayrıca soket 939 platformunda çift kanal desteği olduğundan 2*512 olarak al.
    5-)Kablosuz ürünlerden uzak dur şu an için hala gelişme aşamasındalar ve tepki süreleri pek iyi değil,ayrıca seninde belirttiğin gibi çok pil tüketiyorlar.
    6-)Kasayı bence gerçek al.Gerçek 350 Watt güç kaynaklı bir kasa tercih etmen daha iyi olur bence.

• sistemin biraz pahalı tutmuş misal;
    işlemcin 179$ ama aynı işlemci başka firmada (Reklama girer söylemeyim) 160$
    keza diğer parçalarında aynı şekilde,,,

bilgisayar parçalarının fiyatlarını da araştır kardeş...
  • ha bir de o anakartın 7.1 ses kartı var. ses kartı almasanda olur.
  • gördüğüm kadarıyla anakartta bi sorun var.kasayı değiştircem.ekran kartı da leadtek olacak.zaten ram 512*2 olcak ben yanlış yazmışım ve twinmos alırım.ona da tamam.peki ana kartı ne almalıyım?pek anlamam gerçi anakartta hangisi ii hangisi kötü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: brk

ha bir de o anakartın 7.1 ses kartı var. ses kartı almasanda olur.

Kardeş o anakart 7.1 ses sistemini destekliyor ama 16bit
    Creative ses kartıda 7.1'i destekliyom ama 24bit...
  • peki abi bi daha değişiklik yaptım.bu sefer ki nasıl olmuş yorumlayabilir misiniz:
    Anakart:Epox EP-9NPA+ULTRA(NVIDIA NFORCE4,GLAN,SATA,RAID,S939) $160
    İşlemci: AMD Athlon64 3000+(512K,1800MHz,S939)BOX $179
    Ekran Kartı:Leadtek 128MB Winfast PX 6600GT TDH(Geforce 6600GT) $197
    Ram:Twinmos DDR400 512*2mb ram $108
    Kasa:Codegen 604AL-CA 400watt LCD (siyah) $54
    DVD Writer:LG Super Cd-DVD 16x Double Layer Bulk $71
    Monitör:Samsung 793MB 17" CRT Flat (Siyah-Gri) $145
    Speaker:Creative SBS 370 2+1 $34
    Klavye-Mouse seti:Microsoft kablolu $26

Bu sistem ii mi sizce?yoksa bişeyleri oynamalı mıyım?Hard disk konusunda bi fikrim yok ama heryerde seagate adı geçiyo.Ben pek para vermek istemiyorum artık.bana 80gb yeter gibi geliyo.sizin öneriniz nedir?ikinci olarak modem almak istiyorum ama bana yetecek fiyat olarak düşük olan bişey istiyorum(herhalde zoom diyeceksiniz ama modellerinden anlamadığım için hangisini alacağımı bilmiyorum).Bu sistemi aldıktan sonra ekstra fan almam lazım mı?ya bu konulardan pek anlamıyomda.aslında 350 watt almayı düşünüyorum ama olur mu bilmiyorum.sizce 350 watt alsamda beni idare eder mi?
    gelelim ayrı bi konuya.benim alacağım ekran kartı 128 mb.ben hepsinin fiyatlarınıwww.mavibilgisayar.com
    dan aldım.orda bi kart gözüme çarptı:LEADTEK 256MB WINFAST PX6600TD(GEFORCE 6600).Bu kart 256 MB.Benim oraya yazdığım kart 128MB.Bu kart hem daha ucuz hemde bellek miktarı daha yüksek.Neden bu kart tercih edilmiyor ya da niya bu kart önerilmiyo?normalde 256 mb lık bi kartın 128 mb lık bi karttan daha ii olması gerekmiyo mu?
    Ayrıyeten ben 400 watt lık bi kasa alıyorum fakat bu kasa günde en az 4 saat açık kalacak.yani bi günde bu kadar açık kalacağını düşünürsek aylık elektrik faturası ne olur?Eğer çok gelirse bilmiyorum zor olur yane ödemem.pc ii topluyoz ama sonuçta bi arkadaşımla evde kalacaz.çok yüksek bi tutar gelmesini de istemiyorum.
    Cevap verenlere tşk ler...

• klavye mouse kesinlikle LOGITECH LX 500 al ana kartınıda kesin EPOX al işlemcin iyi gerci venice olsa daha iyi olur aslında cokda fark etmez PSU TT aL kasa TT aL 80 GB HDD asla yetmezzzzzzzz
  • söyle bir yanlış düşünce içine düşme sakın PSU 400 watt diye makinan 400 watt elektirik harcıycak die bişey yok makinan ne kadar cekerse psu onu verecek eger istedigi degeri psu dan alamazsa zaten hiç bir işe yaramaz ama merak ekme 400 watt lara falan ulaşmak cok kolay degil
  • http://forum.donanimhaber.com/m_3603772/tm.htm

yukardaki linkteki bilgisayar laptop karşılığı yada normal satılıktır.haberin olan dostum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Saydam

klavye mouse kesinlikle LOGITECH LX 500 al ana kartınıda kesin EPOX al işlemcin iyi gerci venice olsa daha iyi olur aslında cokda fark etmez PSU TT aL kasa TT aL 80 GB HDD asla yetmezzzzzzzz

Microsoft'un klavye setini de düşün,,, faresi çok hassas değil ama klavyesi bazı işlerde F'e basma sorunu hariç mükemmel...
  • Bence az daha para ekleyip Aopen Kasa almalısın. Gerisi güzel
  • SİSTEMİ NASIL ALACAKSIN NAKİT Mİ TAKSİTLE Mİ?
    ONA GÖRE ÖNERİ YAPACAGIM
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamza3_gs

peki abi bi daha değişiklik yaptım.bu sefer ki nasıl olmuş yorumlayabilir misiniz:
    Anakart:Epox EP-9NPA+ULTRA(NVIDIA NFORCE4,GLAN,SATA,RAID,S939) $160
    İşlemci: AMD Athlon64 3000+(512K,1800MHz,S939)BOX $179
    Ekran Kartı:Leadtek 128MB Winfast PX 6600GT TDH(Geforce 6600GT) $197
    Ram:Twinmos DDR400 512*2mb ram $108
    Kasa:Codegen 604AL-CA 400watt LCD (siyah) $54
    DVD Writer:LG Super Cd-DVD 16x Double Layer Bulk $71
    Monitör:Samsung 793MB 17" CRT Flat (Siyah-Gri) $145
    Speaker:Creative SBS 370 2+1 $34
    Klavye-Mouse seti:Microsoft kablolu $26

Bu sistem ii mi sizce?yoksa bişeyleri oynamalı mıyım?Hard disk konusunda bi fikrim yok ama heryerde seagate adı geçiyo.Ben pek para vermek istemiyorum artık.bana 80gb yeter gibi geliyo.sizin öneriniz nedir?ikinci olarak modem almak istiyorum ama bana yetecek fiyat olarak düşük olan bişey istiyorum(herhalde zoom diyeceksiniz ama modellerinden anlamadığım için hangisini alacağımı bilmiyorum).Bu sistemi aldıktan sonra ekstra fan almam lazım mı?ya bu konulardan pek anlamıyomda.aslında 350 watt almayı düşünüyorum ama olur mu bilmiyorum.sizce 350 watt alsamda beni idare eder mi?
    gelelim ayrı bi konuya.benim alacağım ekran kartı 128 mb.ben hepsinin fiyatlarınıwww.mavibilgisayar.com
    dan aldım.orda bi kart gözüme çarptı:LEADTEK 256MB WINFAST PX6600TD(GEFORCE 6600).Bu kart 256 MB.Benim oraya yazdığım kart 128MB.Bu kart hem daha ucuz hemde bellek miktarı daha yüksek.Neden bu kart tercih edilmiyor ya da niya bu kart önerilmiyo?normalde 256 mb lık bi kartın 128 mb lık bi karttan daha ii olması gerekmiyo mu?
    Ayrıyeten ben 400 watt lık bi kasa alıyorum fakat bu kasa günde en az 4 saat açık kalacak.yani bi günde bu kadar açık kalacağını düşünürsek aylık elektrik faturası ne olur?Eğer çok gelirse bilmiyorum zor olur yane ödemem.pc ii topluyoz ama sonuçta bi arkadaşımla evde kalacaz.çok yüksek bi tutar gelmesini de istemiyorum.
    Cevap verenlere tşk ler...

Kasa hariç sistem çok iyi klavye-fare yi sakın olaki milletin gazına gelerek kablosuz alma gafletinde bulunma hala adam gibi olamadılar çünki,kasa olarak codegen çok iyi bir marka değil hazır iyi sistem almışken bence Feel Hurricane kasa+ 400 Watt Fsp güç kaynağı al.

• ekran kartından korkuyorum beyler.verdiğim para az değil.bana uzun süre dayansın diye alıyorum.3-4 sene beni götürmezse almamın bi amacı olmaz.bazen radeon 9550 mi alıyım diyom.bi de şu var:chip dergisinin bu ayki sayısına bi göz attım.top 10 listesinde filan leadtek 6600gt den söz edilmiyodu.asus 6600 gt vardı ama ondan daha ii kartlarda vardı aynı fiyata.Onun için tedirginim.eğer bu ekran kartı uzun soluklu olmayacaksa şimdi biraz düşük bi ekran kartı alıyim diyom sonra değiştiririm diye düşünüyom.ne dersiniz?
    Bu arada pc yi taksitle alıcam.eğer ii bi fiyat söylerlerse peşinde alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza3_gs -- 4 Ağustos 2005, 3:18:04 >
  • beyler biliom baya bi uzattım ama karar vermiyom.Dediğim gibi beni 3-4 yıl içinde çıkan oyunları oynatacak bi pc istiyorum.bu arada autocad de kullanıcam pc de.uzun bi süre beni idare etsin yeter...yeniden topladım ama bu sefer kesin:

Anakart: ASUS A8N-SLI Deluxe (NVIDIA nForce4 SLI, GLAN, SATA, RAID,S939) 187 $+KDV
    Ram TWINMOS DDR400 1024MB Dual Channel Kit (2x512MB) 112 $+KDV
    Writer NEC 16x Dual Layer DVD Yazıcı 59 $+KDV
    Ekran Kartı LEADTEK 128MB Winfast PX6600GT TDH Extreme (Geforce 6600GT) 211 $+KDV
    Disket Sürücü SONY-MITSUMI-OEM 1.44 MB 8 $+KDV
    Hdd SEAGATE 80GB 7200RPM 60 $+KDV
    İşlemci AMD Athlon 64 3000+ VENICE (512K,1800MHz,S939) BOX 167 $+KDV
    Kasa FEEL Hurricane 460W Siyah 80 $+KDV
    Klavye-Mouse MICROSOFT Kablolu Optik Desktop 26 $+KDV
    Monitor SAMSUNG 793 MB 17\" CRT FLAT (Gri-Siyah) 145 $+KDV
    Speaker CREATIVE INSPIRE 4400 4+1 58 $+KDV

Toplam Tutar: 1113 $+KDV

KDV Dahil Toplam Tutar: 1313.34 $
    KDV Dahil Türk Lirası: 1,733,608,800 TL

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.