125 nci Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı Safranbolu/ KARABÜK
197 Cevap101946 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2731 Mesaj
21 Kasım 2009; 12:56:56 

burası hakkında bilgisi olan yada yapmış olan varmı?

http://www.gercektakipci.com Twitter Youtube Facebook Instagram ve tum sosyal aglarda populeritenizi arttirmak hic bu kadar kolay olmamisti

3786 Mesaj
21 Kasım 2009; 18:25:27 

abim orada yapdı..

çok kötü bieyer orası abim hafta bir arıyordum..

anlattıklarına göre baya bi sıkı yermiş telefonlarda benı kurtarın diye aglıyordu..

allah yardımcın olsun birader ..

acemiyi safranboluda yapdı gidicegin yerde . usta olarak diyarbakır lice ye gitti..arkadaşları hakkarı ve sırnak agırlıkla olmak üzere dogu güney doguya düşdü hayırlısı olsun işallah zorluk cekmeden yapar gelirsiniz.

--samsung s760 & s860 kullanıcırı buraya--

3097 Mesaj
22 Kasım 2009; 10:05:11 

Biraz önce konuştuğum bir arkadaşın dediği gibi : Hayırlı olsun , Bizim birliğe son 2 birlik TİM olarak safranboludan geldi

If you think adventure is dangerous, try routine. It's lethal. - Paulo Coelho

124 Mesaj
22 Kasım 2009; 10:07:36 

Tertipler sınıf arkadaşımda ordan elazığa düştü ama safranbolu hakkında pek iyi şeyler söylememişti ama herkesin hakkında hayırlısı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Kasım 2009; 12:21:54 

Kesin Bişi Yok Paniğe Kapılmayın Herşey Şans Aynı Yere Düştük Tertip Bu Arada :)

Uzaklaştırılmış
23 Kasım 2009; 12:40:46 

zevk almaya bak

Uzaklaştırılmış
23 Kasım 2009; 15:24:10 

Bişi Yok Korkucak 2 Tane Arkadaş Garantisi Veriyorum Ezbere Konuşmayın.

8 Mesaj
10 Nisan 2010; 15:20:45 

Herkese selam burası hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

476 Mesaj
10 Nisan 2010; 19:06:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mokokko

Herkese selam burası hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Bilgi verelim...

Dost acı söyler diye bi söz vardır hani , bu mevzu tamda uydu...

Dostum Safranbolu sürgün bölgesidir, uzun lafın kısası ayvayı yedin diyebilirim. 7 / 24 sürünürsün Ben Karabüklüyüm , orda askerlik yapan hiçkimseden iyi bişey duymadım :) Ayrıca geçen sene arkadaşımda şans eseri oraya düştü ve Hakkari - Çukurca... Genelliklede doğuya gidiyorlar zaten...

Bunun haricinde Karabük / 100. Yıl Jandarma' ya düştüysen gözün aydın... ordada 7 / 24 yatarsın... Yada üniversiteye gidip gelen kızları seyredersin, voleybol oynarsın , futbol oynarsın , garajdaki arabaları yıkarsın :)

Sabırlı olmak önemli.... Allah yardımcın olsun....

Edit : Bu arada bi nebze olsun şanslısın... Millet safranboluyu gezmek için Japonyadan , Koreden geliyor :) Sen tam içine düştün....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre! -- 10 Nisan 2010; 19:08:49 >

Kişisel Birşey

140 Mesaj
11 Nisan 2010; 9:21:58 

dostum 15 ay askerlik yapanlar hiç iyi soylemiyozaten

biz kısa donemız kısa donem askerlık yapanlar bılgı verırse memmun oluruz

15 ay yapanlar tim eğitimi alıyor severek yapmazsan kolay gelmez

1 Mesaj
31 Ağustos 2010; 12:23:08 

benimde erkek arkadaşım oraya düştü bugün öğrendik ve kimse iyi bi şey yazmamış gerçekten o kadar kötü bi yer mi. bide ordan istanbula düşme ihtimali hiç yok mu orda görevlerin yapanlar doğuyamı düşüyor cevaplarınızı mutlaka bekliyorum

250 Mesaj
11 Kasım 2010; 16:02:27 

arkadaşlar bu konu açıktı tekrardan açmayayım dedim kasım 2010 yerleri açıklandı

125'INCI J.EGT.A.K.LIGI/SAFRANBOLU/KARABÜK,e düşmüşüm istanbul/kartal da oturuyorum oraya nasıl ulaşabilirim karabüklü olup istanbul anadolu yakasında oturan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim

15ay Uzun dönem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanweb1907 -- 11 Kasım 2010; 16:04:13 >

18 Mesaj
12 Kasım 2010; 17:28:01 

arkadaşlar bende safranbolu jandarma kımse ıyı bahsetmıo ordan

1.6 accent era team

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2010; 8:39:12 

Acemi birliğimdi süper yerdir kafanıza takmayn ama doğuya düşersiniz allahın emri o ben muştayım allahın dağındayım şuan torunlarım tim olursan genelde zaten tim yolluyolar 17 kişilik özel asayiş timi karakollara dağıtım oluyosunuz oraya gidince acemi birliğinde ya RDM olun yada serbest dağıtıma gitmeye bakın yani münferit o zaman batı sansınız va ama dogudda maas alırsınıx 177 tl ben paramla eve gidicem ne zaman konuya yazmısım bakın 76 günüm kaldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

387 Mesaj
10 Aralık 2010; 14:59:32 

Merhaba

Benim KARABÜK İL JANDARMA KOMUTANLIĞI oldu.Şu Karabük Üniversitesinin karşısındaymış yeri.Nasıl bir yerdir?Benim kısa dönem Jandarma...Bilgi verirseniz çok sevinirim.Nasıl yerdir.Zorluk çekermiyim?

Teşekkürler

Kuvveti Jandarma Genel Komutanlığı
Sınıfı Jandarma
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
Gideceği Sınıf Okulu /
Eğitim Merkezi KARABÜK İL J. K.LIĞI
KARABÜK
Katılış Tarihi 12.12.2010

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 10 Aralık 2010; 15:00:35 >

2 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:04:08 

125'İNCİ J.EĞT.A.K.LIĞI/SAFRANBOLU/KARABÜK
Halil Sönmez 91/1 Kral devrelerr :))
efe_39@hotmail.com ulaşım adresim

27 Mesaj
9 Mart 2011; 16:49:58 

2007 şubat ayınnda safranboluya jandarma olarak gideceğimi öğrendiğimde kendimi şanslı sanmış ve sevinmiştim. Fakat ilk günden itibaren safranboludaki
kalabalık,
insana değer verilmemesi,
çoğu komutanın askere küfürleri, hakaretleri,
bağırış çağırışları,
onur kırıcı hareketler,
su satılmaması, sümüklü ve bok kokulu tuvaletlerden böğrüle böğrüle içilen sular
yüzlerce askerin ayak ve gaz kokusu,
hırsızlık ( alev koruyucu ,bot ve malzeme hırsızlığı yüzünden hergün dert ve sıkıntı içinde yaşarsınız )
çok ağır sportif faaliyetler ( bölükten bölüğe değişir, şans ve kısmet işi , bizim bölük çok ağır spor yaptı)
bi düdük yat bi düdük kalk - istikamet dere yatağı dağılın marş marş-lar,
özellikle kadro askerlerin acemilere köppppppppek muamelesi yapması.....
tekme tokat dayaklar, ana bacı küfürler.
siz hiç boş ve kocaman bir bahçede 300 kişiyle birlikte sağanak yağmur altında ÖYLESİNE beklediniz mi ? ayakta ve neden beklediğini bilmeden..
(askeri zorluğa alıştırmaya çalışma olabilir bunun nedeni,bilemiyorum.)

hayatımın en zor 2,5 ayını orada geçirdim, halime şükür. Allah beterinden korusun. Aklıma geldikçe gözlerimin yaşarası geliyor, tutuyorum kendimi.

DAHA ZOR OLANI

acemiliği burada yapmanın daha fena bir yanı var ki o da şu : safranboludaki asker (meslekçi olarak ayrılan % 3-5 hariç) kesinlikle ve kesinlikle doğuya gidiyor.
benim usta birliğim tunceli çıktı. komutanlarımız bize dağıtım izninden usta birliğine giderken yanımıza alacaklarımız arasında şunları saydılar : tabut, bayrak..

gittiğimiz yerde yaşadığım zorlukları anlatmaya kalksam forum sayfaları yetmez. :)
askerlik anısı bitmez derler ya..

usta birliğine gittigiğimiz yerden kısaca : ilk gittiğim anda daha üstümü başımı giymeden şehit ve yaralıları getiren helikoterler üstümüzde uçuşuyorlardı .
çıktığım ilk nöbette 4 bir yanımda bombalar ve izli mermiler, gecenin zifiri karanlığında, hayatınızda ilk defa çıktığınız bir dağın başında , mezar gibi bir mevzinin içindesiniz, düşünsenize şoku! (mezar gibi derken abartı sanmayın, hani mezarlıkta ölüyü yatırdığınız boş ve çukurdan toprak parçası var ya.. birebir aynısı. tek farkı içinin boş değil durmadan zıplayan çekirgelerle ve solucanlarla dolu olması! ayrıca bu mevziye yeri belli olmasın diye yürüyerek gidemiyorsunuz, hergün ve günde bir kaç defa 40-50 metre sürünerek gidiyorsunuz) yemin ediyorum ilk nöbetimde halüsülasyon görmeye başladım ( 12 ay boyunca ilk nöbetler kesintisiz 7 saatti), beynim hemen 3-5 metre önümden teröristleri fıldır fıldır koşturuyordu. insan bütün bunların içinde şoka giriyor.
askerlik görevini yapmış olmak gurur verici ve mübarek bir olay.bunu da belirtmek isterim.

ASKERLİĞE DAİR ÇOK ACI VE ÇOK BÜYÜK BİR GERÇEK : TORPİLİN-TANIDIĞIN VARSA RAHAT EDERSİN, KİMSESİZSEN-GARİBANSAN HİÇ BİR DEĞERİN YOK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altun -- 9 Mart 2011; 17:19:18 >

Uzaklaştırılmış
10 Mart 2011; 12:39:47 

Süper Yer Süper...

190 Mesaj
7 Mayıs 2011; 13:45:02 

Arkadaşım buraya düştü beyler , meslekçi %3-5 lik kısımda olması için neler gerekiyor?
Photosop , web tasarım , fotoğrafdan anlıyor , bir yerde bilgi-işlemde çalışıyor. Araya birini sokmak mı lazım , bu özellikler meslekçi olmasına yeter mi yoksa?

Antalyalı Antalyasporlu!!!

1254 Mesaj
23 Mayıs 2011; 17:41:44 

bizim orada da birlik komutanı heykel tıraş arıyor dedi,2 kişi elini kaldırdı adamları berber yaptılar :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpheratz -- 23 Mayıs 2011; 17:42:25 >

Ps4-Tr.com PSN: Westerly86

585 Mesaj
26 Mayıs 2011; 16:53:02 

ben kendım karabuk doğumluyum ama istanbulda oturuyorum.Acemi birliğini 86/4 safranbolunda yaptım yanlış anlamayın torpilim falan yoktu.Şans benım dışımda bır kaç kişi daha vardı zaten karabuklu olup orda yapan.

Benım dönemım kışa denk geldiği için kışı orada geçirdim.Gerçekten zor bır acemi biriliğidir.Adamın azına sıç....lar.Arkadaşların dediği gibi bı duduk yat bı duduk kalk yaptırırlar.İstikamet orası şurası dıye bağırırlar süründürürler tüm bunlarıda usta askerler yaparlar senden 3 ay önce gelmiş adamlar size köpek gibi davranır kendılerını bı şey sanarlar.Soğuğu soğuktur yanı ben resmen soğuktan kapkara kesılmıştım.Egitimleri ılk ay zaten sürekli yürüyüş geberene kadar yürütüyolar yemın törenıne hazırlık için.Evci çıkamıyorsunuz acemı bırlıgınde çıkılmıyor.2.5 ay boyunca kamuflaj sadece 1 kere yıkandı düşünün o çamurda yagmurda yat kalk surun yapıyoruz ama bı kere yıkandı ilginçtir kiride pek göstermıyor :)
Ben karabuklu oldugum için adımı soyadımı söyleyıp karabuk deyince komutanlar salak herif oldugun yerı demıceksın memleketinşi sölıceksın dıyıp fırça atmıştı.Ne bılsın benım karabuklu oldugumu:)
17 kişilik tim halınde doğuya gıdıyorsunuz tek tük batıya gıdenlerde oluyor ama onlar tım değil genelde rahatsız olanlar ve meslekçıler gıdıyor.Ben yüksek okul mezunu oldugum için komutan benı tım çavuşu yapmıştı bende 16 tane adamla ugraşmak istemediğim için ben yapamam demiştim.Öylemı deyıp benı tımden çıkarmıştı RDM lerin için vermişti.RDM (Rehabılıtasyon Destek Merkezi)RDM ler genellıkle kafası uçuk falan bu tıpler yanı :) Başta çok zoruma gitmişti ama sonra benı çıkardıgı tim batmana düştü ben tek başıma adıyamana düştüm.Adıyamanda ilçe jandarmaya düştüm ilçe jandarma komutanı benı yanına aldı postası yaptı askerliğim boyunca 1 dk nöbet tutmadım.
Yanı kısacası Safranbolu tım olarak doğuya gönderıyor.Genelde diğer arkadaşların anlattıklarına göre bızım acemı bırlıgı otel gıbı kalıyormuş.Memleketimde yapmış olmanın tek avantajı hafta sonları 1 gun ıznımız var çarşı ıznı onda babannemın halamın yanına gıdıyordum akşam donuyordum ama öyle daha bır zor oluyordu.Çarşı izniniz daıma tehlıkededır.Yatagını doğru yapamazsan senın tımıne verılen temızlık bölgesini iyi temızlıyemzsenız ıznınız ıptal olur bu kadar basit.

2 Mesaj
28 Mayıs 2011; 15:34:02 

Benim sevgilim de 91/2 buraya gitti. gerçekten bu kadar zor mu askerlik orda. kesin doğuya mı gidiyorlar. bilgi verirseniz sevinirim.

585 Mesaj
30 Mayıs 2011; 16:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: edanuramazan91/2

Benim sevgilim de 91/2 buraya gitti. gerçekten bu kadar zor mu askerlik orda. kesin doğuya mı gidiyorlar. bilgi verirseniz sevinirim.

%99.9 Timler doğuya gidiyor.Tim dediğim 17 kişi grup halınde.Eger meslekçi şöför falan olursa batıya gıtme şansıda var.Ama doğunun her yerı tehlıkelı değil her doğu kötü değildir.

Uzaklaştırılmış
14 Haziran 2011; 23:14:07 

Konuya Gel Devre Yoksun Ortalarda

2 Mesaj
16 Haziran 2011; 3:11:11 

Şöför seçildi. O zaman batıya mı gidicek. Acemiliğini 28 gün yapıo bişey olmaz dimi ?

640 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:18:18 

quote:

Orijinalden alıntı: altun

2007 şubat ayınnda safranboluya jandarma olarak gideceğimi öğrendiğimde kendimi şanslı sanmış ve sevinmiştim. Fakat ilk günden itibaren safranboludaki
kalabalık,
insana değer verilmemesi,
çoğu komutanın askere küfürleri, hakaretleri,
bağırış çağırışları,
onur kırıcı hareketler,
su satılmaması, sümüklü ve bok kokulu tuvaletlerden böğrüle böğrüle içilen sular
yüzlerce askerin ayak ve gaz kokusu,
hırsızlık ( alev koruyucu ,bot ve malzeme hırsızlığı yüzünden hergün dert ve sıkıntı içinde yaşarsınız )
çok ağır sportif faaliyetler ( bölükten bölüğe değişir, şans ve kısmet işi , bizim bölük çok ağır spor yaptı)
bi düdük yat bi düdük kalk - istikamet dere yatağı dağılın marş marş-lar,
özellikle kadro askerlerin acemilere köppppppppek muamelesi yapması.....
tekme tokat dayaklar, ana bacı küfürler.
siz hiç boş ve kocaman bir bahçede 300 kişiyle birlikte sağanak yağmur altında ÖYLESİNE beklediniz mi ? ayakta ve neden beklediğini bilmeden..
(askeri zorluğa alıştırmaya çalışma olabilir bunun nedeni,bilemiyorum.)

hayatımın en zor 2,5 ayını orada geçirdim, halime şükür. Allah beterinden korusun. Aklıma geldikçe gözlerimin yaşarası geliyor, tutuyorum kendimi.

DAHA ZOR OLANI

acemiliği burada yapmanın daha fena bir yanı var ki o da şu : safranboludaki asker (meslekçi olarak ayrılan % 3-5 hariç) kesinlikle ve kesinlikle doğuya gidiyor.
benim usta birliğim tunceli çıktı. komutanlarımız bize dağıtım izninden usta birliğine giderken yanımıza alacaklarımız arasında şunları saydılar : tabut, bayrak..

gittiğimiz yerde yaşadığım zorlukları anlatmaya kalksam forum sayfaları yetmez. :)
askerlik anısı bitmez derler ya..

usta birliğine gittigiğimiz yerden kısaca : ilk gittiğim anda daha üstümü başımı giymeden şehit ve yaralıları getiren helikoterler üstümüzde uçuşuyorlardı .
çıktığım ilk nöbette 4 bir yanımda bombalar ve izli mermiler, gecenin zifiri karanlığında, hayatınızda ilk defa çıktığınız bir dağın başında , mezar gibi bir mevzinin içindesiniz, düşünsenize şoku! (mezar gibi derken abartı sanmayın, hani mezarlıkta ölüyü yatırdığınız boş ve çukurdan toprak parçası var ya.. birebir aynısı. tek farkı içinin boş değil durmadan zıplayan çekirgelerle ve solucanlarla dolu olması! ayrıca bu mevziye yeri belli olmasın diye yürüyerek gidemiyorsunuz, hergün ve günde bir kaç defa 40-50 metre sürünerek gidiyorsunuz) yemin ediyorum ilk nöbetimde halüsülasyon görmeye başladım ( 12 ay boyunca ilk nöbetler kesintisiz 7 saatti), beynim hemen 3-5 metre önümden teröristleri fıldır fıldır koşturuyordu. insan bütün bunların içinde şoka giriyor.
askerlik görevini yapmış olmak gurur verici ve mübarek bir olay.bunu da belirtmek isterim.

ASKERLİĞE DAİR ÇOK ACI VE ÇOK BÜYÜK BİR GERÇEK : TORPİLİN-TANIDIĞIN VARSA RAHAT EDERSİN, KİMSESİZSEN-GARİBANSAN HİÇ BİR DEĞERİN YOK.

acemiliğim 2 gün önce orada bitti ve meslekçi seçildim..yazılanların bir kısmı doğru ama artık dayak ve ana bacı küfür etmek yok ben hiç rastlamadım..ama hakaret aşağlama diz boyu bölükte 279 kişi vardı abartmıyorum %80 güneydoğulu bir çok insan vardı okuma yazması olmayan daha neler neler..işimi düzgün yaptığım ve adam gibi olduğum ne usta askerlerden nede komutanlardan tek bir azar işittim..bir kişi yüzünden defalarca süründük cezalar yedik ama ne yapıldıysa o beyinsizler hala bazı şeyleri kavrayamadılar..ben hep dayak ve küfüre karşıydım askerde ama o laftan anlamayan verilen emri yerine getirmeyen askerleri görünce bir kez daha dayağın haklı gerekçe olduğunu anladım.. acemiliği orada yapacak arkadaşlara allah yardım etsin 2. bölüğe düşmeyinde nereye düşerseniz düşün ben meslekçi seçildiğim için 28 gün yaptım acemiliği normalde 75 gün ve güneydoğya time girersin...usta birliğim ise balıkesir il jandarma komutanlığı çıktı

96 Mesaj
27 Haziran 2011; 0:31:03 

Ben Yeni Foçadaydım 2 gün önce yemin ettik meslekçi olduğum için 7 gün izne çıktım kurtuldum oradan yani. Komando birliğinde refüze olan olan acemi erler genelde Safranboluya gönderiliyor ve 45 gün 17-20 kişilik timler halinde eğitim alıyorlar komutanların söylediğine göre hiç iyi bi yer değil. Bende refüzeyim meslekten yırttım İstanbula düştüm.

640 Mesaj
27 Haziran 2011; 13:19:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ramazan_yıldız

Ben Yeni Foçadaydım 2 gün önce yemin ettik meslekçi olduğum için 7 gün izne çıktım kurtuldum oradan yani. Komando birliğinde refüze olan olan acemi erler genelde Safranboluya gönderiliyor ve 45 gün 17-20 kişilik timler halinde eğitim alıyorlar komutanların söylediğine göre hiç iyi bi yer değil. Bende refüzeyim meslekten yırttım İstanbula düştüm.

gerçekten çok da iyi bir yer değil..kadrolu asker sayısı bölüklerde çok az..en çok komiğime gidende acemilerin kadrolu askerlere çavuş diye hitap etmeleri..ben hiçbirine çavuşum filan demedim çünkü resmi olarak çavuş sıfatları yoktu..neyseki çok şükür bitti

585 Mesaj
1 Temmuz 2011; 11:15:19 

siz meslekçi seçilim kurtulmuşsunuz bız 2.5 ay yat kalk surun ıstıkamet şeklinde bıtırmıştık

57 Mesaj
3 Kasım 2011; 8:46:39 

91/3 olarak orda acemiliğimi tamamladım 1.80 boy 108 kiloydum bu yüzden spor yapamaz verdi doktor tim,meslekçi ,şöför olamadım münferiktim Usta birliğim giresun jandarma il komutanlığı buradanda ilçelere dağıtılacağız

öncelikle 108 kilo gittiğim acemi birliğimi 90 kilo tamamladım baskül bozuk sanmıştım önce lakin sağlammış başka yerdede tartıldım

Jandarma üst teğmen Deniz Kün 4.bölük bölük Komutanı zayıfla demişti zayıfladım komutanım :) 4. bölük dozer tombul kuşlar derdi bize :D

91/4 buraya düşenler içliklerinizi hazırlayın anlam veremediğim bir ayaz soğuğu var gunduzleri sıcak gecelerı soğuk gunde 4 mevsimi yaşıyor

Yanınıza fazla şey almayın ben 1 valiz eşya goturdum dağıttım orda size veriliyor valiz size , yazdıklarımı alın kafi kantin sırası çok olur beklemeyin

gillette mach 3 (4 kafalı olanlardan ) 1 takım askeriyede 16 TL
'' traş jeli ( şahsen köpüğü sevmiyorum çok bulaşıyor )
1 adet Şampuan
askı ( kamufulajı geceliği ws .. asacaksınız verilmiyor ama kantınde satılıyor dedıgım gıbı cok sıra oldugu ıcın 3-4 tane almanızı tavsiye ederim )
yıkarım derseniz 5-6 çift iç çamaşırı ( haki yeşili ) yada kullan at yaparım derseniz ben 15 çift goturmustm zaten kantinde satılıor

Arkadaşlar alaya geldiğinizde ilk 1-2 gün giyinmedir ,muanedir,koğuştur onlar ayarlanır hazırlanır 3.4. gün ufak ufak eğitime başlarsınız yanışık düzen eğitimleri ws...

Size verilen emirleri yerine getirin, Herşeye atlamayın Özellikle Futbol maçında oynamak isteyen varmı diye koğuşa gelirler sende atlarsın doğru alay mutfağına :D bir oyundur düşmeyin çavuşlar genelde böyle yapar kimse alay mutfağını istemez :P

denilenin dışına çıkmayın hergün sakal traşınızı olun botunuzu boyayın ne fırça ne laf yersiniz dayak yok zaten

Eğitimleri dikkatli dinleyin lakayıt olmayın verilen eğitimi dinler tam anlamıyla uygularsanız Doğuyada düşşeniz hiç birşey olmaz Allah'ın izniyle

91/4 Ve sonrası Kolay gelsin arkadaşlar sorusu olan varsa konu altına yazsın elimden geldiğince yardımcı olurum

810 Mesaj
3 Kasım 2011; 12:47:46 

Benim de burası çıktı, hayırlısı bakalım. Önceki arkadaşların dediği gibi tim olarak mı eğitim görülüyor ve doğuya mı gönderiliyor genelde?

34 Mesaj
3 Kasım 2011; 13:00:38 

quote:

Orijinalden alıntı: un4saken

Benim de burası çıktı, hayırlısı bakalım. Önceki arkadaşların dediği gibi tim olarak mı eğitim görülüyor ve doğuya mı gönderiliyor genelde?

ben Karabüklüyüm duyduklarımı söyleyeyim kısaca eğitimi zordur ve tim olarak doğuya gönderiliyor tabiki herkes değil batıya gidenlerde az değil.

810 Mesaj
3 Kasım 2011; 13:21:16 

Time girmeme şansımız oluyor mu peki? Kendimiz mi seçiyoruz onu

57 Mesaj
3 Kasım 2011; 13:32:37 

arkadaşlar fiziki durumunuz tim olmaya elverişliyse %80 olursunuz ben 108 kıloydum almadılar ama aldıgınız egıtım yeterlı oluyor tım olmaktan korkmayın aksıne 17 kısılık tımınızle aynı yerde gorew yapacaksınız arkadaslarınızla dagıtım olacaksınız guclu olan bızız onlar degıl

tıme gırıp gırmeme senın kararın degıl komutanın kararı fızıgın yeterlıyse senı alır spor yapamaz amelyatlı kırıklı cıkıklıysan tım olamazsın

810 Mesaj
3 Kasım 2011; 13:40:15 

Dikkat etmemiz gereken şeyler nedir orada acemilikte, bir üstteki mesajda açıklamışsın biraz. Hangi komutanlara dikkat etmeli, hangileriyle iyi geçinmeli? Kantinde çok sıra oluyor diyorsun, sigara vs temin edebiliyor muyuz? Banka atmleri var mı içeride? Ulaşım nereden sağlanır? Ankara, Çankırı ya da İzmir'den gideceğim.

57 Mesaj
3 Kasım 2011; 16:20:55 

işbankası ,ziraat bankası, akbank var

4.bölüğe düşerseniz komutanları çok iyi kadroları da size denileni yapın gerisi boş sizden fazla birşey istemezler Eğitiminizi iyi alın diye bazen sertleşebilirler lakayıt olmayın bazen askerler cıvatabılıyor Komutanın gülüşünüde aldanmayın :) kantinde ilkgünler çok sıra olacak çünkü eksiklerinizi tamamlıyacksınz ilerleyen gunlrde normale doner hafta ıcı saat 18 den 22 ye kadar kullanabılecegınız ınternet cafenız dahı var

640 Mesaj
3 Kasım 2011; 22:43:53 

quote:

Orijinalden alıntı: korayysezer

işbankası ,ziraat bankası, akbank var

4.bölüğe düşerseniz komutanları çok iyi kadroları da size denileni yapın gerisi boş sizden fazla birşey istemezler Eğitiminizi iyi alın diye bazen sertleşebilirler lakayıt olmayın bazen askerler cıvatabılıyor Komutanın gülüşünüde aldanmayın :) kantinde ilkgünler çok sıra olacak çünkü eksiklerinizi tamamlıyacksınz ilerleyen gunlrde normale doner hafta ıcı saat 18 den 22 ye kadar kullanabılecegınız ınternet cafenız dahı var

bende 91/2 olarak 4.bölükte 28 gün acemilik yaptım..ve meslekçi olarak balıkesir il jandarmaya gittim zaten bölükte benimle beaber batıya düşen 9 kişi vardı 4 şoför ve 2 meslekçi..bölük komutanı deniz kün en meşhur lafı asker hata yaparsa ''seni buraya gömerim'' demesi bizi bitirirdi,özellikle hayrettin uzman fena lafları deniz kün ve adnan uzman hariç diğer komutanlar iyilerdi..sizin zamanınızda nöbetçi çavuş kimdi? ha unutmadan kadrolulardan mücahit kaplanın ''hey kime diyom ben ya malmısınız ya,bi konuşmayın ya'' ama garip bir şive ile söylerdi :)))

640 Mesaj
3 Kasım 2011; 22:46:15 

Gidecek arkadaşlara son sözüm..sakın 2.bölüğe düşmeyin gerçi sizin elinizde değil ama düşerseniz..ayvayı yediniz demektir,biz akşam saat 10 da yatarken 2.bölük eğitim alanından yeni gelirdi..anlatacak o kadarçok şey var ki 2.bölük ile ilgili..

810 Mesaj
4 Kasım 2011; 0:28:52 

Şu meslekçi olmak için ne yapmalı onu bilemiyorum. Bilgisayar programcısıyım artı iki tane yabancı dilim var, ehliyetim var, üniversite terkim ve 27 yaşındayım :) Hani zorlasam bişeyler olur gibime geliyor da bilemiyorum haliyle nasıl olur bu işler. Laftan sözden anlarım, çıkıntı yanım yoktur. Saygılıyımdır üstlerime karşı. Sonuçta sayılı zaman geçer elbet ama en iyi şekilde geçmesi için neler yapmalıyım? Şahsen özel tim olup doğuya gitmeyi istemiyorum.

57 Mesaj
4 Kasım 2011; 8:07:10 

quote:

Orijinalden alıntı: İğrenç Espiri Uzmanı

bende 91/2 olarak 4.bölükte 28 gün acemilik yaptım..ve meslekçi olarak balıkesir il jandarmaya gittim zaten bölükte benimle beaber batıya düşen 9 kişi vardı 4 şoför ve 2 meslekçi..bölük komutanı deniz kün en meşhur lafı asker hata yaparsa ''seni buraya gömerim'' demesi bizi bitirirdi,özellikle hayrettin uzman fena lafları deniz kün ve adnan uzman hariç diğer komutanlar iyilerdi..sizin zamanınızda nöbetçi çavuş kimdi? ha unutmadan kadrolulardan mücahit kaplanın ''hey kime diyom ben ya malmısınız ya,bi konuşmayın ya'' ama garip bir şive ile söylerdi :)))

,

ahahah dur komtan kadroları tanıyorsun madem neler oldu yazım bıraz

gelmeden bır hafta once hayrettın atlattı surndurdu bızı iştima alanında çömel kalk koş yat sürün komando dansı birinin mektupları çalınmış hırsız cıkmadı meydana :D nası bagırıo benım hayattan beklentım yok kıme sıkayet edersenız edın :D:D

mucahit gene aynı bagırıyor denız kun'un postası oldu sımdı o çavus gunduz çavusu ercan gece çavusu olcaydı gece hep uyuyor dıye onu aldı hacı uzman gece cavuslugundan hakan abıvardı hakan turan poset :D onu yaptılar ıyı ınsan ama rdm recep mutfaktan anfıye verıldı mutfaktayken kasıklar kayboluyor dıye ıstımada bagırıodu olm kasıkları cope atmayın lannn dıye dıyo kasıkları cope atan yawşaktır taraktır :D ağır sovecem bak vatan hainidir diyo du 4.boluk atış ve bakım flmasını aldı futbol turnuvasında tabur şampiyonu alay 2. oldu kupa aldık hayrettını falan hep fırlattık havalara makaraydı

91/4 e 4.boluge dusenler flmayı kaybedersenız denız kunde sızı kaybeder ona gore :D

57 Mesaj
4 Kasım 2011; 8:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: un4saken

Şu meslekçi olmak için ne yapmalı onu bilemiyorum. Bilgisayar programcısıyım artı iki tane yabancı dilim var, ehliyetim var, üniversite terkim ve 27 yaşındayım :) Hani zorlasam bişeyler olur gibime geliyor da bilemiyorum haliyle nasıl olur bu işler. Laftan sözden anlarım, çıkıntı yanım yoktur. Saygılıyımdır üstlerime karşı. Sonuçta sayılı zaman geçer elbet ama en iyi şekilde geçmesi için neler yapmalıyım? Şahsen özel tim olup doğuya gitmeyi istemiyorum.

yabancı dilden tercüman olarak gidebilirsin bilgisayar donanım yazılım proglamlama ws diye bir meslek yok bende donanımcıyım ehliyetim var fakat spor yapamazım var diye sofor olamadım zaten pc ıle ılgılı meslek yok kaldık oyle :)

640 Mesaj
4 Kasım 2011; 8:33:55 

quote:

yabancı dilden tercüman olarak gidebilirsin bilgisayar donanım yazılım proglamlama ws diye bir meslek yok bende donanımcıyım ehliyetim var fakat spor yapamazım var diye sofor olamadım zaten pc ıle ılgılı meslek yok kaldık oyle :)

Meslek seçiminden 1 gün önce hayrettin uzman nöbetçiydi..bize meslekleri sıralıyordu,bir denyonun birini sivilde kafalamışlar yazıcı ol rahat edersin diye neyse bu arkadaş geldi ''komutanım ben sivilde yazıcıyım'' hayrettin ise tarihe geçen ve benim ölene kadar unutamayacağım lafı söyledi,''yazıcınıda,tonerinide kartuşunu da s...rim lan dingil,kağıda bak yazıcı diye meslek varmı'' ben tabi yerlerdeyim...

MEslek seçiminde sen hangi yabancı dile vakıfsan onu söyle çünkü ankaradan genel komutanlıktan heyet geliyor ve gelenlerde öyle boş adamlar değiller..birde silüste hizmet eri yoksa karakol eri mi yazıyordu? bu çok önemli

57 Mesaj
4 Kasım 2011; 8:55:53 

ona bakmıyorlar bendede şöför adayı yazıyordu ehliyeti olanlar ayrılsın diye bağırdılar ayrıldı millet hayrettinin bize ettiği ilk küfür
beyninizin damarını s...rim :D

640 Mesaj
4 Kasım 2011; 10:30:14 

Hayrettinin en meşhur diğer küfürleride ''beyninin ...nı s...m,beyninin kurma kolunu s....rim şimdi'' ya birde veli başcavuş ihsan başçavuş hala ordalarmı :))

57 Mesaj
4 Kasım 2011; 10:49:05 

quote:

Hayrettinin en meşhur diğer küfürleride ''beyninin ...nı s...m,beyninin kurma kolunu s....rim şimdi'' ya birde veli başcavuş ihsan başçavuş hala ordalarmı :))

veli başçavuş yok ihsan başçavuş orda gene sallamaz takılıyor enson gittim yanına dedim komutanım spor yapamzı ıptal etmek ıstıyorum ne yapmam lazım dıo doktora gıt ellet verır :D adam doguda gorew yapmıs hep safranbolu ıcın tatıl yerım dıyormuş gerçi bölük komutanı dedi onu ya adam gibi gorevını yap yada ıstıfanı ver diye :D doguya tayin isticek diye duydum ben

640 Mesaj
4 Kasım 2011; 12:09:57 

quote:

veli başçavuş yok ihsan başçavuş orda gene sallamaz takılıyor enson gittim yanına dedim komutanım spor yapamzı ıptal etmek ıstıyorum ne yapmam lazım dıo doktora gıt ellet verır :D adam doguda gorew yapmıs hep safranbolu ıcın tatıl yerım dıyormuş gerçi bölük komutanı dedi onu ya adam gibi gorevını yap yada ıstıfanı ver diye :D doguya tayin isticek diye duydum ben

ihsan başçavuşun en meşhur lafı..''kuntakintalar''

57 Mesaj
4 Kasım 2011; 12:12:14 

quote:

ihsan başçavuşun en meşhur lafı..''kuntakintalar''

yok bize öyle demedi hiç değişikti fazla umursamaz takılıyordu

23 Mesaj
5 Kasım 2011; 19:50:25 

Aman tanrım... Nazi kampından kurtulduğuma inanamıyorum. 92 Kiloydum 81 oldum. 91/4 ler harbi istikamet geriniz y...... yediniz... Olm koğuşlar soguk hava deposu dagıtım iznine ayrıldık hala kaloriferler yanımıyordu. Günde 7-8 defa içtima egitimleri ağır aşırı disiplin alay içtimada düzgün yürüyün Alay Komutanından Aferim alın o hafta hiç olmazsa biraz daha az sürünürsünüz. Dere yatagına istikamet yemezsiniz 8.ve 7. Bölük Amfisi ebesinin şeyinde yürü babam yürü yokuşu off off yazarak bitmez... Kaçın gitmeyin...

1 Mesaj
17 Kasım 2011; 12:49:33 

Bende 91-4 Düştüm son 6 gün 23 ünde teslim olucaz bakalım hayırlısı sakaryadan Karabük e düştük şans dedik sora örendik nası bi yer oldugunu Sakaryalı varsa ulaşsın Bana Aynı gün gidecek olan arkadaşlar Benim tel: 0537-355-15-75

1 Mesaj
1 Aralık 2011; 22:24:23 

quote:

91/3 olarak orda acemiliğimi tamamladım 1.80 boy 108 kiloydum bu yüzden spor yapamaz verdi doktor tim,meslekçi ,şöför olamadım münferiktim Usta birliğim giresun jandarma il komutanlığı buradanda ilçelere dağıtılacağız

öncelikle 108 kilo gittiğim acemi birliğimi 90 kilo tamamladım baskül bozuk sanmıştım önce lakin sağlammış başka yerdede tartıldım

Jandarma üst teğmen Deniz Kün 4.bölük bölük Komutanı zayıfla demişti zayıfladım komutanım :) 4. bölük dozer tombul kuşlar derdi bize :D

91/4 buraya düşenler içliklerinizi hazırlayın anlam veremediğim bir ayaz soğuğu var gunduzleri sıcak gecelerı soğuk gunde 4 mevsimi yaşıyor

Yanınıza fazla şey almayın ben 1 valiz eşya goturdum dağıttım orda size veriliyor valiz size , yazdıklarımı alın kafi kantin sırası çok olur beklemeyin

gillette mach 3 (4 kafalı olanlardan ) 1 takım askeriyede 16 TL
'' traş jeli ( şahsen köpüğü sevmiyorum çok bulaşıyor )
1 adet Şampuan
askı ( kamufulajı geceliği ws .. asacaksınız verilmiyor ama kantınde satılıyor dedıgım gıbı cok sıra oldugu ıcın 3-4 tane almanızı tavsiye ederim )
yıkarım derseniz 5-6 çift iç çamaşırı ( haki yeşili ) yada kullan at yaparım derseniz ben 15 çift goturmustm zaten kantinde satılıor

Arkadaşlar alaya geldiğinizde ilk 1-2 gün giyinmedir ,muanedir,koğuştur onlar ayarlanır hazırlanır 3.4. gün ufak ufak eğitime başlarsınız yanışık düzen eğitimleri ws...

Size verilen emirleri yerine getirin, Herşeye atlamayın Özellikle Futbol maçında oynamak isteyen varmı diye koğuşa gelirler sende atlarsın doğru alay mutfağına :D bir oyundur düşmeyin çavuşlar genelde böyle yapar kimse alay mutfağını istemez :P

denilenin dışına çıkmayın hergün sakal traşınızı olun botunuzu boyayın ne fırça ne laf yersiniz dayak yok zaten

Eğitimleri dikkatli dinleyin lakayıt olmayın verilen eğitimi dinler tam anlamıyla uygularsanız Doğuyada düşşeniz hiç birşey olmaz Allah'ın izniyle

91/4 Ve sonrası Kolay gelsin arkadaşlar sorusu olan varsa konu altına yazsın elimden geldiğince yardımcı olurum

arkadaşım şuan safranboluda kolundan ameliyatlı olduğu için spor yapamaz denilmiş( şınav fazla çekemiyo bileğinden ameliyatlı) şöför olamıyo sanırım tim olarak yaptırırlarmı

17 Mesaj
27 Aralık 2011; 19:31:39 

Arkadaşlar

Bende 125. Jandarma Eğt. Aly. K. da 91/4 devre olarak acemligimi tamamladım gerçi 92/1 lerin gelmesine çok var ama zamanı gelince illa bu konuya giricekler :)) ben meslekçi olarak seçildim bursa il jandarma çıktı ne torpil ne bişey bu tamamen şans bilgisayarla yapılıyor dağıtımlar ve seçimler kimse torpille oluyo bu işler demesin boşuna... Ben sadece temel eğitimi gördügüm için çok bişey söyleyemem fakat temel egitimi bile zor meslekçi ve söför dışındakiler 75 günlük bi acemilik yapıyor ve %99.99 kritik bölgere (şırnak hakkari vs.) tim olarak gidiyor 97 kilo gittim 83 kilo döndüm 1 ayda 8. bölükteydim bölük komutanımız mükemmel bir insan buna eş değer uzman ve subaylarımızda çok iyi insanlardı yeterki kurallara uy ama sen ne kadar kurallara uyarsan uy bölügünün içinde illaki çürükler oluyor ve onların aldıgı cezayı sende alıyorsun bundan kaçınılmaz bizim bölügün adı çıkmıştı artık sürüngen bölük diye :))) 92/1 lere Allah sabır versin :) daha 2 ayları var gerçi ama zaman çabuk geçiyor...

İstikamet Geriniz Y....... Yediniz :))))

eee

810 Mesaj
27 Aralık 2011; 22:07:56 

8. bölük için yazılabilecek herşeyi yazmış arkadaş. Komutanların hepsi babacan insanlar fakat dediklerini yapın, yapmayanları uyarın ki onlar da yapsın yoksa bol bol istikamet yersiniz anfi yolunda. En son İzmir Marşı'nı tam ezberleyemedik diye o dere yatağında mahfetmişlerdi bizi :) Ayrıca meslekçi seçilmeye bakın...

1 Mesaj
28 Aralık 2011; 11:00:40 

91 4 ordan geldim şöför olarak 1. grup dağıtım da muş a düştüm. arkadaşlar ne kadar olumsuz şeyler yazmışlarsa doğrudur ya seve seve ya başka türlü istedikleri gibi oluyosun

1 Mesaj
3 Ocak 2012; 3:07:03 

125. Jandarma Eğt. Aly. anlatılanlar kadar kotu bısr yermi? benim kardeşim şuan orda,izmir yeni focadaydı bır hafta once yemın edıp oraya gıttı şimdi dağıtımını beklıyor... doğuya dusmek kesınmı butun gönderileri okudum meslekçi harici herkes doguya gıdıyor yazmıslar? kardeşimin telefondada anlatttıgına gore surgun yerıymıs we hiç iyi muamele yapmıyorlarmıs, ama anlatılanlar kadarını kardeşim anlatmadıı??????????

4 Mesaj
25 Ocak 2012; 20:32:18 

S.ALEYKÜM ARKADAŞLAR 2005 MAYIS AYINDA YANİ 87/2 TERTİP GİTTİM ÇOK GÜZEL BİR YER 75 GÜN ORADA KALDIM 90 GÜNÜ TAMAMLAMAK İÇİN BİLECİK SÖĞÜTE GİTTİM HER GECE AĞLADIM KEŞKE SAFRANBOLUDA KALSAYDIM DİYE O KADAR GÜZEL Bİ YER İDİ SONUÇTA ACEMİLİK VE ASKERLİK İYİ KÖTÜ YANLARI OLUYOR SÖĞÜTTENDE İZMİT İL JANDARMAYA GİTTİM VE ASKERLİĞİ BİTİRDİK

3695 Mesaj
12 Şubat 2012; 16:35:43 

82/2 dönem olarak burada yapmıştım askerliğimi.. bazı rahatsızlıklar geçirdikten sonra askere gitmiştim.. spor olayları beni duman etti.. çok çile çektim yani :) mevkii olarak iyi yerdir güzel yerdir ama ben sevmemiştim.. usta birliğim siirt e çıkmıştı da sevinçten havalara uçmuştum..

hakikaten de sevindiğim kadar varmış. siirt il jandarma da turist gibi askerlik yaptım diyebilirim :)

safranboluda acemiliğini geçirecek arkadaşlara Allah kolaylık versin..

Safranbolu da unutamadığım bir anım var.. ilk günün sabahında bütün hoparlörlerde gel tezkere gel tezkere şarkısını çaldılar resmen bizimle alay ettiler. zaten biz nereye geldik burada işimiz ne.. kapıdan çıkmak istesek çıkamıyoruz.. valla çok kötü hislerdi..

ama zaman geçtikçe usta asker olunca falan insan öyle bir alışıyor ki yani sanırsın doğuştan askeriz :))

o yüzden çokta göz korkutmuyayım.. arkadaşlık falan canavar gibi oluyor.. bunlarda yaşanması gereken duygular işte..

66 Mesaj
29 Nisan 2012; 11:24:36 

2004 yılında oradaydım. 1. bölükteydim. Komutanlar genel olarak iyi insanlardı. Bir kaç gıcık uzman çavuş vardı o kadar. Sıkı bir eğitim vardı o zamanlar şimdi nasıl bilmiyorum. 2 gün kayıt için sıra bekledim. Kayıt olunca revire enjeksiyon için gönderdiler. Aynı anda omzuma ve iki bacağıma iğne yedim. Bugün iğne yedik, artık istirahat verirler, yatışa geçerim diye düşünürken, 10 dakika sonra kendimi eğitimde buldum :)))
Bir hafta sonra bölük komutanı gelip, bilgisayardan anlayan var mı dedi? Bölüğün 3 te biri elini kaldırdı. Bakın oğlum Alay Komutanı istiyo, eğer bilgisayardan çok iyi anlamıyorsanız askerliğinizi yakar herif dedi. Bütün eller indi, bi baktım bi tek benim el kalmış.
Ne eğitim gördüm, ne de spor. Sabah akşam, Alay Komutanı Albay H. İbrahim Camgöz`ün bilgi işlem olaylarına baktım.

Safranbolu için;

1) Genelde doğuya çıkar ama batıya da çıktığı bolca görülmüştür. Özellikle meslekçi seçilirseniz, batıya düşme ihtimali yüksek.
2) Dayak mayak yoktur. Hatta o kadar cahil insan var ki, artık biz komutana yalvarıyorduk adamı dövmesi için, o derece yani
3) Kötü söz evet var ama bana verilen görev ve sorumlulukları yaptığım için ben ve benim gibiler hiç bir zaman kötü söz duymayıp üstüne üstlük sürekli övgü alıyordu. Başka puştlar yüzünden tüm bölük ya da takım ceza alıyordu o ayrı tabi.
4) Tuvalet tam bir sıkıntıydı, sabah çıkıyon, akşam koğuşlara dönüyon. Öğlen arasında yemekhanenin ordaki tuvaletlerde sıra bulup girersen rahatsız, bulamazsan akşama kadar tuvaletini tutmak zorundasın.
5) Sıcak çikolata otomatı sürekli bozulur paran boşa gider
6) İlk geldiğiniz günler, akşam koğuşa üst devreler gelip: Çavuş Adayı aranıyor, Meslekçi Aranıyor, Futbolcu aranıyor ya da benzeri şeyler söylerse sakın atlamayın çünkü kendinizi mutfağı temizlerken ya da kömür taşırken bulabilirsiniz. Kimse sizi durup dururken çavuş yapmaz ya da meslekçi seçimleri akşam bir iki üst devre çakalın lafıyla değil, günler öncesinden duyuru ile yapılır.
7) Askerde çırılçıplak banyo yapıyorlar mitine inanmayın, öyle bir gaflete düşerseniz, küsküyü yersiniz. Herkes adabıyla banyosunu yapar çıkar.
8) Asla lakayık olmayın. Anlatılanları iyi dinleyin ve uygulayın. Unutmayın, komutanlar sizin zeki ve akıllı olduğunuzu anlarsa sizinle fazla uğraşmaz, cahil olanları eğitmeye yönelir.
9) Atış yaparken silahı asla mazgaldan çıkarmayın çünkü eğer askerde dayak varsa, işte bu yüzden vardır. Silah mazgaldan çıkmışsa birinin yaralanma ya da ölme ihtimali yüksektir ve bunun için çok feci dayak yiyebilirsiniz.
10) Başkasının adına sakın konuşmayın, birinin derdi varsa gidip komutana kendisi anlatsın. Sen gidersen lafı yersin.
11) Alev Gizleyene, Kepine, Silahının tüm parçalarına, Matarana ve benzeri şeylere sahip ol çünkü sürekli yer değiştirir ve silah tesliminde eksik parçan varsa laf yiyebilirsin.
12) Permasharp gibi jiletleri götürme çünkü daha içeri girerken alırlar. Permatik al, 3 bıçaklı vs vs al ama tek jilet alma.
13) Yemin gününe kadar nöbet tutturmazlar ve yaptığınız hatalar için resmi ceza vermezler. Yeminden sonra, kule nöbetlerine çıkarsınız. Meslekçiyseniz zaten dağıtıma çıkarsınız.
14) Çok fazla eşya götürmeyin. Orada genelde herşeyi size veriyorlar. Ucuz iç çamaşırı alıp, kullan at şeklinde yapabilirsiniz. Kışın gidiyorsanız kalın askeri çoraplar götürün.
15) Her sabah tıraş olun, her akşam bir sonraki gün için botunuzu boyayın.
16) Sabah 5:30 gibi uyandırırlar. Metal dolaplara elleri vurarak uyandırdıkları için, o sesi ömür boyu unutmazsınız. Sabah kurt uluması duyarsanız korkmayın, dağın başında bir sürü kurt vardır :)
17) Cep telefonu götürmeyin ama sim kartınızı götürebilirsiniz. Üst devrelerin hepsinde cep telefonu var. Biriyle ahbap olup, kartını takıp kullanabilirsin. Ama unutma sim kartını iyi sakla. Yakalanırsan ceza alırsın.

Hadi kolay gelsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bar_Fedaisi -- 25 Ekim 2013; 17:21:26 >

197 Mesaj
21 Mayıs 2012; 18:19:02 

Az önce kardeşim şubeden geldi Karabük-Safranbolu'ya gidiyorum deyince ailecek bi sevindik hepimiz iyi bi yer olduğunu düşündük ama bütün yorumları okuduktan sonra aha şimdi kardeşim s...tı dedim :)) Allah sabır versin 92/2'lere hayırlı tezkereler.

Hk.