Şimdi Ara

PowerColor Radeon HD 5770 PCS modelini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PowerColor Radeon HD 5750 PCS

Ekran kartı üretiminde AMD-ATi'nin önde gelen iş ortaklarından PowerColor, özel tasarımlı Radeon HD 5770 PCS modelini hazırlıyor. Sıvı soğutmalı Radeon HD 5870 LCS modeliyle dikkatleri üzerine çeken firma, ay sonuna doğru satışa sunulması beklenen Radeon HD 5770 PCS modeli için henüz detayları açıklamış olmasa da, DirectX 11 destekli kartın ZEROtherm üretimi özel bir soğutucuyla gelmesi kuvvetle muhtemel görünüyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Juniper XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olacak.

Hacimli üretim için planan saat hızları şu an için açıklanmış olmasa da Radeon HD 5770 PCS modelinin fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak sunulacağı bildiriliyor. Standart saat hızları grafik işlemci için 850MHz, bellekler içinse 4800MHz olan Radeon HD 5770 modelinden farklı olarak arttırılmış saat hızlarıyla gelecek olan kart, uyumlu anakartlarda Crossfire X kurulumlarını da destekleyecek. Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yeteneğine de sahip olacak PowerColor Radeon HD 5770 PCS'nin ay sonuna dığru kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

• haber için teşekkürler yalnız başlıkta 5770 yazıyor, 5750 resmi koymuşsun, açıklamada 5770 yazıyor. kafam karıştı
  • soğutucu buna benzicek şeklinde koymuş olsa gerekler 4770 gibi canavar bi kart olucak gibi duruyo oc potansiyelide iyi olur muhtemelen
  • hayırlı olsun
  • evet o.c potansiyeli iyi olur..
  • bu kartların özel soğutmalı o/c lu versiyonları ne zaman çıkacak? alacağım alamıyorum. ben alacağım özel versiyonlar çıkınca elimdeki karta sinir olacağım
  • dx10-10.1 de full oc ıle ancak 4870e yakın perfomans verır ama yuksek cozunurluk ve aa da bıraz daha dusuk basarım gosterebılır daha az guc harcar.. dx11 de 4870 ıle cogu zaman es perfomans verebılır full oc ıle tabıkı genede cok yuksek cozunurluk yanı 1680 ustu ıcın alınmaması gereken bır kart.
  • @mageji, ilgili görsel örnek olması açısından konulmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fx57

@mageji, ilgili görsel örnek olması açısından konulmuştur.

anladım açıklama için teşekkürler
  • Özel soğutmalı modeller artık dahaa hızlı giriyor pazara. Farkı soğutma isteyenlerin günlerce beklemeyecek olması iyi bir durum. Hem standart modellerin fiyatları da bu vesileyle inebilir bir miktar belki.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.