İphone3g(s) blackra1n sonrası recovery mod(tethered sorunu)(GEÇİCİ JAİLBREAK-UNLOCK)
271 Cevap60420 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

180 Mesaj
16 Ocak 2010; 22:57:28 

Siz unlock yapamamışsınız. Blackra1n önergelerini tekrar uygulayın..

218 Mesaj
17 Ocak 2010; 0:59:19 

Benim elimde suanda amerikadan gelen 39.hafta sifir iphone 16gb 3G S var ve bu boot sorunu yok!sunda yazdigim 3gs"im43.hafta ve bu sorun var ve yine 45.hafta sifir 3G S var keza o da ayni.bende hep forumlarda okuyordum kimisi 37. Hafta,kimisi 39. Hafta dan itibaren problemli diyorlardi ama suanda tecrübe edinmis oldum,39. Hafta da boot sorunu felan yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

180 Mesaj
17 Ocak 2010; 12:40:47 

Aslında haftaya takılmamak lazım. Restart yapınca ITunes ekraranına düşüyorsa yanmışız!!!
Cydia dan birşeyler yüklediğimde eğer reboot device çıkıyorsa home tuşuna basıp programdan çıktığımızda bir sıkıntı olmuyor.
Taa ki bir bilgisayar yakınına geldiğimde reboot edip tekrar blackra1n uygulanabiliyor.
Ama pil biterse bilgisayar şart... 3GS'in de pili bana bir gün yetmiyor.
3G'yi minumum kullanmak biraz ömrü arttırabiliyor...

42 Mesaj
17 Ocak 2010; 13:17:25 

quote:

Siz unlock yapamamışsınız. Blackra1n önergelerini tekrar uygulayın..

ben blackra1n kullanıyorum. iphone ekranında geohot ın resmi çıkıyor 10 saniye sonra yine itunes+usb. birde sizden bir ricam olacak ben win7 kullanıyorum safe mode falan denedim olmadı pc iphone u tanımadığı için jb yapamadım. Arkadaşım vista kullanıyor ondan laptopu aldım ama blackra1n hata veriyor. biryerden net framework 3.0 yazılımını indir kur yazıyordu onu indirdim ama kurulurken hata verdi yani vista da blackra1n i çalıştıramadım. belki vista da blackra1n programınını çalışır hale getirebilirsem sanırım unlock yapabileceğim. sizce neden vista da balackra1n hata veriyor. hangi yazılımı ,indirmeliyim framework 3.0 gibi

180 Mesaj
17 Ocak 2010; 15:49:20 

Bem XP kullaniyorum. Vista'dan kaynakli bir sorun olabilir. .net framework zaten bela birsey. Blackra1n takiliyorsa onum yuzundendir. Add remove programs dan kaldirip tekrar kurun isterseniz.
Forumda Vista icin de anlatimlar mevcut, burada ayip olacak ama ingilizanahtari.com dan veya google'dan search edip vista ile resimli anlatan yonergeler bulabilirsiniz.
Sizin 3GS mi?

2981 Mesaj
19 Ocak 2010; 15:14:25 

Büyük olasılıkla 27 Ocak'ta Apple'ın tablet bilgisayarı Islate tanıtılırken yeni firmware de tanıtılacak. Yeni firmware çıkıp, kırıldıktan sonra bu "tethered" sorunu ortadan kalkar diye umuyorum.

PSN: orkhonn

445 Mesaj
19 Ocak 2010; 15:49:51 

quote:

Orijinalden alıntı: orkunbjk

Büyük olasılıkla 27 Ocak'ta Apple'ın tablet bilgisayarı Islate tanıtılırken yeni firmware de tanıtılacak. Yeni firmware çıkıp, kırıldıktan sonra bu "tethered" sorunu ortadan kalkar diye umuyorum.

iphone os 4.0 için geohotz un elinde açık olduğu yazılmıstı. bahsettiğin bu mu ?

CASPER HAND OFFICE > HTC TD2 > HTC HD2 > IPHONE 4

2981 Mesaj
19 Ocak 2010; 16:15:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Serdar

iphone os 4.0 için geohotz un elinde açık olduğu yazılmıstı. bahsettiğin bu mu ?

Evet.
Bu sorun çözülene kadar orjinal firmware'le yola devam.

PSN: orkhonn

295 Mesaj
21 Ocak 2010; 21:00:19 

ne yani geohotz yeni sürümünde bu sorunu ortadan kaldıracak mı demek istiyorsunuz ?

735 Mesaj
21 Ocak 2010; 21:14:42 

quote:

Orijinalden alıntı: osmangfb

ne yani geohotz yeni sürümünde bu sorunu ortadan kaldıracak mı demek istiyorsunuz ?

her sürümde olduğu gibi bu sürümde de elindeki açıkları değerlendirip ve/veya yeni açıklar bulup yeni sistemi de kırmaya çalışacak. genel kanı bu yönde.

imza kuralı nedir yahu?!

4 Mesaj
23 Ocak 2010; 0:23:42 

quote:

Orijinalden alıntı: osmangfb

Bende aynen böyle bir şey duydum.Bu ayın sonuna kadar herhalde çıkar..Umarım çıkar:)

1148 Mesaj
23 Ocak 2010; 9:51:51 

Bendeki 46ncı hafta üretimi.aynı sorun bende de oldu.JB için yeni sorunsuz blackra1n bekliyorum...

Gamertag : bravesgt

PSN : kemal45

10 Mesaj
25 Ocak 2010; 16:07:23 

bende iki gün önce aldım 32g 3gs aldım vodafondan 48 hafta üretimi bende ben beceremiyorum sanıyordum meger genel böyle bi hata varmış kim bilir kaçkere restore ettim tırsıyorum artık elimde kalacak makine jairbreakin düzelmesini beklemekten başka bir çaremiz yok sanırım belkide bi çaresi vardır aramak lazım nette ilk bulan buraya yazsın

Azımlıyım Ögrenicem

3832 Mesaj
25 Ocak 2010; 17:00:46 

3Gs 32GB Black,52.hafta:)
blackra1n'le jb yaptım hiç sorun yok ya da benim için sorun değil;)

47 Mesaj
25 Ocak 2010; 17:11:06 

38. haftadan 50. haftaya kadar olanlar bağımlı jb oluyor maalesef, genel yorumlar hep böyle çıkıyor.

Yaka Bilişim

445 Mesaj
25 Ocak 2010; 19:58:32 

quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

3Gs 32GB Black,52.hafta:)
blackra1n'le jb yaptım hiç sorun yok ya da benim için sorun değil;)

Haydaa.. Şimdi 50 . hafta sonrası jb sorunu olmadıgını mı söylüyorsunuz ?

Eger oyleyse bıraz daha beklıyelım barı. 50 liler gelince alırım

CASPER HAND OFFICE > HTC TD2 > HTC HD2 > IPHONE 4

158 Mesaj
25 Ocak 2010; 20:04:29 

Arkadaslar hepinize selamlar. Daha once İphone 3gs eyaz aldm 16 ı sure snra sınır oldm jaılbreak omadgııcın blackberrye gectım. ama smdı tekrar beyaz 3g s 32 aldım. bahsettıgınız uretım haftası serınumarası ıse 46.hafta, MC ile baslayan model ise 34. hafta. Itunesden 5 10 tane uygulama satın aldı ıcı muzık dolu resımlerım fln var bu yuzden rıske gırıp gırmemek arasında kaldım. Eger jalbreakhaparsam kesın tethered yasarmıyım yoksa rske girmeye degermı yanı yasamama sansım varmı??? ayrıca ne zaman cıkar u versıyonların sorunsuz jaılbreakı??? hepiize iyi forumlar.

679 Mesaj
26 Ocak 2010; 9:32:02 

eleman ps3 kırdı daha yeni.
muhtemelen iphone için çalışmalara başlamıştır. :D

47 Mesaj
26 Ocak 2010; 15:12:43 

quote:

Orijinalden alıntı: alperalper23

Arkadaslar hepinize selamlar. Daha once İphone 3gs eyaz aldm 16 ı sure snra sınır oldm jaılbreak omadgııcın blackberrye gectım. ama smdı tekrar beyaz 3g s 32 aldım. bahsettıgınız uretım haftası serınumarası ıse 46.hafta, MC ile baslayan model ise 34. hafta. Itunesden 5 10 tane uygulama satın aldı ıcı muzık dolu resımlerım fln var bu yuzden rıske gırıp gırmemek arasında kaldım. Eger jalbreakhaparsam kesın tethered yasarmıyım yoksa rske girmeye degermı yanı yasamama sansım varmı??? ayrıca ne zaman cıkar u versıyonların sorunsuz jaılbreakı??? hepiize iyi forumlar.

Evet 46. hafta olarak behsettiğiniz modelde problem yaşamanız muhtemeldir

Yaka Bilişim

3832 Mesaj
26 Ocak 2010; 15:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Serdar

Haydaa.. Şimdi 50 . hafta sonrası jb sorunu olmadıgını mı söylüyorsunuz ?

Eger oyleyse bıraz daha beklıyelım barı. 50 liler gelince alırım

Yok hocam yanlış anlama.kilitleniyor;ama ben kapamadigimdan,iPhone kendisinl kilitlenip res atmak gerekmediginden ve elimin altında öç bulunduğu için ve tabii ki blackra1n ile açma işlemi 2 Sn. Sürdüğü için sorun olmuyor benim için;)bunu kastetmiştim.
NOT:Ama merak etmeyin zaten çok kısa bir süre sonra yeni işletim sistemi çıkacak ve gene kirilacak bı sorun da ortadan kalkacak,gönül rahatlığıyla alın;)

295 Mesaj
28 Ocak 2010; 19:08:30 

acaba ne zaman çıkacak şu yeni fw : /

3832 Mesaj
28 Ocak 2010; 19:15:00 

ben de merak ediyorum

iPhone 4S 16GB(Siyah İnci)&The New iPad(3) 16GB Wi-Fi Black
Sony PS Vita&Uncharted&Fifa&Rayman&Virtua Tennis
Game Center:deagle100

679 Mesaj
29 Ocak 2010; 11:47:31 

arkadaşlar en sonunda iphone um geldi.
yurtdışı 3gs 16gb. 49.hafta fakat şöyle bir durum var.
geldiğinde içinde cydia vardı.
ve açılıp kapanmasında herhangi bir problem yok.
ayrıca direk turkcell hattımla takıp kullanabildim.
bu jailbreak sorunu benim teefonumda yok diye bilirmiyim?

ayrıca sürüm:3.1.2 (7D11)
modem firmware de bu baseband oluyor galiba 05.11.07

735 Mesaj
29 Ocak 2010; 13:39:40 

@digitbook: allah allah?
şimdi öncelikle cydia olduğuna ve turkcell'le kullanabildiğine göre jailbreak yapılmuş ve unlock edilmiş. burası tamam.

ancak her başlattığında JB istemiyorsa yani tethered JB sorunu yoksa ya fabrika çıkışlı olarak sorunsuz ya da biri tethered JB sorunu olan 3.1.2 3GS cihazları da sorunsuz hale getirmeye mi başladı??

bu arada hazır JB yapılmış aleti nerden aldın hocam daha da fazla kurcalamış olmasınlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 29 Ocak 2010; 13:44:08 >

imza kuralı nedir yahu?!

679 Mesaj
29 Ocak 2010; 14:32:17 

hocam kesin eminim 49. hafta olduğuna. seri numarasından baktım.
cihaz kesin amerika çıkışlı ve turkcelle çalışıyor.
bugün kaydınıda yaptırdım hatta.
ana ekranda iken ekranı sağa doğru çektiğimde kişiler ve cydia var.
sürüm ve baseband bilgileride yukarıdaki gibi.
inşallah dediğiniz gibi problem yoktur.
henüz içerisine hiçbirşey yüklemedim...

cihazı çok tanımadığım bir tanıdığım vasıtasıyla amerikadan aldım.
bana bu şekilde geldi. araştırdım cydia varsa kesin jb lidir diyorlar.
sorunsuz olma ihtimali çok sevindirdi beni açıkcası...

735 Mesaj
29 Ocak 2010; 14:39:14 

dediğim gibi evet. sanırım arkadaşınız yaptı jb'sini, nasıl yaptığını öğrenme imkanınız var mı? benim cihazım daha elime geçmedi kaçıncı hafta olduğunu bilmiyorum ama eğer bir yolu bulunabilirse (ufak bir ümit) tethered sorunu olanlara yardım edilebilir mi tek merakım bu.

imza kuralı nedir yahu?!

679 Mesaj
29 Ocak 2010; 16:58:20 

ok öğrenmeye çalışırım.
ben gerektiğinde herhangi bir restore ve jb işlemi yaparsam sıkıntı olurmu acaba.

3832 Mesaj
29 Ocak 2010; 17:02:43 

quote:

Orijinalden alıntı: digitbook
arkadaşlar en sonunda iphone um geldi.
yurtdışı 3gs 16gb. 49.hafta fakat şöyle bir durum var.
geldiğinde içinde cydia vardı.
ve açılıp kapanmasında herhangi bir problem yok.
ayrıca direk turkcell hattımla takıp kullanabildim.
bu jailbreak sorunu benim teefonumda yok diye bilirmiyim?

ayrıca sürüm:3.1.2 (7D11)
modem firmware de bu baseband oluyor galiba 05.11.07

Hayirli olsun:)
ne kadara aldınız?

679 Mesaj
29 Ocak 2010; 17:52:12 

teşekkürler. 500$

735 Mesaj
29 Ocak 2010; 18:46:24 

ben en ucuz amerika bestbuy'larda diye biliyorum ve orada 3gs 16gb 600$ + %10.5 vergi. nasıl oldu ucuza gelmiş?

imza kuralı nedir yahu?!

679 Mesaj
29 Ocak 2010; 20:36:40 

kontratlı alınıp yollandı. o yüzden olabilir...

38 Mesaj
30 Ocak 2010; 0:06:49 

arkadaslar bıyerde okudum redsnow 0.9 beta ıle sorunsuz yapılabılıyormus galıba dev teamın uygulamasymıs.. deneye varmı acaba??

3832 Mesaj
30 Ocak 2010; 12:28:44 

quote:

Orijinalden alıntı: csalman
arkadaslar bıyerde okudum redsnow 0.9 beta ıle sorunsuz yapılabılıyormus galıba dev teamın uygulamasymıs.. deneye varmı acaba??

Deneyenler lütfen buraya yazsın,haber versin ve lütfen biri denesin:);)
benim 32GB'da 1200'ye geldi:)Nasil fiyat sizce?

18 Mesaj
30 Ocak 2010; 18:30:03 

*****44Q3NP yazıyor jb yapsam sorun olurmu ? yenıyım arkadaslar k.bakmayın :D

apple iphone 3GS 16 gb BLACK

3832 Mesaj
30 Ocak 2010; 19:26:49 

quote:

Orijinalden alıntı: hanz

*****44Q3NP yazıyor jb yapsam sorun olurmu ? yenıyım arkadaslar k.bakmayın :D

nerede yazıyor bu?

18 Mesaj
30 Ocak 2010; 19:28:50 

ıphone'nın kutusunun arkasında serıal'no da

apple iphone 3GS 16 gb BLACK

3832 Mesaj
30 Ocak 2010; 19:45:25 

quote:

Orijinalden alıntı: hanz
ıphone'nın kutusunun arkasında serıal'no da

4. Ve 5. Rakamlarını yazın;)

4707 Mesaj
30 Ocak 2010; 21:02:34 

arkadaslar benım tel 3gs 62. hafta uretım teli pc ye baglayıp blackraın yaptıgımda normal gıdıyor geo nun resmı cıkıyor sonra ıtunes a baglayın usb ıle resmı cıkıyor.daha sonra yenıden baslıyor ve pcde waiting for reboot" da takılı kalıyor..bu sorunu nasıl cozcem tele hıc jb yapamıycakmıyım ? anlamadıgım uygulamaların en sonunda blackraın yuklenmıs yenı gordum ama basıp sync yı yuklemeye calıstıgımda hata verıyor yuklemıyor.. ne yapmalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayMakers -- 31 Ocak 2010; 4:07:29 >

3832 Mesaj
31 Ocak 2010; 20:49:27 

quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

4. Ve 5. Rakamlarını yazın;)

seri numaranın

2000 Mesaj
31 Ocak 2010; 23:57:02 

Arkadaşlar tam 3gs 16 gb alıcaktım ki 4-5 gündür burda yazanlar kafamı karıştırdı,cebimde para bekliyorum
Sizce beklemeye devam ediyimmi yeni fw çıkasıya kadar yada alıyımmı,Piyasada çakılı 2. el 3g S 16gb dolu,acaba diyorum JB kabul etmeyen direk teli okutmaya çalışıyogibi bi düşünce oldu kafamda...

INTEL Core i5-2500K__Corsair H100 Extreme Performans Sıvı Soğutucu_MSI P67A-GD65 B3__Team Xtreem S2 120GB SSD_KINGSTON 12 GB DDR3 HYPERX 1600 MHz___Cooler Master RC-690__Acer 24" 3D LED 3DVision GN245HQBMID Monitör +nVidia 3DVision Gözlük__Asus VGA ENGTX590 3 GB 768Bit GDDR5__SilverStone Strider Plus 1000W 80+ Plus Silver Modüler_Logitech z5500

38 Mesaj
1 Şubat 2010; 18:06:00 

bende 3g s kullanıyorum tethered olarak jaılbreak yapılıyo ama ben yapmadım. ayrıca jaılbreak yapmadan ıtunesdan bırcok program ındırdım. tabıkı olsa guzel ama olmadanda kullanılıyor. 3g ye gore cok cok hızlı bır telefon bu yuzden verdıgınız paraya deyıyor. kısacası korkmadan alabılırsınız:) ama tethered problemı yasamk ıstemıyorsanız kesınlıkle kacak alıp unlock&jaılbreak yapmayın garantılı her hatla kullanabılen bı telefon alın.

2000 Mesaj
1 Şubat 2010; 20:01:45 

Bu arada tethered nedir?Terimlere yabancıyım daha
Zaten dayanamıyorum cumaya kadar alcam bu gidişle 3g S 16 gb...

quote:

bende 3g s kullanıyorum tethered olarak jaılbreak yapılıyo ama ben yapmadım. ayrıca jaılbreak yapmadan ıtunesdan bırcok program ındırdım. tabıkı olsa guzel ama olmadanda kullanılıyor. 3g ye gore cok cok hızlı bır telefon bu yuzden verdıgınız paraya deyıyor. kısacası korkmadan alabılırsınız:) ama tethered problemı yasamk ıstemıyorsanız kesınlıkle kacak alıp unlock&jaılbreak yapmayın garantılı her hatla kullanabılen bı telefon alın.

INTEL Core i5-2500K__Corsair H100 Extreme Performans Sıvı Soğutucu_MSI P67A-GD65 B3__Team Xtreem S2 120GB SSD_KINGSTON 12 GB DDR3 HYPERX 1600 MHz___Cooler Master RC-690__Acer 24" 3D LED 3DVision GN245HQBMID Monitör +nVidia 3DVision Gözlük__Asus VGA ENGTX590 3 GB 768Bit GDDR5__SilverStone Strider Plus 1000W 80+ Plus Silver Modüler_Logitech z5500

1148 Mesaj
1 Şubat 2010; 21:52:07 

quote:

Ancak bu kadar özetleyebilirdin düşüncelerimi

38 Mesaj
1 Şubat 2010; 23:05:03 

tethered bagımlı demek yanı bız suan untethered yanı bagımsız jaılbreak beklıyoruz. yanı tethered olunca telefonuna her kapatıp acıtıgında tekrar bılgısayara baglııp blackraın ıle jaılbreak yapman gerekıyor. bu tethered oluyo.

Arkadaslar onun harıcınde cok kurcaladımm baya arastırdım. bu hafta 3gsın yenı versıyonu ıcın sorunsuz jaılbreak cıkacak denıyordu ama bır gelısme yok. suandakı dedıkodulara gore mart ayında gelecek dıyende var hıc gelmeyecek dıyende var.. benım ıcın ıtunesdan almakta problem degıl zaten ıse yarıyan programların cogu ordada var ve cokta pahalı dııl 1 dolar 2 dolar. ama cydıa kadar cok ceıst olmaması kotu:( mesela ıphoneda olmayan ve benım herzaman ıhtıyac duydugum ıletım raporları. cydıadamevcut ama ıtunesstoreda yok:( ıtunes soterun kapsamı bıraz daha genısletılse jaılbreake ıhtıyacımız bıle kalmayacak....

2000 Mesaj
1 Şubat 2010; 23:43:35 

Şimdi oldu teşekkür ederim bilgilendirdiğin için...

quote:

tethered bagımlı demek yanı bız suan untethered yanı bagımsız jaılbreak beklıyoruz. yanı tethered olunca telefonuna her kapatıp acıtıgında tekrar bılgısayara baglııp blackraın ıle jaılbreak yapman gerekıyor. bu tethered oluyo.

Arkadaslar onun harıcınde cok kurcaladımm baya arastırdım. bu hafta 3gsın yenı versıyonu ıcın sorunsuz jaılbreak cıkacak denıyordu ama bır gelısme yok. suandakı dedıkodulara gore mart ayında gelecek dıyende var hıc gelmeyecek dıyende var.. benım ıcın ıtunesdan almakta problem degıl zaten ıse yarıyan programların cogu ordada var ve cokta pahalı dııl 1 dolar 2 dolar. ama cydıa kadar cok ceıst olmaması kotu:( mesela ıphoneda olmayan ve benım herzaman ıhtıyac duydugum ıletım raporları. cydıadamevcut ama ıtunesstoreda yok:( ıtunes soterun kapsamı bıraz daha genısletılse jaılbreake ıhtıyacımız bıle kalmayacak....

981 Mesaj
4 Şubat 2010; 19:51:25 

ya bende alıcamda 3gs 16gb ama yardım lazım neyine dikkat ediyim birşeylerden bahsediyorsunuz ama anlamadım blackra1n ne ondan sonra bluettooth ile veri transveri yapılmıyor bildiğim kadarıyla bunu kırmak için ne yapmak gerek v.s v.s daha ne varsa yazarsanız sevinirm.

18 Mesaj
4 Şubat 2010; 21:47:41 

ben de aynı dertten muzdaribim. 44.hafta üretimi ve itunes store'a para ödemekten yoruldum artık.. geohotz PS3ü bırakıp bu konuya yoğunlaşsa çok sevineceğim

36 Mesaj
10 Şubat 2010; 23:09:13 

bayramdan bu yana hala bekliyorum yeni versiyon ona jbrk cıktı ama bize cozum yok nerde bu devlet nerde bu millet ingiliz anahtarında aynı konuyu kilitlemişler çözüm bulunana kadar kapalı diyor kabusss

4791 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:24:09 

Arkadaşlar seri numarasına nereden bakılıyor?

Başlığın birinci mesajındaki gibi Ayarlar/Genel/Hakkında Seri Numarası son 2 hanesi mi?

Yoksa yukarıda arkadaşın yazdığı gibi kutu arkasındaki Seri Numarasının 4. ve 5. haneleri mi?

Kafam karıştı.

1148 Mesaj
24 Şubat 2010; 13:34:45 

Seri Numarasının 4. ve 5. haneleri

4 Mesaj
24 Şubat 2010; 17:51:56 

herkese merhabalr

iphone almaya karar verdım ve tabı arastırdım. arastırdıkca cok sey ogrendım ve sasırdım.

meger yurtdısından iphone al pasaorta kaydet tamam dıe dusunuodum. ama ogle degılmıs. uretıldıgı hafta, ısletım sıstemı versıyorunu da cok onemlıymıs.

sımdı bı tel buldm netten.
iphone 3gs 16 gb
tel pasaporta kayıtlıymıs. bunun teyıdını telın ımeı nosuna bakıp sorgulamaklateyıt edılebılır.
bu soruyu gectık

gelelın tathered olayına. telde 3.1.2 versıyonu kullanılıyormus
tel yurtdısından geldıgıne gore jaılbreak yapılmıstır. telı kapatıp actıgımda sorun yoksa yada kendı hattımı taktıgımda. burdan 39. haftadan once uretım oldugu anlamı cıkarılabılır degıl mı.

yanı gonul rahtalıgıyla bu telı alabılırım ve baska program yukleyebılırm

acıl cevaplarınızı beklemekteyım. teli bugun yarın alacagımda

saygılarımla

4791 Mesaj
24 Şubat 2010; 18:19:12 

Telefon açıksa Ayarlar/Genel/Hakkında kısmına girerseniz seri numarası yer alır. Seri numarasının 4. ve 5. rakamları 38 ve öncesi ise o halde bağımlı jailbreak sorunu yok demektir.

4 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:01:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Telefon açıksa Ayarlar/Genel/Hakkında kısmına girerseniz seri numarası yer alır. Seri numarasının 4. ve 5. rakamları 38 ve öncesi ise o halde bağımlı jailbreak sorunu yok demektir.

teli daha gormedıgım ıcın serı no sunu bılmıyorum.
kapatıp actıgında sorun olmaması suan ıcın 39 oncesı oldugu anlamını tasır mı

4791 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:03:38 

Eğer telefona Jailbreak yapılmışsa o halde açılmama sorunu olmaması durumunda sıkıntınız olmuyor demektir.

4 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:28:22 

quote:

Eğer telefona Jailbreak yapılmışsa o halde açılmama sorunu olmaması durumunda sıkıntınız olmuyor demektir.

tel amerıkadan geldıgı ıcın jaılbreak yapmak zorunda. yanı yapmıstır.?

4791 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:34:43 

Pasaport kayıtlı dediğinize göre telefon burada da kullanılmış.

Yurtdışı (yani kayıtsız ve fabrika çıkışlı unlock olmayan) bir cihaz olduğu için bizdeki operatörlerle kullanabilmek ancak unlock yapılmasıyla mümkün oluyor.

Unlock işlemi de yanlış bilmiyorsam jailbreak ile beraber yapılıyor.

Yani bu telefon burada pasaport ile kayıt edilmiş, unlock ve jailbreak edilmiş halde sanırım. Bu halde açılmada sorun yoksa alabilirsiniz.

Ama zaten telefonu görerek alacağınız için kapatıp açmadan önce bu işlemi de yapınız:

quote: