- x
Yeni Araba Kullanmayı Öğrenenlere Tavsiyeler Ve Öneriler
25 Cevap2640 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

902 Mesaj
31 Temmuz 2005; 8:45:12 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Evet arkadaşlar tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

303 Mesaj
31 Temmuz 2005; 11:14:00 

TRAFİK CANAVARI OLMAYIN!!!!!

HIZ ÖLÜME DEĞİL ÖZGÜRLÜĞE GİDEN YOLDUR..

62 Mesaj
31 Temmuz 2005; 12:09:41 

İlk önce trafiktekilere uyup hıs yapma. Sonra dikkatini dagıtmamaya calıs. We kurallara mutlaka uy...

AMD ATHLON XP+2400
MSI KT4-AV Board_512MB 333MHZ DDR KINGSTON_Hıs Excalibur 128Mb RX 9250_Samsung 7200Rpm 120Gb Hdd
Samsung SyncMaster 551V_Lexmark X1130

1761 Mesaj
31 Temmuz 2005; 12:36:16 

bu başlık açıldı. biraz ara bulursun.

Compaq/HP 9010 dizüstüyü TV'ye bağlamak konusunda yardım ediniz.
Otomatik şanzımanlar hakkında bilgi ve yardım alınız.

2372 Mesaj
31 Temmuz 2005; 12:50:51 

demısler ama
en onemlısı hız yapma!!

levhalara falan dıkkat et..
bılmedıgın yollarda anı donusler, tumsek ler. veya baska seyler olabılır..

6252 Mesaj
31 Temmuz 2005; 16:38:36 

tRafikde her zaman kararLı oL..

bi arabaya yol verim mi vermiyim derken frene basıp basmamak gibi..

iLk defa yoL aLdığın yoLda bi arabanın peŞinden git(eğerki öndekide araçda ilk kez o yolda gidiyosa ruhuna fatiha :\ )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mRcOLL -- 31 Temmuz 2005, 16:39:01 >

666 Mesaj
31 Temmuz 2005; 19:42:19 

İşinin ehli bir hoca tut 3-4 saat ders al en az. Malum bi .ok ogretmiyorlar kurslarda. Bende ehliyetimi aldıktan sonra hoca tuttum işin ayrıntılarını da kapıyım diye. Ve pek cok insanın dikkat etmediği seyleri gosteriyor. Cok faydalı kesinlikle. Zaten hoca seni alıp trafiğin en yogun oldugu yerlere 1 guzel sokar, yogun trafikte iice bi ogrendinmi işlem tamamdır

İmzam kural dışıymış...

902 Mesaj
31 Temmuz 2005; 21:10:19 

çalıştığım yerde filan tanıdıklarla alıştırma filan yapacağım ama kursta da bir eğitim almanın yararı olur sanırım

2278 Mesaj
31 Temmuz 2005; 21:13:37 

direksiyonu sıkı tut sakın bırakma!

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Temmuz 2005; 21:26:07 

Boş kaldığında limitleri geçmeden kendini dene...
Diğerlerinin hata yapabileceğini unutma...
Olabildiğince sakin ol.
Biri sövse bile, sağol abi Allah razı olsun de geç.
Kurallara uy (Başkaları uymasada)
Artistlik hareketlere özenmene gerek yok.
Aracı yüksek devirli kullanma.
Kullanmadığın ayağın pedalın üzerinde olmasın.
İnternette otomobil kullanma ile ilgili püf nokta ve terimleri araştır.
İleri sürücülük eğitim kurslarına git.
vs. vs.

5010 Mesaj
31 Temmuz 2005; 21:39:55 

ben bugün direksiyon sunavına girdim ve kazandım. 10-15 gün sonra inşallah alıcam ehliyetimi. öneriler içinde teşekkürler...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

3138 Mesaj
31 Temmuz 2005; 21:53:25 

quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

direksiyonu sıkı tut sakın bırakma!

kesinlikle katılıyorum başımdan herhangi bir kaza geçmedi şükürler olsun ama aracı direksiyona hakim olamadığım için çok savurdum yolda...
Direksiyon bir kez elinde kaçtımı bir daha tutamıyorsun bunu unutma kesinlikle direksiyonu 2 elinle sıkıcı tutmayı alışkanlık haline getir...

2. si çok rahat araba kullan sanki günlük bir işlevini yerine getiriyormuşsun gibi davran,böylece herhangi bir ani kaza durumunda gereken müdahaleyi endişeye düşmeden soğuk kanlılıkla yerine getirirsin...

3.sü mutlaka ama mutlaka emniyet kemerini tak aracı kullanmaya başladığın ilk 4-5 ayda hareket halinde iken teyple klimayla falan uğraşma gözünü yoldan ayırma...

ehliyeti aldıktan 1 sene sonrada aracınla biraz oynamaya başla

boş alanlarda slalom falan dene ani fren yapıp durma mesafeni aklına kazı virajlara girebildiğin kadar hızlı gir aracın hangi hızlarda kendini bırakıyor ve kaç derecelik virajlar için geçerli bunları kendince test et tecrübe kazan...

Toca race driver

3586 Mesaj
31 Temmuz 2005; 22:20:15 

asla ben oldum bu işi çözdüm piri oldum denmemeli.

902 Mesaj
31 Temmuz 2005; 22:33:18 

arkadaşlar yorumlar için çok sağolun yanlız yüksek devirli kullanmama konusunda aklıma birşeyler takıldı farklı arabaların bu vites hız oranları değişir değil mi yani sadece araba bağırmaya başladığı zaman mı vitesle oynamalı yoksa belli bir aralığı mı oluyor arabaların örneğin;fiat brava kullanırken corsa ya geçersem farklılık olur mu?

3138 Mesaj
31 Temmuz 2005; 22:37:23 

quote:

Orjinalden alıntı: ayhan_ok

arkadaşlar yorumlar için çok sağolun yanlız yüksek devirli kullanmama konusunda aklıma birşeyler takıldı farklı arabaların bu vites hız oranları değişir değil mi yani sadece araba bağırmaya başladığı zaman mı vitesle oynamalı yoksa belli bir aralığı mı oluyor arabaların örneğin;fiat brava kullanırken corsa ya geçersem farklılık olur mu?

değişir tabi kullanmaya başladıktan sonra zamanla anlarsın ama bu seni pek ilgilendirmez yani corsa 1.viteste 3000 devirde 25 ile gidiyorsa,brava 1.viteste 3000 devirde 21 ile gidebilir bu senin aracı kullanmanı etkilemez...

zaten bi 4 hafta kadar araç kullandıktan sonra böyle sorular sormassın emin ol...

Toca race driver

172 Mesaj
31 Temmuz 2005; 22:46:48 

yokuşlarda durduğun zaman mutlaka el freniyle kalk yoksa yarım debriyaj olayına alışmak süre alır biraz arabayı kaydırırsın arkada da minibüs iett vs tarzı arabalar hep tampona kadar yapışır el freni en güzel çözüm

902 Mesaj
1 Ağustos 2005; 10:11:17 

yarım debriyaja alıştırmaya çalışıyorum yavaş yavaş kendimi tabi kalkışlarda yokuşlarda problem yaşayabiliyorum bazen işte birde vites küçültmeye alışamadım daha tabi tecrübe kazanmak için kullanıp alıştırma yapmam lazım

2311 Mesaj
1 Ağustos 2005; 12:12:02 

emniyet kemerini herzaman tak

MSN : wishne@passport.com
wishne.com.tr

655 Mesaj
1 Ağustos 2005; 14:00:23 

quote:

Orjinalden alıntı: ayhan_ok

yarım debriyaja alıştırmaya çalışıyorum yavaş yavaş kendimi tabi kalkışlarda yokuşlarda problem yaşayabiliyorum bazen işte birde vites küçültmeye alışamadım daha tabi tecrübe kazanmak için kullanıp alıştırma yapmam lazım

herşey zamanla oluyo zaten sıkma cnn sen şimdilik el freni kullan
kararsızlık çok kötü

MacBook Pro 13'' İ5 2.4 GHz 4 GB 256 GB SSD, İPad Mini 16GB WiFi , İPhone 5s 16gb Gold

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ağustos 2005; 14:31:39 

quote:

Orjinalden alıntı: ba2khan

yokuşlarda durduğun zaman mutlaka el freniyle kalk yoksa yarım debriyaj olayına alışmak süre alır biraz arabayı kaydırırsın arkada da minibüs iett vs tarzı arabalar hep tampona kadar yapışır el freni en güzel çözüm

el frenine alışma... Sadece tanımadığın bi aracı sürerken arkanda araç varsa yap.
Alışınca bırakması zor olur.

805 Mesaj
1 Ağustos 2005; 16:02:40 

Yapılabilecek en büyük hata kararsız kalmaktır. Fazla risk alma ama unutma hiç risk almamak en büyük risktir ve başkalarını tehlikeye sokabilirsin en azından trafiği kitleyebilirsin. Birde arabanın seni değilde senin arabayı götürdüğünü hissettiğinde tecrübeli olmaya başlamışsındır.

Aptalca bir şeyi 50 milyon kişi de söylese o hala aptalca birşeydir

776 Mesaj
1 Ağustos 2005; 17:43:48 

özel dersi bende tavsiye ederim. ben öyle yapmıştım çok faydalı oluyo :)
her türlü yola çık trafiği bol yerlere gir. tabi yanında hoca olacak. bide düz viteste kalkmayı durmayı vs. onları tamamen hallet ki trafikte onunla uğraşıp heyecan yapma ve dikkatini dağıtma...

4197 Mesaj
1 Ağustos 2005; 19:17:50 

en onemli tavsiye

yola bak karı kıza diil olüm

вιя zαмαηℓαя ∂σηαηıмнαвєя ναя∂ı...

172 Mesaj
3 Ağustos 2005; 1:17:38 

quote:

Orjinalden alıntı: sadikxp

el frenine alışma... Sadece tanımadığın bi aracı sürerken arkanda araç varsa yap.
Alışınca bırakması zor olur.
aslında haklısın ama ilk başta panik yapıyo insan debriyajı ayarlayamayınca kayıyo araba ,kaza yapmaktan iyidir el freni kullanmak ,ayrıca debriyaj balatasını sıyırmazsın kolay kolay

16 Mesaj
3 Ağustos 2005; 1:51:38 

kendinize gereğinden fazla güvenmeyin

3138 Mesaj
3 Ağustos 2005; 8:10:50 

quote:

Orjinalden alıntı: aDoLF®

en onemli tavsiye

yola bak karı kıza diil olüm

ahahahah aslında arkadaş son noktayı koymuş en önemli ve en faydalı tavsiyeyi yapmış

ben ehliyeti ilk aldığımda karıya kıza bakcam diye ışıklarda araçların tamponlarına çok dokundurdum heriflerle dikiz aynasından göz göze geliyoruz sonra hiç bi şey demeden devam ediyorlar aman sen sen ol karıya kıza gereğinden fazla bakma araba kullanırken hele turistik bi memleketteysen aman diyem trafikte abazalık çok felaket olur

Toca race driver
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Yeni Araba Kullanmayı Öğrenenlere Tavsiyeler Ve Öneriler
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.246