Bugünkü Fiat Bravo ve Opel Insignia Test sürüşü tecrübelerim
35 Cevap4643 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
7 gün 21 sa. 20 dk. kadarı kaldı.
20 Kasım 2009; 22:36:20 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Selamun aleyküm arkadaşlar.Bugun evde canım sıkılıyorken ne yapıyım dedim hadi arabaları test ediyim dedim.Beylikdüzündeki Fiat/Alfa Romeo bayisine girdim.Alfa Romeoları görünce FIAT a bakmadım bile Adama selam verdim ve alfa romeoların en son model 3 kapılı spor aracını test etmek istedim(markasını hatırlamıyorum ama 52 bin euro filandı.zaten ondan dolayı o aracı test etmek istemiştim :) ) Adam reddetti.Bu araç 3.2 motor gibilerinde bir şey dedi bunun test sürüşü yok dedi.eyvallah dedim hangisinin test sürüşü var dedim alfa romeo mito nunki varmış.ona da eyvallah dedim şuan elimizde yok numaranızı alıyım dedi numaramı da verdim.inş. arayacaklar ordan çıktım fiat bayine.hiç bir araca binmeden direk orda çalışan kişinin yanına gittim bravo ile test sürüşü yapmak istediğimi söyledim ve sürüşe başladık :)

FIAT BRAVO TEST SÜRÜŞÜ TECRÜBELERİM:(1.6 105bg dizel)

Arkadaşlar açıkyüreklilikle bir şey itiraf etmeliyimki ben hayatımda turbo motorlu hiç bir araç kullanmamıştım.reno9 GTL ve opel vectra 1.6 2000 kullandım hayatım boyunca :) Onun için arabaya kontağa takışım bile fauldu İlk kez 100 beygirin üstünde bir araç kullanacağım içinde heyecanlıydım neyse çalıştırdık arabayı, arabayı yağ gibi kullanan ben pek becemedim gaz debriyaj dengesini.adamda debriyajında sorun oldugunu söyledi.ben hep benzinli kullandım o araçta 1.6 motor 105 beygir dizelmiş.direksiyonu da çok daha yumuşak geldi benim vectra ya göre.Düz yola geldik dedim hazırlıklı olun ani gaza basacağım sarsılmayın :) tamam dedi 3.viteste ani gaza bi kökledim bizi koltuğumuza yapıştırdı araç.turboyuda hissettiriyor hani :) o denli bir performans beklemiyordum.bir de 120 beygirlik olanları olsaydı baya bi yapıştırcaktı koltuğa :) Konsolu çok iyi yol tutuşu çok iyi direksiyonu serçe parmağınızla bile döndürebilirsiniz.FIAT motorlu bir araçtan böyle bir performans beklemiyordum.gerçekten aklımın bi köşesinde hep yer tutacak bu performansı :) Fiat Bravo'nun konsolu çok kalite duruyor yani fiat işte deyip geçilecek cinsten değil.Koltuklar kaliteli döşemeler kalite.Bindiğim araç 35 milyar civarı.İç hacimi de fena değil arkada diz uzunluğu yeterli seviyede fakat çok değil.1.90 boyunda bir kişi rahatça oturabilir

Beylikdüzünden Avcılara doğru giderken hemen yolun kenarında Mitsubishi/Honda/Peugeot/Hyundai/Chevrolet/Opel bayilerinin oldugunu yere girdim(sanırım araba sanayi gibi bi yerdi) Mitsubishi ve Hyundai test sürüşü araçları olmadığından numaramı aldılar sonrasında opele girdim aklım insigniadaydı.

OPEL INSIGNIA TEST SÜRÜŞÜ TECRÜBELERİM
(1.6 180hp benzinli)

Daha arabayı görünce heyecanlandım :) Simsiyah araç ve simsiyah film camlarda araba yakıyor vallahi :) adam geldi yanıma oturdu araç buram buram kalite kokuyordu.bu sefer kontağı takarken daha tecrübeliydim :) Yalnız insigniaların anahtarının boyu değilde eni çok küçük geldi(anahtarın metali).şaşırdım doğrusu.Neyse arka arka çıkarken bile kaliteyi hissediyordum :) bunda gaz debriyaj yabancılığı çekmedim opel aracı kullandığımdan.yıllardan beri kullanıyormuş gibi kullandım.e5 e çıktık araç gerçekten gazıma basta uçayım diyor resmen.benim opel düşük devirlerde yada yüksek viteslerde bayılırdı bu gazı yedikçe yiyor bende kökledikçe köklüyorum:) ne yazıkki iş çıkışı saatine denk geldi pek basamadım gaza ama çok keyifliydi.vitesi fazladan büyütüyorum motor bayılmıyor gazı bastığında hakkını veriyor ancak fiat bravo'yla aynı performans gibi hissettim.belkide bravo daha hafif oldugundan bana öyle gelmiştir.Haa bu arada araç 100km de 10.4 lt benzin verisi gösteriyordu ekranda gözümden kaçmadı hani vites geçişleri çok iyiydi hiç kemikli değildi.araca 70km hızla giderken 5 e tak yine banamısın demez hızlanır eminim :) aklıma geldi ancak adam içinden küfretmesin diye yapmadım :) Insignia nın donanımından bahsetmeye gerek yok fiyat bilgisi de 58 milyar anahtar teslim fiyatı.arka diz uzunluğu umduğum kadar geniş değil fiat bravodan biraz daha geniş.Galiba bagaj büyüklüğüne önem vermişler.

Bu uzun yazımı okuduğunuz için teşekkürler.Eğer sizi sıktıysam özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi My_CaRizMa -- 20 Kasım 2009; 23:02:08 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Kasım 2009; 22:42:10 

Ben böyle test görmedim arkadaş

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 22:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: helisel

niye arkadaşım.yaşadıklarımı açık dille anlattım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Kasım 2009; 22:47:15 

quote:

Orijinalden alıntı: My_CaRizMa

quote:

Donanım yok, fiyat bilgisi yok, iç hacim değerlendirmesi yok, tüketim bilgisi yok.

Kökledikçe köklemişsiniz sadece, çok hardcore bit test olmuş.

Konu olmadıkça hoşlanmıyorum maalesef

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 22:54:05 

quote:

quote:

quote:

Donanım yok, fiyat bilgisi yok, iç hacim değerlendirmesi yok, tüketim bilgisi yok.

evet biraz öyle oldu ancak bu da benim stilim :) o konulardan bahsetmeyi sevmiyorum başımdan geçenleri yazmayı seviyorum

Fiat Bravo'nun konsolu çok kalite duruyor yani fiat işte deyip geçilecek cinsten değil.Koltuklar kaliteli döşemeler kalite.Bindiğim araç 35 milyar civarı.İç hacimi de fena değil arkada diz uzunluğu yeterli seviyede fakat çok değil.1.90 boyunda bir kişi rahatça oturabilir

Insignia nın donanımından bahsetmeye gerek yok fiyat bilgisi de 58 milyar anahtar teslim fiyatı.arka diz uzunluğu umduğum kadar geniş değil fiat bravodan biraz daha geniş.Galiba bagaj büyüklüğüne önem vermişler.

elimden geldiğince bişeyler karaladım işte

2056 Mesaj
20 Kasım 2009; 22:55:36 

quote:

quote:

quote:

Dostum testler için teşekkürler, İnsignia sanırım 1.6T motordu, onu belirtirsen iyi olur :)

5305 Mesaj
20 Kasım 2009; 22:57:14 

test testtir hardcore test çıkarmayın bi de yahu

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 22:58:21 

@Legend10

Teşekkürler, belirttim

401 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:00:05 

quote:

çok hardcore bi yorum olmuş

2285 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:01:47 

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

test testtir hardcore test çıkarmayın bi de yahu

Gittim sürdüm geldim.Alınır

gibi olmuş

Şaka bir yana ilginç testler gerçekten .Bu arada Bravo testinde yazılana göre soruyorum da Vectra 1.6 kaç beygir acaba?

2612 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:03:43 

araba gazıma basta uçayımmı diyor

jdm style

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 23:03:47 

2001 model Opel Vectra 1.6 motor 100 beygir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi My_CaRizMa -- 20 Kasım 2009; 23:04:52 >

6677 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:06:38 

Test için teşekkürler My_CaRizMa

Peder beyi kandırabilirsem aracımı satıp üzerine biraz daha koyarak Bravo Multijet 1.6 120 hp Dynamic almak gibi bir düşüncem var ama biraz daha bekleyecem sanırım

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 23:09:18 

Al hocam araba canavar vallahi.Birde benimki 105hp idi.Performansı çok iyiydi.120hp tadından yenmez vallahi :) Neyse inşallah ikimizde alırız şundan da resimlerle donatırız forumun dört bir yanını

3466 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:17:42 

Bambaşka bir test olmuş gerçekten. Diğer testlerinizi de bekliyoruz .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

6677 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:23:58 

quote:

Al hocam araba canavar vallahi.Birde benimki 105hp idi.Performansı çok iyiydi.120hp tadından yenmez vallahi :) Neyse inşallah ikimizde alırız şundan da resimlerle donatırız forumun dört bir yanını

Ben girişimlere başlıyorum , siyah Bravo. Bu sefer özel plakalı olacak Sende bir an önce başla girişimlere yoksa kalakaldık bu araçlarla

1500 devirde 300 nm tork / 0-100 : 10,5 saniye fabrika verisi / 6 vites vs. falan filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MackaLi6161 -- 20 Kasım 2009; 23:30:24 >

7856 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:30:09 

quote:

Orijinalden alıntı: honda04

araba gazıma basta uçayımmı diyor

Ford Connect 1.8 tdci Glx+Plus Pack & Opel Insignia 1.6Turbo SIDI Cosmo+Active Select

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 23:31:10 

quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

Ben girişimlere başlıyorum , siyah Bravo. Bu sefer özel plakalı olacak Sende bir an önce başla girişimlere yoksa kalakaldık bu araçlarla

Hocam özel plaka araçlar ne kadar? Mesela 34 FTH .... diye yaptırcam diyelim her harf için mi para alıyorlar nasıl oluyor o iş? Birde ben siyah bravo ile kırmızı bravo arasında kaldım hangisini tercih edersin? (Siyah filmler çekilmiş olarak düşünürsen )

6677 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:34:20 

quote:

Hocam özel plaka araçlar ne kadar? Mesela 34 FTH .... diye yaptırcam diyelim her harf için mi para alıyorlar nasıl oluyor o iş? Birde ben siyah bravo ile kırmızı bravo arasında kaldım hangisini tercih edersin? (Siyah filmler çekilmiş olarak düşünürsen )

Harf başına 200 Lira falandı sanırım öyle bir muhabbet dönüyordu bizim arkadaşlar arasında
Aslında benim için harfler çok önemli değil ; 34 XX XX61 yada 34 XXX 61 tarzı olması yeterli
Ben siyah rengini beğeniyorum araçlarda babamda öyledir bütün araçlarımız bugüne dek hep siyahtı benim tercihim yukarıda resmini verdiğim gibi siyah bravo olurdu Ama beyaz bravo + panoramik cam tavan olacaksa beyaz da olur

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
20 Kasım 2009; 23:42:42 

Doğru vallahi beyazlarda iyi ancak bizim gibi haşin delikanlılara beyazlar (melekler gibi) yakışmaz siyah güzel olur neyse mackali dostum inş. gerçekleşir hayaller:)

6677 Mesaj
20 Kasım 2009; 23:45:52 

quote:

Doğru vallahi beyazlarda iyi ancak bizim gibi haşin delikanlılara beyazlar (melekler gibi) yakışmaz siyah güzel olur neyse mackali dostum inş. gerçekleşir hayaller:)

Günü gelir hanımlara alırız beyazınıda Neyse insanlar yorum yapsın biz başka zaman yine hayal kurarız

502 Mesaj
21 Kasım 2009; 9:42:09 

Fiat Bravo iyi guzel hos bir aracta o pedallar ne oyle hocam ya Biri Anyaya biri Konyaya bakıyor pedalın. Resmen Palio daki pedalların aynısını kullanmıslar. Cok igrenc gozukuyor pedallar. Sanayide yaptırılıp takılmıs gibi duruyor. Cok yamuk yahu. Butun goz zevkini bozuyor.Su pedallarıda degistirselermis bari aracı tasarlarken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 21 Kasım 2009; 9:43:36 >

2002 BMW E39 530i

1014 Mesaj
21 Kasım 2009; 12:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

Fiat Bravo iyi guzel hos bir aracta o pedallar ne oyle hocam ya Biri Anyaya biri Konyaya bakıyor pedalın. Resmen Palio daki pedalların aynısını kullanmıslar. Cok igrenc gozukuyor pedallar. Sanayide yaptırılıp takılmıs gibi duruyor. Cok yamuk yahu. Butun goz zevkini bozuyor.Su pedallarıda degistirselermis bari aracı tasarlarken.

ilginç bir yaklaşım

fiat bravo çok güzel bir araç olmuş gerek motoru gerek kasası ben olsam bu aracın beyazını düşünürdüm.

AUDI A4 2.0 TDI MULTITRONIC BEYAZ

16496 Mesaj
21 Kasım 2009; 13:04:00 

test için teşekkürler

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

4214 Mesaj
21 Kasım 2009; 13:32:08 

anlaşılan turbo motorlar sizi çok etkilemiş

Bilindik hikaye...

1212 Mesaj
21 Kasım 2009; 13:51:47 

Benim bu konuda etkilendiğim bir şey oldu o da arkadaşın rahatlığı.

Yani biri gelse bana deseki hangi arabayı test edebiliyoruz,hiçbirisini derim. :D

İyi yine test ettirmişler.

2256 Mesaj
21 Kasım 2009; 13:53:40 

valla arkadaşlar ben bir fıat kullanıcısı olarak ileride almayı düşündüğüm aracı c sınıfı hatcbak olarak vw golf ve bravo arsında kalıp golf diye karar kılmıştım ama birde araçları yakından göreyim diye şehre iki araca da bakmak için gittim (gerçi golf için gerek yoktu çünkü heryerde var) fıat servisinde bravo yu yakından görünce inanın golf den daha çok hoşuma gitti.ve şu an param olsa kesin bravo alırım bunun da marka fanatikliği ile uzaktan yakından alakası yok o fiyatlara golf veriliyorsa bravo ya verilen para kuruşu kuruşuna helaldir

Millet düğün salonunda kızlara bakarken ben dışarıda arabalara bakarım.

20687 Mesaj
21 Kasım 2009; 13:55:34 

Şu Bravo'yu bi test edemedim gitti yav.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

190 Mesaj
21 Kasım 2009; 14:02:58 

ben testi çok sevdim. çok içten bir anlatım olmuş.
devamını da bekleriz

hele "araba gazıma basta uçayım diyor" kısmı süper

|| Karadeniz Ereğlili ||

1842 Mesaj
21 Kasım 2009; 14:34:07 

Biraz amiyane tabir olacak ama; ben böyle orginal birini görmedim daha önce. Bir karakter tahlili yapmak gerekirse, normal hayatta çok sakin ve soğukkanlı biri olduğunuz aşikar.Şunu da söylemeliyim ki sizde kolay kolay hipertansiyon yada kardiyolojik problem olmaz

5203 Mesaj
21 Kasım 2009; 14:53:35 

sizin test çok öznel bir test olmuş
:))))
elinize sağlık
ama
iki aracı bende kullandım ve bravonun performans olarak insignia turbo ile uzaktan yakından alakası yok.
kesinlikle insignia çok daha performanslı ancak sanırım hızı daha az hissettirmesi nedeniyle size bravo ile aynı performansta gelmiş .

Sen benim bu alemde ünümü duymadın mı hiç? Ben bir hiçim, hiç.." (Mevlana)

446 Mesaj
21 Kasım 2009; 15:51:50 

quote:

İstanbul'da 2 harfli bir plakayı 250-350 TL , 3 harfli bir plakayı ise 500-1250TL arası çıkartabilirsiniz.Üç harflide çoğu zaman 1000TL+ rakamlarda diretiyorlar.

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
21 Kasım 2009; 16:14:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Robertobaggiojuve

Biraz amiyane tabir olacak ama; ben böyle orginal birini görmedim daha önce. Bir karakter tahlili yapmak gerekirse, normal hayatta çok sakin ve soğukkanlı biri olduğunuz aşikar.Şunu da söylemeliyim ki sizde kolay kolay hipertansiyon yada kardiyolojik problem olmaz

hocam bu yorumuna bir şey diyemedim teşekkür ederim :)

yorumlar ve güzel sözler için tşkler arkadaşlar.içimden geldiği gibi yazdım.mitsubishi lancer ve hyundai i30 testlerini yaptığımda da zaman inş. olursa uzun uzun anlatırım :)

1621 Mesaj
21 Kasım 2009; 23:38:20 

paylaşım için sağol...Bu arada 2 arabayı bende test etmiştim....Fiat Bravo dediğin gibi her yönüyle mükemmel bir araç, eski Fiat larla ilgisi yok...İnsignia da kalitesizlik sezdim; sanki kötü kumaşa iyi dikim gibi: ne bileyim sıfır araçta tıkırtılar vardı mesela...

2012 SCİROCCO 160 HP BEYAZZZZ / CAM TAVAN+BİXENON+18" CHİCAGO JANT+KATLANIR AYNA+ VS.
2011 MEGANE EXP. DCİ (105) + SUNROOF / BEYAZ

1965 Mesaj
22 Kasım 2009; 11:04:54 

quote:

Orijinalden alıntı: MackaLi6161

quote:

1500 devirde 300 nm tork / 0-100 : 10,5 saniye fabrika verisi / 6 vites vs. falan filan

s a hibinden.com'dan bu ilan sanırım..Epeydir takibimde en son fiyat düştü bu araçta "doktordan kar lastikleriyle birlikte satılık" falan diye başlayan ilan bu

Araçta siyah renge pek sıcak bakmasamda resimde gerçekten çok güzel ıkmış yani göstermiş arabayı desem yeridir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bora_T -- 22 Kasım 2009; 11:06:35 >

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

2511 Mesaj
20 Mayıs 2013; 7:05:18 

buradan alıpta kullanan varmı 1.6 dizel otomatiğini arkadaşlar hort :D

nereye gittiğini bilmiyorsan hangi yoldan gideceğinin önemi yok
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Bugünkü Fiat Bravo ve Opel Insignia Test sürüşü tecrübelerim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359