Şimdi Ara

Asus tüm yeni Eee PC modellerinde Nvidia ION platformunu kullanacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eee PC serisi ile netbook'ların yaygınlaşmasına öncülük eden Asus, gelecekteki tüm yeni netbook modellerinde Nvidia ION platformunu kullanmayı planlıyor. 945 çipsetli Intel Atom platformundan farklı olarak GeForce 9400M yonga setiyle DirectX 10 desteği sunan ve yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma desteği sunan ION platformu, Windows 7'nin sahip olduğu tüm görsel efekt ve arayüz özelliklerine de destek sunuyor.

Her ne kadar Intel Atom platformuna kıyasla maliyetleri bir miktar daha yüksek olsa da, sahip olduğu grafik ve video özellikleri sayesinde daha yüksek görsel deneyim vaat eden ION platformu için, Asus'un tüm yeni modellerinde kullanma planı Nvidia adına da önemli bir kazanım olacak gibi görünüyor zira araştırma firmalarının raporlarına göre Asus, Acer ile birlikte netbook pazarının tepesindeki iki isimden birisi durumunda.

Flash 10.1 hızlandırma desteği de kazanacak olan ION platformu ve dolayısıyla Asus'un yeni modelleri için yakın gelecekte tartışılması beklenen en önemli konu ise ikinci nesil Atom işlemcilerine destek verilip verilmeyeceği zira mimari yapıda ciddi değişikliklere giden Intel'in, Nehalem'de olduğu gibi var olan lisans anlaşmasının kapsamını öne sürerek Nvidia'nın Atom 2 işlemcilerine uygun çipset geliştirimesini istemeyebilir dolayısıyla bu durum Asus'un yeni nesil Eee PC modellerinde ION geçişine engel teşkil edebilir.

• Nvidia'nın Via'yı alması lazım, canavarı kendi eliyle besliyor, daha sonrada karikatür çizip millete bakın öcü diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Nvidia'nın Via'yı alması lazım, canavarı kendi eliyle besliyor, daha sonrada karikatür çizip millete bakın öcü diyor.

Süper bir yorum.

Başlık ise tam bomba. Sanki ha deyince oluyor bu işler.

Ben AMD'yi tebrik etmeye devam ediyorum. Intel'den bu iş için pay aldığını düşünüyorum. Rakipsiz şekilde netbook piyasasını silip süpürdüler. En büyük rakip niye bu kadar sessiz kalsın ki bu duruma? AMD-Intel el ele, hep beraber kazıklayanlar ligine...
  • bi çıkmadı şu ionlular. amdyi bende tebrik ediyorum. ama sanki bomba gibi patlama yapcakta, sessizce bekliyor olabilirmi?

şöyle bi alet çıkarsa keşke; 11", 1366x768 ekran, ion grafik kartı, amd işlemci, 6000mah batarya, 250 gb disk. fiyatıda 750 civarı olsa ah ahh ne güzel olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: !XiR

bi çıkmadı şu ionlular. amdyi bende tebrik ediyorum. ama sanki bomba gibi patlama yapcakta, sessizce bekliyor olabilirmi?

şöyle bi alet çıkarsa keşke; 11", 1366x768 ekran, ion grafik kartı, amd işlemci, 6000mah batarya, 250 gb disk. fiyatıda 750 civarı olsa ah ahh ne güzel olurdu

Hocam bu saatten sonra anca ses bombası olur AMD'den. O da zor. Piyasa tüm hızıyla büyüyor. Kaymağı yiyen yedi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: !XiR

bi çıkmadı şu ionlular. amdyi bende tebrik ediyorum. ama sanki bomba gibi patlama yapcakta, sessizce bekliyor olabilirmi?

Seneye ancak o fiyat olur.Bence 1000 lira civarı olur.Avrupada 500 $ başlangıç fiyatı ile satışa sunuldu Asus 1201N modeli.
  • hani nerde ION nettoplar yaaa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.