Şimdi Ara

EVGA GeForce GT240 tabanlı dört yeni ekran kartı hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartı üretiminde Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından birisi olan ve son dönemde anakartlarıyla da sık sık gündeme gelen EVGA, DirectX 10.1 destekli GeForce GT240 modellerini duyurdu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT215 GPU'sunun güç verdiği yeni ekran kartları,128-bit bellek veri yolu desteği ve 96x paralel işlem birimiyle gelirken, kartlar arası farkı bellek tercihleri ayırıyor.

İkisi GDDR3 ve diğer ikisi de GDDR5 belleklerle donatılmış yeni ekran kartlarında standart modeller 550MHz GPU, 1340MHz paralel işlemci ve 1600MHz/3400MHz (GDDR5) bellek saat hızlarıyla gelirken, SuperClocked serisi altında hazırlanan fabrika çıkışı hız aşırtmalı model ise 550MHz GPU, 1340MHz paralel işlemci ve 3588MHz bellek saat hızlarıyla yani hızı arttırılmış bellek ile geliyor.

PureVideo HD teknolojisiyle GPU tabanlı HD video hızlandırma desteği sunan yeni ekran kartları aynı zamanda CUDA, PhysX ve 3DVision gibi teknolojilere de destek sunuyorlar. DVI, VGA ve HDMI konnektörleriyle donatılan GeForce GT240 tabanlı EVGA çözümlerinin önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken, SuperClocked modelinin 120$'lık yurt dışı satış fiyatına sahip olacağı açıklandı.

• hey allahım üsttekı habere bak .5970 pıyasaya cıkıyor. nvidia da daha gt240 dıyor.şu kartlar hangı mantıkla pıyasaya cıkarılıyorsa merak edıyorum.
  • Senin gibi 500milyon müşterisi olsa çıkarmazdı iktyas
  • herkes senin gibi doğuştan zengin değil....
  • 4770 99 dolarken bu 120 dolar olacak ha geçmiş olsun nvidianın yöneticileri kafayı yedi
  • Diğer bütün gt200 serisine en iyi tasarımı bunlar yapmış bence son 2 kart çok şekil duruyor siyah güzel uymuş..
  • nvidia her zaman satar. ne çıkarırsa çıkarsın oyun deyince akla ilk nvidia geliyor satarda ati merak edenler alır devasa bi kart olarak gözüksede gtx 295 üstüne çıkıcak kart daha meydanda yok (SLI DÜZENEKSİZ)
  • 5970 in rakibi olarak çıkmadı herhalde :)

farkettiyseniz DDR5 var.Bu önemli bir ayrıntı.Nvidia DDR5 e geçiyor.Bu kartların performansını merak ettim açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

5970 in rakibi olarak çıkmadı herhalde :)

farkettiyseniz DDR5 var.Bu önemli bir ayrıntı.Nvidia DDR5 e geçiyor.Bu kartların performansını merak ettim açıkçası..

Hocam sende forumun müdavimlerindensin ama DDR5 olayını duymadın herhalde daha önce. Epeydir haberleri vardı ortalıkta. Performasn olarakta 9600GT 9800GT arası bir kart olacağa benziyor testlere göre. (Testlerde dolaşıyor piyasada)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

5970 in rakibi olarak çıkmadı herhalde :)

Hocam sende forumun müdavimlerindensin ama DDR5 olayını duymadın herhalde daha önce. Epeydir haberleri vardı ortalıkta. Performasn olarakta 9600GT 9800GT arası bir kart olacağa benziyor testlere göre. (Testlerde dolaşıyor piyasada)

evet gözümden kaçmış olmalı ddr5 olan 9800 gt yi bile azda olsa geçmiş..
    tabi 40 nm olması güç tüketiminin daha düşük olması ayrı bir avantaj.ayrıca hd video donanımsal desteği 8 ve 9 serilerine göre daha iyileştirilmiş oluyor 200 serilerinin.

EVGA GeForce GT240 tabanlı dört yeni ekran kartı hazırladı

• quote:

Orijinalden alıntı: iktyas

hey allahım üsttekı habere bak .5970 pıyasaya cıkıyor. nvidia da daha gt240 dıyor.şu kartlar hangı mantıkla pıyasaya cıkarılıyorsa merak edıyorum.

ayrıca nvidia gt240 demiyor evga diyor bu habere göre nvidia 5970e karşı gt240 demiyorki zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.