Şimdi Ara

Asus'dan yüksek performans sınıfı yeni anakart: Maximus III Extreme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anakart üretiminde sektörün öncü isimlerinden Tayvan merkezli Asus, oyuncular ve yüksek performans tutkunları için hazırladığı R.O.G (Republic of Gamers) serisi anakart ailesini yeni bir model ile güncellemeye hazırlanıyor. Firmanın Maximus III Extreme adını taşıyan P55 çipsetli yeni anakart, LGA1156 formundaki Core i5 ve Core i7 800 serisi Intel işlemcileri hedef alıyor.

Asus'un yüksek performans segmentindeki en yeni temsilcilerinden birisi olacak Maximus III Extreme'de, 11 fazlı dijital PWM modülleri kullanılırken Sıvı Azot ile uçlarda overclock yapan profesyonel kullanıcılar için LN2 Mode jumper'ı eklenerek kullanıcıların LN2 ile yapılacak frekans yükseltme ve olası rekor denemelerinde performans artışı sağlanması hedefleniyor.

Dört adet DIMM slotuna sahip olan ve yüksek hızlı DDR3 bellek desteği sunan yeni anakart tam 5 adet PCIe x16 slotuyla geliyor. Hem SLI hem de Crossfire X kurulumlarına olanak tanıyan anakart üzerindeki PCIe x16 slotlarının fazlalığı daha fazla PCIe hattı için 3. parti PCIe yongasının kullanıldığı yönünde izlenim yaratırken, hangi çözümün kullanıldığı noktasında henüz herhangi bir açıklanmadı.

Yüksek stabilite ve uzun ömürlü kullanım için SuperML kapasitörler desteklenen Maximus III Extreme, 24-pin ve 8-pin'lik iki adet işlemci güç konnektörüne ek olarak bir adet 6-pin PCIe güç konnektörüne daha sahip ve açıklamalara göre bu sayede overclock ile denenecek alternatif kullanım senaryolarında en yüksek performans ve maksimum stabilitenin hedeflendiği belirtildi.

Renkli komponentleri ve özel tasarım soğutucusu ile kaslı bir görünüme sahip olan Asus Maximus III Extreme, standart konnektörlere ek olarak iki adet SATA-III ve iki adet USB 3.0 portunu bünyesinde barındırarıyor. Yeni nesil ara birim standartlarına destek veren ilk R.O.G modeli olmayı da hak eden Maximus III Extreme aynı zamanda 10 kanal yüksek tanımlı ses desteği de sunuyor.

Dikkat çekici bir özellik olarak kullanııcların Bluetooth özellikli telefonlarıyla overclock yapabilmesine olanak tanıyan Asus Maximus III Extreme'in fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• Lucid Hydra yongası mı var acaba? Yoksa 5 tane PCI Express x16 slotu ne işe yarar ki?
  • kim ne derse desin asus tek gecerim süper yaa adamın aklını alıyor
  • Bir anakartın fiyatını yükseltecek ne varsa hepsi bunda var ...
  • fiyat = 2 adet orta seviye sistem :)

not: yuksek cozumlerde guzel anakartlar uretiyorlar. tsk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

fiyat = 2 adet orta seviye sistem :)

not: yuksek cozumlerde guzel anakartlar uretiyorlar. tsk

evet yüksek çözüm işin olmassa olmazı
  • Beklenen anakart asus fanları tarafından:) Fiyatını görmek lazım..
  • çok abartı olmuş bence :D
  • walla bu pahallı ürünleri görünce acayip sinir oluyorum.arkadaşın dediği gibi iki adet orta seviye sistem maliyetiyle eşdeğer fiyata sahip.nedir bu kapitalizmin şu akılalmaz boyutları.biz core2 gma 950 laptopumuzla nfs underground u adam gibi açamıyoruz millet bunlara ne paralar döküyor.sahi bunları alan var mı arkadaşlar.
  • pci express slotları mükemmel yapılmış crossfire ve sli tüm kartlarla yapılabilir
  • arkadaşlar öyle demeyin,baba parasıyla öyle bir alınır ki gözünü bile kırpmazsın ... (tabi baban zenginse :) )
  • süper olmuş bencede
  • Gerek tasarım gerek özellikler süper.Herhangi bir eksik nokta göremedim ben.
  • Abartılmış bence ya!
  • Of (: Tam renklerim.. Bu kadar pci-e slotu biraz abartılı olmamış mı..
  • Sipariş verdim, yarın elimde olur. Fotoğraflarla güzel bir inceleme olacağını ümit ediyore
  • Sabırlı olun arkadaşlar HYDRA lı anakartlar çıksın öyle saldıralım. Bu kartlar kesmez bizi...
  • Kartın yerleşimi çok güzel olmuş
  • Buna powersuble yetermi?... arkadaşlar.1500 Watt gibi!
  • Anakarta bu kadar para verilmez çok saçma gelıyor bana...Buna para vereceğime giderim ssd alırım,monitör alırım ne bıleyım bana göre anakart belli bi yerden sonra müsrifliğe giriyor. Ben de x38 ds4 var.1600 fsb ve 1200 ddr2 destekliyor hem de oc siz.Şimdi tutupta rampageydi yok dfi ydi almanın anlamı ne? Ben zaten 475 fsb alıyorum yetmez mi adam olana? Maksat para harcamak,müsriflik yapmaksa,ki bende arada yapmıyor değilim ama bu kadar bütçem varsa giderim ssd alırım daha iyi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.