- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
BULAŞIK MAKİNESİ ÖNERİSİ
54 Cevap10174 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2046 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:36:43 

Arkadaslar bulasık makinesi önerinizi bekliyorum hangi marka? hangi model?

1724 Mesaj
18 Kasım 2009; 10:44:27 

Yeni çeri, forumda görebileceğin gibi bu konuda çok sayıda başlık var...

Önce bilmeni isterim ki bilinçli tüketici olarak, üründen ne istediğini biraz yansıtmak ve bu beklentine karşı ne kadarlık bir bütçe ayırdığını belirtmek senin doğru cevaplara ulaşman için çok faydalı olacaktır...

Aksi taktirde 450-4500TL aralığında "ben bundan çok memnunum şeklinde" yorumlardan başka bir şey bulamazsın...

Örn. Ben 1600TL ye Siemens 26M890EU yeni edindim, çok sessiz ve ihtiyacım olan bütün fonksiyonları barındırıyor.. Diğer özelliklerini internetten bulabilirsin...

Forum genelini incelersen, benim gözlemim şu şekilde; bütçeye göre Profilo-Bosch-Siemens-Miele öneriliyor bulaşık makinalarında...

Kolay gelsin...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 11:04:34 

Para varsa miele ve siemens üst serileri,para yoksa profilo serileri ama ithal olanları siemens ve profilonun.

6581 Mesaj
18 Kasım 2009; 11:22:26 

siemens 24e250 tr tavsiye ederim.

2046 Mesaj
18 Kasım 2009; 11:33:18 

ithal olanları nerden edinebilirim büyük teknoloji marketlerindenmi almam gerekiyor mesala heryerde siemens bayii var onun ithalini nerden alabilirim ve garanti olayı aynı sekildemi isler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Kasım 2009; 11:38:34 

İthal yada yerli hepsinin firması aynı her yerden bulabilirsiniz eger becerebiliyorsanız sitesinden kullanma kulavuzunu indirin onların içinde ithal olanlar yazıyor yada candoganı bekleyiniz o söyler

1724 Mesaj
18 Kasım 2009; 11:39:40 

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

ithal olanları nerden edinebilirim büyük teknoloji marketlerindenmi almam gerekiyor mesala heryerde siemens bayii var onun ithalini nerden alabilirim ve garanti olayı aynı sekildemi isler

Hayır,

"Genellikle" sonu EU ile biten Siemens serileri direk ithaldir... Ayrıca anladığım kadarıyla bazı TR ile biten model parçaları tamamiyle ithal ama montajı burada olduğu için sonu TR olabilmektedir...

Dostum bence sen kendi başına çırpınma yukarda yazdığım şekilde bütçeni ve spesifik kullanma beklentilerini belirt, fikir verelim, sonra kendi araştırmanı başlat...

Siemenslerde Garantiler 3 sene şeklindedir istersen 58TL ücretle 7 yıla uzatabilirsin...

Fiyat konusunda bizden aldığımız fiyatları duyduktan sonra istediğin yerden tercih ederek ve pazarlık ederek alabilirsin...

Beyaz Eşya Konusunda en deneyimli forum paylaşanları başta Candogan62 ve Afacan! dır. Bizim gibi tüketicilerin yorumlarından tatmin olmazsan, beyaz eşya konusunda profesyonel bilgi sahibi arkadaşların yazmasını tavsiye edildiği gibi bekleyebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 18 Kasım 2009; 11:43:31 >

2046 Mesaj
18 Kasım 2009; 13:09:26 

sonucta evde 2 kişiyiz hergün bir sefer kullanılacak bir makina istiyorum öyle serisinin en iyisini en pahalısını falan istemiyorum a enerji tüketimi olan kaliteli çok ucuz yada pahalı olmayan bir cihaz istiyorum mesala buzdolabında en iyisinin sharp olduğunu öğrendim alınca sharp alacağım candoğan62 ve afacan arkadasların önerilerini bekle diyorsunuz benimde zaten acelem yok bütün yorumları dinleyip öyle alacağım yazan herkese tesekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 18 Kasım 2009; 13:10:39 >

3 Mesaj
24 Kasım 2009; 17:04:09 

Yeni baslik acmadan baslik sahibinin affina siginaraktan sorumu burdan sorayim

Bulasim Makinasi bakmaktayim ama yer biraz dar oldugu icin genisligi 50-55 cm den daha dusuk bir makina bakiyorum

Tavsiyeleriniz varmidir?

Ben biraz bakindim nette ama utun hepsi 60 cm di

1724 Mesaj
24 Kasım 2009; 17:19:12 

quote:

Orijinalden alıntı: pierremr

Bulasim Makinasi bakmaktayim ama yer biraz dar oldugu icin genisligi 50-55 cm den daha dusuk bir makina bakiyorum

Tavsiyeleriniz varmidir?

Normalde standart olarak evlerde Bulaşık Makinesi için 60-65cm yer bırakılır... Kullanım amacına uygun olur mu bilmiyorum ama Siemens SK25E200EU seri kodlu küçük tezgah üstü bulaşık makinalarına bakabilirsin.

Ya da ankastre modellerin boyutlarını bir araştırsana, belki uyar...

Zor bir durum, kolay gelsin...

12219 Mesaj
25 Kasım 2009; 1:38:29 

quote:

Orijinalden alıntı: pierremr

Tavsiyeleriniz varmidir?

http://www.bosch-home.c...42EU.html?source=browse

Bu makineyi önerebilirim. Yeri genişletme olanağınız yok mu acaba?

4 Mesaj
3 Aralık 2009; 16:51:02 

Sakın bosch 69m 08eu düşünmeyin.Ben çok pişmanım!Aldığımızdan beri yani yaklaşık 1.5 yıldır sürekli sorun.....

58 Mesaj
23 Aralık 2009; 20:49:54 

bulaşık makinesi ile alakalı olarak kafamı karıştıran bir şey var: bosch ya da siemens 25m232 modeliyle ilgili. 12 ve 7 litre su kullanımını karşılaşırırsak 7 litre su hem tablet deterjanı çözüp bulaşığı yıkayacak, hem de bu bulaşığı durulayacak. bana pek sağlıklı olmaz gibi geliyor.bulaşık makinesi daha çok su kullansa daha iyi olmaz mı?

58 Mesaj
24 Aralık 2009; 19:45:23 

quote:

Orijinalden alıntı: somewherecold

bulaşık makinesi ile alakalı olarak kafamı karıştıran bir şey var: bosch ya da siemens 25m232 modeliyle ilgili. 12 ve 7 litre su kullanımını karşılaşırırsak 7 litre su hem tablet deterjanı çözüp bulaşığı yıkayacak, hem de bu bulaşığı durulayacak. bana pek sağlıklı olmaz gibi geliyor.bulaşık makinesi daha çok su kullansa daha iyi olmaz mı?

bu arada bosch ubn aralık kataloğunda 25m232 nin muadili yok değil mi

12219 Mesaj
24 Aralık 2009; 23:34:17 

quote:

Orijinalden alıntı: somewherecold
bu arada bosch ubn aralık kataloğunda 25m232 nin muadili yok değil mi

Bosch'ta muadili SMS53M32EU olarak geçiyor.

58 Mesaj
25 Aralık 2009; 10:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bosch'ta muadili SMS53M32EU olarak geçiyor.

AMA ARALIK KATALOĞUNDA YOK BU ÜRÜN O YÜZDEN BAYİ FİYAT VERMİYOR

12219 Mesaj
25 Aralık 2009; 13:15:44 

Benim bildiğim vardı, emin misiniz?

58 Mesaj
25 Aralık 2009; 13:53:41 

KATALOGDA GERÇEKTEN YOK AMA BAŞKA BİR BAYİDE DİREK MODELİ SÖYLEDİM FİYATI SÖYLEDİ. AMA 7 LİTRE SU İLE BULAŞIK YIKAMAK "DEVRİM YARATACAK TEKNOLOJİ". BUNU KATALOGDA ES GEÇMELERİ BİRAZ GARİP. İNSANIN MAKİNENİN ÇIKIŞINA KOVA KOYASI GELİYOR. ZATEN BAYİLER KAFAMI KARIŞTIRIYORLAR. BİR BAYİ DE SİEMENSİN TÜM FIRINLARI YERLİ MONTAJ DENDİ. AMA ELEKTROWORLD DE MODELİN ÜZERİNDEKİ KARTTA İTHAL YAZIYOR

12219 Mesaj
26 Aralık 2009; 11:29:26 

Elimdeki Aralık fiyat listesinde sözkonusu bulaşık makinesi var. Hatta özel bir sayfa ayrılmış, orada gözünüzden kaçmış olabilir mi?

Solo fırınların yerli montaj olduğu doğrudur. Elektrikli vitroseramik ocaklı model haricinde. Electroworld yanlış bilgi vermiş.

227 Mesaj
26 Aralık 2009; 14:13:22 

merhaba arkadaşlar
bende affınıza sığınarak bu başlıktan sorayım dedim. bulaşık makinası almayı düşünüyorum. 3-5 program arası siemens,bosch,profilo bakıyordum. electrolux'ün 5 programlı olan 63021 modelini 799 TL'a electroworldde gördüm. nasıl bi makinadır. bu fiyata tavsiye edebilirmisiniz. (aynı yerde profilo'nun 5 programlı modeli mevcut ve fiyatı aynı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xperd -- 26 Aralık 2009; 14:14:34 >

12219 Mesaj
26 Aralık 2009; 14:40:53 

quote:

Orijinalden alıntı: xperd

merhaba arkadaşlar
bende affınıza sığınarak bu başlıktan sorayım dedim. bulaşık makinası almayı düşünüyorum. 3-5 program arası siemens,bosch,profilo bakıyordum. electrolux'ün 5 programlı olan 63021 modelini 799 TL'a electroworldde gördüm. nasıl bi makinadır. bu fiyata tavsiye edebilirmisiniz. (aynı yerde profilo'nun 5 programlı modeli mevcut ve fiyatı aynı.)

Electrolux'ün iyi bulaşık makineleri daha üst serilerden başlıyor. Kötü diyemem ama 800TL'yi hakedecek ölçüde kaliteli ve detaylı bir tasarımı olan bir model olmadığını söyleyebilirim. Profilo'nun ses seviyesi daha yüksek ama sepet kullanışlılığı, genel malzeme ve işçilik kalitesi ile daha önde. Electrolux'ü istiyorsanız ESF66720 modelini önerebilirim.

4558 Mesaj
27 Aralık 2009; 4:37:35 

Buradaki görüşlere de bakarak bütçeme en uygun olan makinalardan Electrolux 65040 modelini 1 ay kadar önce Electro World'den 899/12 taksite almıştım. 63021 bir alt modelidir. Aralarında bence önemli tek fark; kirliliği ve yükü otomatik algılayarak suyun miktarını ve sıcaklığı ayarlayan oto program. Benim kişisel görüşüm; her 2 makine de bu fiyatlara çok uygun makineler. 63021 modelini ihtiyacı olan çoğu Electro World personeli almış. Hatta bana 65040 ı soranlar vardı.
En önemli artıları oldukça sessiz olmaları. İç bölümü tamamen çelik ve asla koku yapmıyor. 30 dakika hızlı yıkama programı günlük bulaşıklar için avantaj. Oldukça temiz yıkıyor. Yalnız kısa program özelliği itibariyle kısa sürede durulama yaptığından, kapağı açıp tam kurumalarını biraz beklemek lazım. Oto program ise 111 dakika sürüyor.
Bence en önemli tek eksileri, üst raflarının dizaynının iyi olmaması. Bosch, Siemens, Profilo üst rafı gibi bardaklar düzensiz konduğunda durmuyor, devriliyor. Küçük çorba tasları için, saydığım makinelerdeki gibi üst rafta geniş aralıklı bir bölüm düşünülmemiş, ancak bu eksiyi bir sıra atlayarak koymakla aşıyorsunuz.
Bu dezavantajına rağmen, 30 dakikalık kısa programda bile başarılı, sessiz ve ucuz bu makinalar Electro World'deki fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Yakın fiyatta olan Profilo, Bosch hatta Siemens'in plastik tabanlı modelleri inanılmaz kötü koku yayıyor. Bunu EW'deki bulaşık makinalarının kapağını açarak test edebilirsiniz. Bu kokunun bir süre daha geçmediğini ve yüksek ısıda yinelediği şikayetleri de yok değil. Önerim: kesinlikle içi tamamen çelik(yada metal) bulaşık makinası almanız yönünde olacaktır.
Bir ekleme daha, Candoğan Beyin de dediği gibi kesinlikle jel deterjan kullanın, multitab özelliğini kullanmayın. Fabrikasyon ayarlıysa iptal edin, aksi durumda parlatıcı(sanırım tuzu da) kullanmaz. Tabletin tam erimeme ihtimali dışında, tabletin düşme sesinin makinenin gürültüsünden fazla olması cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 27 Aralık 2009; 4:46:34 >

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

227 Mesaj
27 Aralık 2009; 19:49:16 

quote:

Electrolux'ün iyi bulaşık makineleri daha üst serilerden başlıyor. Kötü diyemem ama 800TL'yi hakedecek ölçüde kaliteli ve detaylı bir tasarımı olan bir model olmadığını söyleyebilirim. Profilo'nun ses seviyesi daha yüksek ama sepet kullanışlılığı, genel malzeme ve işçilik kalitesi ile daha önde. Electrolux'ü istiyorsanız ESF66720 modelini önerebilirim.

değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. sizin dediğiniz 66720 modelini inceledim ama fiyatı benim bütçemi epey aşıyordu. bende @sserin arkadaşımızın önerdiği model olan 65040W modelinde karar kıldım. 860 tl 5 taksit le bugün aldım. incelediğimde ise 63021 modeliyle arasında epey fark olduğunu gördüm. 65040W +özellikleri daha cazip geldi. umarım doğru bir seçim yapmışımdır.

saygılar.

4558 Mesaj
27 Aralık 2009; 21:09:37 

quote:

Orijinalden alıntı: xperd

değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim. sizin dediğiniz 66720 modelini inceledim ama fiyatı benim bütçemi epey aşıyordu. bende @sserin arkadaşımızın önerdiği model olan 65040W modelinde karar kıldım. 860 tl 5 taksit le bugün aldım. incelediğimde ise 63021 modeliyle arasında epey fark olduğunu gördüm. 65040W +özellikleri daha cazip geldi. umarım doğru bir seçim yapmışımdır.

saygılar.

Hayırlı olsun, 63021 799, 65040 899/12 taksit idi. Fark var ama en önemlisi otomatik program. Hanımlar bayılıyor buna.
Kurulduktan sonra kullanım kılavuzundan bakarak multitab özelliğini iptal edin. Çünkü fabrikasyon ayarı böyle. Multitab düğmesine basmasanız da parlatıcı almıyor.
Calgonit finish çamaşır suyu katkılı jel kullanın. Tuzu ve parlatıcısını koyun. Electro World'de tuzu 2 lira civarıydı. Ordan da alabilirsiniz.
Bir de Electrolux'un kireç önleyici aparatını makineyle 35 liraya veriyorlardı. Onu da alsaydınız.
Montaja gelmeden yine Electro World'den orjinal Electrolux su bağlantı hortumunu alın. Orada 10 lira falandı. Servis 30 lira alıyor. Benim aklıma gelmedi, gereksiz para ödedim.
Umarım beklediğiniz gibi çıkar.

1: Samsung 46B650, Digiturk HD, Teledünya HD, Sony STR-DB 940 QS A/V Receiver, LG Bluray 550, Samsung HD860, Sony CDP-308ESD, Front JBL LX-55, Center Pio S-CR39, Sur.Wharfedale WH20, Sub Pioneer SW-110S.
2: Samsung 50Q92, Sony STR-DB925 QS Receiver, Samsung HD870, Atlanta HD, Front Technics SB-A33, Sub-Center-Rear JBL TLX 125 + Rear Sony SS-E 317V

57 Mesaj
28 Aralık 2009; 16:06:20 

peki electrolux esf 66720 X mi, yoksa bosch sms53M38EU mu daha iyi. candoğan fikrin nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çaylak gomez -- 28 Aralık 2009; 16:41:45 >

Ne Mutlu Türküm Diyene

96 Mesaj
28 Aralık 2009; 16:34:03 

Selamlar,

Ben bu hafta sonu Ankamall Teknosa'dan 799/12 taksitle Electrolux 65020 modelini aldım. Servis kurmaya geldiğinde makinayı kaça aldınız diye sordu. 799 deyince 63021 modeli zannetti ama paketi açıp kuruluma başlayınca 65020 olduğunu görüp "çok iyi almışsınız" dedi. Belki biz mutlu olalım diye söyledi . 11 sene önce evlendiğimde aldığım Siemens'in arızaları çok arttığından ve artık servisle kanka olmaya başlayınca değiştirmeye karar vermiştik.

İlk izlenimlerim gayet olumlu. 5 programdan otomatik modunu seçerek içindeki bulanıklık sensörleri vasıtasıyla yıkama süresini kendi belirliyor. Kurutması da çok iyiydi.

Ancak benim sorum şu olacak. Genelde Finish veya Pril 3'ü birarada kullanıyoruz. Bu durumda Ankara için ekstra tuz veya parlatıcı kullanmaya gerek var mı? Varsa tuz gözündeki kademelerden (1 ve 2) hangisini seçmeliyiz? Servis bu ayarı 2. kademede bıraktı ve herhangi bir sertlik ölçümü yapmadı.

Sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar.

2046 Mesaj
28 Aralık 2009; 16:52:17 

quote:

Orijinalden alıntı: eatekbas

Selamlar,

Ben bu hafta sonu Ankamall Teknosa'dan 799/12 taksitle Electrolux 65020 modelini aldım. Servis kurmaya geldiğinde makinayı kaça aldınız diye sordu. 799 deyince 63021 modeli zannetti ama paketi açıp kuruluma başlayınca 65020 olduğunu görüp "çok iyi almışsınız" dedi. Belki biz mutlu olalım diye söyledi . 11 sene önce evlendiğimde aldığım Siemens'in arızaları çok arttığından ve artık servisle kanka olmaya başlayınca değiştirmeye karar vermiştik.

İlk izlenimlerim gayet olumlu. 5 programdan otomatik modunu seçerek içindeki bulanıklık sensörleri vasıtasıyla yıkama süresini kendi belirliyor. Kurutması da çok iyiydi.

Ancak benim sorum şu olacak. Genelde Finish veya Pril 3'ü birarada kullanıyoruz. Bu durumda Ankara için ekstra tuz veya parlatıcı kullanmaya gerek var mı? Varsa tuz gözündeki kademelerden (1 ve 2) hangisini seçmeliyiz? Servis bu ayarı 2. kademede bıraktı ve herhangi bir sertlik ölçümü yapmadı.

aetekbas hayırlı olsun iyi günlerde kullanın bende senin soruna ek olarak bu jel deterjan olayını sormak istiyorum cünkü onun icin özel detarjan alındığını biliyorum jel detarjan nasıl kullanılıyor kadınlar biliyordur belki ama bende öğrenmek isterim bu konuda görüsleri bekliyorum

4558 Mesaj
28 Aralık 2009; 17:12:54 

quote:

Selamlar,

Öncelikle hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.
Ben de Ankara'da oturuyorum. Tuz ayarı 2 normaldir. 4 ayarda parlatıcı da kullanmanız gerekir. Multitabletler bitince calgonit finish (çamaşır suyu katkılı) jel deterjana geçin. Tabletin de şimdilik yarısını koyun, yoksa erimeyebilir.
65020 modelinde de fabrika ayarı multidir. Bunu kullanım kılavuzundan bakarak değiştirin. Yoksa parlatıcı almıyor.
Sanırım 30 dakikalık kısa program da var. Çok kirli olmayan gnlük bulaşıkları bu programla yıkamanız yeterli oluyor. Yoksa otomatik modu kullanmak en akılcı yöntem.
Mültitab tuşuna basınca süre uzamakla beraber, kalan süreyi gösteriyorsa, oto program 111 dakika sürüyor. Multitab tuşu basılı iken biraz daha uzuyor.

4558 Mesaj
28 Aralık 2009; 17:15:59 

Bir ekleme; jel deterjan da normal göze konuyor. Koyma yerinin hiç farkı yok. Ön yıkama yapmayan programlarda içine de dökseniz fark etmez.

227 Mesaj
28 Aralık 2009; 18:13:48 

quote:

Selamlar,

hayırlı olsun öncelikle. sadece merak ettiğimden soruyorum, aldığınız makina orada duran makina mıydı, yoksa açılmamış kutu mu geldi size?

4558 Mesaj
29 Aralık 2009; 1:44:37 

Yanılmış olabilirim ama 65020 de kısa yıkama programı (30 dakika) yok görünüyor. Teknosa'da kalmamış. Almak isteyenler için peşin fiyatta 679 TL ye alınabiliyor.
65020
Eğer kısa program gerekli derseniz Electro World'de halen 65040 var. 899/8 taksit idi, 860/5 taksite alan arkadaşımız da var.
63021 100 TL daha ucuz ama 65040 arasında önemli farklar var.
65040-63021 FARKLAR

96 Mesaj
29 Aralık 2009; 9:24:11 

Biz aldığımızda 2 tane vardı ellerinde. Orjinal kutulu gelmedi ama teşhirdeki üründe değildi. Daha önceden teşhirden kaldırdıkları ürün olabilir. Ambalajı kendileri başka kolilerle yapmışlar.

30 dakika yıkama programı var. Ama kurutma yapmadığı için günlük kullanımda çok fazla tercih edeceğimizi zannetmiyorum.

Sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar.

4558 Mesaj
29 Aralık 2009; 23:38:31 

quote:

Biz aldığımızda 2 tane vardı ellerinde. Orjinal kutulu gelmedi ama teşhirdeki üründe değildi. Daha önceden teşhirden kaldırdıkları ürün olabilir. Ambalajı kendileri başka kolilerle yapmışlar.

30 dakika yıkama programı var. Ama kurutma yapmadığı için günlük kullanımda çok fazla tercih edeceğimizi zannetmiyorum.

30 dakika kısa programı deneyin, pişman olmazsınız. Kesinlikle elde yıkamadan çok iyi ve kapağı az açarsanız kısa sürede kuruyor. Tabi günlük bulaşıklar için geçerli. 3 gün beklemiş olanlara bir yararı olmaz. Bu tür bulaşıklara en etkilisi oto programdır.

Teşhir mağazası geniş ve fazla ürün sergileyen alınan firmalardan alınan ürünlerde sıfır ambalajlı ürün gönderilme olasılığı düşüktür. Teknosa ise yeni ürünlerde bile teşhir ürünü gönderebildiğinden almadan önce satıcınızı uyarınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 30 Aralık 2009; 0:18:56 >

2046 Mesaj
3 Ocak 2010; 22:26:28 

Profilo Bm 5222 - Bm 4222 - Bm 3002 bunlar sırasıyla 5 proğram 4 proğram ve 3 proğram makinalar benim sorum şu olacak bu proğram sayısı ne kadar önemli ben fiyat bakımından 3002 yi cazip buldum ama diğerlerinde ekstra özellikler var gibi candoğan ve diğer bilgili arkadaslar bu 3 üründen hangisini önerirler yada bu ürünlere muadil bosch falanmı alayım profilo biraz uygun fiyatlı ve kalitesininde iyi olduğunu duymuştum sectiğim ürün fiyatlarında en fazla 200tl fark var çok gerekli ise bana 3002 den daha faydalı olacaksa fark o kadarda önemli değil bu konuda önerilerinizi bekliyorum

12219 Mesaj
4 Ocak 2010; 3:07:55 

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

Profilo Bm 5222 - Bm 4222 - Bm 3002 bunlar sırasıyla 5 proğram 4 proğram ve 3 proğram makinalar benim sorum şu olacak bu proğram sayısı ne kadar önemli ben fiyat bakımından 3002 yi cazip buldum ama diğerlerinde ekstra özellikler var gibi candoğan ve diğer bilgili arkadaslar bu 3 üründen hangisini önerirler yada bu ürünlere muadil bosch falanmı alayım profilo biraz uygun fiyatlı ve kalitesininde iyi olduğunu duymuştum sectiğim ürün fiyatlarında en fazla 200tl fark var çok gerekli ise bana 3002 den daha faydalı olacaksa fark o kadarda önemli değil bu konuda önerilerinizi bekliyorum

5222 ve 4222 eski modeller, yerlerinde 4223 ve 5223 çıktı. Bu yüzden tercihiniz üst modellerden biri olacaksa yenileri olmalı derim.

BM4223'nin 3002'ye göre artıları:
-Duşlama programı (bence gereksiz)
-Katlanabilen sepet telleri (büyük tenceleri yerleştirmek için kullanışlı)
-Kalan süreyi geriye sayan ve erteleme yapabileceğiniz ekran
-Doluyken yüksekliği değiştirilebilen üst sepet
-Yarım yük yıkama tuşu
-Biraz daha sessiz

BM5223'ün 4223'ten farkları:
-Auto 3in1 deterjan algılama
-Ekspress 55 dakika programı yok. Bunun yerine 30 dakika kurutmasız 45'C program var ve diğer programlar turbo tuşu ile kısaltılabiliyor.
-Yarım yük yıkama tuşu yok

Bu özellikleri dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. 3002 modelinin programları bence en çok kullanılan ve ihtiyaçlarınıza rahat cevap verebilecek türde. Model seçimi daha çok program değil de ek özelliklerden dolayı yapılabilir.(Kullanış alışkanlıklarınıza göre)

2046 Mesaj
4 Ocak 2010; 14:08:33 

quote:

5222 ve 4222 eski modeller, yerlerinde 4223 ve 5223 çıktı. Bu yüzden tercihiniz üst modellerden biri olacaksa yenileri olmalı derim.

BM4223'nin 3002'ye göre artıları:
-Duşlama programı (bence gereksiz)
-Katlanabilen sepet telleri (büyük tenceleri yerleştirmek için kullanışlı)
-Kalan süreyi geriye sayan ve erteleme yapabileceğiniz ekran
-Doluyken yüksekliği değiştirilebilen üst sepet
-Yarım yük yıkama tuşu
-Biraz daha sessiz

BM5223'ün 4223'ten farkları:
-Auto 3in1 deterjan algılama
-Ekspress 55 dakika programı yok. Bunun yerine 30 dakika kurutmasız 45'C program var ve diğer programlar turbo tuşu ile kısaltılabiliyor.
-Yarım yük yıkama tuşu yok

Bu özellikleri dikkate alarak seçim yapabilirsiniz. 3002 modelinin programları bence en çok kullanılan ve ihtiyaçlarınıza rahat cevap verebilecek türde. Model seçimi daha çok program değil de ek özelliklerden dolayı yapılabilir.(Kullanış alışkanlıklarınıza göre)

3002 modeli bana daha uygun duruyor tercihimi o yönde kullanacağım teşekkür ediyorum

8840 Mesaj
11 Ocak 2010; 20:13:31 

http://www.hizlial.com/....003.1686.0001.htm#tabs

Bu ürün fiyatına göre nasıl arkadaşlar kullanan var mı?

12219 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:47:29 

quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

http://www.hizlial.com/....003.1686.0001.htm#tabs

Bu ürün fiyatına göre nasıl arkadaşlar kullanan var mı?

Birebir aynısı Profilo olarak 490-550 arasına satılıyor. Bence markaya para vermektense ya aynı paraya Profilo'dan hızlı programı da olan üst model(BM3002) alın, ya da daha ucuza aynı makineyi.(BM2001E)

423 Mesaj
12 Ocak 2010; 16:34:36 

quote:

Birebir aynısı Profilo olarak 490-550 arasına satılıyor. Bence markaya para vermektense ya aynı paraya Profilo'dan hızlı programı da olan üst model(BM3002) alın, ya da daha ucuza aynı makineyi.(BM2001E)

merhaba bosch da polinox taban mıdır peki?

4558 Mesaj
13 Ocak 2010; 16:29:48 

Bosch, Siemens, Profilo bulaşık makinelerinin iç tabanı genellikle polipan.

12219 Mesaj
21 Ocak 2010; 4:15:57 

quote:

Orijinalden alıntı: umutbaran
merhaba bosch da polinox taban mıdır peki?

Şu an Bosch'un SMS, Siemens'in de SN olarak başlayan modelleri dışındakilerin hepsi polinox tabanlı.

9 Mesaj
26 Ocak 2010; 23:27:10 

İyi akşamlar.
Buradaki yorumları okuyarak bir çok bilgi edindim ve teknomarketleri gezerek fiyat araştırması yapıyorum.
Bosch bulaşık makinesi SMS53M32EU modeli hakkında yeniyıla girmeden indirim olur diye market market bayii bayii gezdim ama en düşük 1250 TL nakit fiyat ile bulabildim. Pek cazip gelmedi o zaman vazgeçtim.
Şimdi tekrar almaya niyetlendim ve izmir mediamarkt'te 1.209 TL peşin veya aynı fiyatı worldcard'a 12 taksit satışını gördüm.
sizce bu fiyat uygun mudur?

511 Mesaj
1 Şubat 2010; 21:08:58 

Neredeyse bütün beyaz eşya önerilerini okudum hepsinde arcelik vestel ve bekoya resmen hakaret dolu yazılar var şaşırdım doğrusu ben 11 yıl önce arcelik 4562 bulasık makinası almıstım hicbir zaman sorun cıkarmadı ici tamamen paslanmaz celik ben plastik bir parcaya denk gelmedim doğrusu heryeri celik ben alırken yanlıs hatırlamıyorsam en pahalı serisi yada bir sonraki serisiydi ama yani bu bütün markalarda böyle iyiside var kötüsüde var markalarımızı böyle yerden yere vurmayalım sonucta kime fason yaptırırsa yaptırsın kalitelimi değilmi üzerinde türkce arcelik vestel yazıyormu yazmıyormu ona bakmak lazım bizi temsil eden markalar sahip cıkalım bilmiyorum candoğan üstat bu konuda ne der belkide benim aldığım makine güzel çıktı buzdolobıda öyleydi düsük bir modeliydi ama tam 10 yıl sorunsuz çalıstı sonra masraf cıkardı masrafı katlanmayalım yenisini alalım demistik bu kadar zamanda bu markalar bu kadar kalitesizlestilermi bilmiyorum şaşırıyorum doğrusu

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür.
Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

12219 Mesaj
2 Şubat 2010; 1:48:14 

quote:

Orijinalden alıntı: bamsi_beyrek

Neredeyse bütün beyaz eşya önerilerini okudum hepsinde arcelik vestel ve bekoya resmen hakaret dolu yazılar var şaşırdım doğrusu ben 11 yıl önce arcelik 4562 bulasık makinası almıstım hicbir zaman sorun cıkarmadı ici tamamen paslanmaz celik ben plastik bir parcaya denk gelmedim doğrusu heryeri celik ben alırken yanlıs hatırlamıyorsam en pahalı serisi yada bir sonraki serisiydi ama yani bu bütün markalarda böyle iyiside var kötüsüde var markalarımızı böyle yerden yere vurmayalım sonucta kime fason yaptırırsa yaptırsın kalitelimi değilmi üzerinde türkce arcelik vestel yazıyormu yazmıyormu ona bakmak lazım bizi temsil eden markalar sahip cıkalım bilmiyorum candoğan üstat bu konuda ne der belkide benim aldığım makine güzel çıktı buzdolobıda öyleydi düsük bir modeliydi ama tam 10 yıl sorunsuz çalıstı sonra masraf cıkardı masrafı katlanmayalım yenisini alalım demistik bu kadar zamanda bu markalar bu kadar kalitesizlestilermi bilmiyorum şaşırıyorum doğrusu

Bulaşık makineniz %100 Almanya'dan ithal, üzerine "Arçelik" ismi yazılmış bir Whirlpool bulaşık makinesi. Daha fazla yorum yapmama gerek yok sanırım:)

Şu an Arçelik ithal bulaşık makinesi getirtmiyor. LG'ye yaptırdığı 8144BJ çamaşır makinesini forumda bir çok kişiye tavsiye yoluyla aldırdığımı okuyabilirsiniz. Çünkü o da üzerine "Arçelik" ismi yazlmış Kore'den ithal bir LG.

1999 yılında bir Arçelik 4440, 4460 veya 4420 bulaşık makinesi edinseydiniz böyle memnuniyet dolu bir yazınız olamayacaktı.

1780 Mesaj
2 Şubat 2010; 1:54:07 

En iyi Miele dir bende Full touch var 6500TL en ucuz miele bul.mak.2200TL

0

Ekteki dosya (1)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

511 Mesaj
2 Şubat 2010; 12:20:03 

Makina çok zor yerde yoksa niyetlendim arkasına bakmaya gercekten whirlpoll mu diye :)))

"Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür.
Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir."

1102 Mesaj
2 Şubat 2010; 15:06:45 

Bizdede Arçelik leydi 3450 var. sanırım 93-94 yıllarında alındı. İlk kullanım 1995 nisan. Ancak ilk 10 sene düzenli(sürekli) kullanıldı diyemem. Son 4-5 senedir günde yada iki günde bir kullanılıyor. henüz sorun yok.

quote:

Makina çok zor yerde yoksa niyetlendim arkasına bakmaya gercekten whirlpoll mu diye :)))

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1724 Mesaj
2 Şubat 2010; 15:32:08 

quote:

Emin olabilirsin

225 Mesaj
2 Şubat 2010; 19:49:22 

candogan ben kesinlikle arçeliği sevmem ve senin yorumlarına katılıyorum arçelik konusunda ama teyzemde 4420 bulaşık makinesi var benim leydi 170 gbi yıkıyor ve gerçekten çok tepişik konuluyor içine sağlam çıktı makine

1 Mesaj
2 Şubat 2010; 22:11:08 

ben http://www.boschservisihalkali.com[markasını öneririm.pahalı olabilir ama A sınıfı enerji tüketimi zaten elektrik den tasarruf edecektir.uzun yıllar sorun çıkarmaz.

12219 Mesaj
3 Şubat 2010; 0:43:43 

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Bizdede Arçelik leydi 3450 var. sanırım 93-94 yıllarında alındı. İlk kullanım 1995 nisan. Ancak ilk 10 sene düzenli(sürekli) kullanıldı diyemem. Son 4-5 senedir günde yada iki günde bir kullanılıyor. henüz sorun yok.

O da Alman Siemens parçalarının burada Almanyadan getirilmiş üretim bantlarında montajlanması ile yapılan makine:)

quote:

candogan ben kesinlikle arçeliği sevmem ve senin yorumlarına katılıyorum arçelik konusunda ama teyzemde 4420 bulaşık makinesi var benim leydi 170 gbi yıkıyor ve gerçekten çok tepişik konuluyor içine sağlam çıktı makine

Şans işte, ama teyzeniz aynı sene daha ucuza Profilo BM7003 modelini alsaydı gizli rezistanslı, üst sepetinde su borusu olmayan, sepetleri daha kaliteli, 28lt yerine 16lt su harcayan ve çok daha şık görünümlü bir bulaşık makinesi olacaktı. Yine de memnun olmasına sevindim.

225 Mesaj
3 Şubat 2010; 10:11:19 

Teyzem o zaman 4420 aldığında cep telefonumu ne veriyorlardı.Sepetleri arçelik 170 leydi ile aynı ama alt sepetleri teyzem yüzünden çarpık duruyor.Ama üst sepetindeki su borusu bende de aynısı var çok saçma yapmışlar.Amcamın aldığı aynı sene yada bir sonraki yılda olabilir,bosch yıkama kademeleri - ile gösteriliyor.Onlarınki yeni gibi duruyor teyzeminkinin kenarları hafif çürüdü bile.Hem onların kinin kapağı daha sağlam gibi geldi bana.Bir şey daha soracam teyzemin makinasının tekmeliğinin üstüne kahverengi bir sıvı birikiyor neden olabilir.

12219 Mesaj
3 Şubat 2010; 13:05:33 

Parlatıcı kutusundan parlatıcı sızıyor olabilir. Kapağın iç yüzündeki vidalar sökülürse ön kısım pano ve ön sacla beraber komple çıkar. Oradan sızıntıyı bulabilirsiniz.

Bende program aşamalarını "-" ile gösteren Bosch'un Siemens versiyonu var.

1368 Mesaj
18 Şubat 2010; 11:08:04 

Alt sepeti düz olabilen en ucuz makine nedir peki? Tencere koymak açısından iyiymiş bu yatan sepet olayı.

1971

24 Mesaj
2 Kasım 2011; 20:20:15