Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNESİ ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
11.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bulasık makinesi önerinizi bekliyorum hangi marka? hangi model?

• Yeni çeri, forumda görebileceğin gibi bu konuda çok sayıda başlık var...

Önce bilmeni isterim ki bilinçli tüketici olarak, üründen ne istediğini biraz yansıtmak ve bu beklentine karşı ne kadarlık bir bütçe ayırdığını belirtmek senin doğru cevaplara ulaşman için çok faydalı olacaktır...

Aksi taktirde 450-4500TL aralığında "ben bundan çok memnunum şeklinde" yorumlardan başka bir şey bulamazsın...

Örn. Ben 1600TL ye Siemens 26M890EU yeni edindim, çok sessiz ve ihtiyacım olan bütün fonksiyonları barındırıyor.. Diğer özelliklerini internetten bulabilirsin...

Forum genelini incelersen, benim gözlemim şu şekilde; bütçeye göre Profilo-Bosch-Siemens-Miele öneriliyor bulaşık makinalarında...

Kolay gelsin...
  • Para varsa miele ve siemens üst serileri,para yoksa profilo serileri ama ithal olanları siemens ve profilonun.
  • siemens 24e250 tr tavsiye ederim.
  • ithal olanları nerden edinebilirim büyük teknoloji marketlerindenmi almam gerekiyor mesala heryerde siemens bayii var onun ithalini nerden alabilirim ve garanti olayı aynı sekildemi isler
  • İthal yada yerli hepsinin firması aynı her yerden bulabilirsiniz eger becerebiliyorsanız sitesinden kullanma kulavuzunu indirin onların içinde ithal olanlar yazıyor yada candoganı bekleyiniz o söyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

ithal olanları nerden edinebilirim büyük teknoloji marketlerindenmi almam gerekiyor mesala heryerde siemens bayii var onun ithalini nerden alabilirim ve garanti olayı aynı sekildemi isler

Hayır,

"Genellikle" sonu EU ile biten Siemens serileri direk ithaldir... Ayrıca anladığım kadarıyla bazı TR ile biten model parçaları tamamiyle ithal ama montajı burada olduğu için sonu TR olabilmektedir...

Dostum bence sen kendi başına çırpınma yukarda yazdığım şekilde bütçeni ve spesifik kullanma beklentilerini belirt, fikir verelim, sonra kendi araştırmanı başlat...

Siemenslerde Garantiler 3 sene şeklindedir istersen 58TL ücretle 7 yıla uzatabilirsin...

Fiyat konusunda bizden aldığımız fiyatları duyduktan sonra istediğin yerden tercih ederek ve pazarlık ederek alabilirsin...

Beyaz Eşya Konusunda en deneyimli forum paylaşanları başta Candogan62 ve Afacan! dır. Bizim gibi tüketicilerin yorumlarından tatmin olmazsan, beyaz eşya konusunda profesyonel bilgi sahibi arkadaşların yazmasını tavsiye edildiği gibi bekleyebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 18 Kasım 2009; 11:43:31 >

• sonucta evde 2 kişiyiz hergün bir sefer kullanılacak bir makina istiyorum öyle serisinin en iyisini en pahalısını falan istemiyorum a enerji tüketimi olan kaliteli çok ucuz yada pahalı olmayan bir cihaz istiyorum mesala buzdolabında en iyisinin sharp olduğunu öğrendim alınca sharp alacağım candoğan62 ve afacan arkadasların önerilerini bekle diyorsunuz benimde zaten acelem yok bütün yorumları dinleyip öyle alacağım yazan herkese tesekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 18 Kasım 2009; 13:10:39 >
  • Yeni baslik acmadan baslik sahibinin affina siginaraktan sorumu burdan sorayim

Bulasim Makinasi bakmaktayim ama yer biraz dar oldugu icin genisligi 50-55 cm den daha dusuk bir makina bakiyorum

Tavsiyeleriniz varmidir?

Ben biraz bakindim nette ama utun hepsi 60 cm di
  • quote:

Orijinalden alıntı: pierremr

Yeni baslik acmadan baslik sahibinin affina siginaraktan sorumu burdan sorayim

Bulasim Makinasi bakmaktayim ama yer biraz dar oldugu icin genisligi 50-55 cm den daha dusuk bir makina bakiyorum

Tavsiyeleriniz varmidir?

Normalde standart olarak evlerde Bulaşık Makinesi için 60-65cm yer bırakılır... Kullanım amacına uygun olur mu bilmiyorum ama Siemens SK25E200EU seri kodlu küçük tezgah üstü bulaşık makinalarına bakabilirsin.

Ya da ankastre modellerin boyutlarını bir araştırsana, belki uyar...

Zor bir durum, kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: pierremr

Yeni baslik acmadan baslik sahibinin affina siginaraktan sorumu burdan sorayim

Tavsiyeleriniz varmidir?

http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/bulaşık-makineleri/solo/45-cm-genişliğinde/SRS55M42EU.html?source=browse

Bu makineyi önerebilirim. Yeri genişletme olanağınız yok mu acaba?

• Sakın bosch 69m 08eu düşünmeyin.Ben çok pişmanım!Aldığımızdan beri yani yaklaşık 1.5 yıldır sürekli sorun.....
  • bulaşık makinesi ile alakalı olarak kafamı karıştıran bir şey var: bosch ya da siemens 25m232 modeliyle ilgili. 12 ve 7 litre su kullanımını karşılaşırırsak 7 litre su hem tablet deterjanı çözüp bulaşığı yıkayacak, hem de bu bulaşığı durulayacak. bana pek sağlıklı olmaz gibi geliyor.bulaşık makinesi daha çok su kullansa daha iyi olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: somewherecold

bulaşık makinesi ile alakalı olarak kafamı karıştıran bir şey var: bosch ya da siemens 25m232 modeliyle ilgili. 12 ve 7 litre su kullanımını karşılaşırırsak 7 litre su hem tablet deterjanı çözüp bulaşığı yıkayacak, hem de bu bulaşığı durulayacak. bana pek sağlıklı olmaz gibi geliyor.bulaşık makinesi daha çok su kullansa daha iyi olmaz mı?

bu arada bosch ubn aralık kataloğunda 25m232 nin muadili yok değil mi
  • quote:

Bosch'ta muadili SMS53M32EU olarak geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Bosch'ta muadili SMS53M32EU olarak geçiyor.

AMA ARALIK KATALOĞUNDA YOK BU ÜRÜN O YÜZDEN BAYİ FİYAT VERMİYOR
  • Benim bildiğim vardı, emin misiniz?
  • KATALOGDA GERÇEKTEN YOK AMA BAŞKA BİR BAYİDE DİREK MODELİ SÖYLEDİM FİYATI SÖYLEDİ. AMA 7 LİTRE SU İLE BULAŞIK YIKAMAK "DEVRİM YARATACAK TEKNOLOJİ". BUNU KATALOGDA ES GEÇMELERİ BİRAZ GARİP. İNSANIN MAKİNENİN ÇIKIŞINA KOVA KOYASI GELİYOR. ZATEN BAYİLER KAFAMI KARIŞTIRIYORLAR. BİR BAYİ DE SİEMENSİN TÜM FIRINLARI YERLİ MONTAJ DENDİ. AMA ELEKTROWORLD DE MODELİN ÜZERİNDEKİ KARTTA İTHAL YAZIYOR
  • Elimdeki Aralık fiyat listesinde sözkonusu bulaşık makinesi var. Hatta özel bir sayfa ayrılmış, orada gözünüzden kaçmış olabilir mi?

Solo fırınların yerli montaj olduğu doğrudur. Elektrikli vitroseramik ocaklı model haricinde. Electroworld yanlış bilgi vermiş.
  • merhaba arkadaşlar
    bende affınıza sığınarak bu başlıktan sorayım dedim. bulaşık makinası almayı düşünüyorum. 3-5 program arası siemens,bosch,profilo bakıyordum. electrolux'ün 5 programlı olan 63021 modelini 799 TL'a electroworldde gördüm. nasıl bi makinadır. bu fiyata tavsiye edebilirmisiniz. (aynı yerde profilo'nun 5 programlı modeli mevcut ve fiyatı aynı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xperd -- 26 Aralık 2009; 14:14:34 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.