- x
Köpek Almayı Düşünüyorum ( Yalnızlıktan )
45 Cevap9308 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Kasım 2009; 22:25:18 

Evet beyler bana bi yardım edin apartman dairesinde oturuyorum daha önce 1 kere golden retriever baktım fakat verdim verdiğime bin pişmanın geride alamıyorum kaç kere verdiğim adamdan köpeği kaçırmak geçti içimden fakat yapamadım onada çok alışmıştım fakat cesaret edemedim kaçırmaya şimdi yeni köpek arayışındayım golden retriever yerine başka bir cinsmi alsam diye dusunuyorum ama goldenlara çok alısıgım bıde çok ınsancıl gelıyorlar golden gıbı cok ınsancıl ve geldıgınde senı karsılayacak sahıbıne sadık hareketlı neşe getirecek bir cins arıyorum 1. tercihim golden suan fakat sizden bahsettiğim ozellikleri barındıran cins tavsiyeleri gelirse goz atacagım.

3'ünden biri hangisi olmalı

Golden retriever
Labrador

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RemoteShoulder -- 18 Kasım 2009; 1:23:57 >

385 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:28:57 

Labrador bakımı kolay tüysüz olduğu için

KUPALARA TAPSAYDIK BURSASPORLU OLMAZDIK!

759 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:30:32 

alacağınız dostunuzda aradığınız özellikleri söylerseniz daha kolay yardımcı olabilirim

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 22:31:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Léonardo

Labrador bakımı kolay tüysüz olduğu için

ilk goldenı alırken labradorda vardı gıttıgım yerde baya bır kararsız kalmıstım labradorlar biraz daha hırçınmış goldenlardan dogrumudur

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 22:33:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mayklhac

alacağınız dostunuzda aradığınız özellikleri söylerseniz daha kolay yardımcı olabilirim

neşeli, hareketli, sahibine sadık, kolay eğitilebilen, fakat kesinlikle terrier tarzı olmıyacak büyük kopek olacak cok tuylu tuysuz farketmez labrador tarzı tuyde olur golden tarzı cok tuylude olur erkek dusunuyorum

3301 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:33:39 

dogo argentino cok asil karizmadır + cok sadıktır.. ama büyük ihtimal bunu istemezsin

sana golden yerine kesinlikle cocker (amerikan) öneririm.. aldığın da bana teşekkür edersin

"you may see the world as black and white, trust me, life is gray, as gray these fuckin walls."

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 22:35:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Kelepce

dogo argentino cok asil karizmadır + cok sadıktır.. ama büyük ihtimal bunu istemezsin

sana golden yerine kesinlikle cocker (amerikan) öneririm.. aldığın da bana teşekkür edersin

bu dogo cok kaslı ben yumusak sevılecek kıvamda etlı butlu ıstıyorum kucuk kopek dusunmuyorum cockerlar hıc sevımlı gelmıyor

1635 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:36:20 

Chiaua umarım yanlış yazmamışımdır. Ben şu an bir sibirya kurdu ve bir papağan besliyorum. ikisi de çok iyi anlaşıyorlar birbirleriyle can yoldaşlarım gibi oldular.

Law
GALATASARAY S.K.

1690 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:43:01 

Eğer yanlız oldugun için alıyorsan işin boyutu ilerde büyüyebilir.

Onun yerine evlen.

Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı
Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı
Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı
Gittiler akşam olmadan ortalık karardı

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 22:45:39 

quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa

Eğer yanlız oldugun için alıyorsan işin boyutu ilerde büyüyebilir.

Onun yerine evlen.

sadık bir dost arıyorum dedim köpek kadar sadık bi varlık varmı dunyada

1690 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:48:22 

quote:

Orijinalden alıntı: RemoteShoulder

Kız arkadaşın yerini tutmaz

Bir yangın ormanından püskürmüş genç fidanlardı
Güneşten ışık yontarlardı sert adamlardı
Hoyrattı gülüşleri aydınlığı çalkalardı
Gittiler akşam olmadan ortalık karardı

1835 Mesaj
17 Kasım 2009; 22:50:37 

quote:

At'larda Çok Sadıktır Hatta Köpeklerden Bile Sadıktır :)
Ayrıca Çok Zeki Hayvanlardır...
Köpek Önerisine Gelirsek Bence Boxer Al...
Çok Zeki-Sevecen-Oyuncu Oluyorlar...
Kaslı Görünüşüne Aldanıp Sadece Dövüş Veya Bekçi Köpeği Olur Sanma...
Çok Güzel Bir Dost Olur Sana

CPU: AMD FX X8 8350 Mobo: Asus Sabertooth 990fx R2.0 GPU: Sapphire HD 7970 Dual-X Ram:8GB RipjawsX 1866 Mhz PSU: OCZ ZX-Series 1000W Gold Modular Case: Antec Performance One P193 V3 SSD: Samsung 840 250 GB HDD: WD Green 2TB Headset: Plantronics Gamecom 780 Screen: iiyama ProLite E2773HS 27" 1MS LED Keyboard: LOGITECH G510 Mouse: Steelseries KANA/Logitech G9x

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 23:11:46 

up

3118 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:13:54 

quote:

Orijinalden alıntı: vuque

At'larda Çok Sadıktır Hatta Köpeklerden Bile Sadıktır :)
Ayrıca Çok Zeki Hayvanlardır...

Köpek Önerisine Gelirsek Bence Boxer Al...
Çok Zeki-Sevecen-Oyuncu Oluyorlar...
Kaslı Görünüşüne Aldanıp Sadece Dövüş Veya Bekçi Köpeği Olur Sanma...
Çok Güzel Bir Dost Olur Sana

hadi evde at besleyelim o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egomanyak. -- 17 Kasım 2009; 23:14:47 >

1230 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:19:24 

Eğer bakabilecekseniz alın bazı insanlar var yok ben köpeğime balkonda bakarım yok odamda hep durucak falan yani eğer öyle bakacaksanız almanızı hiç tavsiye etmiyorum ve mümkünse tuvalet eğitimi almış bir köpek olsun çünkü öbür türlü eğitim vermek çok zor tuvalet ile ilgili.Ayrıca günde en az 3 veya 4 kere gezdirebileceğinizden emin olun bunları söylüyorum çünkü çok gördüm böyle yapanları sakın üstünüze alınmayın eğer tüm sorumlulukları taşıyabilecekseniz size önereceğim cins Golden Retriever kesinlikle eğer iyi bir dost isterseniz ayrıca Chow Chow cinsi var oda çok dost canlısı bir köpektir ancak oldukça tembeldirler kendileri :) Ben 'karizma köpek' diye saldırgan cins almanızı tavsiye etmem çok zorluk çekebilirsiniz eğer gerçekten bir dost arıyorsanız Golden Retriever,Chow Chow(çin aslanı diyede bilinir),Labrador Retriever almanızı öneririm.Ayrıca unutmadan söyliyim apartmanınızda hayvanlardan nefret eden benim kendilerini insan olarak adlandıramadığım kişiler varsa onlara karşı çıkabilecek gücünüz olmalı.Bizim apartmandaki bazı kişilerde 'köpek giren eve melek girmez' lafına inananlardan (ne alakaysa bence çözemedim bu cahilliği) ve bizi mahkemeye vermekle tehdit ettiler ayrıca ev bizim yani kirada falan kalmıyoruz onlara ne? Bende biz bu evde nası yaşıyosak bu köpekte burdan gitmeyecek dedim o günden bugüne hala aralarında apartman köpek kokuyo bilmemne diye konuşuyolar sanki köpeğe evimizin dışında bakıyoruz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukann2345 -- 17 Kasım 2009; 23:28:18 >

1538 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:21:45 

quote:

Orijinalden alıntı: haydarpaşa

Kız arkadaşın yerini tutmaz

fazlasını tutar emin ol , golden retreiver ım var , denize gidiyoruz beraber ben açılıyorum biraz, hayvan beni boğuldu zannedip kolumdan çekip götürmeye çalışıyor, dükkanın içine işediği zaman dayak yediğinde , 10dk sora gelip suratımı yalar dayanamaz , sabahları uyandığında hiç bi kız arkadaşım , onun gibi atlamadı üstüme

1461 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:27:18 

1. sırada golden retriever kalsın ama 2. sırada sibirya kurdu derim

0

COMINGSOON
Açık Tribünden ya,davulcu

1167 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:35:00 

kangal

2787 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:36:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Sproob

0

Blueee !! yok Reed ?!

MILAN | GALATASARAY | LAKERS
MCLAREN MERCEDES | LEWIS HAMILTON
XBOX LIVE : HyperionOgul92 | PSN : LHyperion

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 23:43:44 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukann2345

Eğer bakabilecekseniz alın bazı insanlar var yok ben köpeğime balkonda bakarım yok odamda hep durucak falan yani eğer öyle bakacaksanız almanızı hiç tavsiye etmiyorum ve mümkünse tuvalet eğitimi almış bir köpek olsun çünkü öbür türlü eğitim vermek çok zor tuvalet ile ilgili.Ayrıca günde en az 3 veya 4 kere gezdirebileceğinizden emin olun bunları söylüyorum çünkü çok gördüm böyle yapanları sakın üstünüze alınmayın eğer tüm sorumlulukları taşıyabilecekseniz size önereceğim cins Golden Retriever kesinlikle eğer iyi bir dost isterseniz ayrıca Chow Chow cinsi var oda çok dost canlısı bir köpektir ancak oldukça tembeldirler kendileri :) Ben 'karizma köpek' diye saldırgan cins almanızı tavsiye etmem çok zorluk çekebilirsiniz eğer gerçekten bir dost arıyorsanız Golden Retriever,Chow Chow(çin aslanı diyede bilinir),Labrador Retriever almanızı öneririm.Ayrıca unutmadan söyliyim apartmanınızda hayvanlardan nefret eden benim kendilerini insan olarak adlandıramadığım kişiler varsa onlara karşı çıkabilecek gücünüz olmalı.Bizim apartmandaki bazı kişilerde 'köpek giren eve melek girmez' lafına inananlardan (ne alakaysa bence çözemedim bu cahilliği) ve bizi mahkemeye vermekle tehdit ettiler ayrıca ev bizim yani kirada falan kalmıyoruz onlara ne? Bende biz bu evde nası yaşıyosak bu köpekte burdan gitmeyecek dedim o günden bugüne hala aralarında apartman köpek kokuyo bilmemne diye konuşuyolar sanki köpeğe evimizin dışında bakıyoruz!

benim eski goldenla aynı yatakta yatıyodum sadece tuvaleti balkondaydı hiç bir zaman balkona kitleyemem zaten vijdanım nasıl kaldırır oyle bırsey yapmayı kıtlemeyı dısarı koymayı hayatta oyle seyler yapamam kendımden cok deger verırım aldıgım kopege daha oncekı goldenıma tuvalet egıtımını ben vermıstım bırde otur kalk dur koş komutlarınıda ben ogretmıstım o konuda tecrubem var benım tek arada kaldıgım nokta acaba goldendan dahada sadık bır kopek varmıdır dıye sorayım dedım hanı baska bı cıns degısıklık olur ama labrador yada golden alıcam galıba

1461 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:47:11 

quote:

Orijinalden alıntı: HyperioИ

Blueee !! yok Reed ?!

COMINGSOON
Açık Tribünden ya,davulcu

6150 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:55:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Sproob

0

Bayılıyorum şunlara ya müthiş.

1494 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:58:29 

golden al bence yine

3743 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:02:08 

Boxer almanı tavsiye ederim tam istediğin özelliklere sahip

hayvanlara iyi davranın lan

592 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:08:31 

rottweiler

866 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:13:09 

en iisi cocker;)

AMD Phenom II X4 955 3200MHz--ACER H235HBMID, 23"--SAPPHIRE Pure CrossFireX 890GX--GEIL Value Plus 4GBx2 DDR3-1333MHz--DARK KNIGHT--SAMSUNG Spinpoint (HD103SJ), 3.5", 1TB--SEASONIC M12II-620 620W--
MSI R6950 Twin Frozr II

894 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:15:21 

Benım pug cınsı kopegım var.ben gunduz zamanları evde olmadıgım ıcın biraz uykucu bu kopek aldım sonucta suan mutlu aksam her turlu ıhtıyacıyla ılgılenıyorum sabahta uyuyo zaten :).

Eğer zamanım olsa boxer alırdım çok seviyorum boxerları.

Ama puglarada bi bak derim kucuk kopek ama yerı geldıgınde sahıbını korumaya çalışıyor(Koruyamıyor ama çoğu insan korkuyor).Yani öyle insanlar varki alman kurdundan korkmayan insan pugdan korkuyor :).

Her türlü eslik eder sana pug.Sahibi için herşeyi yapar.

Eğer belirli bi zamandan sonra sende emınım butun gununu ona ayıramıcaksın onun ıcın pug derim.

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1230 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:17:57 

quote:

benim eski goldenla aynı yatakta yatıyodum sadece tuvaleti balkondaydı hiç bir zaman balkona kitleyemem zaten vijdanım nasıl kaldırır oyle bırsey yapmayı kıtlemeyı dısarı koymayı hayatta oyle seyler yapamam kendımden cok deger verırım aldıgım kopege daha oncekı goldenıma tuvalet egıtımını ben vermıstım bırde otur kalk dur koş komutlarınıda ben ogretmıstım o konuda tecrubem var benım tek arada kaldıgım nokta acaba goldendan dahada sadık bır kopek varmıdır dıye sorayım dedım hanı baska bı cıns degısıklık olur ama labrador yada golden alıcam galıba

Labrador yine goldena göre çok ama çok azcık daha hırçındır ben yine golden retriever yada chow chow tavsiye ederim :) Ayrıca üstte yazmışsın etli butlu köpek istiyosan chow chow tam sana göre tombul etli butlu çok şirin bir cins.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukann2345 -- 18 Kasım 2009; 0:20:35 >

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2009; 0:20:13 

quote:

Orijinalden alıntı: dogukann2345

Labrador yine goldena göre çok ama çok azcık daha hırçındır ben yine golden retriever yada chow chow tavsiye ederim :)

chow chow da super ama butun gun uyuyolarmıs o yuzden gozumden dustu nekadar tatlı olsada bı arkadas rotweiler dedı ama oda olabılır

1230 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:22:34 

Dost istiyorsan rottweiler biraz zor olabilir bence sana uygun olan golden retriever ayrıca asil davranışlı bir köpek olsun diyorsan King Charleslarda çok iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukann2345 -- 18 Kasım 2009; 0:24:01 >

759 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:24:31 

sevecen ve cana yakın hem de büyük ırk hem de bakımı kolay tek bir ırk vardır o da boxer'dır...Rottweiller,Dogo tarzı köpekler güçlü lider ve sıkı bir eğitim ister..Eğer küçük ırk düşünürseniz Cocker Spaniel öneririm inanılmaz zeki,sadık ve oyuncudur.Benim evde beslediğim bir rotweiller bir de American Cocker Spaniel'im var

541 Mesaj
18 Kasım 2009; 1:27:20 

Husky alıyım deme sakın. Yazın resmen acı çekiyorlar.

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2009; 1:27:39 

köpek alımına vereceğin para yerine o parayı cüzdanda taşı kabarık olsun ama harcama kızların arkası gelmez sürüsüe gelen olur,gider çay içer gnderirsin hemde fazla paran gitmez,ama cüzdan kabarık olsun birde elinde gezdir,kızla çay içerken masaya koy
kız = para

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2009; 1:34:15 

0

0

0

0

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2009; 1:39:20 

lisede pasaklı kızlarla geze geze gerçek kız görmemişiz şuna bak ya

0

3724 Mesaj
18 Kasım 2009; 1:42:41 

doberman veya rottweiller al doberman seç daha eglenceli bi köpek

SweetDreamzZ
E ∞ V
Knight Online HD Video Channel

Uzaklaştırılmış
18 Kasım 2009; 1:44:26 

tek goldenmı

tek labradormu

yoksa 2 sı bırdenmı alayım

dıger sıkları eledım doberman rot

385 Mesaj
18 Kasım 2009; 22:31:54 

quote:

ilk goldenı alırken labradorda vardı gıttıgım yerde baya bır kararsız kalmıstım labradorlar biraz daha hırçınmış goldenlardan dogrumudur

Golden dan iyidir zamanı gelir seni korurda ben alıcaktım babam almayalım dedim sonradan çok üzüldüm ama Bir Labradorum olmasını herşeyden çok isterim

KUPALARA TAPSAYDIK BURSASPORLU OLMAZDIK!

3992 Mesaj
24 Kasım 2009; 21:58:03 

N'aptın aldın mı?

17 Mesaj
24 Kasım 2009; 22:05:27 

rottweiler

http://www.ntvmsnbc.com/news/323128.asp

Uzaklaştırılmış
24 Kasım 2009; 22:13:42 

quote:

tek goldenmı

tek labradormu

yoksa 2 sı bırdenmı alayım

dıger sıkları eledım doberman rot

Hahah bizdede bu ikisinin kırması vardı çok fırlama bişeydi.Tabii sorumu bu Golden al :)

3799 Mesaj
24 Kasım 2009; 22:30:55 

0

Kedi niye dusunmedin hic. Sirf pc basinda kucagimda sevmek icin bile bi kedi alabilirim

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One M7
HF-FM066SL - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

11068 Mesaj
24 Kasım 2009; 22:36:47 

Labrador iyi bir seçim olur.Golden ile neredeyse tüm özellikleri aynıdır.Labrador biraz daha küçük ve az tüylüdür.Ayrıca koruma içgüdüsü yeterli olmasa da Goldenlara göre daha iyidir.

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

2160 Mesaj
24 Kasım 2009; 22:43:15 

golden al. en zeki en can yakın en sevimli köpek. altın sarısı tüyleri felan çok severim kerataları.

3992 Mesaj
25 Kasım 2009; 0:20:38 

PC başında kedi sevmekte ayrı bir fantezi olsa gerek...b

0 Mesaj
12 Ocak 2010; 13:29:47 

Merhaba.dh ye yeni üyeyim.Yeni konuyu nerden açacağımı bilemedim.Buraya yazdım o yüzden.Bende bu köpekleri(sibirya kurdu) çok seviyorum.Şuanda öss ye hazırlanıyorum kısmetse nisandan sonra bir husky sahibi olmak istiyorum..Ancak kafamda bazı soru işaretleri var....

1.)Bu köpekler dediğiniz gibi çok ulur mu.Benim bildiğim akşam ezanından sonra birkere ulurmuş.

2.)soğuk iklim köpeği olduğundan hava sıcakken çok kokarmı.(Bütün köpekler kokar ama bunlarda koku biraz daha yoğunmuş....)

3.)Evim teras kat.30-40 m2 balkonum var.Ben orda kümesin içinde güvercin besliyorum.Eğer köpeği yavruyken alırsam köpeğim onlara alışabilirmi...

Lütfen yardımcı olun çok kararsızım....

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Köpek Almayı Düşünüyorum ( Yalnızlıktan )
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.656