Şimdi Ara

XFX DirectX 10.1 destekli GeForce GT240 modellerini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • XXX ve Black Edition serisi Radeon HD 5800 modelleri merakla beklenen XFX, GeForce GT240 tabanlı dört yeni ekran kartını kullanıma sunuyor. Firmanın ikisi GDDR3 diğer ikisi ise GDDR5 bellekli yeni ekran kartları, 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan DirectX 10.1 destekli GT215 GPU'sundan güç alıyorlar.

128-bit bellek veri yolu desteğine ve 96x paralel işlem birimine sahip olan kartlar, Siyah renkli baskılı devreleri ve özel tasarım soğutucularıyla dikkat çekmeyi başarıyorlar. Grafik işlem birimleri 550MHz'de, paralel işlemcileri ise 1340MHz'de görev yapan ekran kartlarından GDDR3 bellekli modeller 1600MHz, GDDR5 bellekli modeller ise 3400MHz bellek çalışma frekansına sahipler.

PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma desteği de sunan yeni modellerde, D-Sub, DVI ve HDMI konnektörlerine yer veriliyor. XFX'in GeForce GT240 tabanlı yeni ekran kartları, Avrupa pazarında 88 Avro seviyesinden satışa sunuluyorlar.

• çok yeni teknoloji hemen atlayalım:)

dx 10.1 ve ddr5 i hiç kimse kullanmamıştı daha önce helal nvidia
  • 40 nm en azından bunada şükür :))) şimdi bunu +++ yapıp satarlar
  • Fanının şekli güzelmiş.
  • kart çok mu kısa yoksa resimlerde mi öyle gözüküyor..
  • gt 220 ler daha alınabilir halde 140-150 TL oc li gigabyte modelleri var. bu kartta fena değil ama beğendim tasarımını ve özelliklerini :)
  • XFX DirectX 10.1 destekli GeForce GT240 modellerini kullanıma sunuyor

+güç tuketimi dusukse..

gercekten kucuk kasalar için uygun bir kart gibi gozkuyor..

xfx in tasarımıda cok şık..
  • buda oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderdemirel

buda oldu

hee. öyle valla. inanılmaz değil mi?
  • bir yazıyı nasıl alıntı yapıyorsunuz bir türlü anlamadım.
  • kart küçüldükçe küçülmüş bana ordan yarım kart hesabı
  • Bugüne kadar gördüğüm en kısa pcı-x ekran kartı. Daha kısasını gören oldu mu?
  • 40nm'ye geçmişler 550Mhz diyorlar 800 MHz yaparmı bu alet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.